אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אבסורד העסקת אנשים עם מוגבלות: ברגע שיתחילו לעבוד, יאבדו את הקצבה

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
יש לבטל את הקצבאות. צדקה מרצון, ולא בכפיה.
אל לנו לתת יד למצב בו קומץ נכים וספיחים של "נכים" (המתחזים או עם בעיות קלות) מקבלים קצבאות תוך שוד משלמי המיסים. הפתרון הראוי הוא תמיכה דרך ארגוני צדקה וולנטריים - אשר יבחנו בקריטריונים נורמאליים מי לא יכול לעומת מי שלא רוצה.
אזרח | 18.04.17
8.
הקצבה נועדה לעזור למי שאין לו.
הקצבה נועדה למי שאין לו מינימום. היא לא פרס על הנכות. נניח שמישהו מוגבל ועובד ומרויח וגם פטור ממס בגלל נכותו, למה הוא צריך לקבל קצבה ? הפטור ממס כבר אמור לסייע בצרכים המיוחדים. ואם הם חושבים שלא כדאי להם לצאת לעבוד, גם אני עם חצי משרה לא כדאי לי לצאת לחצי משרה נוספת כי אני משלם עליה 60% מיסים, ובכל זאת אני יוצא כי כך אני תורם לעצמי ולחברה. אפשר להתכח על גובה המדרגות אבל העיקרון נכון. לא הגיוני שנכה שמרויח נניח 15K ופטור ממס יקבל עוד אגגורה בקצבה.
שכיר | 17.04.17
5.
אסור לבטל את הקצבה
הבעיה עם עבודה למי שמקבל קצבת נכות היא הסכנה שלא יוכל לעבוד יותר פתאום לכן אסור לבטל את הקצבה או להתייחס אליה בהקשר לעבודה של האדם אבל אם אדם מרוויח מספיק הוא יכול לעזור לאחרים עם הקצבה הזאת. לתרום לאחרים שזקוקים לכסף. אבל לבטל אסור בשום אופן אפילו אם האדם מרוויח מיליונים. כך אגב זה קורה עם קצבאות לנכי צה״ל שיכולים להרוויח כמה שהם יכולים מבלי לאבד את הקצבה.
א | 16.04.17
4.
ולא פלות מזה מחדל נוסף
לא פחות חשוב לומר שגל זיוני השכל של עזרת הממשלה בעבודת נוגבלים אנחנו מקבלים 5 ש"ח לשעה ,כן שמעתם נכון ,ראו את פרויקט סיפור חוזר שנועד לעודד מתמודדים לעבוד זהו השכר אותו הם מקבלים אצלם - "הנורמליים מקבלים בממוצע 30-4 ש"ח לשעה אנחנו שעושים את אותה עבודה במימון חלקי של הממשלה מקבלים 5 ש"ח לשעה. אני מציע שתעשו כמו הגרמנים ופשוט תהרגו אותנו. כן לא מעט מחברי מפנטזים על מוות של חסד כי אתם והממשלה לא רואים אותנו כבני אדם סתם נכים חלקנו על כיסא וחלק סתם משוגעים
א | 16.04.17
1.
בנוגע לחוק לרון ולהעלאת הקצבאות
קודם כל, הדיון בנוגע להעלאת הקצבאות עדיין לא הסתיים והנכים עדיין מקווים לשיפורים כלשהם בהצעה כך הבנתי. כמו למשל ההצמדה המחייבת למינימום והסדרת מספר פעימות הגיוני. בנוגע לעבודה של נכים, אז כל עוד לנכה לא תהיה ודאות בכך שאם הוא מנסה למצוא עבודה ואפילו עבודה רווחית הוא לא יאבד את הנכות ואם הוא יאבד את העבודה הוא יאלץ לעבור שוב את הועדות הקשות של ביטוח לאומי. כל שינוי שלא מבצע את הדבר לא צפוי להצליח. הקצבה היא רשת הביטחון של הנכה ומה שהוא רגיל לחיות ממנו, הסיכון לאבד את המעט הזה גדול מדי עבורו.
רודף צדק 968 | 16.04.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת