אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כחלון: "מביך לראות את העבודה מחרבת את הסיכוי של צעירים לדירה"

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
את הפיתרון למצוקת הדיור העלה מאיר שטרית בזמנו
ביבי "זרק אותו מכל המדרגות" את הרעיון. מדינת ישראל צריכה לתת את האדמה לקבלנים שיבנו דירות שימכרו בעלות הבניה פלוס רווח סביר לקבלן. את האדמה עליה נבנה הבית, המדינה תחכיר לדייר בעלות נמוכה לחמישים שנה. אם עלות הבניה כולל רווח היא 10,000 ש"ח למ"ר, דירה בת 100 מר' תימכר במיליון ש"ח, מחיר סביר. זוג צעיר שיקנה את הדירה יחתום חוזה מול המדינה וישלם 300-400 ש"ח לחודש בגין הקרקע. אבל מה לעשות שהמדינה רוצה את כל הכסף כאן ועכשיו במזומן ביד!!! לעולם לא יורידו את מחירי הדירות.
מאיר | 11.05.17
15.
כחלון - חיפשת דרך קלה אל מצביעים צעירים בבחירות?
איך שאני רואה זה שיש הרבה אנשים שלא לימדו אותם לחסוך - מה הם עושים אחרי הצבא? מבזבזים את כספם על נסיעות לחול ועל בילויים במסעדות ובבארים שופעי אלכוהול ועוד דברים אסורים. שיתחיל ללמוד את משמעות המילה "חיסכון" ואז בהגיעם לגיל המתאים אחרי לימודים ועבודה להשקיע במשכנתא לדירה - תאמינו לי שזה אפשרי, אני עשיתי את זה, ולא במגורים באיזור יקר ובבארים של דיזנגוף... אני לא מבינה למה אנשים שעבדו ועמלו וחסכו, או קיבלו ירושה מהורים שעבדו וחסכו עבורם, צריכים לשלם "קנסות" על רכוש שלא גנבו או גזלו מאיש. מאוד לא הוגן בעיני!
רננה | 11.05.17
14.
כחלון לא הקשבת ליועץ המשפטי לכנסת וכעת אתה מאשים את האפוזיציה
זה מגוחך ששר אוצר שלמד משפטים לא לוקח אחריות על שבחר להתעלם מן האזהרות של היועץ המשפטי לכנסת, וכעת החוק שלו עשוי להתבטל. והכי מגוחך שבמקום לקבל את הביקורת של השופטים ולהשלים את החקיקה בכנסת בעזרת חבריו לקואליציה הוא משתלח האופוזיציה. כנראה שהוא יודע שביטן, נתניהו, ליברמן ובנט לא תומכים בו, כי אחרת מה הבעיה לתקן את מה שצריך?
דודו | 11.05.17
12.
החוק הזה נועד מראש לייצר מלאכותית מחזורי עסקאות נדלן כדי שהאוצר ישאב את האחוזים שלו -
זה חוק מתחכם: מצד אחד לקרוע את מי שמחזיק דירה נוספת ומצד שני משאבת כספים מהמוכר - מס שבח (גם אם מוקטן) ומהקונה - מס רכישה נשכני (שכחלון הגדיל וגרם להתייקרות הדירות). לו החוק היה עובר, היה מכניס לאוצר כ-2-3 מליארד שח לאוצר מכל הכיוונים. זאת הסיבה שכחלון היה אובססיבי לחוק. הההתנהלות של כחלון מדאיגה מאד גם בנושאים נוספים. שר האוצר הינו פופליסט שעובד למע הרייטינג של עצמו.
פלורליסט | 11.05.17
11.
מס לא צודק
א. אתה מדבר על 4-5 דירות ובפועל על 2.5 דירות ב. המחיר שנקבע יותר גבוה ממחיר השוק כשגם דירות משנות החמישים ישנות מירושות שאי אפשר למכור אותם עוברות את סף הפטור מקווה שאתה קורא את דברי הכותבים ג. החוק פוגע דווקא במעמד הבייניים ולא בעשירים שיש להם דירות יקרות
יפה ל | 11.05.17
6.
הפכת אותנו למהמרים! כל יומיים אני מקבל הודעה " התקיימה הגרלה
והפעם לא זכית..". אני רוצה לקנות דירה לא ללכת לקזינו! בכל העולם עושים צעדים אפקטיביים נגד המשקיעים ע"י העלאת מיסי הרכישה, רק בארץ המציאו הגרלות כדי להוריד את המחירים. נו באמת... כחלון נכשלת לך הביתה כמו שהבטחת.
יניב | 11.05.17
5.
האשם ב...
סוף סוף נמצא האשם . מפלגת העבודה ויש עתיד. לא חס וחלילה המפלגות השולטות ועושות ככל העולה על רוחן, אלא מפלגות האופוזיציה. תפסיקו להכניס את היד שלכם לכיסים של אנשים שכבר שילמו מס כדת וכדין על כל אגורה שהרויחו. תפעילו את מוחכם ותהיו קצת יותר יצירתיים. שלא לדבר על כך שאם הליך החקיקה לא היה תקין - תאשימו רק את עצמכם.
יעל ל | 11.05.17
4.
כחלון הזה
כחלון הזה לא יכול לצאת מהפאזה של "כולם אשמים, חוץ ממני כמובן". מס על דירה שלישית? במי זה בדיוק יפגע, בבעל הנכס או לזה שישלם את ההפרש בנוסף לשכר הדירה הקבוע לנ"ל? התשובה כמובן, חבויה בשאלה; לא שאדון כחלון יכול להבין זאת כנראה אלא רק להמשיך לבלבל את המוח עם ה"זה ההם אשמים, לא אני! תראו איזה חרוץ אני המס הזה היה פותר את כל מצוקת הדיור והם מקלקלים הכל" שלו.
C | 11.05.17
1.
חחח כחלון ברוך הבא לביצפר של ביבי
ביבי אלוף בפוליטיקה!! לקח אותך סיבוב כחלון בושה שאתה מודה שהמצב הפוליטי לא מתאים לחוק, הכל פוליטי אצלך על גב הציבור, הגיע הזמן שתפנה את מקומך לבעל נסיון לפתרון יעיל כמו להפשיר קרקעות ולהחיות את הארץ כן גם עלידי משקיעים!!! שיטתך קומוניסטית ומדכאת צמיחה, רוצה שכולם יחיו במדבר עוד ועוד מיסים זה לא פתרון.
בלי וזלין | 10.05.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת