אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מודל שלא עובד יותר: אולי הגיע הזמן להיפטר מהדירקטוריון

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
מאמר שכולו שאלות ללא תשובה אחת
מאמר שלא ניתן להפיק ממנו דבר. 20 סימני שאלה יש במאמר הזה וחבויות בו עשרות שאלות. האם המאמר עוסק בחוק, או בניהול החברות? מדוע הכותבת מניחה שהחוק יכול ללמד כיצד לנהל חברות מורכבות? ברור שהמצב מורכב, ברור שיש הרבה מגבלות בניהול הקיים, ואפשר לשאול ולכתוב על כך מיליוני מאמרים. מה שצריך זה תשובות ולא שאלות. המגמה שמשפטנים חושבים שהם יכולים לנהל חברות בזכות שיפור החוקים היא מגוחכת ממש. אחרי כך כך הרבה שנים בעריכת דין הם הבינו שבחרו במקצוע הלא נכון. אנשי עסקים מנהלים את החברות ולא חוקים. תפקידם של החוקים למנוע גזל, ניצול של החלשים על ידי בעלי השררה, תשלום מיסים כחוק וכו' אבל לא ניתן באמצעות חוקים לנהל חברות. לא ניתן.
דירקטור | 02.05.17
5.
הכיוון נכון ... אבל לא מדוייק.
הדירקטוריון במתכונתו הנוכחית 2017 הוא כלום של ממש, נוכח חסר !! - אבל הוא מאד נדרש. יש לינק חד משמעי בין מנכ"ל לדירקטוריון וזה תלוי בזה, כולם משרתים את כולם בעיקר למען עצמם. את זה צריך לתקן !!! כמות החיוכים אל מול אפס הנזיפות האמיתיות בין מנכ"ל לדירקטוריון - זאת הבעיה. הם לא מפקחים זה על זה אלא עושים הכל שיהיה שקט ושלא יפריעו להם להנות. הדירקטוריון במתכונת הנוכחית - חייב תיקון.
דן יוסף | 01.05.17
4.
הכתבה הזו לא קשורה למציאות
מטרת הדירקטוריון למיטב ידיעתי היא לייצג את האינטרסים של *המשקיעים*, לא להוות איזו רגולציה מיוחדת. השאר נשמע כמו מחשבות שחלפו לה בראש שהיא החליטה להעלות על הנייר. "צריך לעשות משהו", "אולי הגיע הזמן לחשוב מחדש על דברים", "הדברים שונים היום מעבר" - תמצית הכתבה. אין שום הצעה ואין שום השוואה למצב קיים או ניתוח כלשהו. ממש כלום. שלא לדבר על העובדה שמממשברים קפצנו לביטול דירקטוריונים ואז קפצנו לחברות פרטיות, שם נראה שהיא רומזת שדווקא צריך להוסיף פיקוח (=דירקטוריון?) ועל הדרך סותרת את עצמה. "חלה אמנם ירידה במספר החברות הציבוריות, אבל אין זה אומר שכספי הציבור הרחב אינם מושקעים בהמון חברות המוגדרות כפרטיות" - הגיוני שהחלק השני של המשפט לא יהיה נכון בהינתן החלק הראשון, ועדיין החלקים מחוברים ב-"אבל" במקום ב-"כמצופה". מישהו בכלל קרא את זה לפני פרסום?
מה הקשר למשברים? | 01.05.17
3.
מיה מלכה
האשה שבשקט בשקט ובלי יחסי ציבור עזרה לבנות את אמדוקס, לימדה דורות של מהנדסים והייטקיסטים לחשוב בצורה חוזית והוציאה ערמונים מהאש בשביל לא מעט חברות ישראליות. חייבים להקשיב למה שהיא אומרת. בשונה מרבים מחבריה למקצוע, היא עבדה בשפיץ שנים על גבי שנים, ובנתה את המשרד הגדול בארץ - שהתחיל מ-5 עורכי דין.... תודה על כל מה שלימדת, ומי שחכם - ימשיך להקשיב לך.
חובב | 01.05.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת