אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

התחזית הפסימית של הלמ"ס ל-2065: 20 מיליון תושבים, ללא מנוע צמיחה

25 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

25.
תחזיות פוגעות רק לעיתים נדירות
התחזיות הן כלליות למדיי. היחס בין יהודים וערבים אכן יישמר. זאת, כיון שהערביות יולדות פחות, במקביל לעלייה ברמת ההשכלה, ולא בגלל שהיהודיות יולדות יותר. עם זאת, חלקם של הנוצרים (25% מהאוכלוסייה הערבית) בהווייה הישראלית יגדל, כולל שירות בצה"ל אחוז גבוה מהחרדים ייכנס לשוק העבודה, בניגוד למה שקורה כיום. בנוסף, הגירה של יהודים לישראל תמנע מהחרדים להפוך לרוב. ראש ממשלה דתי הוא אכן אפשרות סבירה, אבל אני לא רואה בזה בעייה.
משה כסיף | 28.06.17
23.
תודה למפלגות החילוניות שהופכות את המפעל הציוני לכת חרדית הלכתית
מקווה שבבחירות הבאות הציבור החילוני יתפקח מהאשליות ומהבטחות הפוליטיקאים של הליכוד, העבודה, כחלון, ליברמן ויבינו שהם הגורמים למשבר הצפוי ולהפיכת המדינה הדמוקרטית החילונית למדינת הלכה חרדית
שלומי | 22.05.17
21.
משמעויות יותר חמורות: בעיה באספקת מים, חוסר במזון, צפיפות קשה
בישראל יש משבר מים מתוקים חמור מאוד כבר עתה. ישראל תצטרך להתפיל יותר מים - ומים אלה אינם בריאים (מעוטי מינרלים) הצפיפות במדינה תחמיר ולכן השטחים הירוקים יתכווצו. מיעוט שטחים ירוקים יצמצם את המשקעים אפילו יותר ויגביר את החום. ישראל תצטרך ליצא מזון - אפילו ירקות ופירות לא נצליח לספק. המצב בעזה יהיה חמור יותר - כשאנשים נמצאים על הקצה - הם מבצעים מעשי ייאוש.
א | 22.05.17
20.
משבר ההזדקנות באירופה הוא פיקציה אחת גדולה.
האוכלוסיה של יפן זקנה בהרבה משל אירופה (27.4% מעל גיל 65, לעומת בערך 18% מעל גיל 65 באיחוד האירופי ו-9.9% בלבד בישראל), והלוואי שרמת החיים בישראל הייתה כמו ביפן. כשחוסכים כמו שצריך ומשקיעים בתשתיות- אפשר לשרוד בלי בעיה שינויים דמוגרפיים.
מישהו | 21.05.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת