אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מחקר: בשוק העבודה בישראל נוצרו קאסטות

54 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

51.
יום הזעם יראה לגמרי אחרת
דווקא בני המעמד המשכיל הם אלה שיובילו את המהלך, והכוונה לנטישה של המדינה ןהגירה למדינת רווחה. הכוונה לאותם אנשים שיש להם אפשרות להגר (השכלה מהווה יתרון בולט) למעשה זה כבר התחיל עם דור בני העולים הרוסים שקצת פחות מחוברים שורשית. והסיבה לא תהייה רק כלכלית אלה הבנה שזו מדינה ללא אופק וללא עתיד. לא יהיה כאן פיתרון מדיני לא מצד שמאל ולא ימין, והמצב ילך ויחמיר. כשברקע הפוך מכל מדינה מערבית נורמלית, המדינה הופכת דתית יותר, צפופה יותר, ואחוז טפילים לא יצרנים גבוה יותר
לא מומחה | 16.06.17
48.
"המקופחים" ????????????????????
אני יכול להעיד שהורי היו מבין ה"מקופחים" המתוארים כאן. ללא השכלה אקדמית ממשית (ללא כל תואר), התחילו ללא כלום. נפלו במשבר המניות בשנות ה 80, הסתבכו עם קניית דירה, עם קבלן שפשט רגל בשנות ה 80 (כן, היו הגינדים למיניהם אז, והיה שכטר, והיו אחרים), שהשאירו מאות משפחות ללא קורת גג, וללא עזרה מהמדינה (אף אחד לא בא "להציל" אותם, ולא מחקו להם חובות, לא דאגו לבנות להם את הבתים במקום הקבלנים שנעלמו). ובכלזאת - הם חסכו שקל לשקל, ודאגו שכל הילדים שלהם יקבלו השכלה איכותית. וגם אנחנו - כילדיהם, דאגנו לעבוד קשה, ומימנו את דרכנו באקדמיה, בעבודה קשה, בלימודים תוך כדי עבודה במשרה מלאה. אז - בהחלט אין שום קאסטות, ואין שום בטיח. אפשר לעבור מקבוצה אחת לאחרת, בהשקעה, בעבודה קשה. הפסיקו לבכות !!!!!!!!!!!!
המגיב | 15.06.17
47.
דעה
היום הצעירים לא רוצים לעבוד באותה עבודה כל החיים אלא להיות יזמים, עצמאים, חברתיים, בעלי קשרים וכישורים, כאלה שהיום פה ומחר שם, שעושים מה שטוב להם ודואגים לאינטרס שלהם, לממש את היכולות שלהם והכישורים שלהם, לעשות כסף קל ומהיר, לא להיות תלויים באף אחד לא לעבוד בשביל אף אחד, שכולם יעבדו בשבילם.
שרון | 15.06.17
46.
אנשים פה מיואשים הזעם יצא בהגירה
דור בני העולים כבר יורד בהמוניו וגם יותר ויותר ישראלים חילונים מחפשים את מקומם בחו"ל. פה אין עתיד כלכלי ואין מה לחפש. השכר בריצפה, אין משרות איכותיות, אין לאן להתקדם ויוקר המחיה לא מאפשר לחיות בכבוד אז למה להישאר פה?
מתים לברוח מפה | 15.06.17
43.
ההסתדרות והקאסטות
איך יכול להיות ללא הסדר פנסיה? יש חוק פנסיה חובה כבר כמה שנים למה הכוונה מאוגדים ? האם עובדי קבלן שמשלמים להסתדרות אך אינם זכאים להצביע למזכ"ל ההסתדרות הם מאוגדים ? או סתם פראיירים שמשלמים עבור העובדים המאוגדים המצביעים. מבנה הקאסטות הוא בעיקר הודות להסתדרות (דור א, דור ב, עובדי קבלן) וועדי העובדים הגדולים כתבו את חוקי הקאסטות.
מוזר מאוד  | 15.06.17
38.
שגעו את המדינה ואת האזרחים
אם בכתבה זה אחוז גבוה במציאות עוד יותר אפשר להוסיף בקלות 20 אחוז על מה שנכתב לגבי אוכלוסיה לא אקדמאית ולא מאוגדת למעלה מ50 אחוז עובדים כעבדים ממש ללא קופות גמל ללא פנסיה ושום אטבה אחרת המדינה הופכת את העובדים לעבדים של ממש 18 שעות עבודה ומשכורות מינמום
אזרח | 15.06.17
34.
הם לא באמת דואגים לדמוקרטיה...
דמוקרטיה היא מילה מכובסת לשלטון השמאל מדינת ישראל אינה דמוקרטיה אלא נשלטת ע"י חונטה של לבנים זקנים שמאלנים, הבגצ גוף שמשכפל את עצמו. במדינה דמוקרטית אין תחנה צבאית. במדינה דמוקרטית לא סוגרים ערוץ תקשורת (ערוץ 7) ומנסים לסגור עיתון (ישראל היום)
amir | 15.06.17
32.
עו"ד עם תואר שני ומובטלת
אני עו"ד עם תואר שני וכיום מובטלת. גם כאשר עבדתי השתכרתי פחות מהשכר הממוצע במשק. היום לימודים ותארים לא מבטיחים לך כלום. הכי טוב להיות עובד ממשלתי עם קביעות והחתמת שעון עד הפנסיה ולא משנה באיזה מקצוע. אתה יכול להיות גם מרצה עם תואר שלישי ולהרוויח פחות מהשכר הממוצע במשק. יש עודף היצע של אקדמאים ויש מחסור בעובדי כפיים, עובדי בניין, שיפוצניקים, מוסכניקים כשאתם נכנסים למוסך או עושים שיפוץ או קונים דירה, תעשו חשבון כמה זה עולה ואז תבינו מי מרוויח יותר.
אין קשר | 15.06.17
31.
ולמה לא ניתחתם את המוצא? פחדתם מהשד? מה שמפחיד הוא שהשתרשה אסכולה מזרחית מצליחה (מיעוט) בעיקר
בתקשורת (זמרים,מגישים,דוגמניות,חברי מרכז,קבלנים עבריינים- מה שמשותף להם זה קולניות וולגריות עד כדי התבהמות חוסר רגישות והתחשבות בזולת) שמובילה דעה המזלזלת בלימודים השכלה ובמיוחד בלימודים אקדמאים ,מציגה אותם כאנשים הזויים שמאלנים ואשכנזים!!! למרות שמוכח חד משמעית שהדרך היחידה לצאת ממעגל העוני זה דרך לימודים השכלה או רכישת מקצוע. ה ז ו י
מנחם | 15.06.17
26.
ל-3 - הנושא הוא הקצה אנטי דמוקרטית
עולם מאוחד כמו האיחוד האירופי או מתון כפי שהדמוקרטית רואים אותו הוא עולם בטוח, נעים יותר וטוב יותר לאדם. עולם קיצוני בו גורמי השלטון מקדמים חוסר שוויון או מלחמות הוא עולם לא טוב. הקצה בדעות מובילה למלחמות סכסוכים ואי שיוויון. טראמפ רוצה לעזור לחלשים בעבודה נחותה במפעלים, הוא עדיין מקדם את הקפיטליזם והאי שיוויון נגד כל צורה של סוציאליזם, הוא נציג הרפובליקנים המאמינים בקיצוניות והצהיר שהוא ישתמש יותר בצבא כשצריך. לכן על פי דעת המכון לדמוקרטיה הפערים הכלכלים מובילים לקיצוניות שרק מחמירים אותה במעגל חוזר שיגרום בסופו של דבר לעליה בעימותים הצבאיים וירידה באיכות החיים. מה שהדובר לא קולט שהדבר לא יקרה אלא כבר קרה בישראל.
יובל | 15.06.17
24.
וביחד עם העצמאים הקטנים הם רוב משוק העבודה !
49% זה שכירים תוסיף לזה עצמאים רבים קטנים בעלי חניות\ מקצועות שונים שלא דורשים השכלה אקדמית ותקבל רוב המשק סובל בניגוד לשאר שחוגג בענק בעיקר אוכלי החינם עובדי המדינה והרשויות המקומיות , חברת חשמל , מקורות , הנמלים , בנק ישראל , הבנקים , חברות הביטוח וכו' - זה אותו חצי שכל הזמן מטייל בקניונים נוסע לחו"ל כי יש לו גם החופשות הכי ארוכות במשק .
אחד # | 15.06.17
20.
המכון הישראלי לדמוקרטיה = המכון הישראלי לעריצות המיעוט
המכון הישראלי לדמוקרטיה הוא גוף פוליטי, אחרת לא היה מגדיר את בחירת טראמפ וברקזיט כהקצנה. מדובר בשתי בחירות דמוקרטיות והגיוניות ותגובה זו של "המכון הישראלי ל(כאילו) דמוקרטיה" רק מוכיחה שהקשר בין "המכון לשמוקרטיה" לדמוקרטיה עצמה הוא מקרי לחלוטין
יגאל | 15.06.17
10.
לא ככה מוגדרת ונמדדת מוביליות חברתית
זהו מחקר שנעשה מראש בשביל להגיע לתוצאות המיוחלות והפופוליסטיות. מוביליות (בעברית תקנית - ניעות) חברתית נהוג למדוד בין-דורות, כלומר: ביחס למשפחה בה צמח הפרט ולא ביחס למצב הפרט בעבר. בנתון הזה של מוביליות בין-דורית ישראל מובילה כבר שנים רבות כמעט על פני כל מדינה מפותחת (זאת בעיקר על רקע גלי העליה והשתלבות האוכלוסיות הערבית והחרדית). כנראה שזו דעה פחות פופוליסטית (מי בכלל רוצה לשמוע חדשות טובות?) ולכן הכתבה הזו ופרופ' מרגלית בחרו להסתיר אותה היטב. להרחבת הדעת בנושא: http://www.added-value.co/32/
די לפופוליזם | 15.06.17
9.
פוליהיסטוריה
פרופ' יותם מרגלית מהמכון הישראלי לדמוקרטיה והתבסס על נתוני 580 אלף שכירים במשק בין 2001 ל־2014. מרגלית מזהיר "שהזעם של בני המעמד המקופח עלול להביא גם בישראל לתופעות של הקצנה פוליטית דוגמת בחירת טראמפ בארה"ב והברקזיט באנגליה". פרופ' יותם מרגלית ללא ספק היסטוריון! המחקר שלו מנתח את השתלשלות הפוליטיקה הישראלית, המעמד המקופח בישראל מוליך להקצנה פוליטית מזה שנים. המקופחים תרתי משמע, בוחרים באופן עקבי באלו שבאופן שיטתי מעמיקים את קיפוחם. הפתרון: חינוך, חינוך, חינוך בחינם במימון ישיר של המדינה ולא מתקציבי הרשויות המקומיות כולל השכלה גבוהה. מציאותי? מה פתאום, זעמם של המקופחים יופנה כתמיד כנגד אלו המנסים לעזור להם.
היסטוריון | 15.06.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת