אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מדוע רבע מניצולי השואה נמצאים מתחת לקו העוני?

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
ממשלות ישראל קיבלו כסף עבור ניצולי שואה ונתנו רק
לאלה שעלו עד 53 . אלה שעלו אחרי 53 לא עלו לפני כן כי מדינות קומוניסטיות כמו רומניה לא נתנו לעלות רק ע"י תשלום כופר פר גולגולת אי לכך נגנבו 2 מליון ויותר מכל ניצול שואה שלא לדבר על החרפה שבה חיו. (בועדה שחוקקה חוק זה ישב אבא של כץ). העיקר שיש נאומים יפים על ציונות כל יום זכרון לשואה.
רלי | 26.04.17
10.
עמותה לזכויות
ראיתם פעם עמותה אחת שבאמת הקטינה את הבעיה שבגללה העמותה הוקמה ? ה shoa business הפך להיות הבוננזה האשכנזית הגדולה.כסף בלי לעבוד. והם עוד קוראים לחרדים טפילים..... למי ששכח,למעלה מ 70 אחוזים מהקורבנות בשואה היו חרדים.החרדים גם היו קורבנות אמיתיים. אני לא רואה את החרדים מייללים אפילו 1 אחוז מהאשהנסים החילונים למרות שהשואה היא קודם כל אסון חרדי. כמעט כל אוכלוסית מזכח אירופה המתה חרדית.
אאא | 25.04.17
9.
ניצולי שואה
תשמעו עם כל הכבוד לניצולי השואה..אבל לא יתכן ,שיעלו רק בשנות האלפיים לישראל ויקבלו את כל ההטבות שמגיעות לניצולי השואה..הם אפילו מילה בעברית לא יודעים, בעיקר הם באים ממזרח אירופה..יש הטוענים שהם בכלל לא יהודים..איך שמציגים את הדברים הם לא כל כך מדויקים.
רמי | 25.04.17
6.
קו העוני מספיק לחימום הבית
קו העוני לאדם בודד הוא כ 4000 ש"ח לחודש, וזה מספיק בהחלט לכל צורכי הקיום. במיוחד אם לוקחים בחשבון שקשישים משלמים רק 30٪ ארנונה ו 50٪ בתחבורה ציבורית וגם אוכלים הרבה פחות מצעירים. הבעיה המרכזית היא בכל הנוגע לתרופות, שכן תרופות שאינן כלולות בסל הבריאות הן מאד יקרות. זאת בעיה שאין לה פיתרון ולעולם לא יהיה! ככל שסל הבריאות יוגדל כך יהיו יותר תרופות בשוק. תמיד יהיו תרופות יותר חדשות ויותר יקרות. כמה שאנשים מוכנים לשלם כך השוק יציע. לכן אין אפשרות להביא למצב שבו אנשים לא יצטרכו לוותר על תרופות.
אלון | 25.04.17
1.
רוב ניצולי השואה כיום - עולים מברית המועצות ומזרח אירופה
כשהייתי ילד בשנות ה-60 לא היו כל כך הרבה ניצולי שואה, ואלה שהיו - רובם השתלבו בכלכלה. הניצולים כיום, רובם נמצאים בנחיתות כיון שאינם נהנים מהפנסיות הרוסיות שנשחקו. מאז שנת 1945 חלפו 72 שנה, עם תום המלחמה הניצולים החיים כיום היו ילדים או בני נוער, ורובם היו אמורים להשתלב בכלכלה (כמו כל מי שהיו ילדים באותה תקופה...)
טירנוביץ | 24.04.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת