אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

איך הפכו קרנות המורים למצפון של שוק ההון

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
בניכוי עמלות זו אחת הקרנות הטובות בעשור האחרון
כסף של מורים אסור לסכן, בראיית ארוכת טווח התשואה היא בין הטובות כי צריך לקחת את התשואה האמיתית אחרי ניכוי עמלות. מה שבטוח אף מורה לא הפסיד 30%- 50% מהכסף שהיה צריך אותו, בקרנות אחרות זה כן קרה. על כספי המורים לא מהמרים ואף אחד לא נותן תעודת ביטוח למפולת הבאה. ולכן מי שרוצה סיכון שיהמר בקרן אחרת, מי שרוצה להיות רגוע לטווח ארוך עדיף לו כאן.
מורה | 20.06.17
14.
פרייר מי שעוזב- מעשיר את בעלי ההון
אני לא מורה ולא חבר באף קרן השתלמות; בדקו המספרים ואם התשואה נטו הינה כפי שמוצגת ומחושבת ( את העמית מעניינת רק תשואה נטו) אזי הקרן הכתה ברווחיות לעמית את כל שאר הקרנות לאחר 10 שנים; די לברבר ולהטיח אמרות לא מבוססות! תבדקו המספרים! תשואה ברוטו אינה רלוונטית לחלוטין!! ובמרבית הקרנות לאורך זמן חלק מכובד מאד מהתשואה עובר לבעלי הקרן באמצעות דמי ניהול של 2% ויותר ( גם בשנים קשות)
מאור | 20.06.17
6.
קרנות משרתי הקבע
כתבה ממומנת. ההשוואה המתבקשת היא קרנות משרתי הקבע ש"נמכרה" להראל (קרן החיסכון לצבע הקבע) אשר התשואות שלהם כפולות ודמי הניהול נמוכות. ניהול קרנות המורים הזוי, את הקרנות מנהל נגר ומורה לספורט חמש שנים היא דירקטורית. המדינה מפקירה את המורים (למדינה כיום יש רק דירקטור אחד שהוא עובד מדינה בפועל). "וועדת השקעות" של שני חברים בלבד, אבי גבאי שכבר לא עובד מדינה ופסח לנסברג נגר בפנסיה (הם המחליטים לקנות את כל השקעות תש"י). קרן של 20 מיליארד ש"ח מנוהלת ע"י 7 חברי דריקטוריון, שלושה מהסתדרות המורים ללא שום ניסיון כלכלי, נציג ציבור, שני עובדי מדינה לשעבר ועובד מדינה אחד בלבד...
איציק בלוי | 20.06.17
3.
בקיצור, מנקים את המצפון והמוניטין על חשבון העמיתים
קל לקחת עמדה מוסרית על חשבון כסף של מישהו אחר וככה לקבל כמנהל את הנקודות מהתקשורת אבל להביא תשואה נמוכה לעמיתים שלך. המחויבות הראשונה של מנהלי הקרן צריכה להיות להביא לעמיתים שלהם תשואה כמה שיותר גבוהה במינימום סיכון. לו אני לקוח גם אני הייתי עוזב.
כלכלן | 20.06.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת