אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שנתיים לתוכנית מחיר למשתכן: מה נבנה, וכמה קיבלו מפתח?

109 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

109.
רעיון מצוין עם ביצוע גרוע
רעיון מחיר למשתכן הוא מעולה,דירה מוזלת ביחס למחיר השוק לפלג רוכשים חסר דירה. ההתנהלות והביצוע ובעיקר לוח הזמנים בו גרועים למדי.צעירים רואים בו פתרון דיור מיידי אבל המציאות שלעיתים הפרויקטים בכלל לא הגיעו לשלב מכרז ולשלב היתר בנייה הוא מייגע ובלתי נסבל ובלתי סביר.מוטב ישנו במשרד השיכון ויגישו מתמודדים(רק!)לפרויקטים עם היתר בנייה מאושר.
מנשה | 10.05.18
101.
במקום אלפי דירות כרגע באתר 160 דירות להגרלה,
במקום 15% מס השקעה יש בקושי 8%. הבועה נשמרת בזכות אדון כחלון שגנב 300,000 קולות מהמרכז וגנבת שנתיים מהחיים שלנו. מפלגה שהוקמה להטיב עם מיימון בגז ולהמשליך את ביבי. העיקר שהוא ״נגד האינטרסטים״ . ביום הבוחר נפטר ממך - חתיכת נוכל.
כחלון מווסת בניה | 08.06.17
84.
טוקבקים ופייסבוק- המצאה של השלטון ובעלי ההון כדי שתוכלו לשחרר קיטור בלי לצאת מהמזגן.
סיימתם לבכות , להוציא קיטור? עכשיו תחזרו לעבוד. שימשיכו לחלוב אותכם למצוץ לכם את הדם והכסף, תמשיכו להצביע ביבי(צריך מנהיג חזק!!!). ושאף אחד חס וחלילה לא ייצא להפגין, לשבות, לשרוף צמיגים ולחסום את התנועה באיילון. לפרמט את המדינה, קדימה מהפכה!!!
קונספירציה | 07.06.17
76.
מחיר למשתכן בלוף אחד גדול
הבועה מתפוצצת וכל מי שחותם על מחיר למשתכן יגלה שהוא חתום על משכנתא גדולה שהשכן שלו יקנה את אותו הבית ב40 אחוז פחות אבל מחשהו צריך לתת לבועה הזאת עוד קצת חמצן אז מצאו דרך מחיר למשתכן עבודה בעיניים הכל מתרסק להם תוך שנה מהיום הכל בחצי מחיר אולי שנה וחצי
דני | 07.06.17
72.
עבים ורוח וגשם אין מן הראוי למר כחלון להתפטר ומיד
עבים ורוח וגשם אין - מן הראוי למר כחלון להתפטר ומיד - מה שיותר מוקדם יותר טוב לעם ישראל ולאלה הזקוקים לדיור מר כחלון הצטיין במס העושק והגזל הידוע בשם מס הדירה השלישית מס הגורם להתייקרות דמי השכירות וגורם לקבלנים לבנות פחות
אליעזר | 07.06.17
66.
כחלון את ביבי תאומים סאמיים.
באמת אין כוונה לתת פתרון. כי. הפתרון מורכב ודורש ראש ממשלה עם ביצים של דינוזאור ושר אוצר דומה. החשיבה הינה מערכתית מורכבת מהמון בעיות הקפיות והיצורים שמנהלים כרגע. הינם ניראים בני אנוש אבל לתחושתי חייזרים שחים בעולמות אחרים וענינם זה במעמד ובכיסא כל השאר הפרעות שיש לאדותם כמה שיותר מהר כדי שלא ידבק בהם חלק מהבוץ. בקיצורי רבותי עצוב עדיף להתחיל ליבא אוהלים מונגוליים ולהתחיל בהקמת מעברות נוסך הקמת המדינה. עם שידרוג יחסי עד שימצא המנהיג הבא. ולא הדוגמנים הנוכחיים.
אבי | 07.06.17
65.
בועת נדלן
שלום לכולם, שמי המקצוען לנדלן. ברצוני להעביר מידע לדור הצעיר. לפני כשנה וחצי, החלטנו ביחד. כמה מומחים, לצאת משוק הנדלן בארץ. ההיצע מצוי בשיא כל הזמנים, מוקמות שכונות רפאים ראו דוגמא ראש העיר וחריש. ראינו את זה מגיע כבר לפני שנה וחצי וזה יגיע למקומות נוספים וישפיע על כל השוק. תחזית המקצוען לנדלן - טודו בום. תהיו חכמים, תקשיבו למקצוען.
המקצוען | 07.06.17
64.
הלוואי שכחלון יצליח, הלוואי שכל אחד אחר יצליח, אני באמת רוצה שזה יקרה
לא מאהבת כחלון או כל אחד אחר, חשוב לי כאזרח וממש ממש לא משנה לי מי זה יהיה, העיקר שיצליחו להביא לדיור מהיר ובמחיר שפוי שניתן לעמוד בו. יש לי ילדים ומאוד הייתי רוצה שיצליחו לרכוש להם קורת גג, בדיוק כפי שאנחנו לפני 30 שנה הצלחנו. אגב תמיד היינו פועלים פשוטים עם משכורות ממוצעות ומטה, ובכל זאת הצלחנו לרכוש בית.
משה הרצליני | 07.06.17
60.
וואו ביג דיל אז שנתיים אחרי עוד אף אחד לא יקבל דירה עוד 6-9 חודשים כן
מאז שנכנס לתפקיד לפני שנתיים הוא נלחם בתחנות רוח בתוך משרד האוצר, עם משרד הפנים ומשרד השיכון, מול לובי של בעלי דירות, בנקים וקבלנים, מול ראש הממשלה. סה"כ עליית מחירי הדירות נעצרה כבר בסוף השנה שעברה ובעוד חודש כבר יתברר שאנחנו ברבעון שני של ירידה, באוקטובר כשיתברר שזה רבעון שלשישי של ירידה כבר תהיה בהלה וירידות מחירים חדות ועד שיתייצב המחיר ב2019 על 20% פחות מדצמבר 2016 בממוצע, כבר יגיע היצע משמעותי וידאג שהמחירים ישארו שם לעוד 4-5 שנים. אם המחיר ירד ב20% והשכר ב6 השנים הבאות יעלה ב10%, אז לזוג צעיר יהיה 30% קל יותר לקנות דירה, עדיין יקר אבל סה"כ הישג טוב.
אסף | 07.06.17
55.
בלוף משבר הדיור - הפשע הגדול ביותר מאז קום המדינה
נתניהו ושות' ספסרו בקרקעות מדינה לבניה. לא סיפקו אותן בכוונת מחבל לשוק המשווע להן להריץ את מחירי הדיור לגזור מהם שומני מיסים של 65% שהמאפיה הסיציליאנית לא היתה מעזה לעשות לאנשים למשפחות, מיסי בניה שבמדינות האו סי אי די עומדים על 3-6%
בן | 07.06.17
53.
הבעיה הכי גדולה בתכנית הזאת היא..
אפליה חמורה! ציבור גדול השקיע בנדלן במיטב כספו. ולקח משכנתאות עצומות. ועכשיו באה המדינה ואומרת.. ״למרות שאתם משלמי מיסים, אנו המדינה, הולכים להפלות אתכם לרעה לעומת מגזר מאוד מסויים. ולכן אנחנו משתינים עליכם בקשת. כדי לקנות קולות בקלפי של זוגות צעירים. ולזרוק אתכם לכלבים. כל הסגנון הזה ״שלא כולם שווים״ ויש אפליה קשה. הוא סגנון של חונטה, ולא של מדינה מתוקנת.
אודי | 07.06.17
49.
עוד לא תפסו שכחלון הוא חלק מהמנגנון של בועת הדיור?
מעט דירות, מחירי בועה מינוס.20,000 על 80 דירות עם סיכוי 0. יכל להגריל הרבה יותר דירות במחירים יותר נמוכים. שנתיים, יכל להביא עם הכנסו לתפקיד חברות בניה מחו״ל שיתחרו בקבלנים המקומים ולא יגררו רגליים.שום דבר. העיקר שהוא ״נאבק באינטרסנטים״ ,כאילו המיסים השמנים מדיור זה לא אינטרס שלו. שנתיים 3000 דירות אושר בניה, 8 אחוז עליה בדיור, 0 דירות אוכלסו.זה לא כשלון - הוא אפילו לא ניסה.הכל בכאילו.אדם רקוב מהיסוד.
הבלוף שנקרא כחלון | 07.06.17
48.
הכל בלוף
מוציאים להגרלה פרויקטים שעדיין אין בהם היתר (גם אם ההיתר אפילו לא קרוב), רק כדי לנפח נתונים על שיווק דירות מחיר למשתכן. אנשים זוכים בהגרלה לפרויקט כלשהו והרבה מהם מבינים שעד שיגיע שלב בחירת הדירה וחתימה על חוזה צפויים להם עוד חודשים ארוכים, ומוותרים על הזכיה - כל אלה יוצרים ביקושים נוספים, אלא שבשל הציפייה לירידת מחירי הדירות, הם ממתינים גם עם רכישת דירה שלא במסגרת מחיר למשתכן ובינתיים "שורפים" את כל מה שחסכו על שכירות. ברגע שאנשים יפנימו שהמחירים לא יורדים (והם לא!) תהיה התנפלות המונית על שוק הדירות (כמו אחרי "מהפיכת הדיור" ביולי 2011 ואחרי תכנית מע"מ 0) ושוב תהיה עליית מחירים.
בוב הבנאי | 07.06.17
47.
חבל שכחלון לא העביר את מע"מ 0% של לפיד
מחיר למשתכן זו תכנית גרועה עם הגרלות שגורמות לאנשים לקנות דירה בפריפריה שלעולם לא יגורו בה. זו גם תכנית שבה הזכאים משלמים לפני שבכלל מסיימים לתכנן את הדירות ויקח שנים עד שיקבלו מפתחות לדירה. יש בה גם פתח להרבה קומבינות. לקבלנים יש אינטרס לחסוך עלויות ולא לעמוד במפרט שהמכרז מחייב, למשל, כי את ההנחה הם כבר קיבלו מראש. מע"מ 0% של לפיד הייתה נקיה מכל הפגמים האלה. בלי הגרלות, הזכאים יכלו לקנות דירה במקום שמתאים להם ואלו דירות שכבר נבנות, בלי צורך לחכות שנים. ההטבה לקבלנים הייתה ניתנת להם כהחזר מע"מ, רק אחרי שהדירה נמכרה לקונה. זה יצר מצב שבו לקבלנים לא כדאי להתחכם כי אז הקונה יכול להתלונן ולמנוע מהם לקבל את ההחזר. חבל שכחלון עסוק רק בקרדיט ולא העביר את התכנית שכל כך מזוהה עם לפיד.
ניר | 07.06.17
46.
בלי ללכלך, סיפור אמיתי, מהחיים (של הבן)
הבן הגיש מס' בקשות במסגרת מחיר למשתכן. אחרי למעלה משנה, זכה ברעננה, על יד אזור התעשייה, מצפון. הבטנו בהצעות, והנשמה פרחה לנו מהמחירים!! עזבו תנאים לתשלום, כמה זמן יישאר האזור במצב בניה מתמיד (שנים רבות) - המחיר כמעו 2.4 מיליון ש"ח לדירת 4 חדרים (די גדולה, יש להודות) בקומה נמוכה! הבן ורעייתו החלחלו רק מעצם המחשבה לגייס סכום עתק שכזה, וזאת כדי לגור באתר בנייה כמה שנים, לחכות להשלמת הפיתוח הסביבתי, עם שני תינוקות וריחוק ממקומות עבודתם בת"א. דירה יד 2, במקום ראוי בר"ג/גבעתיים, אזור מפותח ונגישות מלאה לכול מקום, 4-5 חדרים, עולה ... פחות! כן, פחות. זו התכנית למשתכן? וואו!!
ההוא | 07.06.17
45.
דברים זזים בישראל לאט. לפחות יש לנו אדם אחד עם ביצים שמנסה לשנות
מאז שנות ה-90 הייתה מדיניות שנראית אפילו מכוונת ובה הזניחו את נושא קצב הבנייה ואישורי הבנייה. עודף ביקוש על פני היצע נמוך קבעו מחירים גבוהים. סוף כל סוף יש מישהו אחד עם ביצים שמנסה לעשות שינוי. כבר מתחילים לראות שינויים בשטח. תנו לו עוד קצת זמן..
תקווה | 07.06.17
43.
זכיתי במחיר למשתכן בראשון ברקפות
התוכנית בנייה ,של המכרז שזכיתי בו לא , לא מאושר במשרד השיכון. ע"פ המידע שנמסר מחברת השיווק שמשווקת את הפרויקט שזכיתי בו ,קבלת אישור יכול להימשך חודשים רבים. אני מתאר לעצמי שמי שקורה עכשיו את ההודעה שלי מתחיל להבין את גודל החמלאות שמתרחשת כאן. זה פשוט לעשות צחוק מאיתנו!! איך יכול להיות שמוציאים מכרז כזה והתוכניות של הבניין לא מאושרות??!! אני לא יכול להישתתף בהגרלות אחרות למרות שאני לא יודע אם יש בכלל טעם. נניח שהתוכניות של המכרז שזכיתי יוצאות לפועל, יכול להיות שייקח 3-4 שנים עד שיהיה לי דירה ובינתיים אני משלם שכ"ד + משכנתא מה שדיי חותך לי את המחיר הנמוך שאני אמור לשלם על הדירה. אה קיצר לא משנה איך מסתכלים על זה לא רואה כרגע אור בקצה המנהרה.
פלוני | 07.06.17
34.
מחיר למשתכר..
רק שיכורים מסוגלים לראות באופטימיות את מה שמתרחש בתחום הנדל"ן. המציאות היא שלא ניתן לפתור בקצב שהמערכת הפוליטית חייה את בעיות הנדל"ן. הנושא הוא מורכב, לכל החלטה ישנן השלכות לנושא אחר, כך לדוגמא אם אתה מטיל מיסים למשקיעים על מנת להוציא אותם מהשוק, שוק השכירות נפגעת או במילים אחרות מחירי השכירות עולים ואתה פוגע באוכלוסיות החלשות שאין בבעלותן דירת למגורים ועוד ועוד. מכאן המסקנה היא שהדרך הנכונה לטיפול נכון בסוגיית הנדל"ן קשורה למדיניות ארוכת טווח, אם משימות ויעדים ברורים ללא קשר לשר האוצר התורן..
מרסלו | 07.06.17
31.
המשקיעים החדשים יהיו עניים
מחיר למשתכן יאלץ צעירים להפוך למשקיעי נדלן בעוד 5 שנים אבל בניגוד למשקיעים הקודמים אלו יהיו עניים כי תהייה להם משכנתא יקרה. מה יש לעשות בירוחם ? נצרת עילית ? דימונה ? אם באמת היזמים יורידו קצב בנייה , אנחנו לקראת משבר אמיתי שכולל מיתון ואבטלה. המצחיק פה שהיקרן בסיפור זה המדינה שגובה מיסים מטורפים על הקרקע ומיסים משונים ... אבל את ההנחה דורשים מי אלו שהם הקטר של המשק . נראה לי שכמות המשכנתאות ירדה אך הבנקים האלו את הריביות יפה מאד כלומר לא באמת מפסידים .
בני | 07.06.17
27.
בסוף האמת תצא לאור, כחלון=כשלון
רוצים להרשים במספרים וכוללים פרסום מכרז ללא חוברת כך שזה ממש שקר. כשיש מקצוען שמפרסם נתוני אמת, השמאי הממשלתי, ומראה שיש עליית מחיר הפתרון של כחלון הוא לאסור עליו לפרסם את הנתונים. תכנית מחיר למשתכן גרועה מהמון סיבות, למשל, מי שזכה צריך להמתין שנים ולהתחיל לשלם משכנתא וגם שכירות, מי יכול לעמוד בזה? עשירים! מחירי הקבלן בהכרח יגרמו לבנות בסטנדרט נמוך כי הם לקחו במחירי הפסד והם לא מתכוונים להפסיד, מקווה שלא יפלו שם מרפסות או דברים דומים. הגרלה זה דבר הוגן? באזורי הביקוש ההנחה פי 4 מהפריפרייה כך שהעשירים ירוויחו יותר. כחלון ילך הביתה בבחירות הבאות, גם גלנט מורח אותנו כמו שרי האוצר האחרונים ובעיקר אריאל הכושל ואטיאס ששימן את החרדים ודפק אותנו.
יש ר א לי | 07.06.17
26.
אני גר בדירה למשתכן באילת ונוסע ברכבת של ביבי מאילת לת"א ב 20 דקות
ככה זה אנשי ימין, כמעט כל משאבי מדינת ישראל עוברים למדינת יהודה ולמתנחלים, אז לעולם לא תהיה רכבת לאילת ואולי 100 אנשים יקבלו מפתחות לדירה ממשית ולא סתם על לוח אקסל במחשב. לעומת זאת במדינת יהודה בונים עוד ועוד בתים ממשיים וכבישים לתפארת ומקומות תעסוקה במגזר הציבורי ורק בית חולים חסר למדינת יהודה ויבוא שלום על ישראל
דוד | 07.06.17
25.
כשיאוכלסו הדירות בעפולה ובלוד יסתבר שאף אחד לא התכוון לגור שם
אז נראה כמה יצליחו להשכיר את הדירות לאחר שכחלון המגריל הכריח אנשים להישאר שנים בשכירות בזמן שהם משכירים את הדירות שבהן "זכו" במקומות שאין להם עניין לגור בהם. פשוט משחק באנשים כשכל המטרה היא להראות איזו סטטיסטיקה של מחיר ממוצע.
המגריל הלאומי | 07.06.17
23.
ל5 אתה צודק ובכלל הפוליטיקאים חלשים
כחלון לא חזק ולא בטיח. גם ביבי לא. אין להם שום כוונה או יכולת באמת להוביל שינוי, משהו משמעותי, שישפיע על המדינה לטווח הארוך. ביבי חזק מול אפסים, לא מול חזקים. יש מעט פוליטיקאים בכנסת שבאמת מנסים לשפר את מצב האזרחים. הבעיה היא שהם נלחמים בכאלה שיש להם יותר כוח מהם, ולהם יש 0 רצון לעשות משהו למען המדינה. הם פועלים למען עצמם והכיס של החברים שלהם. כחלון וביבי ביניהם. בכדי שבאמת יהיה שינוי, צריך מדינאים, לא פוליטיקאים מחורבנים. וזה חסר פה
גיגי | 07.06.17
11.
לא יאומן. הנייר סופג הכל.
"הנתונים מדברים בעד עצמם... מחיר למשתכן מספקת דירות בקצב מוגבר." ""שיווקי הרשות בשיטת מחיר למשתכן רושמים הצלחה" אתם רציניים??? 0 דירות אוכלסו. אחרי שנתיים של תוכנית רק 3,356 דירות קיבלו היתר בניה. 11 א' "זכו" (במה הם זכו הם לא בדיוק יודעים) - נשארו עוד 76 אלף זכאים! מספר הזכאים גדל בקצב מהיר יותר ממספר הזוכים. מתי שאר האנשים יזכו לדירה? בפנסיה? הכי מדאיג אותי זה שגלנט היה אמור להיות הרמטכ"ל.... מפחיד.
אביהו | 07.06.17
1.
אין ספק שהמחירים יעלו בהמשך
אם באמת שווקו רק 3300 היתרי בנייה והשאר בהמתנה אזי יש פה רמאות לכל דבר. הרי הזמן שלוקח לקבל היתר תלויי בהמון דברים ובתשתיות כך שיתכן שאדם שזכה יראה את הדירה בעוד 5 שנים לפחות . אם מוסיפים את עלות המשכנתא והשכירות הרי ההנחה שנותנים זה פשוט מאד בלוף אחד גדול כי בכל מקרה מחיר למשתכן הרים ביקושים ואת המחירים של האיזור . לצערי הכל פוליטיקה ופסיכולוגייה .... צריך להפסיק עם השטויות ולפתח תעסוקה בפריפרייה , להביא חברות לצפון ולגליל. כל השאר זה ממש הונאה .
איש  | 07.06.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת