אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שר הכלכלה: "סל המוצרים הישראלי גבוה בכ-19% בהשוואה ל-OECD"

45 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

35.
אנחנו בכלל OECD כתוצאה מחישוב מלכותי ביחס דולר שקל, אם היינו ב 4.5 שקל דולר שזה המינימום..
כדי שהיצוא האמתי ראלי היה רציני והיתה תעשיה מקומית ריאלית ומתפתחת!! לא מדינה של עובדי קבלן!!! שמרויחים 7000 ופחות וללא זכויות סוציאליות!! 18 חודש מעכשיו , שוק הדירות יפול, לפחות בנק אחד יפול וראש הממשלה יסע עם משפחתו לפלורידה. רציתם ליכוד ? קבלתם ללא ואזלין נב רוצה להיות עוד כחלון???
קולולו | 09.06.17
23.
שר הכלכלה..הצחכתם אותי
קשקשן ללא הפסקה..שמעתי אותו הבוקר מיילל וצורח כאילו נגד מי? הרי מישרדו הם החלק הגדול של האשמים ביוקר המחיה..הוא משתלח בכולם כשהוא האשם העיקרי. תן דוגמה אישית "הורדת מיסים" על המוצרים האלה.אז כל שבוע עולה הצעקן לשידור (כבר צרוד מדיבורים"ויורה לכל הכיוונים..אבל בפועל לא עושה כן לא עושה כלום."דנה"תנו לכלבים לנבוח השיירה עוברת וגם השר יוחלף ...
אהליבמה | 08.06.17
20.
תוסיפו לזה את הנתון השקרי של מהי המשכורת הממוצעת
מי שרוצה קישור בבקשה: https://data.oecd.org/earnwage/average-wages.htm ולמה שקרי? - כי לפי הגרף המשכורת החודשית הממוצעת מתקרבת ל-9000 שקל (נתון לא מייצג הנובע מפערי השכר העצומים במשק, וגם לזה יש גרף נחמד: https://data.oecd.org/inequality/income-inequality.htm) תערבבו את הכל ביחד עם המיסוי בארץ: https://data.oecd.org/tax/tax-on-payroll.htm#indicator-chart וקבלו ארץ זבת חלב ודבש
עני | 08.06.17
19.
שסטוביץ, דיפלומט סוף המונופול
במשך עשרות שנים היבואנים הללו מכרו לנו משחת שיניים עם יהלומים, שמפו הד אנד שולדרז עם פנינים, קצף גילוח, ספיד סטיק, גילט ואחרים מלאים בזהב, כשמישהו ניסה להפריע לחוזה ההפצה הבלעדי שלהם בישראל הם תבעו אותו (ראו מקרה חצי חינם), כמו מונופול הם גם איימו עליו ועל הלקוח שלא יעיז לקנות מימנו כי יבטלו לו את ההנחות, כך מתנהגים מי שהשמש זורחת להם מהת... הגיע הזמן שסוף סוף המחוקק יתעורר וילחם בתופעת המונופולים. אגב אלו לא היחידים יש כאלו גם במוצרים רבים אחרים. כלכלת אי או רפובליקת בננות מה שבטוח שסוף סוף נלחמים בקרטל. ברכות לשר הכלכלה ולצוות שלו
יוסי גרין | 08.06.17
9.
יוקר המחייה
נראה שבממשלה יושבים כל יום ודנים על דרכים להראות לאזרח הפשוט כמה שאכפת להם ממנו, אך בפועל חוץ מכמה כתבות ותוכניות הם לא עושים כלום בקשר ליוקר המחייה. נהפוכו, כל פעם ששר מסויים דן בקשר למצב מסויים, אותו עניין נשאר בכותרות לשבועיים-שלושה, אחר כך נשכח לחודשיים ופּום --> המחיר עולה. מגוחך.
יוקר | 07.06.17
8.
רק דבר אחד חדש למדתי מהכתבה: יש לנו שר כלכלה שקוראים לו אלי כהן
הייתי צריך לבצע חיפוש בשביל לדעת מאיזו מפלגה הוא (מסתבר שמ"כולנו"). זה אומר שמטרת ההצהרה ה"מפתיעה" הזאת על הבעיה שכנראה רק שר הכלכלה לא ידע שהיא קיימת כבר שנים רבות היא יותר פרסום (הנה, עכשיו אני מכיר אותו) ופחות מעשים אמיתיים לתיקון המצב.
אמיר | 07.06.17
3.
אז אמרו,גילו מה שידוע לכולם כבר שנים. רק לי נדמה שלא יעשו כלום להפחתת המחירים?
התעוררו אחרי שנים של כתבות על פערי המחיר הענקיים בין חול לישרא. אבל כרגיל, יקשקשו הרבה, יורידו מחיר של פריט שולי ששניים וחצי אנשים קונים. ימשיכו לאפשר ליבואנים והרשתות לגרוף רווחים ענקיים. והאחרונים לא יקטרו על הוצאות הובלה וכו', גם לשנע לקצה איטליה או קצה אסטוניה עולה כסף, ועדיין המחירים שם נמוכים משמעותית מישראל. אבל אנשים משלמים וקונים, אז למה שלא יגרפו רווח גבוה? הפתרון שלנו : בטיסה מוזלת במיוחד לנסוע לאירופה ליום אחד, או יומיים, לקנות המון ולחזור הביתה. תראו שעוד תחסכו ועוד מעט יגיע יזם זריז שיארגן טיסה+אוטובוס למתחם קניות וחזרה באותו לילה.
איש אחד | 07.06.17
2.
אגרות רגולציה וחמדנות ממשלתית
קודם כל שהשר ידאג לביטול האגרות שמשלמים על כל פריט ועל הבדיקות והביורוקרטיה של תהליך רישום מוצרים. עלות של כל מוצר מגיעה למעלה מ 1000 דולר. אפילו על גוונים של ליפסטיק הם גובים תשלומים. מוצצי דם. במקום זאת שיקבלו את תוצאות הרגולציה באירופה או בארצות הברית ושהממשלה תפסיק לחלוב את הציבור. נטל הראיה הראשוני חל קודם על הממשלה. ויפה שעה אחת קודם.
יבואן | 07.06.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת