אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כחלון הכריז: 15 אלף יח"ד יוגרלו במסגרת מחיר למשתכן - "רובן באזורי ביקוש"

54 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

53.
זהירות מכחלון - המשך
העיקר לטפל בדיור, גם כשהרבה ענפים אחרים פה גוססים ורקובים לו חשוב למצוא חן בעיניי מקבץ אנשים צעירים, שחלקם הגדול יכול לקנות דירה גם כרגע, ומעדיף לעשות כותרות ובאלגן והכל בשביל דור שחולם שממשכורת ממוצעת הוא יוכל לקנות פנטהאוז חלומי במקום דירת 4 חדרים סטנדרטית. חשוב מאוד להיזהר משינויים כי אוכלוסיה גדולה רכשה דירות לא בשביל ששר שצמא למנדטים ימחק להם את ההון העצמי.
רונן | 16.06.17
52.
זהירות מכחלון - חובה לקרוא
כחלון פוגע אנושות במאות אלפי זוגות צעירים שקנו דירות ב-6 שנים האחרונות. בשנים האלו נרכשו כמות גדולה במיוחד של דירות יד 2 וחדשות מקבלן לזוגות צעירים שקנו בפעם הראשונה בחייהם. רוב הזוגות שמים כ-30% הון עצמי שהם חסכו ולפעמים גם קיבלו עזרה נחמדה מההורים. במידה ומחירי הדיור ירדו רק ב-20% בשנתיים הקרובות - זה אומר שכחלון מחק לחלק עצום מהאוכלוסיה שני שליש מההון העצמי (20 אחוז ירידה לחלק ל-30 אחוז הון עצמי = 66.6% שני שליש), פשוט לקח לכם את החסכונות וזרק אותם לפח ללא כל התחשבות.
רונן | 16.06.17
49.
כחלון הסודות הלא ידועים
אולי מישהוא בנציבות מס הכנסה יעזור כח ויחקור את שר האוצר כחלון איך הוא קנה פנטהאוס ששוה 7 מיליון שח במחיר של 2.5 מיליון שח' מחבריו הקבלנים. אולי מישהוא יעיז לבקש ממנו חשבוניות לראות אם שילם מע"מ ? ובשולי הדברים לכל בוחריו של מנהיג העם אדון כחלון העטוף בסיסמאות: "כולנו יחד" "ואני דואג לכם" וכו'... הוא דואג לעצמו!!!
גבי | 15.06.17
46.
צעד ראשון חיובי
אנחנו זוג צעיר ונסינו את מזלנו מספר פעמיים עם מחיר למשתכן, אך.. לבסוף קנינו לפני שנה בשוק החופשי. הסיבה שלא המשכנו עם מחיר למשתכן זוהי חוסר הוודאות הקיימת שמגרילים כל חודשיים 100 דירות היכן שאתה רוצה לקנות ובינתיים אתה רואה איך הריבית בבנקים עולה והמחירים עולים.. זהו הצעד הראשון שיתן יותר וודאות ויקל על ההחלטות עבור זוגות על הגדר אם לקנות או לחכות למחיר למשתכן.. נערי האוצר - תמשיכו לשחרר במסות דירות להגרלות!! מי ייתן ויצליחו לפחות לעצור את המחירים.. אף בעל דירה שחושב להשתדרג מתישהו לא מרוויח מעליית המחרים, מאחר והפער לדירה הבאה גדל..
זוג צעיר | 15.06.17
44.
כחלון עבד עליכם, תקראו:
כינס אסיפת עיתונאים אתמול עם כותרת ענקית של הגרלות ל 15,000 יח"ד, חארטה, מדובר במכרזים שכבר יצאו בעבר והיה ממילא צריך לקיים הגרלות, לקח כחלון מה שממילא היה וריכז את המספרים ויצא בהצהרה גדולה כאילו משהו חדש, לא מיני ולא מקצתי. רוב הדירות שיוגרלו הן לפני היתר ולפני פיתוח, כך שלא ידעו כלל מה מקבלים. כשידעו רבים יוותרו, הבנייה תהיה בסטנדרט נמוך והמסכנים שילכו על זה ישלמו לאורך 4-5 שנים שכירות ומשכנתא ביחד, מי יכול? (בעצם לא המסכנים אלא העשירים שמסוגלים לשלם בו"ז שכירות ומשכנתא, הם יקנו באזורי ביקוש ויזכו בהנחה הגדולה בעוד שבפריפריה ההנחה היא רבע מזו שבאזורי ביקוש).
יש ר א לי | 15.06.17
36.
מצוקת הדיור
במקום באמת לתת פתרון לבעית הדיור לצעירים יוצאי צבא, ממשיכים לרמות את עם ישראל ואת הצעירים. מחירי הדירות יכלו לרדת ל שלוש מאות אלף שקל אם נבטל את מחיר האדמה המסופסר על ידי הממשלה ובגליל ובגולן ובשומרון ובנגב מחיר האדמה יהא אפס. בנוסף ביטול כל המסים על הדירות וביטול המסים על חומרי הבניה. אישורי בניה תוך 6 חודשים ולא שנים ארוכות. ואז הצעירים לא יאלצו לקחת משכנתא ולא ישתעבדו לשתי עבודות לכל החיים. כן ממשיכים לצופף את גוש דן במקום לפרוץ החוצה.
שמעון ראם | 14.06.17
26.
אני לא מבין? מה אתם רוצים? נותנים לכם, לא טוב?
עם ישראל, זה עם קשה עורף גם אלוקים לא יכל עלה הם, כל מה שהוא עושה לא טוב? אף שר עוצר לא דאג כל כך הרבה , בתקופה כל כך קצרה. מספיק לבכות, כל אחד עם 2 מכוניות חגים בחו"ל כל חג מנגלים לא עובדים, מקבלים ביטוח לאומי הבטחת הכנסה רע לכם, תתביישו
יהודה | 14.06.17
21.
חצוף! הוא מכריח אותי להירשם להגרלה בעיר שאני לא רוצה לגור בה
בחיים לא ראיתי כזה היגיון עקום. במקום שאני אתן לאחרים לזכות בערים שלהם, אני עכשיו נאלץ לבחור עוד 2 ערים שאין לי שום רצון או צורך לזכות שם בדירה וכך לגזול מבני המקום או מאחרים שרוצים לגור שם את מקומם. פשוט הזוי. וחוץ מזה הבטיחו למקבץ א' להגריל את מקומם לפני ב'. אז גם את זה ביטלו? בכל מקרה ברור שההמתנה לדירות תהייה ארוכה ואם אין זכייה לפי פרוייקט, זו טעות נוראית. כי אז אתה לא יודע באיזו דירה זכית ובאיזה מחיר. ובסוף המתנה של חצי שנה תגלה שאתה בכלל מחוץ להגרלה ולא זכית בדירה שמתאימה לך ואתה מבטל אותה. בקיצור...לרוץ לקנות בשוק החופשי. ישאיר בכיס שכירות של 5 שנים שזה בערך 240 אלף שח.
למה?!? | 14.06.17
7.
מהלך גאוני של כחלון
מאחר ולא מתוכנן פרוייקט של 15 אלף דירות, ההגרלה הזו כנראה שונה מקודמותיה: יוגרלו 15 אלף יחידות דיור באוזרים שונים בארץ, כשכל אחד יקבל מספר זכיה ובתורו יצטרך לומר באיזה פרוייקט הוא רוצה לרכוש, ולא איזו דירה, ורק אחרי שהפרוייקט יבשיל הוא יוכל לבחור את הדירה בתוך הפרוייקט. מאחר שבשביל פוליטיקאים הבחירות תמיד מחכות בפתח, יש לו 15 אלף זוגות שצריכים שהוא יישאר בשלטון עד שהפרוייקט בו בחרו יהפוך ליותר ממשי ויחתמו חוזים וכו'. גאון
רוכש | 14.06.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת