אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מסתמנת פריצת דרך בקצבאות הנכים: יינתנו גם למי שעובד

34 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

32.
קצבאות עוני
חוצפה שאין כדוגמתה גוזרים עניות בשם החוק !!לא מספיקה ההתמודדות היומיומית עם הנכות, עוד קוברים אותך ליצור חובות ולהתחייב להלוואות באופן מתמיד. אי קיום של מינימאלי בכבוד לצרכים בסיסיים של האדם הנכה. ואחר כך מתפלאים למה נופלות גזירות?! תחשבו על זה ממשלת ישראל ובעיקר מר כחלון וביב היקרים שמכניסים לכיסם אלפי שקלים בשנה מי שלא חסר לו לא יכול להבין....מהי עניות.
ד | 03.05.17
28.
הכסף מגיע מביטול פטור ממס לנכים מעל % 90 !
המדינה מתכוונת לבטל פטור ממס הכנסה לנכים מעל % 90 - מי שמרוויח מעל 10000 שח ונכותו מעל 90 אחוז מקבל כיום פטור ממס הכנסה אבל מאבד את קיצבתו. עכשיו יבוטל הפטור ממס וגם יאבד את קיצבתו ! זליכה הגאון מתכוון לפגוע בנכים שעשו מאמץ להתפרנס בכבוד !
נכה 94% | 02.05.17
24.
קודם כל אלכס פרידמן אמר שזה לא נכון
קצבת נכות של 100% תגיד בפעימה האחרונה רק ל3,600 ש"ח לחודש. דבר שני יש הרבה מאוד נכים קשים שלא יכולים לעבוד, הרבה יותר מאשר נכים שיכולים לעבוד והם פשוט לא יוכלו לשרוד ככה. ומה הרעיון הטיפשי הזה שמקימים ועדה כדי לבדוק את האפשרות של השוואת קצבאות הנכות של נכים עם 100% אי כושר עבודה לשכר המינימום ולכן חוסמים אפשרות לדון בהצעות החוק בועדות ואז בא זליכה ואומר בעצם מצאנו די הרבה כסף ואנחנו הולכים לתת אותו לנכים שיכולים לעבוד ולנכים בעלי עסק ולכן לא נשאר לנו כסף לדון באפשרות להשוות את קצבאות הנכות של נכים עם 100% אי כושר עבודה לשכר המינימום? באיזה זכות?
מיכל | 01.05.17
22.
קצבת הנכים בגובה שכר המינימום
מר קיקיון , לא יעלה על הדעת שנכה יתקיים מקצבה של 2,342 ₪ לחודש .תצביע על מי מהאוכלוסיה מתקיים משכר נמוך כמו של הנכים .לאחר 15 שנה הגיע הזמן לתקן את העוול שנעשה לציבור הנכים ולא עוד . הנכה צריך להתקיים בכבוד , והשכר ההגון הוא 5,300 ₪ לחודש .
אלי כהן | 01.05.17
13.
פתי מי שמאמין
קלקלת בחירות של השר כחלון... לא בדקו מה הצרכים של הנכים, בדקו מה אפשר לחלק בלי להתחייב . נכים יוכלו לקנות סלולרי ואתו כנראה יוכלו לקנות תרופות מזון וחשמל יש מספיק כסף כדי לא להגביל בריאות ותמיכה באנשים עם מוגבלויות מיליארדים הולכים על הוצאה ישירה לעסקי דת מפוקפקים, התנלחלויות וטפילים חרדיים בריאים ועוד כהנה וכהנה לסידורי עבודה של חברינו , עסקי שחיתויות וכו וכו חומר למחשבה - אם נכה מקבל תמיכה של כשליש מההוצאה להחזקת עובד סיעודי והוא יוצא לעבודה , כאשר הוא נזקק לאותו עובד סיעודי גם בעבודה - יקחו לו את קצבתו (שר"מ) בטענה הנפלאה שהוא קיבל בחזרה את כושר העבודה - זה שהוא נזקק למטפל הסיעודי צמוד אליו - לא מעניין . יתרה מזו - אם איבד את קצבתו ועובד לסירוגין או הפסיק לעבוד, כדי להחזיר את הקיצבה צריך לעבור מחדש את הוועדות המשפילות של ביטוח לאומי.... אז על איזה שינוי מדובר כאן --- אחיזת עיניים במקרה הטוב... צריך לזכור - כשהינוי יכנס לתוקפו לא יהיה שינוי ב15 - 20 השנים הקרובות... ההיסטוריה חוזרת !!!
אחד העם | 30.04.17
12.
מקרה אמיתי לחלוטין.
הנני נכה 100 אחוז ולאחר נישואיי החלטתי להגדיל את הכנסתי בכ 500 שח לסך הכנסה חודשית "מטורפת" של 5000 ש"ח. כך , עם מחלת שרירים עשיתי מאמצים כבירים ויצאתי לעבוד. שנה וחצי לאחר אותה "עלייה" בשכר , יצרה עימי קשר פקידת הנכות ואמרה כי אינני נחשב נכה (ניוון שרירים לא נחשב נכות עבורם) היות וחרגתי בסכום של 300 שח ממה שמותר לי להרוויח. חברים , כאשר אישתי הרה , נאלצתי להחזיר סכום של כ 70000 שח ונותרתי חסר כל קצבה. למזלי חוקק חוק לרון וקיבלתי קיצבה חדשה פחותה בעשרות אחוזים מקודמתה.
מאור | 30.04.17
4.
עבודה בעיניים הם...
מבטלים הטבות לנכים בשווי 4 מיליארד ונותנים 4מיליארד דרך הקיצבאות עדיין כדי להתקיים בכבוד נכים צריכים קיצבאות בגובה שכר המינימום לפחות הרי לנכים יש הרבה יותר הוצאות מאדם בריא ממוצע זה מרגיש לי שהממשלה עושה תחרות מי יצליח להתעמר יותר בנכים ובאזרחים .
נכה מחוסר דיור | 30.04.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת