אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

חקר ביצועים שבועי: כחלון ניצח, יונייטד הפסידה ותרזה מיי מהמרת

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
תוספת לקיצבה ישר בבקשה, בלי חלטורות
"ולמעשה, אין שום סיבה שהיא תהיה קצבה." - בבקשה, תנו לנכים כציבור אינטילגנטי מר כותב להחליט בעצמו מה הוא צריך - אם זה אוכל, אם זה תרופות, אם זה מתנה ליום הולדת של אחיינית, אם זה כוס קפה ב5 שקל פעם בחודש, אם זה טיטולים לילדים, אם זה מחברות כי הוא רוצה ללמוד או אם זה כל דבר אחר, את הכסף בכל מקרה נותנים - אז למה לעשות חלטורות? :/
רודף צדק 968 | 21.04.17
6.
נחמד שיש 5 מיליארד פנויים מיידית לנכים ולקשישים! :)
פשוט צריך לדאוג שה5 מיליארד מההחזר לציבור שהובטח על ידי הממשלה ינתן למקומות הנכים: קודם כל לנכים - שנאבקים כבר שנתיים על העלאת קצבאותיהם העומדות על 2400 לחודש אם זאת קצבה מלאה, שנית לקשישים המחפשים שאריות אוכל בזבל, אתם נוראים, שלישית הבטחת הכנסה היא סכום עלוב כדי לעבור תקופה קשה, רביעית מענק ישיר למשפחות צעירות המתקשות בכלכלת ילדיהם לפי מבחן הכנסה אישי שלהם במקום תוכנית מסובכת ובזבזנית.
רודף צדק 968 | 21.04.17
1.
קצבת נכות ניתנת בכל מדינה מערבית מתקדמת. היא צריכה להמשיך להינתן
כי אף אחד לא רוצה לראות הרבה יותר קבצני רחוב, גניבות או התאבדויות. אם יש מקום לשינוי נרחב ומאוד מהפכני אז זה בכלל ביטול דרגת אי הכושר שעשתה הרבה נזק רוחבי, כי אם נכה מקבל 100% אי כושר ואז מעלים לו את הקיצבה דרך הקח"ן דרגת אי הכושר של 60% בפועל יורדת. איך זה קורה? כשמחשבים 1405/2342 היחס באמת יוצא 60% אבל אחרי חיבור 100% לתוספת קח"ן שתוגדל ל-1258 ש"ח 1405/3600 יוצא 39%. דבר הנוגד את רוח חוק נכות כללי לגבי זכאויות יחסיות לכל נכה ונכה במדינה. המחוקק המקורי לא נתכוון לכך שדרגת אי כושר 60 תהפוך ל-39%. לכן הפיתרון צריך להיות ביטול של הקח"ן, והצמדת הקיצבה הבסיסית ל-% משכר המינימום (אם לא רוצים לתת 100% ממנו לקיצבה הבסיסית), או ביטול דרגות אי הכושר וחישוב סכומי הקיצבאות לפי % נכות רפואית משוקלל (כך 250000 נכים של היום ושל העתיד יוכלו לצאת לעבוד במה שירצו. הקיצבה לא תהיה מקושרת יותר להכנסות אלא מצב רפואי, והזכאות לקיצבה היא לכל החיים אמנם אך הם ישלמו במילא מס הכנסה שיכול מעל שכר מסויים לעבור את כל סכום הקיצבה... כך זה ראוי וצודק!!).
דוד | 21.04.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת