אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כל השאלות והתשובות: איך ישפיע עליכם אישור המאגר הביומטרי?

62 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

55.
תגידו למה כולכם מדברים על תביעות אצבע?
דבר יותר נבזה אלו תמונות הפנים. הן מצולמתות באיכות ביומטרית שאין שני לה. ניתן לקחת כל סרטון שצולם ע"י כל מכשיר ולזהות את האדם שצולם. ממש כמו בכל סדרות המד"ב וסדרות המשטרה הלא מציאותיות (לא מציאותיות כי לאף מדינה אין מאגר כזה).
מה? | 23.03.17
54.
ל32 שטויות, כי א. זו אכן הסיבה שבגינה לא
נסעתי לארה"ב לחילופי סטודנטים ולא אסע לעולם לטייל שם. ב. מסתבר שהמידע שמוסרים שם הוא כאין וכאפס לעומת המידע שנדרש ע"י החוק הדרקוני הזה. המידע שם לא מאפשר זיהוי ע"י תנועה במצלמה, המידע שלוקחים בחוק החדש- כן. ובכלל אתה או אידיוט/מנותק טכנולוגית שלא מבין את פוטנציאל ההשלכות ההרסניות של המידע או טוקבקיסט בתשלום שמועסק ע"י חברת היח"ץ האינטרנטי ששכחתי את שמה וזכתה במכרז הממשלתי לפני פחות משנה.
ל32 | 23.03.17
49.
הכל בולשיט ונסיון ליצור פניקה של חבורת תימהונים
הוצאתי תעודה ביומטרית לפני כשנתיים ואני עדיין חי ונושם. איך זה יכול להיות? צריך להבין: המאגר הביומטרי מסוכן בעיקר לעבריינים ולזייפנים . אגב: לרבים מידי היתה ויש גישה למאגר תעודות זהות הקיימות שקל מאד לזייף אותן. לחבורת התימהונים שמתנגדת לתעודות הביומטריות - אין בעיה עם זה.
1 | 23.03.17
46.
,ביומטרי , אני רק דעה !
ברגע שהמאגר ידלוף ,הוא גם יגיע לגורמים עוינים שבעזרת הפליקציה בסמרטפון שמזהה פנים הם יזהו אותך ברחוב בחו''ל ויקבלו עליך את כל הפרטים , כולל את זה שאתא יהודי .ויוכלו לפגוע בך מבלי לשאול אותך בכלל לדתך .פחד ברחובות . אחרי כמה מיקרים שכאלה , אף יהודי כבר לא יסע לחו''ל,,,
אני | 23.03.17
38.
חוק מושחת ששוחד מאחוריו.
חוק מושחת של מדינה מושחתת.חברי הכנסת והשרים הם בובות על חוטים שמופעלים על ידי לוביסטים של חברות מסחריות. מעבירים עבורם חוקים שמיטיבים עמם (איזו חברה מרוויחה הון עתק מהנפקת תעודות חכמות במחיר מופקע?) ומרעים עם האזרחים. ככה גם בחוקים/תקנות של חברות ביטוח.
אחד | 23.03.17
35.
הורגים אותנו
כשפורצים לבנקים ומפרסמים/מוכרים מאות אלפי כרטיסי אשראי (גם בארץ), מחיר של כרטיס אשראי גנוב הוא בערך דולר אחד (תלוי באיכות הכרטיס,מתי נפרץ, והאם יש עוד פרטים). זה ברור לגמרי ששום דבר לא מאובטח, כשב wikileaks פרסמו שאפילו הטלוויזיה שלנו מרגלת אחרינו. אני בחיים לא אכנס למאגר.
סטודנט | 23.03.17
32.
ממשלה עריצה מנצלת את טיפשותם של אזרחים וח"כים
המטרה הנסתרת וארוכת הטווח של המאגר הביומטרי היא שליטה ומעקב ממוחשבים 24/7 אחרי כלל האזרחים. זו מציאות גרועה יותר מזו שמתוארת בספרו של ג'רג' אורוול "1984". העובדה שתווי פנים בימוטריים נמצאים במאגר, בצירוף רשת הולכת וגדלה של מצלמות אבטחה שיחוברו כולן למאגר מידע אחד יוכלו לאגור את תנועותיו של כל אחד, בכל שעה ובכל מקום כמעט. ברצות השלטון, יישלפו נתוני הזהות של אדם ויוצלבו עם נתוני מצלמות האבטחה, כך שניתן יהיה לעקוב אחרי מקומו ומסלולו של כל אחד שנים אחורה. למטרות סחיטה פוליטית למשל.
יובל | 23.03.17
30.
גם ככה פלאפונים רבים נדלקים עם טביעת אצבע
בעסקים רבים רושמים שעות עם טביעת אצבע וגם בביטוח הלאומי. המידע על טביעת האצבע עובר לסן או לחברות פרטיות בלי ידיעתנו. אז מה זה משנה אם נמסור את טביעת האצבע גם למשרד הפנים. כמו כן אין הרבה הבדל היום בין זיוף זהות של החלפת תמונה בת..ז והחלפת טביעת אצבע?
המציאות | 23.03.17
29.
הבעיה היא השימוש החוקי במאגר
מי שדוחפים את המאגר הזה מאחרי הקלעים הם כל מיני "גופים בטחוניים" חסרי פנים. הסיכון הוא שהממשלה תוכל לזהות אזרחים בזמן ביצוע פעולות חוקיות שמרגיזות את המדינה (כמו למשל הפגנות נגד חוקים אנטי דמוקרטיים - כמו החוק הזה) ולמרר להם את החיים בדרכים חוקיות ולא לגמרי חוקיות. הסכנה מחמירה כשאנחנו רואים שהמדינה נעה יותר ויותר לכוון אנטי דמוקרטי. בעוד חמש שנים יוכלו לזרוק אותך לכלא כי השתתפת (לפני ארבע וחצי שנים) בהפגנה לביטול החוק הזה.
אסף | 23.03.17
25.
כשידלפו הנתונים, הלוואי שאלו של השרים ידלפו קודם!
והרי זו לא שאלה האם הנתונים הללו ידלפו, אלא - מתי? חסר לנו סנאודנים? ויקיליקס? תקדים המאגר אגרון? כאשר תבוא המכה, והיא תבוא, אני מייחל לכך שיהיו אלה השרים והח"כ-ים, והמורשע דרעי בראשם, שפרטיהם ידלפו ראשונים, ושהאוחזים בהם (ודאי לא צדיקים גדולים) יעשו בפרטים אלה את השימוש עליו חשבו. יאללה, ואיך מאיר שטרית, היוזם והתחמן לנשיאות, יצא חלק מזה.... אישית, אני מוכן לחדש כול שנה את תעודת הזהות והדרכון, ולא אתן טביעות אצבעות למאגר המסוכן הזה.
ההוא | 23.03.17
22.
חוק מושחת של ממשלה מושחתת
אין שום סיבה הגיונית לחוק. מזמן הוכח שכפילות זהויות היא בעיה זניחה ולא קיימת. בטח לא במחיר של מיליארדי דולרים לאחזקת מאגר, אובדן פרטיות מוחלט, וסכנה בטחונית כה חמורה. הסיבות לחוק נסתרות מהעין. כל הליך החקיקה כאן היה תמוה. ותמוה עוד יותר איך רה"מ תימרן את החקיקה של החוק הזה (שוב על ידי קומבינת ה"פשרה") מעניין איזה חוטים מושכים יוזמי החוק האמיתיים. רמת השחיתות פה היא כנראה בסדר גודל בלתי נתפס.
לקרוא | 23.03.17
14.
לא מצטרף למאגר הביומטרי גם אם אצטרך לשבת בכלא
במדינה מושחתת שעבריינים ואסיר לשעבר מכהנים כשרים במדמנת השחיתות, ומעל ראשו של סגול הראש יש ענני שחיתות לכאורה, כשחברות ביטוח ישלמו שלמונים לעובדי משרד הפנים על מנת להשיג מידע על מבוטחים. לא אצטרף למאגר גם בעבור ישיבה בכלא. שר הפנים, העבריין המורשע והאסיר המשוחרר ועדיין לא עבר הליך שקומי יהיה הממונה על המאגר????? לא יקום ולא יהיה.
אזרח תחת שלטון פאשיסטי | 23.03.17
12.
התנגדויות מקיר לקיר ומאשרים חוק בגלל אינטרסנטים
אין ספק שהחוק הזה נולד בחטא, כל שלב שלו עבר במחטף!!! החל מח"כ שיטרית לפני מי זוכר כמה זמן (איפה הוא היום?) שאישר בוועדה כמעט לבד ועד מקלב כיום. ובכל שלב ברור שמישהו מלמעלה מפעיל הכול, ולא ביבי. אם לא היתה משמעת קואליציונית החוק הרי לא היה עובר. זה האבסורד הכי גדול במדינת ישראל איך החוק הזה עבר. בושה לדמוקרטיה עוד לפני שמתחילים להתעסק בהשלכות החוק עצמו. זה פשוט נא בעין לאזרחים ולאנשים מבית מדרשו של המלך הקיסר ירום הודו. תזכרו: זה היום בו נגמרה הדמוקרטיה במדינת ישראל.
מיכאלה | 23.03.17
7.
לא יקרה כלום ב-1 ביוני
לא יקרה כלום כי לא יהיה כלוםץ יפרוץ מרי אזרחי נגד החוק הפאשיסטי הזה, ואף אחד לא יסכים שיקחו את פרטיו הביומטריים. בלי תעודת זהות נסתדר. היחידים שיהיו בבעיה הם אלו שזקוקים בדחיפות לדרכון חדש. הם צריכים לשבות שביתת שבת במשרד הפנים ולמנוע מהעובדים להיכנס למשרדים. כל זאת עד שבג"צ יפסול את התועבה הזו והמשטרה תגלה מי נתן למי שוחד כדי שיאשרו את החוק.
צפוני | 23.03.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת