אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

תנובה וטרה בלמו את החלב של שופרסל

67 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

66.
הגבינה הצהובה של שופרסל פשוט הרבה יותר טעימה (וזולה!)
משום מה ברחובות החלב שלהם לא באמת הרבה יותר זול, אבל בהחלט נחמד שסוף סוף מייבאים גם מחו"ל ויש גבינה צהובה עם טעם נורמאלי ולא של סבון ובזול! גם חמאה עלמא היתה מצויינת (תוצרת פולין) וזולה יותר מתנובה וטרה, אבל הפסיקו לייבא. כנראה שתנובה לחצה מספיק.
נלי | 15.05.17
65.
יאללה שחיטויות נמאסתם!!!!
למה להלחם שאפשר לקבל? למה לחשוב לפעמים כמה שנים מראש בשביל עוד כסף בשביל עוד תאגיד. נמאסתם תנו לבני אדם לאכול ולשתות בשקט בלי כל האיכסה שמסביב שדופקים או מי שמייבא או את החקלאים. בקיצור הזייה שאנחנו עוד מצליחים לעמוד על הרגליים. אבל אנחנו לא? כי חצי מהמדינה הזאת בקרדיט חכו נראה מה יהיה פה. רק שיתופיות וחוסר אגו יעשה טוב במדינה לא כל דבר אחר שהפוליטיקאים והמיליונרים אומרים ועושים
גור | 15.05.17
56.
מאז שגיליתי שקוקה קולה, חברת האם של טרה, תורמת לעמותות ימין החלב שלה כבר לא טעים לי
סה"כ קילקלו לי את חווית הלקוח. אין כאן כוונה לחרם או ניסיון להשפיע על אחרים. כל אחד צריך להחליט מה מתאים לו. אבל לא ברור לי למה חברת משקאות ומזון צריכה לתרום לעמותה עם גוון פוליטי, למה שלא יתרמו למטרות לגביהן יש קונצנזוס: הגנה על בעלי חיים, סיוע לחולי סרטן, חינוך וכו'.
דיוויד | 15.05.17
50.
בטסקו בקבוק 2.3 ליטר עולה 1 פאונד
אצלינו בטסקו קילו גבינה צהובה 4.3 פאונד, לחם מלא עם גרעינים של הוביס 1.35 פאונד, 2.3 ליטר חלב 1 פאונד... איך בישראל כל כך יקר ??? המשכורות פה יותר גבוהות! עכשיו בשקלים קילו גבינה צהובה כ22 שח 2.3 ליטר חלב בבקבוק 4.70 שח לחם מלא עם גרעינים (הוביס כשר) כ7 שקלים אני צריך להעלות חשבונית לפייסבוק
ש | 14.05.17
48.
עובדים עליכם, חלב זה מסוכן
האדם הוא היחיד שממשיך לצרוך חלב גם בבגרותו, ועוד של מין אחר ולא חלב אדם. חלב גורם לסרטן (השוואה בשיעורי הסרטן בין קהילות שאינן צורכות חלב, לבין קהילות שכן- סרטן השד וסרטן הערמונית הם הנפוצים ביותר בקהילות צורכות חלב ולא קיימים בכלל בקהילות שאינן צורכות חלב) אוסטאופורוזיס - כנ״ל חלב גורם לבריחת סידן בגלל הזרחן שיש בו והסידן שבחלב לא נספג בכלל בגוף האדם. התפתחות מינית מוקדמת - נגרמת בגלל ההורמונים שבחלב. חלב מיועד להפוך עגל פרה שנולד במשקל של עשרות ק״ג- לפר ששוקל חצי טון בזמן הקצר ביותר.
אייל | 14.05.17
39.
למה לא מיבאים גבינה צהובה דלת שומן?
המחיר שלהם פי 2 ממש לא מצדיק, ממש מוזר לי למה שופרסל התמקדה רק בגבינות שמהוות נתח שוק גבוהה, בעוד אם הם היו מוכרים את ה5% וה9% במחיר של עמק 28% המכירות של שופרסל היו מזנקות בקטגוריה הזו. ואני בתור צרכן יעדיף מוצר בלי שם 5/9% ולא תנובה 28%.
נתי | 14.05.17
38.
חלב על הזמן
יוקר המחייה זה לא רק דירות ומכוניות, זה קודם כל מוצרי צריכה יקרים להחריד בארץ. חולבים אותנו תרתי משמע. במערב ליטר חלב עולה בממוצע כ-3 ש"ח (טרי) ועמיד-כ-1.5 לכל היותר! אז לא די שהכל פה יקר להחריד ועל האיכות לא נדבר כלל. אנו גם מרוויחים פחות (במערב המשכורות כפולות בממוצע ויוקר המחייה זול פי 2-3). אז מה שאירופאי רוכש במשכורת חודשית לישראלי ממוצע נדרשות 6 משכורות (בשכלול כח הקנייה ה-PPP).מדינת ההיי-טק? אולי. עולם ראשון? בספק רב!
החלבן מחאלב | 14.05.17
32.
ישראל מתנהלת כמו בשנות החמישים ולכן המחירים כפי שהם
כשהצרכנים התלוננו על המחירים הגבוהים בענף המזון התשובה היתה שזהו שוק חופשי והמחירים הם מחירים של שוק חופשי. כיום כולם כבר מבינים שאין כאן שום שוק חופשי. כשהממשלה אוסרת יבוא חופשי המחירים מטפסים מעלה וכשפותחים את השוק ליבוא המחירים יורדים. אז אל תגידו לנו יותר שהמחיר הוא מחיר של שוק חופשי. המחירים בארץ הם מחירים של משק סגור שהיבוא בו ניתן במשורה ותחת פיקוח הדוק והכל לטובת בעלי ההון.
אזרח | 14.05.17
25.
להיות חכמים
חובה עלינו לקנות תוצרת שופר סל,וגם תוצרת חוץ. מעניין שכשלא היו לנו האופציות הנ"ל החברות המובילות חגגו עלינו(הצרכנים). צריכים לתת כח גם ליצרנים הקטנים,שיהיו חלק מהשוק. כך אנחנו הצרכנים נהנה ממחיריי תחרות זולים. הגיע הזמן שאנחנו ניקבע את המחירים בשוק
מאיר הגדול | 14.05.17
23.
הפקקים של מותג שופרסל בחלב דל לקטוז 1 אחוז - שיפרו לאחרונה
הפקק שלא מתפרק מסביב ונקרע, אני קונה רק זה כי זה יותר זול ויותר טוב מתנובה (לתנובה וליוטבתה יש דל לקטוז רק 2 אחוז, שופרסל היחיד שיש רק 1 אחוז). או, תקנו חלב רגיל בקרטון 3 אחוז של טרה / תנובה בסופר קופיקס בחמש שקל.
אזרח | 14.05.17
20.
כמה תגובות "מטעם" תנובה...
שקוף שזה שליחים שלכם. זה מה שמצאתם לכתוב על חלב שופרשסל? הפקק? כל הכבוד לכל מי ששובר את המונופול של תנובה השודדים. החלב זה כבר לא חלב, זה מי חלב שנשארים אחרי שמוציאים מהחלב את הכל. פעם ההיתי מרתיח חלב והיתה נשארת שכבת שומן מלמעלה. היום זה נוזל בטעם חלב והמחיר מחיר של זהב.
אהוד השמן | 14.05.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת