אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"גם אם לא אקבל את וולפסון, הצדק חייב להיעשות"

39 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

36.
מנהל בית חולים חייב להיות רופא.
מנהל בית חולים חייב להיות רופא. בין היתר, כך הרופאים שתחתיו לא יחושו שהוא מנותק לגמרי מהם. וגם לא יוכלו ״לסובב״ אותו במונחים לטיניים מסובכים שאינו מכיר. או לספר לו מה זה תורנות של 36 שעות שהוא אף פעם לא עשה (ורופא מנהל כן עשה, אף אם בעברו הרחוק).
נצח יהודה | 08.04.17
31.
אל תאמינו לכתבות יחצנות - בוולפסון צריך קוסם/ת
למי שלא יודע בית החולים הזה ברמה נמוכה ובצרות צרורות ,בכלל יש הצעה קונקרטית לספח אותו כשלוחה של איכילוב רק כדי לתת לו איזה תקציב ואיזה סיכוי להשתפר . בושה וחרפה שמוסדות כאלה בלב הארץ בכלל קיימים והוא לא לבד גם ביה"ח קפלן באותה ביצה .
אחד # | 08.04.17
23.
לצערי מנהל בית חולים חייב להיות רופא
יש בית חולים בארץ שמנכלו אינו רופא. המקום על סף התרסקות למרות שהוא מאוזן כלכלית. חוסר התובנה של ההנהלה לבעיות שוטפות הציב את המקום במרחק נגיעה מחיסול. שעור מאלף במשמעויות של החלטות שוטפות. אפשר לומר שכשאין תורן במחלקה זה דבר פעוט. מנהל רופא יודע שזה מתכונת לאסון. ההבדל הקטן הזה הוא קיום או חיסול
רן | 08.04.17
21.
כתבות מפרגנות יהיו כשהשיקולים כלכליים לא רפואיים?
יש צדק רב במינוי רופא למנהל בית חולים, כי רופא פועל לפי שבועת היפוקרתס ועסקנ/ית לפי שיקולי רווח והפסד. כל בדיקה, כל סי.טי כל צילום יעשו רק לפי שיקול כלכלי ולא לפי שיקול רפואי. רפואה וחיי אדם מעצם טיבם אינם יכולים ואינם צריכים להיות מנוהלים על פי קריטריונים של רווח והפסד. טובת החולה ורווח כלכלי הם אוקסימורון!
סליחה אבל האמת חייבת להאמר | 08.04.17
15.
אין גם טיעון ענייני למה רק רופא רושם תרופות.
למה אחות או רוקח או סתם מישהו שיודע לא רושם תרופות ? כי המדינה החליטה שתפקידים מסויימים היא רוצה להפקיד בידי מישהו שעבר דרישות סף מסויימות מבחינת ראיית התמונה השלמה. מישהו שגם מחוייב אתית באופן אחר משאר האנשים. תמיד אפשר למצוא מישהו שהיה יכול להיות שופט מצויין למרות שלא למד משפטים. זאת לא סיבה למנות אותו לשופט. אז יכול להיות שהגברת היא גאון שלא ראינו מאז איינשטיין אבל עצם פריצת הגדר שבמינויה תביא אותנו תוך זמן קצר לניהול בתי חולים על ידי פעילי מרכז הליכוד.
סתם רופא שלא רוצה לנהל כלום.  | 08.04.17
10.
זאת במאפייה של העידן המודרני
גילדה, מאפייה!? הם נאחזים בקרנות המזבח ומונעים כל שינוי בסטטוסקוו ולמה להם? הרי מר אידלמן יור הגילדה, שבת רעב לפני כמה שנים במטרה לשפר את תנאי הרופאים הבכירים ואת הרופאים הזוטרים והמתמחים הקריב גם אז על אותו המזבח. הגיע הזמן לשינוי בתדירות המורים, הסתדרות הרופאים, ועד הנמלים ועוד מעניין מה יהיה איתנו הציבור אם האינטרסים שלהם ישתקו את המדינה. אל תוותרי תילחמי אנשים כמוך הם האור לשינוי לשבירת הקומבינה... לניפוץ הגווארדיה הישנה, החולה והמסואבת.
דעות שונות | 08.04.17
7.
בסוף תצליחי
מה דעתך להציג מועמדות למנכ"ל הכללית. התפקיד פנוי. לתפקיד זה לא צריך להיות רופא. ואת יכולה להתאים. אבא שלך הוא היה חלוץ דגול, כשהכדור היה אצלו בסוף הוא נכנס לשער. כנער הייתי מעריץ שלו. וזה הזכרון שיש לי ממנו. עלי והצליחי מחזיקים לך אצבעות. צריך אנשים טובים ורציניים כמוך במערכת עלי והצליחי בהצלחה.
שמעון | 07.04.17
6.
יש לנפץ את שיטת החבר מביא חבר על חשבון המקצועיות
אני מקווה לטובת וולפסון, הרופאים והחולים גם יחד שתזכי בבגצ ושתנהלי את בית החולים. הגיע הזמן לנפץ את הגילדות ושיטת החבר מביא חבר על חשבון המקצועיות. מצב בתי החולים מחייב אנשי מקצוע בתחום הניהול. אם לא נתעורר - זו תהיה בכיה לדורות. מחזיק לך אצבעות.
אייל | 06.04.17
5.
גם רופא וגם מנהל עסקים
הרופאים המנהלים כיום במערכת הבריאות לומדים ומתמחים גם במנהל עסקים הציבור צריך לתמוך בניהול רופאים, שכן רופאים עושים החלטות לטובת המטופלים. ניהול כלכלי בלבד אשר יבדוק כדאיות כלכלית עלול למנוע טיפול רפואי. רופאים מנהלים מקדישים לפחות 20 שנות לימוד ועשייה, לא מספיקים 4 שנות לימוד לתואר ועבודה במערכות קטנות ומצומצמות , לבחון טכנולוגיות חדשות ברפואה אשר מחייבות השקעה אשר שכרה בבריאות המטופלים ולא רק בתחשיבים כלכליים. תמיכת כל המערכת הרפואית בכך נובעת משיקולים עניינים לטובת ציבור המטופלים.
אדם שהרפואה הציבורית בישראל חשובה לו | 04.04.17
2.
תראו איך וולפסון נראה היום...
וולפסון נמצא במצב נוראי. שום דבר לא מנוהל. רואים את זה בתשתיות ובחוסר בנהלי עבודה. זה מה שקורה כשנותנים לרופא לנהל במקום למנהל מקצועי. מי שמפסיד זה רק ציבור החולים שזוכה לתנאים מינימליים ביותר. שהרופאים ימשיכו לרפא והמנהלים ינהלו. זו הדרך להצלת הרפואה הציבורית מעצמה.
מנוהל שנים על ידי רופא | 04.04.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת