אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

פרופ' אשר בלס מצטרף לקרב על מחירי הדירות: "בלמ"ס טעו בשקלול עסקאות מחיר למשתכן"

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
המגיבים פה הזויים
קודם כל כולם בפוזיצינץה, גם חסר דיור מדבר מפוזיציה. יואיל נא כל חסר דעור לרשום כמה דירות אין לו לפני שהו מסביר לנו שהמחירים מתמוטטים. עכשיו, לעניין עצמו, בואו ננחי שאני קים ג׳ונג כחלון, אני אאסור ביצוע עסקאות, אקבע את המחיר של דירות שנמכרות ואשלוט במדד. זה בדיוק מה שקורה כאן, כחלון אפקטיבית הקפיא את השוק בכל שגרם למשקיעים להפסיק לקנות, בדירות החדשות, יכח לתת במקום 300,000₪ הנחה, לתת 1,000,000₪ והמדד היה יורד בהרבה יותר. מדד המחירים של השמאים מבוסס על דירות 4 חדרים
זוזו | 26.02.17
9.
שטויות במיץ!
הכיצד ניתן להתעלם מכמות דירות מכובדת אשר נרכשת ע"י אזרחים במדינה ? ואם זה ככה, אז יש להוציא את המחיר למשתכן מכלל החישובים. למשל הקיפאון הגדל כמו כדור שלג בכמות עסקאות הנדל"ן - אל תחשיבו את הרכישות דרך המחיר למשתכן, ותקבלו קיפאון עצום(מעל הירידה של 37% שצוינה). ככה זה האינטרסנטים קופצים ומתערבים בכל מה שלא לטובתם. בועת הנדל"ן לקראת פיצוץ חברים.
גיל | 24.02.17
2.
זו הטייה?
אם כבר הכללת פנטהאוזים בעשרות מיליונים בתל אביב במחירים שרלוונטיים אולי ל 500 איש בישראל במדד, זו הטייה. דוקא מחיר למשתכן פונה לפלח אוכלוסייה רחב ורלוונטי ביותר. בכל מקרה השפעת המחירים של מחיר למשתכן על המדד היתה זניחה כפי שנכתב כבר כאן בכלכליסט. כל מי שמזדעק נגד שיטות המדידה של הלמס לפתע יש לבדוק מטעם מי הוא נשלח.
איציק | 23.02.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת