אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שומשום ניישן: כך הפכנו למעצמת טחינה

64 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

64.
טחינה
תיקון לכתבה לפני 67 היו בארץ מספר רב של מפעלים לטחינה וחלווה {הותיקים שביננו גדלו על חלווה } מפעלים שאני זוכר לטחינה : אחוה עלית אחדות אטאס עצמאות זמיר עדן אביב השחר העולה תלמה גן גינה השלום ובטוח שהיו עוד כמה בפירוש לא שכם אלא מפעלים ישראלים וטובים
יעקב מלאך | 21.05.17
55.
50 איך זה כשהשטח היה בשליטת ירדן הוא לא היה "כבוש"?
הרי הירדנים כבשו את הגדה המערבית וירושלים, וביצעו טיהור אתני (לא נותר שם יהודי אחד, אם לא שמת לב) - אבל משום מה אז השטח לא הוגדר כ"כבוש". רק כשהיאהודים העזו להשתלט על האזור, ממנו הגיעו פעולות טרור ומלחמה, פתאום במפתיע הפך אותו שטח עצמו ל"כבוש". לא המילה כיבוש מפריעה. הצביעות והדופרצופיות היא שמפריעה!
ספר לנו, שנבין | 20.05.17
32.
הכיבוש והטחינה
טוקבקיסטים עלובים מהימין המתנחלי-ביביסטי לא מכירים בכיבוש, כמה מטופש. אפשר כמובן לנסות להכחיש את הכיבוש הקיים כבר חמישים שנה, יעני שחרור. לא אהבתם, תשתו מהים של עזה... חשבתי שקוראי כלכליסט ברמה יותר גבוהה ומסוגלים להעריך כתבה מצויינת, אבל אם ביבי משלם, למה לא להקליד שטויות ולשגר?
תל אביבי | 19.05.17
10.
מנצלים את האתיופים העניים.
מגדלים קפה באתיופיה בזול ומוכרים את זה ביוקר בחו''ל. ומי שעושה קופה מזה לא העניים האתיופים אלא הסוחרים מחו''ל. קונים בזול קפה אתיופי שגדל בעבודה קשה של עניים והסוחרים עושים את הרווח. האתיופים לא מרויחים מזה. מן הסתם זה אותו דבר גם עם השומשום.
ישי | 19.05.17
8.
פוליטיקה בשומשום
עבאס :"השתילה התחילה במרץ. הצמח לא צריך השקיה אלא רק מי גשם" השומשום נזרע במרץ (כלומר תחילת הקיץ), הושקה במי גשמים של חודש מרץ(?), ונקטף במאי. שוב, הדימיון הערבי עובד שעות נוספות. לא הייתה טחינה בישראל לפני 1967 ? ? הטחינה הטובה ביותר של ערביי שכם ? גם היום ? האדרת המוסלמים ("פלסטינים") של שכם... פוליטיקה אינפנטילית בצלחת טחינה
שם, חם ויפת | 19.05.17
2.
יש לכם טעות....
בניגוד לאמור בכתבה, טחינה יוצרה בארץ גם לפני 1967, למעשה, הרבה לפני 1967. אני זוכרת בוודאות, עוד כילדה קטנה, [ואני בת גילה של המדינה], את הטחינה מתוצרת "עלית", שנמכרה בצנצנות זכוכית, והיו לה מרקם וטעם נפלאים שלא מצאתי בשום טחינה אחרת שטעמתי מאז, טחינה סמיכה מאוד ומתקתקה מעט. והיו גם טחינה מתוצרת "תלמה", ו"אחווה", ואולי עוד. ייתכן שכניסת הטחינה משכם אחרי 1967 הביאה לסגירת המפעלים הללו, אבל זה לקח שנים רבות. לדעתי עד לפני כ - 15 שנים עדיין ניתן היה לקנות את הטחינה של היצרניות הללו.
dafna | 18.05.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת