אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בג"ץ מציע: לדון מחדש במיסוי דירה שלישית בוועדת הכספים

59 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

59.
המגיבים פה מוכיחים שהחוק מצויין.
ואין מה להוסיף, זהו מס צודק. אני עושה כסף משוק ההון והמדינה ממסה אותי ב 25% מהרווח. לכם המשכירים יש מס זניח לעומת זה. מצטער צריך הגינות. תוכלו תמיד לעבור להשקעה באפיקים אחרים. רובכם המוחלט לא מורכב מעניים מרודים. דירה זה קודם כל למוגרים ואח"כ אם יש מקום גם להשקעה.
z | 15.05.17
55.
חוק מיסוי דירה 3 - הזוי ובלתי נסבל
ממשלה ישראל בראשות ביבי נתניהו ושר האוצר כחלון מנהיגים שיטת שלטון הזויה, לפיה הם רומסים את ציבור בוחריה בזה אחר זה. הממשלה דוחפת את ידה בכוח לכיסו של ציבור מעמד הביניים שמנסה לבנות את עצמו לאורך שנים. פוגעת למעשה בזכות של הקניין של הציבור על רכושו ומפלה אוכלוסיות. האליטה הכלכלית ממשיכה להתחזק על פני מעמד הביניים שנרמס תחת נטל המיסים ההזוי והמצב נעשה בלתי נסבל.
דן | 11.05.17
50.
אין מילים לתאר כמה הזוי החוק המטופש הזה,זה לא מס זה קנס.
יש אלף מכשולים לחוק ההזוי ,קודם כל שווי הנכס,על פי הרשויות דירה בקומה רביעית ללא מעלית שווה כמו קומה שנייה. שווי דירה בלוד על פי הרשויות שווה 1.2 מיליון ובפועל לא משלמים על אותה דירה 700 אלף. פנסיונר שחי מפנסיה של בטוח לאומי,וברור לכולם שהסכום לא מספיק להוצאות המינימליות ,ויש לו דירות עלובות שלמחייתו הוא משכיר אותם,יצטרך להיעזר בשרותי הרווחה לאחר שעמל שנים רבות כדי לדאוג לא להזדקק לאף אחד. דירה שאין לה שוכרים בעל הנכס צריך לשלם מכיסו את המס. מס צריך לקחת רק על רווחים,אבל החוק הזה הוא לא מס הוא קנס.
מסיק מסקנות | 10.05.17
49.
חוק דירה 3
חוק הזוי מיסודו שאותו כחלון רצה להשריש ולהטמיע והכול יתפוצץ לו בפנים. וכולי תקווה שאדם שחיי בסרט בלסיקן יעלם מהנוף הפוליטי במהרה כי הנזק כבר נגרם ויגרם, כי כל בר דעת ושפוי מבין שזהו חוק תלוש מהמציאות. כחלון חפץ בפרוטקשן חוקי למרות שגבו מאיתנו כבר בכמה פעמיים מס. יש צדק בירושלים והצדק יצא לאור. כחלון עליך לתלות את הנעליים וללכת לגדל פטרוזליה באולגה וגם לזה אתה בספק מתאים. יאלה בייי תניח לנו ותעוף לטובתך האישית כי נמאסת.
רובי | 10.05.17
47.
בגץ
כמה עלתה ישיבת הבגץ היום? 5 שופטים לא יכולים להחליט אם החוק עבר בצורה חוקית או לא.הרי היועץ המשפטי אמר שלא אז מה הבעיה להחליט אם חוקי אל תבטל אם לא חוקי בטל.שופטים וחברי כנסת מקבלי הון תועפות שכר ועושים עוול לציבור ולי בפרט זו הכנסתי שעליה אני מתבסס כפנסיור.
א.ת. | 09.05.17
44.
אני חושב שהחוק פסול עקרונית אבל בג"ץ לא הכתובת
אני חושב שהחוק אינו מוסרי. ממסים רטרואקטיבית אנשים על נכס שהם קנו כדין. זה לא מס, אלא קנס על בעלות. המס הזה לא הוריד את מחירי הדירות בלירה. מדהים יותר שמי שיש לו דירות להשכרה ינסה לגלגל את המס על השוכר. אם יצליח, טוב. לא יצליח לא נורא.
משה | 09.05.17
39.
לא ישנה כלום לשוכרים
מדינה שרק חושבת כיצד לגבות כסף מאנשים שעבדו כל החיים כדי לרכוש דירות . יש מישהו עם שלוש דירות שעולות יחד! 1500000? אני מחפשת דירות שעולות 500000 סבירות - מי מצא? הדבר היחיד שהחוק יגרום הוא עלייה דרמטית בשכה"ד , כל הנטל יפול על השוכרים ויצא שכרם בהפסדם. לבטל לאלתר!
חני | 09.05.17
38.
לא מכרתי ולא אמכור
כבר גילגלתי את המס על השוכרים מחירי הדירות רק עולים וזה בגלל שאין בניה. דבר נוסף. בגוש דן יש כ 40 אלף דירות למגורים שהפכו למשרדים. על המדינה לתת 3 שנים זמן לכל המשרדים להתפנות ממבני מגורים. ככה יהיו דירות פנויות למגורים וככה תהיה צמיחה ועבודה בבניה למשרדים. תחשוב על זה מר כחלון
הצחקתם אותי | 09.05.17
32.
ההתמקדות בהליך החקיקה מסיט את הדיון מן העיקר-
מהעוולות הטמונות בחוק, פשטנותו והעמדתו על כרעי תרנגולת: למשל, רקפשוט לפני 5 ימים שמענו את הסטטיסטיקאי הראשי של הלמ"ס בהצהרה מרתקת: "אין מדד פריפריאלי". כל מי שבענין יודע שהמדד שלפיו מחושב המס המטורלל, תלוש מהמציאות, אינו מבוסס על נתוני ערך אמיתיים ויוצר עיוותים בלתי נסבלים בחישוב ערך הדירות לצורך השתת המס. המדד בנוי על נוסחה שלכל היותר יוצרת בידול בין רשויות מקומיות לצורך חישוב תמיכות הממשלה בהן אבל אין בו שום בסיס לחישוב פרטני של ערך דירה לצורת מס. יש לקוות שבג"צ יכנס לעובי הקורה של שרירותיות חישוב המס ואי הצדק שנגרם לנישומים ויזמן את הסטטיסטיקאי הראשי להעיד על כך.
פלורליסט | 09.05.17
25.
חוק הזוי בהליך חקיקה גרוטסקי ומביש
עם כל הכבוד, מדובר בחוק דבילי (אין מילה שהולמת יותר). כולו רוח וצלצולים של שר אוצר שמעוניין להראות לציבור בוחריו איך הוא "דופק את העשירים". אין מאחוריו שום תוחלת או תכלית כלכלית וגם לא תכלית חברתית. בקיצור, סתם נפיחה (נאד). ואדון כחלון, כך נראה, מאד חרד ודואג לנפיחות הפרטיות שלו. איך אומרים - "נפיחה ששוחררה לאוויר החופשי לא תוחזר לעכוזה".
אלכס | 09.05.17
24.
דירה
לכל אלה שחושבים שמי שמשכיר דירות לא משלם מס אז תלכו ללמוד את הנושא כי אנחנו כן משלמים מס על השכירות והמס על הדירה השלישית הוא מס נוסף ולא הגיוני ולכן קל להשתלח אז תתחילו לחסוך ברצינות ולא לבזבז על מסעדות והרפתקאות שונות ואולי עוד כמה שנים תקנו בית משלכם
יהודה | 09.05.17
16.
יצא המרצע מן השק
מה אומר היועץ של הכנסת? האוצר בונה על ה 800 מ שקל מהמס. הוא לא מדבר על מטרה נעלה לכאורה של ירידת מחירי הדיור אלא המס מעניין אותו.. וזה בדיוק עניינם של התומכים. עוד מס ולא מטרה נעלה של מחירי הדיור. יש לנו שר אוצר פוליטי ולא יותר. אם יבטלו את החוק הוא יצא בהצהרות שהטייקונים והפוליטיקאים ניצחו
יוסי | 09.05.17
14.
תזכרו שרוב השופטים הם בעלי כמה דירות
השכבות החלשות כלכלית הצביעו לכחלון כדי שיפעל להפחתת הפערים בינם לבין השכבות שמחזיקות את ההון במדינה. שופטי בית המשפט העליון הם קליקה מנותקת שבוחרת בעצמה. השופטים לא נבחרו ע"י העם, ורוב השופטים מחזיקים ביותר מדירה אחת.
יש לשופטים אינטרס כלכלי | 09.05.17
13.
מס דירה שלישית
חלם, ממש חלם...בא שר אחד שהחליט מה שהחליט וקבע שהחוק שהוא החליט-זה ייהרג ובל יעבור. ולא משנה ששהליך לא תקין, החוק שנוי במחלוקת ועוד-כל הממשלה ועושי דברה מסתופפים בצילו ומגמגמים בהסברים על נחיצות החוק...לדעתי , המלך [כחלון] כאן הוא עירום וזה ייראה היטב אם ביהמ"פ העליון יבטלו...
אלי | 09.05.17
7.
סקופ:כחלון מאחורי הקלעים דחף לעתירה נגד החוק!
כחלון הרי יודע ש90% משופטי ביהמ"ש העליון יש ריבוי דירות והם ומקורביהם עלולים להיפגע מהמס. כמו כן כחלון עצמו,קובי מימן (החבר של כחלון שנשכח) ועוד חברים עשירים. סבירות גבוהה ששופטי הבג"ץ בחסות החוק יודיעו על פסילת החוק. אז תושבי ישראל אל תתרגשו מההצגה הגדולה בסך הכל עבדנו עליכם. בברכה. כחלון ומפלגת כולנו נ.ב מכתב זה הינו לדוגמא בלבד ורק היה אמור להישלח על ידי הפוץ כחלון אם רק היה לו טיפת יושר
יד ימין וביד שמאל | 09.05.17
5.
חוק שגזל שפוגע בעצמאים שלא היה להם פנסיה והם קנו דירות כשעוד היו זולות
והם עבדו מאוד קשה לזה, ושילמו משכנתא וריבית ומיסים שונים ועכשיו בא כחלון ודופק אותם שוב פעם. וכל זאת בשביל פופוליזם כי זה גם לא יוריד את מחירי הדירות, כי אין מספיק היצע אבל כן יעלה את מחירי השכירות כי המס זה יגולגל בסופו של יום לשוכרים. כולם אומרים לכחלון שזה לא הגיוני אבל הוא בשלו.
ירון | 09.05.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת