אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

דן פרופר: "היום כבר לא מבדילים בין בוני המשק לטייקונים ולממנפים"

74 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

73.
אני כעובדת לשעבר בחברת אוסם מעידה על כך שלא
אני כעובדת לשעבר בחברת אוסם מעידה על כך שלא רק עושקים את הצרכנים אלא גם את העובדים...החברה העיפה אותי מהעבודה לאחר שנתתי את ליבי קרוב ל 10 שנים עבודה..היה לי לב של אוסם....ומה קיבלתי קדחת בצורה של במבה לפרצוף...אז חברת אוסם תתחילי להוריד את האף הגבוהה שלך......מבחינת ניהול את אפס....מה שמחזיק אותך בשוק זה המוצרים שלך אבל גם חלק המוצרים זה סחורה ממוחזרת...כמו שמהפסטה עושים ביסלי....ברוך שפטרנו ממך ותודה רבה שאני כבר לא עובדת אצלך........וכן...במבה לא נכנסת אליי הביתה..
עובדת לשעבר | 13.05.17
72.
מדוע לא נשאל על כהונתו כיו"ר בנק ישראל? והסיבות להפרשתו?
אחד האבסורדים הגדולים שיו"ר חברה פרטית מכהן גם כיו"ר בנק ישראל... אבל מדוע הוא פרש? ראו את פסק הדין של השופט אלטוביה והתייחסותו לפרופר על ניסיון לרמות את מס הכנסה... דן פרופר העיד. היה הסכם העסקה החברה חתמה בשנת 2004 על הסכם אי-תחרות עם המשנה למנכ"ל דאז, אברהם קרינגל, במטרה שישלם מס מופחת על 4.4 מיליון שקל שקיבל עם פרישתו ביהמ"ש קובע: היה זה "מצנח זהב" החייב במס מלא עמ"ה 6790-01-10, אברהם קרינגל נ' פקיד שומה פתח תקווה / פס"ד ▪ ▪ ▪ חברת אסם חתמה בשנת 2004 על הסכם פיקטיבי עם המשנה לשעבר למנכ"ל, אברהם קרינגל, בניסיון להפחית את חיוב המס שיחול עליו. כך קובע (19.1.14) שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, מגן אלטוביה. על-פי ההסכם, קיבל קרינגל 4.4 מיליון שקל תמורת התחייבותו שלא להתחרות באוסם לאחר פרישתו. קרינגל טען, כי מדובר בנכס הון החייב במס מופחת ולא בהכנסת עבודה החייבת במס מלא. פקיד השומה פתח תקוה טען, כי מדובר בהסוואה ל"מצנח זהב" החייב במס מלא.
גילה לוי | 12.05.17
66.
באמת איש יקר לכולנו מעשיו עלו הרבה מאוד כסף!
מוזר שלא הוקמה וועדת חקירה לחקור כיצד אסם גרמה לעלית מחיר וכמה כסף קיבלה מהמדינה על כל מקום תעסוקה שהתחלף בהתאם לתקופת המענקים... בכל מדינה מצב כזה לא יכל להתקיים שפקידי מדינה פועלים נגד האזרחים ומאפשרים לאסם להפןך למונופול...ולא מתוך תחרות. ראו מקרה פיקנטי אלשיך ואחרים.
יואל הר זהב | 12.05.17
57.
הישראלים עם של בכיינים וקנאים. המחירים גבוהים? תסעו פחות לחו"ל.
כולם בוכים על המחירים בסופרמרקט אבל אין להם בעיה להוציא בבית קפה 15 שקלים על הפוך. כמה מכם נוסעים כל שנה לחו"ל? כמה מכם קניתם דירה מעל שני מליון שקל? כמה מכם מרוויחים מעל השכר הממוצע? אבל מה שמטריד אתכם זה הקוטג' והפסטה.
טל | 10.05.17
55.
הזדהתי הרבה אם דבריו
אבל ממש לא מסכים אם עניין שכר העובדים, ועם עניין התחרות מול המותג הפרטי. חברת נסטלה חברה שוויצרית כמה שכר מרוויח הפועל שם? כמה מחיר המוצר שם? אז כן יש מקום להעלות שכר ולא לבכות, ולהוזיל את מחירי המוצרים שיהיו כמו שאתם משווקים בחול. הזדהיתי עם הרבה מהדברים שהם נכונים ואמתיים. אני מבין שהרגולציה בעייתית והעלויות כבדות ומי אם לא אתם יכולים להזיז משהוא בממשלה. הארנונה גבוהה, הגז יקר מאוד לתעשייה ומהווה משקולת על חברות קטנות, המים החשמל יקרים מאוד וחלק מהמפעלים נתקלים ברגולציה מחמירה של איכות הסביבה, צריך וחובה להוזיל את עלות היצור אבל זה ממש לא חד צדדי =קפיטליזם חזירי, אתם בתומרה צריכים להעלות שכר לעובדים, להוזיל מוצרים. סך הכל הראיה שלי כאזרח שהעלות שלכם חייבת להיות זולה כדי שחברות יקומו כאן בכדי להישאר אך במקביל יחס גומלין כמו באירופה שכר בהתאם ומחיר מוצרים זולים לצרכן הסופי.
אזרח | 10.05.17
52.
עם כל הכבוד לדן פרופר -- ויש המון כבוד
דן היקר. הסיבה שיש עבודה לאנשים באוסם, הסיבה לבניית המפעלים שלך זה אני. אני קונה במבה ומוצרים אחרים. אני לא אתה. אני הצרכן, שעובד במפעלים, אתה עם כל הכסף שלך לא קונה מספיק במבה. אם הייתה קונה יותר במבה היו יותר עובדי יצור לבמבה - אז למה אתה אוגר כסף? למה אתה לא מעלה משכורת או מוריד מחירים? אז יקנו יותר במבה ויהיו יותר מקומות עבודה. חבל שאתה לא מבין מי באמת מיצר מקומות עבודה...
תומר | 10.05.17
51.
כפיות הטובה של המגיבים פה מאכזבת
כן, הוא המנכל והוא תוגמל בצורה שמתאימה לזה. אלפי משרות שנשארו בארץ. כן, פועל יצור בתעשייה שלא דורש ידע רב, לא יקבל 20,000 ש"ח בחודש. מה העובד צריך לעשות? בדוק: להשקיע את זמנו הפרטי בלימודים והתקדמות אישית. התוצאות שוות את ה"הקרבה" של ויתור על אינספור שעות טלויזיה.
גל | 10.05.17
48.
פעם אחת ולתמיד: אתה לא "מספק עבודה ולא פרנסה"
עוד לא נולד היזם שהייעוד שלו בחיים זה ליצור מקומות עבודה. יזמים זקוקים לכח אדם, לאנשים, לפועלים כדי שהעסק שלהם יתפעל ויפרח כדי שיהיו להם רווחים ויותר רווחים. הם נאלצים לשכור אנשים בעבור הצרכים שלהם עצמם. אז מספיק עם הסיפור הזה.
רוני | 10.05.17
46.
אתה לא בונים מפעלים בשביל לתת פרנסה...
כולם משחקים אותה מסכנים, אבל אחרי כל מהלך יש אינטרנס גדול. פתחתם מפעלים בארץ מתוך אינטרנס להגדיל את העסקים שלכם ולעשות יותר כסף, המהלך הזה מחייב אתכם לתת תעסוקה בהתאם. אין תאגיד שמתקיים על אדם אחד. בשביל להפוך לתאגיד צריך התאגדות של אנשים... אז תפסיקו לקשקש ולהצטייר כמסכנים, כי חוץ מכסף לא מעניין את הטייקונים בארץ (ובעולם) כלום !
אמיתי | 10.05.17
44.
בישראל לא מפרגנים ליצרנים ולכן מספרם יורד והם נעלמים. בארץ לך תהיה פקיד בנק או פקיד מדינה
אל תיזום , כי ההשקעה הכספית והנפשית העבודה הקשה והאחריות אינם שוים, לא תתעשר מזה ואפילו בקושי תקבל שכר נאות. ותמיד לכולם יהיו אליך טענות לרשויות לעובדים לספקים לבנקים כולם מושכים בשמיכה הקצרה. פרופר אתה הצלחתה כל הכבוד ואל תקשיב לכל המלעיזים.
אחד שיודע | 10.05.17
37.
ולי יש בטן מלאה עם אסם
משך עשורים רבים אסם מכרה לכולנו פסטה באיכות ירודה מחיטה שכלל לא מיועדת לפסטה ועשתה על כולנו קופה, בהיותה היצרנית היחידה בארץ אז. רק לאחר שנסענו לאיטליה הבנו איך בעצם פסטה צריכה להיות ומיד הפסקנו לקנות את מוצרי אסם. גם כיום באסם עושים צחוק מהקלוחות. קניתי בטעות קטשופ מתוצרת אסם, בבקבוק מהסוג המיועד להעמדה על הראש. למרות שהפקק היה סגור, דלף נוזל אדמדם דרך הפקק וליכלך את המדף על דלת המקרר. ניסיתי לסגור שוב את הפקק ושוב היתה דליפה. בנוסף, כשמוציאים מהבקבוק קטשופ יש התזות על כל הסביבה. צילצלתי לשרות הלקוחות של אסם ותארתי באזני העובדת את הבעיה. תגובתה היתה: "לא קיים דבר כזה". כלומר, אני משקרת. באותו רגע הבנתי שבאסם לא חושבים אפילו לתת איזשהו שרות או לקחת אחריות על מוצר פגום. אנחנו לא קונים יותר אף מוצר של אסם וסיפרנו את מה שקרה לנו למשפחתנו ולכל חברינו ומכרינו.
אזרחית | 10.05.17
35.
הביצה והתרנגולת
מה יותר חשוב ? המפעל שהוקם ומעסיק עובדים ? העובדים המועסקים שלמעשה מקיימים את המפעל ? אז כמובן שאין קיומו של אחד ללא השני, לכן צריך איזון. המפעל ובעליו צריכים להרוויח כדי להיות תחרותיים ולשרוד. העובדים צריכים להינות מתנאי העסקה ותנאי שכר הולמים. לא פשוט לשמור על איזון כזה.
קוקומן | 10.05.17
31.
21 אתה אפס וסמרטוט ...לא סתם אתה מסתתר מאחורי שם בדוי יא אפס
כתעשיין( אמנם קטן ) אני נגעל למקרא התגובות כאן...אוסף של נותני עצות אפסים שבחיים שלהם לא ייצרו כלום, לא בנו מפעלים ...לא העסיקו עובדים ולא סיכנו את הונם האישי נותנים עצות לאחד מגדולי התעשיינים פה . בישראל כבר מזמן לא משתלם להיות יצרן...שלא נאמר תעשיין...אלא עדיף יבואן או מקסימום עו"ד או בנקאי שיושב במשרד ממוזג . אם יש מישהו שאשם ביוקר המחייה זה רק אוסף האפסים שיושבים בממשלה ובאוצר , שלא מפסיקים להטיל חוקים מיסים ומגבלות על היצרנים . במקום להוריד לתעשיניים את המס מעסיקים שמגיע לעשרות אחוזים על כל עובד ...רק מוסיפים לנו כל יום מיסים ועלויות חדשות שמתגלגלות בסוף לצרכנים . הרי זה כל כך שקוף...שהאוצר רוצה להחריב כאן את התעשייה ושהכל יהיה כאן יבוא מסין טורקיה ועוד . ואז מה תקבלו ? רוב המשרות יהיו של שכר מינ'...ומי שיכול להיות בהייטק אולי יקבל שכר איכותי . בוא נחשוב , למה צריך חקלאות בישראל ? מה לקום בחמש בבוקר לשזרוע את השדות...עדיף לייבא עגבניות מטורקיה...אז בואו נגמור גם את החקלאים...עד שלא ישאר כאן כלום .
עמית | 10.05.17
29.
כמה מפעלים חיסלה אוסם? כמה שוחד שולם? ראו "אסם פיקנטי"
מחאת ההמונים של עם ישראל מגיעה לאסם. לא קונים אסם, כי קבוצת אסם היא האחראית הגדולה לעוני במדינת ישראל. אסם מובילה מזה שנים רבות קרטלים נגד יצרני מזון קטנים, מוחקת מתחרים מהשוק מקטינה את המשקל ומגדילה במקביל את מחירי המוצרים שלה, כדי שאתה האזרח תוכל להעשיר את קופת אסם ולהתרושש בעצמך. בכל פעם שאתה קונה במבה לילד או מוצר אחר אתה יורה לעצמך ברגל. הילדים שלנו זכאים למוצרים שאינם רעילים מבחינה מוסרית. לכן, כולנו מתחייבים להגיד לא לסחורה הטמאה של אסם, שנוצרה באמצעות מלחמות לא חוקיות שגרמו לדחיקת מתחרים, לפיטורי עשרות אלפי עובדים במשק ולהחלשת הצרכנים. אל תהיה פראייר, אל תקנה אסם. זה רע, זה אסם. זכרו איך השופטת ורדה אלשיך חיסלה מתחרה של אסם חברת פיקנטי ומקבלת מאסם כסף
אסם | 10.05.17
22.
אסם מונופול דורסני שוחט מחירים מהציבור
אסם בנו את יצמם כי אין בארץ ממונה אמיתי על הגבלים. אסם הרחיבו פעילות על ידי רכישת מפעלים ולא הקמת מפעלים חדשים. כך קנו את בית השיטה, אסם, טבעול, מטרנה(מעבדות). אף רשת לא יכולה להתמודד מולם וודאי לא חנות. רוצים להיות בתחום של תחליפי חלב אז שיקימו מפעל. קנו את מטרנה ואין שום תחרות. הציבור משלם מחירים בהתאם.
פרופר תתבייש | 10.05.17
19.
לא מבין למה הכתבה כ"F אוהדת אותו?
בקום המדינה הגיעו לארץ כמה תעשיינים שהבינו שהמדינה בחיתוליה ואפשר "לחלוב אותה" כלומר המדינה מחפשת לפתח אזורי תעשייה ומקומות עבודה, המדינה תקצה שטח / מענקיים והלוואות נוחות תמורת הקמה ועסקה של עובדים מקומיים. האיש התעורר ורצה שוק בינלאומי ומכר חלק לנסטלה, מחליף עובדים מקומיים בעובדי עולם שלישי זולים יותר, בקיצור מספר סיפורים על ישראליות וחלוציות ובעצמו עשה אקזיט
עמוס דהרי | 10.05.17
16.
באמריקה לא גונבים מהציבור , לא לפני ולא אחרי, בארץ כן.
עאלק באמריקה אמא אומרת לילד תלמד מהשכן המליונר. ברור. כי השכן שלה לא קיבל מענקים ואוצרות טבע מהמדינה, ותיספורות והלוואות על חשבון הציבור, ואח"כ לא מפקיע מחירים ושודד את הציבור. ובארץ, בדיוק ההפיך, זה למה המליונרים פה גנבים (לא כולם) . שודדים את הציבור ואת אוצרותיו הטבעיים והפיננסיים בטרם פתחו מפעל, ואז מייצרים מוצר של עשר אגורות ומוכרים ב10 ש"ח. גנבים בני גנבים.
האורקל מהשפלה | 10.05.17
2.
זה נשמע כמו אויאוי אוי
בחיאת , הכל בבל"ת , ישראל היא גן עדן לטיקונים חמדנים כמוך. אפילו בארה"ב הקפיטליסתית העובדים זוכים לתנאים טובים יותר. רוב החברות בסדר גודל שלך לבסוף מקבלות הקלות מס מהגבוהות ב OECD החזירות של הטייקונים בישראל היא בין המכוערות בעולם ובמיוחד מרתיח את הדם נושא הגז מפני שמי שבקיא בסיפור על דרך מציאת הגז יודע שתשובה לא השקיע שקל!! המדינה מצאה את הגז ו....תשובה בדרך פלא זכה בזיקיון השווה טריליונים . לא יעזור לכם היתם ונשארתם מוצצי דם התבכינות לא תשכנע
כ' | 10.05.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת