אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

פטריוטים, מכורים לאוכל ומרוכזים בעצמם: דברים שלמדתי על סינים

50 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

48.
לרוב הסינים לא יקבלו אותך כחלק מהם
שמעתי על סיפור על מרצה מערבי באוניברסיטה בסין בתחום של שקשור לשפה סינית הלך לחנות כדי לקנות תירס יבש המוכר לגלג כליו שהוא לא יודע סינית או לקרוא סינית ולאחר שהבנאדם קרא שלט שהיה תלוי והסביר על כל אות וסימן מאיפה המקור שלהם והמשמעות, המוכר אמר לו שהוא עדיין לא שייך לחברה.
אליעד | 07.06.17
47.
עם כל הכבוד לכל המומחים כאן - מנסיוני האישי:
הכתבה הזאת מדוייקת. אני עובד בטורונטו לצד קבוצה גדולה של סינים. וזאת פשוט אמת לאמיתה כל מילה בסלע. החברה הסינית לא נעשית פחות סגורה כשהם עוברים למדינה אחרת ומתאגדים בקבוצות. עבדתי עם קבוצות מאירופה, צפון אמריקה ואפילו עם סקנדינבים הידועים בריחוק שלהם ועדין לא הייתי מוכן לחוויה המתסכלת של עבודה עם קבוצה של אנשים שיודעים כל כך מעט וחושבים שהם יודעים כל כך הרבה
אילן  | 07.06.17
44.
טיפ למי שחי באסיה שנה שנתיים וחושב שמבין משהו (יפן, קוריאה סין וכו')
רוב המקומיים לא דוברים אנגלית. גם אלה שדוברים אנגלית, לא בהכרח מחפשים את קרבתך, בדיוק כמו שאתה לא תחפש קרבה של אירופי דובר עברית שמסתובב בישראל. יש לך את החברים שלך, הוא לא מעניין אותך.... כלומר מי שמחפש את קרבתך, הוא לא הצ'ונג הממוצע, אלא מישהו שמלכתחילה מתעניין בך כזר, או רוצה לנצל אותך, או חולם על קשר עם המערב, או סתם בשיפור האנגלית שלו (בשביל קשר עם המערב). יש גם הרבה מקומיות, שיש להן מסיבות שונות פנטזיות על גבר מערבי (שייקח אותן מעבר לים על סוס לבן) ולכן יש הרבה זוגות כאלה. לסיכום, יש הרבה סינים ישרים וטובים, תמצא אותם באקדמיה, כמתנדבים, עושים טאי צ'י בפארקים, מטיילים בטבע... הם לא בהכרח ידעו אנגלית, ולא יחפשו את הקרבה שלך, אבל הם שם. לגבי תרבות השופוני, שוב יש ויש. אכן תמצא נובורישים חסרי עידון אבל יש גם מליונרים שלא תראה את זה עליהם, ולכן לא תדע.
הפוך גוטה | 04.06.17
38.
יש סינים ויש סינים, אך כעם הם העם הגרוע בעולם!
אני חי בסין כעשר שנים, דובר מנדרינית ונשוי לסינית. מסכים עם כל מה שתואר בכתבה אך זו בודאי לא כל התמונה, הסינים הם הגרועים שבעמים. והדבר היחיד שחשוב להם זה כסף ומעמד, זה עם יהיר, מתוסבך ומלא קונפליקטים, שסובל מתסביך נחיתות ותסביך גדלות בו זמנית. הסינים לא בוחלים באמצעים למען השגת מטרתם, יש משפט סיני שאומר: ״החתול שתפס את העכבר, לא משנה אם הוא לבן או שחור״ וזה פחות או יותר מתמצת את הגישה שלהם. לא כמו שחושבים ישראלים רבים, ״שיטת מצליח״ הומצאה בסין ולא בישראל, הסינים גם עובדים בשיטת ״ההרדמה״ בה הם גורמים לך לחשוב שהכל בסדר ואתה יכול לישון בשקט ע״י ״חיוכים ויחס חם״, אך למעשה השיטה נועדה להרדים אותך על המשמר ונצל את חוסר הדריכות שלך בשביל להשיג יתרון או לתפוס אותך בביצים. מבחינת הסינים להיות אופורטוניסטי זה בדיפולט וכל גישה אחרת היא פשוט לא הגיונית. לסינים חשוב הרושם וסממנים חיצוניים ולא התוכן, חשוב להם שמות גדולים, הם מסתכלים על תעודות, על איזה רכב אתה נוסע ואיפה אתה גר ולא מעניין אותם בכלל מי או מה אתה!
מרקו | 04.06.17
36.
Fèihuà
אני גרה ביפן במהלך 5 השנים האחרונות במסגרת עבודתי אני שוהה כשבועיים בחודש בסין. לפני המעבר ליפן חייתי 3 שנים בבייג'ינג ו-4 שנים בשנגחאי. הכתבה שטותית ונכתבה מנקודת מבט של זר שאינו מבין לא את השפה ולא את המנהגים. נתחיל מזה שאין דבר אפשרות לכלול את כל הסינים תחת המסגרת המצומצמת שבכתבה לדוגמא יש למעלה מ-8 משפחות שפה שונות בסין ובכל אחת דיאלקטים שונים השפה שנקראת "מדוברת" ההאניו מחולקת לכ 7-8 דיאלקטים שאחד לא מובן לדובר דיאלקט אחר. אני מביאה את השפה כדוגמא מכיון שכמו שהשפה שונה כך גם המנהגים ומי שטוען שסינים בביג'ינג מתנהגים כמו סינים מ GUANDONG או XIZANG לא מבין על מה הוא מדבר לכן הכתבה היא 废话
גרונית | 04.06.17
35.
יומרני, מיותר ושיטחי
כמי שחי בסין למעלה מ10 שנים, אני חושב שכלכליסט יכול לקרוא סקירות של אנאליסטים רציניים שניתחו את התרבות, האופי וההתנהלות הסינית בצורה מעמיקה. אפשר אמנם לפרסם גם כתבה של בחור צעיר שיוצא עם בחורות סיניות וחושב שהוא מכיר את העם הסיני והתנהלותו אבל זה יומרני, שטחי ו... מיותר.
דן | 04.06.17
29.
בהמשך ל15 זה נשמע כמו כל מקום אחר.
גר בבריטניה, נראית כמו התיאור שלך. גם ישראל נראית כמו התיאור שלך. הסינים פה, נראים כמו התיאור שלך. גם ההודים מתנהלים ככה. כמו גם חצי עולם. ככה זה עובד, זה מה יש. בני אדם זה גועל נפש. חוץ מאלה שיפים מבפנים. יש גם סינים נהדרים. נתקלתי לפחות באחד כזה שהוא גם בנאדם ולא רק רובוט סלפיז כמו חצי מהם. לכל עם יש זבל ותוצרת מוצלחת. ככה זה בכל מקום. נתקלתי בבריטים מדהימים, ובבריטים שהייתי זורק לתמזה בלי למצמץ. זה תקף גם להודים, יצאתי פה עם הודית מדהימה שסגרה את העסק כי אבא שלה לא הסכים (הודים בדרך כלל משודכים אחד לשני), פגשתי פה הודים דוחים שמתנהלים כמו חלק מהישראלים שאני מכיר. בכל מקום יש ויש. .
שגכעדגעדדכ | 03.06.17
28.
חזרת מסין
היתי בסין שבעים בתיול. רציתי לקנות שני ניידים סאמסונג c9000pro. ביקשו 600 $ לאחד. בסוף קניתי ב 400 $ לאחד. בדקתי בערב באי בי המחיר 400$. אשתי בדקה סמלות. ביקשו 900 ש"ח לסימלה שבחיפה קונים בהדר הכרמל ב100 ש"ח. לא קנינו. חנויות בקניונים ושווקים רייקים מקונים. רק 2 מוחרים בחנות. הסינים יקרים. אולכים לרדת מהאץ לטובת חזרה לאמריקה ואיורופה.
אחד האם | 03.06.17
27.
בתור אחד ששנתיים בסין, יופי של כתבה!!
חזק ואמץ. מסכים אולי עם כל ההשקפות. לדעתי רוב הסינים הם אנשים חיוביים, שיצר הרע והסכסוך בהם נמוך בהרבה משלנו. זאת נגזרת ישירה מכך שהם אנשים פשוטים (ברובם) ולכן היה כל כך קל להוליך אותם שולל לתוך הזוועות שמאו גרר אותם לתוכן (והם לא מוכנים להודות בזה!!!) אחד ה״פאקים״ שלהם הוא שהם באמת לא רואים שום דבר חוץ מהמעגלים הקטנים שהם משתייכים אליהם, משפחה וחברים. מצד שני, אכן יש להם גאווה לאומית גדולה - וזאת מפני שהמערב ניצל והשפיל אותם הרבה לאורך ההיסטוריה, ואח״כ הגיעו היפנים שהתייחסו אליהם לא הרבה יותר טוב מאיך שהנאצים התייחסו אלינו. ככה התפתחה אצלם התשוקה לכוח ולגאווה לאומית. אם יקרה משהו למישהו ברחוב, ישר תהיה התקהלות וייצאו הפלאפונים - אבל כנראה שייקח זמן עד שמישהו ייגש לעזור. ככה הם. אוהבים לצפות מהצד ולא לקחת יוזמה. הם עם יחסית פחדן. מה שנקרא - 喜欢看热闹。。。。
וואיגורן | 03.06.17
19.
סין מדינה מורכבת במיוחד
בתור מישהו שביקר כמה פעמים בסין, האבחנות ברובן די מדוייקות. מצד שני, כשנפגשתי עם מקומיים "מתקדמים", כאלה שעובדים בחברות הייטק או פיננסים, היו לא מעט מקבלי פנים, מכבדים מאוד. התעקשו לשאת את המזוודה במקומי וכו'. מצד שני, לעולם לא אשכח את החוויה של לתפוס מונית. מוניות כמעט ולא עוצרות, גם אם הן בשירות וריקות. למקומיים עוצרים ברגע.
אוז | 03.06.17
18.
הערה לגבי זיהום האוויר בבייג'ינג
רוב זיהום האוויר בבייג'ינג נגרם כתוצאה מסופות חול שמגיעות ממדבר גובי. כאשר אין סופות חול השמיים כחולים והאוויר יותר נקי בהשוואה לתל אביב. בנוסף הרחובות בבייג'ינג מ-ב-ר-י-ק-י-ם ולכל שיח בפארק יש גנן פרטי. בנוגע לנוחות חיים הכותב צודק. השכונות החדשות מודרניות לחלוטין ולדעתי מתוכננות בצורה הרבה יותר מוצלחת בהשוואה לשכונות החדשות בישראל. תחבורה ציבורית מצויינת. מוניות זולות בטירוף. בסין חיים 1.4 מיליארד בני אדם ו-99% מהתיירות בסין היא תיירות פנים. לא חריג לראות סינים בוהים באירופאים כמו בחייזרים ואפילו מצלמים אותם כמו אטרקציה. אחח כמה חוויות צברתי בחודש שגרתי שם... הלוואי והייתה לי אפשרות להישאר שם מספר שנים. בהחלט אחד המקומות המרתקים לגור בהם.
לב | 03.06.17
15.
אז סין וישראל זה אותו דבר?
זה נשמע ממש, אבל ממש, כמו ישראל, רק בקנה מידה אחר לגמרי. גם הישראלים כל הזמן חושבים ומדברים על אוכל ואוכלים המון, נדחפים ע״י המשפחה ללמוד, חושבים רק על עצמם (בשנים האחרונות כבר יש לא מעט מקרים של אנשים שקרה להם משהו ברחוב ואף אחד לא נחלץ לעזרתם), פטריוטים שחולמים על הגירה וחברים במועדון סגור של ישראלים. אז מה? האם הכותב ראה את עצמו או שככה זה באמת?
דפנה | 03.06.17
10.
כול אחד שניסה לקבל החזר ממוכר בעליאקספס - גילה את האופי הסיני המחורבן
אני מדבר על מיקרים לגיטימים - שבהם ברור למוכר שהמוצר דורש החזר כספי מלא. אין אצלם את תודעת שירות הלקוחות של האמריקאים ומבחינתם זה כישלון אישי ענק לאשר החזר כספי מלא (אני מדבר על מקרים שזה מוצדק 100 אחוז ובסוף עליאקספס בעצמם יפסקו לטובת הקונה).
רועי | 03.06.17
2.
תעבוד על הסינית שלך...
אני רוצה לראות שיכתבו שם סיני על כוס בסטארבאקס ישראל. עזוב שיכתבו... אני רוצה לראות שיזכרו אותו שתי שניות אחרי שהוא נאמר. אני רוצה לראות שילד ישראלי בן שלוש לא יבהה באורח סיני מלוכסן ויצמד לאמא שלו וישאל אותה מי זה האיש המוזר הזה. מה הקשר בין זה לבין היות החברה סגורה או פתוחה? מהרגע שהתחלתי לדבר סינית שוטפת יחסית - גיליתי שאין יותר חסמים. כן, יש קצת פערים בהתחלה, אבל ככה זה בכל מערכת יחסים בין אנשים, וחברי נפש קשה למצוא אחרי גיל בית הספר גם בישראל. כל חברה היא סגורה במידה מסוימת, אבל ברגע שתדבר את השפה ותאמץ באופן סביר את מנהגי המקום - מהר מאוד יקבלו אותך כאחד משלהם וההבדלים ייטשטשו.
דני | 03.06.17
1.
אכן "קומבינטורים חסרי תקנה"
רואים את זה גם ברוב המוצרים מתוצרתם שמציפים את העולם, כאשר משווים למוצרים שהיו פעם. אין מה להשוות בכלל. זיופים, חיקויים עלובים, חומרי גלם באיכות ירודה, קמצנות בהשקעה באיכות המוצר. מוצר זול באיכות זבל, יוצר אשלייה של עיסקה טובה.
קומבינטוריקה ובינום ניוטון | 03.06.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת