אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

לראשונה: קמפיין טבעוני נגד שבועות

80 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

80.
הקמפיין הטבעוני הוא לא "נגד שבועות"! כותרת מטעה ומתריסה.
הקמפיין הוא נגד צריכה של מוצרי חלב, והעיתוי הוא בשבועות בה הצריכה היא הבולטת ביותר, תקופה בה תעשיית החלב וחברותיה מפרסמות בשיא הכוח ומחזקות את מצג השווא השלהן - הקמפיין הוא פשוט קונטרה מימינלית ומתבקשת. בנוסף, שבועות הוא דוגמא מעולה לשטיפת המוח של התעשייה עלינו, שכן שבועות, חג ה*קציר*, נועד לחגוג תבואה מן הטבע ולא גניבת חלב אם מאמהות טריות.
מאי | 29.05.17
76.
תעשיית המזון מבעלי החיים
זו שואה מתמשכת, אין מילה אחרת שמתארת את זה. אנשים תהיו אנושיים, ותעמדו זקופים מול המראה. מה שווים החיים ללא יסוד מוסרי ? לבלוס, לאנוס ולבזוז, בשביל זה אנו חיים ? זה נשמע קיצוני, אבל זה בדיוק מה שאנחנו עושים כל יום בלי להרגיש, ומפנים את הראש לכיוון שנוח לנו.
רוני | 24.05.17
70.
ל-57 סבבה
אבל אולי במקום לדאוג לזה שאנשים לא יאכלו חיות ולכן הרבה פחות חיות יחיו. תדאגו לאפשר פתרון נוסף למשל משקים שבהן הפרות חיות חופשי עד לשחיטה ואטליזים שמתחייבים למכור בשר כזה בלבד? מבטיח לך שאנשים שאכפת להם יהיו מוכנים לשלם יותר. הבעיה הראשית של הטבעונים זו הדרישה של הכל או כלום - חובה שכל אדם לא יאכל בשר כי התעשיה היא לא בסדר, מצטער אני אמשיך לאכול בשר בגלל שזה חלק בלתי נפרד מהאוכל שאני צורך וזה לא הולך להשתנות. בנוסף לזה אם כל האנשים יהפכו להיות טבעונים לפרות לא יהיה עוד מקום בכדור הארץ ורובן יכחדו. זה כמו שאוהבי בעלי חיים נותנים לחתולים אוכל ברחוב אבל שוכחים שעל הדרך הם גורמים לעשרות ציפורים למות כל שנה על כל חתול שהם מאכילים.
ggg | 21.05.17
67.
ל - 60 "צודק"
כל הזמן כופים עלינו דברים, נמשל היה לי בעבר עבד וכפו עליי לשחרר אותו בטענה שהעבדות היא לא מוסרית, אנסתי בעבר וגם את זה כפו עליי להפסיק.. טבעונות רחוקה שנות אור מדת כי טבעונות מבוססת על עובדות ומחקרים מדעיים שמראים שפרות מרגישות, חושבות ומודעות בעוד שדת מבוססת על אמונות טפלות לא מוכחות מדעית. לכן לטבעונים אקטביסטים מלאכים יש הזכות (ואפילו החובה) המוסרית "לכפות" את דרכם על אחרים. אז אולי במקום להתלונן נגד הטבעונים המטיפים, תגיד את האמת שאתה פשוט לא חזק מוסרית או לא אכפת לך רגשית מבעלי חיים מול הטעם שלך, לפחות אמירה כזאת תעיד שאתה לא חסר אינטילגנציה..
עקרונות | 20.05.17
66.
לא נגד שבועות
אלא נגד מנהג "חג החלב" החולני והמתועב שמועצת החלב עשתה כאן בשנים האחרונות, מעין שטיפת מוח הזויה ש"שבועות הוא חג החלב". לא. שבועות הוא חג הביכורים, ולא חג הדברים האסורים שלא היית עושה אפילו לאנשים הקרובים אליך ביותר שלא אכתוב כאן מפאת צנזורה. מי שבאמת רוצה לראות את האמת ולדעת מה הכסף שלו עושה כשהוא קונה חלב פרה או עזים, יודע היכן למצוא את האמת ברשת. ומי שלא, יאמין לכותרות שגויות ומזויפות שמטרתן אחת: להתסיס ולזרוע שנאה כלפי טבעונים. אני מקווה שבחג השבועות הזה רבים יזכו לראות את האמת ויתחילו להפחית עד כדי להיגמל לחלוטין מהצריכה של ה"מוצרים" האיומים הללו שכרוכים בכל כך הרבה סבל צער ואף מוות של יצור אחר, ובמקביל בסבל, צער וחולי רב של האדם שיצרוך אותם ועלול לחלות במחלות קשות כדוגמת סרטן. מי שבריאותו חשובה לו (במקרה בו צער של האחר לא חשוב לו) ידע להפסיק לצרוך את הדברים הנוראיים הללו ולא להאמין לשקרים של מועצת החלב. התגובה הזו בטוח תלך לצנזור, אבל לא נורא, אם היא תצונזר כאן היא תפורסם במקומות אחרים.
FAKE NEWS | 19.05.17
56.
וואו מדהים!!!! ותגובה ל - 17
ראשית לצערי בשביל שהתגובה שלי לא תצוזר אני לא יכול להשתמש כאן במילות התיאור המתאימות לך. בכל אופן אתה צודק שאם אנשים לא היו צורכים חלב וגופות בעלי חיים אז הרבה פרות ועיזים לא היו מקבלות חיים, אבל השאלה היא איזה חיים בדיוק הם מקבלות?? האם בכלל שווה לחיות חיים קצרים ולרוב מנוונים (גם ביחס לבעלי חיים) עם סוף שתמיד אכזר? אני לא חושב שגם אם הייתי פרה הייתי בכלל רוצה לזכות בחיים כאלו.
איש ע | 18.05.17
54.
לתגובה המדעית של 31
כשתבלה כמה שעות עם פרות שמפרידים אותם מהעגלים ותשמע את הבכי ,הצעקות והמצוקה של האמהות שלוקחים מהן את העגלים הרבה אז אין ספק שכל התיאוריה (המופרכת לחלוטין) שניסחת למטה תתעופף דרך החלון יחד עם עוד כמה קלישאות . אין בעיה , שכולם יבחרו לאכול מה שהם רוצים אבל לפחות נא להכיר בעובדות ולדעת באמת איך האוכל מגיע לצלחת ולא לצאת נגד פרסומת לגיטימית שמשקפת את האמת (בעוד שיש מספיק פרסומים לאוכל מן החי או סתם ג'אנק פוד בין אם מהחי או לא , שלא טורחים לשקף את האמת אבל כנגד פרסומות אלו משום מה אין לאף אחד טענות).
Live and let live | 18.05.17
51.
פרות חולבות לא יולדות עגלים?
בשביל שיהיה חלב, הפרה צריכה להיות בהריון. אז ברור שהן יולדות עגלים. הן מוכנסות להיריון באמצעות הזרעה מלאכותית, ולאחר ההמלטה העגל נלקח מהן כדי שלא ישתה את החלב - מבחינת הרפתן, לתת לעגל לינוק פירושו בזבוז של חלב יקר. לפרה יש ועוד איך קשר רגשי לעגל. לאחר שהוא נלקח ממנה, היא צורחת ובוכה במשך ימים ושבועות וחוזרת שוב ושוב למקום בו המליטה. במו עיני ובמו אוזניי ראיתי ושמעתי פרות צורחות לאחר שהעגל נחטף מהן. פרות הן חיות אינטליגנטיות לא פחות מכלבים. יש הרבה סרטונים בהם ניתן לראות פרות פותחות את הבריחים של הרפת בעזרת הלשון, מסובבות ידית של ברז בעזרת הקרניים ועוד. בטבע יש לעגל סיכוי לשרוד. בתעשיית החלב סיכוייו הם 0%, מפני שמראש הוא נולד כדי למות. נראה שהידע שלך נשען על דיסאינפורמציה ועל דיעות קדומות חסרות כל בסיס במציאות.
ל-31 | 18.05.17
49.
עוד שקר טבעוני
כמו "קירות שקופים" כלכך שקופים שאפילו לסרט שטיפת המוח שעובד על סוגסטיה לא קוראים בשמו האמיתי, אלא משהו שנשמע מאד נאור.רוב הטבעונים שהפכו לטבעונים במהלך 8 השנים האחרונות, לא מודעים לתהליך שהעבירו אותם בלי לעדכן אותם. ניתן בקלות לבדוק זאת ע"י רמת השיח איתם , כשמולך עומד אדם שמתייחס לטענות ומגיב להן מדובר בטבעוני ותיק שהגיע לתובנות אלו בעצמו, אם הוא מסרב להתייחס לטענות ורק משמיע את אותו השיר מדובר בשטוף מוח מה8 שנים האחרונות שמחוייב בעל כורחו לפעילו מיסיונרית.תבדקו בעצמכם.השימוש בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד ומתייחס גם לטבעוניות
שקוף | 18.05.17
46.
פרה לא יולדת עגלים? לא אכפת לה מהעגל שלה?
https://www.youtube.com/watch?v=aaqR9V4XkXA בשביל חלב צריך הריון, ככה זה עובד אצל כל היונקים. אולי נוח לך לחשוב שפרות הן טיפשות אבל הקשר שלהן לצאצא הו חזק כמו אצל כל אמא בטבע. הן בוכות במשך שבועות אחרי שלוקחים להן את התינוק. כל שנה מזריעים אותן בשביל שייצרו חלב ואח"כ לוקחים להם את העגל. אתה יכול לראות בסרטון הזה ועוד מאות כמוהו איך לוקחים את העגלים כבר בשעות הראשונות ללידתם. נראה לי שתנובה הצליחה לעבוד עליך עם השלטים שלה...
בקי | 18.05.17
43.
עדויות
יש הרבה עדויות מצולמות , העגלים נלקחים מאמם כשאמם (הפרה) הולכת אחריהם ומחפשת אותם ובוכה במשך ימים. זה מחזה קורע לב! מי שיהיה עד לזה לעולם לא יוכל לצרוך חלב שוב. העגל נשלח אחרי שבילה שעה בלבד עם אמא לתא מבודד וקטן ונשחט . וכמובן לפני כן הקרניים שלו נגדעות ללא אל חוש. אל תהיו שותפים לאכזריות היומיומית במשק! די ! תתעוררו!
נועה | 18.05.17
40.
מאיפה לדעתך מגיע החלב לעטינים של הפרה??
חלב הוא תוצר ישיר של היריון. כמו אצל כל נקבה ממשפחת היונקים - גם הפרה מייצרת חלב כשהיא בהיריון. בלי היריון - הגוף לא יתחיל לייצר חלב. אף נקבה בטבע לא מייצרת חלב ללא הריון. אתה בטח חושב שהפרה נולדת עם מאגרי חלב עצומים שמיועדים עבור תינוקות אנושיים מגודלים. "כל כך למטה מבחינת אינטליגנציה... אין לה שום קשר רגשי לצאצאים שלה". ראית פעם פרה שנלקח ממנה העגל? שמעת פעם געיות של פרה לאחר שנלקח ממנה הגור שלה? התבוננת פעם בעיניה? ליטפת אותה? ברור שלא. אתה הרי אפילו לא יודע שפרת "חלב" יולדת עגל. למזלך, אני מנחשת שגם לא הזדמן לך לראות באיזה פרוצדורה דוחה מעבים את הפרה כדי שהיא תלד עגל, כדי שאתה תוכל לשתות את החלב שלו. ממליצה לך ללמוד את העובדות לפני שאתה פולט כל כך הרבה מילים ריקות. לצערי אני יודעת שכל מילה בקמפיין הזה היא אמת. (בת של רפתן).
וואו 31, כמה בורוּת! | 18.05.17
37.
רונן (31) - איני בטוח אם פרה או אתה "למעלה או למטה" יותר מבחינת אינטליגנציה
כמה עובדות חיים שחבל שהוריך לא הסבירו לך: א. אצל היונקים כדי שיהיה חלב צריך הריון ולידה. "פרות חולבות לא יולדות עגלים" נכון אולי ברפת דמיונית. דרך אגב, אצל בני אדם החסידה אינה מביאה תינוק. ב. איך אתה יודע איך יותר קל לגדל את העגל? ג. ממליץ לך לעבוד כמה חודשים ברפת. אולי תשנה את דעתך על האינטליגנציה של פרה. כרפתן לשעבר, תוכל לשמוע ממני ומרפתנים אחרים דברים שידהימו אותך לגבי היחסים החברתיים בין הפרות והאינטליגנציה שלהן. ד. איך אתה יודע מה "איכפת לפרה" ? שוחחת איתה? ובכל מקרה לשכב בתוך הצואה של עצמך על משטח בטון, לא ממש נראה כתנאים נעימים. גם ה"כלב חשמלי" שמכניס אותה למכון החליבה באמצעות מכות חשמל כנראה לא ממש אהוב עליה. ה. "נעשה ללא כאב" ? מציע לך שוב לבוא למכון החליבה ולראות את המכות, החישמולים והכאב הנוראי של חליבה על ידי מכונה בשגרה ויותר מכך כשיש דלקת. מקווה שעזרתי לך לגלות את העולם.
יובל | 18.05.17
27.
אבל לא באמת מפרידים בין אמהות לתינוק שלהם בשביל חלב
אם כבר רוצים לעשות קמפיין להעלאת מודעות אז צריך שיהיה לו איזו אחיזה כלשהי במציאות פרות חולבות לא יולדות עגלים . ובכל מקרה כאשר פרה יולדת עגל אז מפרידים בינהם לא בגלל חלב אלא בגלל שככה יותר קל לגדל את העגל. ודבר נוסף לפרה לא ממש איכפת מה קורה עם העגל . בניגוד ליונקים מתקדמים יותר כמו קופים ואפילו חתולים הפרה היא כל כך למטה מבחינת האינטליגנציה שאין לה שום קשר רגשי או אחר לצאצאים שלה . בעצם מה שאיכפת לפרה זה התנאים בהם היא חיה. טמפרטורה, מזון, מצב בריאותי, והגנה מפני טורפים. בזה מצבה של הפרה החולבת טוב יותר ממצב העגל למשל שנטרף עוד לפני הגיעו לגיל שנה . אגב לפרה גם לא איכפת שחולבים אותה כל עוד זה נעשה ללא כאב . היא לא "עצובה " בגלל זה. וזה לא שחולבים את הפרה יותר בגלל שבועות . חולבים אותה אותו דבר כל השנה. בעצם הפרסומת הזו היא מעין ניסוי חברתי . עד כמה ניתן לעבוד על אנשים באמצעות שלט פרסומת בכביש.
רף תן | 18.05.17
24.
הפרדת העגלים מהן ברגע הולדתם והובלתם לשחיטה?
איך שהם נולדים הם מובלים לשחיטה? בתכלס, מדובר בשקר אחד גדול. העגלים המיובאים מאוסטרליה למשל, נשארים עם האימא בחודשים הראשונים ויונקים ממנה; וגם בישראל נוהגים היום כך. רק לאחר מכן, העגלים עוברים לרעיה טבעית (באוסטרליה לפחות) ובארה"ב לרעיה כאשר העונה מאפשרת והיתר על בסיס תערובות מזון. במקום לבלבל ת'מוח ומכיוון שמדובר במלחמה אבודה מראש, מוטב להתמקד בשינויי אופי השחיטה. אופס שכחתי, מדובר במדינה יהודית השוחטת באופן שגוי. האם זו סיבה מספקת להפסיק לאכול בשר על חשבון הבריאות שלי? ממש לא ובוודאי כאשר סובלים מבעיה אוטואימונית. הדבר האחרון שאתם רוצים לאכול אלו דגנים וקטניות אשר אינם נחשבים לחיוניים וגם אם יש בהם רכיבים כלשהם מרביתם לא זמינים לגוף, לא מומרים בצורה נאותה ופוגעים בספיגה. האדם החלב והחמאה המקומית ראויים למאכל? לא בביתי ולכן אנו קונים חמאות איכותיות מחו"ל. כן אנו אוכלי גבינות, אבל רק קשות ושמנות ומחלב ממרעה טבעי שלא עבר פסטור (מיובא לארץ).
באמת? | 18.05.17
16.
השפע שבצמצום?
איבדת אותי באגוזים ובפירות וירקות - מוזמן להעמיק את הידע שלך בנוגע לתעשיות הללו שמנצלות מיליוני ילדים ברחבי העולם. רק בשביל שכמה טבעונים יוכלו להרגיש עליונות מוסרית. בסופו של דבר, כל מה שאתה לא מייצר לעצמך או מגדל לעצמך כרוך בסבל של אדם או יצור אחר. זה משחק סכום אפס. לא שאני נגד הקמפיין ונגד צמצום צריכה בכלל וצריכה של חלב ובשר בפרט.
אבאלה | 18.05.17
15.
בגלל החלב הרבה פרות מקבלים חיים
אם כל הכבוד לצמחונים ולטבעונים חיו את חייכם ותנו לנורמליים לחיות את חייהם. האדם הוא מה לעשות גם יצור חי וגם הוא נבנה לאכול גם חי וגם צומח. אני יכול לקבל ולהבין אם יש התעללות בבעלי חיים אם יש רפת או לול או דיר שבו יש התעללות אז לכנס בו בכל הכח. לי יש דיר כבשים והם חיים בנוחיות ויש פיקוח וטרינרי. הטלאים נשלחים בגיל מסוים לבית מטבחיים. בבית מטבחיים אמור להיות לפי תקן ששומר על שחיטה הכי נכונה ואם הכי מעט סבל (חיו ותנו לחיות)
אני | 18.05.17
14.
הקמפיין הוא בעד שבועות.תעשייית החלב היא זו שהורסת את החג
הקמפיין הוא לא נגד שבועות, אלא בעד. שבועות הוא חג יפה של קציר החיטה, ביכורי הפירות ושבעת המינים. את החג היפה הזה, מנסה לגנוב ולמסחר לצרכיה, תעשיית החלב מהחי. אני מקווה שהקמפיין הזה יסייע להחזיר לנו את חג השבועות ושכולנו נחגוג אותו עם סלי פירות טעימים ומאפי חיטה.
אמנון | 18.05.17
13.
סוף סוף
כל האמהות שמפחדות שלילדים שלכם יתעורר המצפון והם יעשו לכם ״בעיות״ עם האוכל קחו אחריות! יש להם לב וכנראה שילדים לא מדחיקים כמו מבוגרים לכן עכשיו זה הזמן באמת להוכיח שאתם דואגים לבריאות שלהם, תחליפו את במוצאי החלב במוצרים מוסריים ובריאים יותר ותעשו שיעורי בית של להיות הורים שבאמת דואגים למה שילדכם מכניסים לגוף ולא מה שהקפיטליזם מוכר לכם בשקל!
גם לי טעים מוצרי חלב, אבל לא אקח חלק באכזריות! | 18.05.17
8.
המשמעות האמיתית של חג השבועות
חשוב לציין כי הקמפיין לא מתקיים על מנת להתנגד לחג השבועות עצמו, אלא למה שחברות פרטיות בישראל הפכו אותו אליו. חג השבועות במקור אמור להיות חג שבו חוגגים את היבול, את הדברים שצומחים מהאדמה. כל הקטע של החלב ו"החג הלבן" הוא קמפיין שהתחילו מועצת החלב כדי להכניס לעצמם יותר כסף, למרות שלחג אין קשר בכלל למוצרי חלב. הקמפיין הטבעוני נעשה נגד תעשיית החלב שבה התעללות מתרחשת מדיי יום, ושום יצור חי לא זוכה לראות חיים טובים יותר.
ויקי | 18.05.17
4.
הפרוייקט לא נגד שבועות אלא נגד צער בעלי חיים
לא נכון לומר שהפרויקט נגד שבועות, שבועות הוא חג מקסים ובמקור החג בכלל מתבסס על פירות יבשים. לעומת זאת עם שיווק חזק של חברות ישראליות המייצרות חלב רבים מאיתנו חושבים כי חלב הוא חלק בלתי נפרד מהחג. הגיע הזמן לומר את האמת, לא רק ש"חג החלב" זה טריק יחצני, גם החלב הזה פוגע אנושות בסביבה שלנו, בנו ובבעלי החיים.
רועי | 18.05.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת