אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מצלמה נסתרת: כך אורבים החאפרים לתיירים בנתב"ג

83 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

80.
מחיר מופקע בקומת יציאת הנוסעים בבן גוריון
היינו 4 נוסעים עם שתי מזוודות ושני תיקי יד. בשעה 7:30 בבוקר. עבור נסיעה להוד השרון דרש נהג המונית 200 ש"ח במקום 120 ש"ח. כל זאת לא בושה אחרי שמסרתי לו פתק מהסדרנית בתור. לדברי הנהג בשביל 100 ש"ח לא כדאי לו לעבוד. ביקשתי מייד שיעצור ולשמחתי זה קרה רק אחרי 50 מטר. הנהג ברוב רשעותו לא עזר לנו להוריד אל המזוודות למדרכה. פרטיו נמסרו לסדרנית ברציף. עלינו לקומה 2 ולקחנו מונית במחיר מחירון 120 ש"ח.
אלי | 13.10.17
73.
אלוזרובתחנת מרכז
חזרנו מחול ביקשנו שיורד אותנו ב2 יעדים מרחק של 200 מטר הנהג התעצבן ואמר שהינו צריכים להזמין 2 מוניות לא התווכנו על המחיר ירדנו ביעד הראשון בלי להמשיך חוץ מהתעריף רצינו לתת לו את כול מטבעות היורו היה מכפיל משלש את הנסיעה מכיוון שנהג בנו כך.......
יויו | 12.08.17
70.
איך נהגי המוניות גונבים אוך-סיפור משלשום
לאחר הנחיתה עליתי למפלס 2 וחיפשתי מונית, היעד שלי היה בתוך עיר אך הם בקשו להפעיל מונה, ניגש אלי נהג, הפעיל וויז, מיד ראיתי שהוא העלה את האופציה מסלולים, פעם נוספת ביקש אישור למסלול תוך כדי ניפנוף בטלפון, בקיצור הוא בחר את הנתיב הארוך, ובהמשך שינה את יעד הנסיעה, ואני מתחקר אותו על היעד ומדוע הוא עושה עיקוף, הנ"ל טען להגנתו זה לא אני זה הוויז, וכך זה נמשך, בקיצור , בקשתי שיעצור ונבדוק את היעד הסופי, שם הופיע יעד אחר, בקיצור עצרתי את המונה, ונתתי לו את הסכום שאני משלם תמיד על נסיעה זו. שורה תחתונה: הנוכלים שם (בסיוע הסדרנית) מנסים להוליך את הנוסעים שולל (לרמות במקרה הטוב) אז קצת עירנות, אם נהג מונית מבוגר עם כיפה שחורה מראה לכם וויז ומבקש אישור, תדעו שלפניכם נוכל!!!!!!!!!!!!!.
הנוסע המתמיד | 31.07.17
65.
תכירו את המחיר האמיתי
לפני מספר ימים הייתי בבוקרשט רומניה. נסיעה במונית ספיישל, משפחתית עם 3 מזוודות מהמלון לשדה התעופה עלתה 24 לאו (קצת פחות מ-24 ש"ח). מחירי המוניות בארץ לא שפויים - אלה המפוקחים ובטח ההם שלא! מחיר נסיעה מפוקח לירושלים של 223 ש"ח - זה שפוי? נסיעה כזאת של 54 ק"מ (נתב"ג-י-ם) האורכת בממוצע כחצי שעה צריכה לעלות לכל היותר 65 ש"ח לפי המפרט הבא: עלות הדלק - 5 ש"ח הוצאות אחרות - 20 ש"ח עלות שכר נהג - 30 ש"ח מרווח לבעל המונית - 10 ש"ח
להתמקח על המחיר | 12.07.17
63.
למה לא קונסים
אני לא מבין בכלל מה הבעיה לשלוח לשם פקח או שוטר שיעבור אחד אחד וכל מי שלא מורשה / מציע מחיר מופקע לתת להם קנסות בגובה שלא ישתלם להם לחזור לשם שוב? זה כל כך פשוט... מלבד זאת איך אמורים לדעת איזו מונית מפוקחת ואיזו לא? הרי היה שם נהג חאפר שהראה מחירון?
יובל | 04.07.17
60.
אבל יש לזה פתרון פשוט מאוד
אחת ליום יומיים, בשעות לא קבועות, נוסעים סמויים שיעלו למונית של חאפרים. נהג שלוקח יותר ממחיר המחירון - החרמת המונית ל 30 יום כמו גם קנס של 10,000 ש"ח לבעלי המונית (לא לנהג ! לבעלי המונית). בנוסף קנס של 10,000 ש"ח לנהג (אם הוא לא בעלי המונית הרשומים). שבוע של פעילות כזו והחאפרים מתחילים לעבוד "כמו שצריך".
פומרנץ הכחול | 02.07.17
57.
חאפרים?
בני הוא מנהל בית מלון. לפני כשבוע הגיעו למלון זוג תיירים מפולין וסיפרו למנהלת הקבלה שמרגישים שמשהו לא כשורה בנוגע למחיר לשילמו באשראי למונית מנתב"ג. הסכום היה 1400 ש"ח וחלק התחתון של הקבלה היה קרוע. בני נכנס לעניין כי כאב לו שכך מקבלים פנים בארץ, בגנבה. ניגשו למשטרה להגיש תלונה, חיכו יומיים שלושה ומהמשטרה כלום. פנו לתכנית "הצינור" בטלפון. קיבלו שיחה חוזרת מהתכנית תוך כ-15 דקות. באו מהתכנית למלון, ראיינו את התיירים ואחד התחקירנים התחיל בעבודת איתור הנהג (מה שהמשטרה לא ביצעה). כעבור מספר שעות הנהג אותר אודות חלק ממספר רישוי המונית. הנהג התחיל לגמגם שב"טעות" הקיש פעמיים את הסיפרה 0. עקב לחץ תקשורתי הנהג אמר שנתן הוראת ביטול לחברת כרטיסי אשראי. איני עושה הכללות, אבל מי שאומר לחקור את המתווחים, או שבכל העולם זה אותו הדבר שיחשוב שנייה איך אנו יכולים לתקן את תדמיתינו האם כבר בדקה הראשונה של שהות התייר בארץ הוא נגנב ע"י אידיוט שאמור לשרת אותו ולמה התקשורת צריכה לפתור בעיה משטרתי?.
אורי | 01.07.17
54.
תלכו עם המצלמות הנסתרות ותצלמו מתווכי הנדל"ן
במקום לבוא לנהג המונית ולהתחיל לצלם אותו .אולי תחשבו לרגע כמה יש לו הוצאות בחודש רק על מונית שזה עומד על סכום 10000 הוצאות בלי דלק ובלי דמי טיפולים ובלי מע"מ . אולי כדאי לכם להתחיל באמת לצלם את אלה שגובים מכולכם דמי שכירות מהגבוהים בענף הנדל"ן ובמחירים מופקעים בעולם. למה אתם לא עושים שרירים נגדם . בסוף באים לנהג המונית שעובד מסביב 24 שעות ביממה בטענה שהוא רמאי תפסיקו כבר ותתביישו לכם מבזבזים אלפי דולרים בחו"ל ובאים להתווכח על 50 שקלים יותר תתביישו ותתחילו להיות פיירים ולא צמאי רוע .
אסי | 01.07.17
49.
לכל מי ששואל למה לא שמים שלט
יש שלט עם המחירים וגם מכונה שמדפיסה לכל יעד את המחיר, אבל לנהגים יש שיטות ״המחיר לא כולל תוספת/עמלה״, ״מה שבדקת זה התעריף יום״, ״אני לא מכיר את המחיר הזה״, ״זה המחיר לדרום העיר, לנסיעה לצפון יש תוספת״, תוספת מזוודה לא לפי החוק וכו׳.
מנוסה | 30.06.17
42.
דור
דור מזוין רוצה הכל בחינם יש הרבה אפציות להגיע לשדה ברגל סוס ועגלה מישפחה רקבת וצוות ארוך עם גואלי מבזבז על חול ורוצה לראות את נהגי המוניות עבדים לא יהיה דור של בכינים דור של קלולולו ברוך השם פרנסה מלמעלה לא מחסרי נימוס ובושה יש מספיק אזרחים שנותנים יוצר כי באים עם חייך ושמחים על השרות האדיב
חיים | 30.06.17
35.
נסעתי עם נהג הגון מהתור.
חזרתי השבוע ומיד פניתי לתור המוניות. עליתי על נהג שלא ממוניות הדר. נסעתי לקרית אונו עם מונה. לא ניסה לעבוד עלי רק קיטר על החאפרים שלוקחים את כל הנסיעות השוות. בסוף הנסיעה הוסיף 5 שח לנסיעה מהנמל כפי שמצוין במונה ולא ניסה לדרוש תוספת על מזודה קטנה שעלתה איתי למטוס. יש כאלה שסופרים את זה כמזוודה. הוא לא. המחיר היה 94 שח (תעריף לילה). נתתי לו 100. פשוט בחור הגון. חזר לשדה כדי להמתין בתור שעתיים לנסיעה הבאה.
נוסע מתמיד | 30.06.17
25.
נסעתי עם ״מונית מוזלת״ מקומה 2 בשדה
כל הדרך הוא הוא התווכח שמגיע לו יותר כסף והוא עושה לי טובה שהוא נותן לי מוזל ומה אני ככה איתו ושיש תוספת כזו ותוספת כזו (אין דבר כזה, אני יודע בדיוק מה התוספות, נוסע במוניות מנתב״ג כל הזמן). האמת גם נראה בחור מפחיד פיזית, ואני איתו ב- 3 בבוקר לבד במונית. אני קצת מתבייש אבל פשוט פחדתי ובסוף שילמתי לו עוד כמה שקלים שירגע. גם הנהגים מהדר מנסים ״שיטות מצליח״ כל הזמן כמו לקחת תוספת מזוודה על תיק קטן וכו׳, אבל בדרך כלל כשהם רואים שאתה יודע את החוקים ואי אפשר למרוח אותך הם מתקפלים. עדיין אתה יוצא מהמונית עם הרגשה מגעילה שיצאת מאיזו בסטה בשוק. שונא את המוניות ונוסע ברכבת מתי שאפשר, אפילו כשפחות נוח, אבל מה עושים בסופ״ש.
נוסע מתמיד | 30.06.17
21.
כפי שרואים מאוד פשוט לתפוס את החאפרים, וגם תשובה ל 2 ו 3
בדיקות שוטפות, כמו בכתבה, מטעם משרד התחבורה יפתרו את הבעיה. אם החאפר הוא נהג מונית חוקי הוא צריך לקבל קנס בפעם הראשונה ובפעם השנייה לאבד את הרשיון לנהידה על מונית ואם הוא גם בעל רשיון למונית עצמה לאבד גם אותו (באם רשיון המונית שייך למישהו אחר הוא צריך לקבל התראה ואם המונית נתפסת שוב לאבד את הרשיון). אם החאפר אינו נהג מונית והוא משתמש ברכב שאינו מונית יש להעמידו לדין. לאבירם מ 2. המחיר הוא לאחר הנחה שניתנת בקומה 2. מזוודה זו תוספת אופציאונלית שכן לא לכולם יש מזוודה (על "מטען יד" אסור לגבות תוספת). לדניאל מ 3. איך הם יבדילו? מונית מורשה מחוייבת לעמוד בתור המוסדר בקומה 1 ובקומה 2 (המוזל) כשהתור מנוטר ומסודר ע"י סדרן. מי שעומד בכניסה ושואל אם אתה צריך מונית הוא חאפר.
אמיר | 30.06.17
12.
עונש חמור לחאפרים
ישנם גם חאפרים עם מכוניות פרטיות שלוקחים נוסעים. הם עושים 5 6 נסיעות ביום לכל גוש דן ב 100 שח, אחרי שהוא שם דלק נשאר 500 שח נקי בכיס בלי הוצאות, כפול 30 יום בחודש 15000 מה רע? אני מציע לעשות אכיפה מוגברת, והעונש, להחרים את האוטו או המונית ל30 יום, וקנס של 3000 שח. רק כך לא יהיה לנהג כדאי לגנוב נסיעה מנתבג.
דניאל יעקב | 30.06.17
10.
ליוסף מ7. בדוק את הטוקבקים מלפני שבועיים, תראה מה ביקש הציבור לעצמו
לפני שבועיים רוב המטקבקים וחלק מהכתבים/פרשנים, צווחו שהסדרה של תחנת מוניות מול שדה התעופה לא טובה לנוסעים. ישראלי אולי יכול להסתדר וגם זה לא בטוח (את אמא שלי עקצו נוכלים מהסוג שמופיע בכתבה וגבו מחיר מופקע), אבל אין ספק שתיירים הם טרף קל מאוד. הציבור ביקש אי הסדרה - אי הסדרה, משמעה פיקוח רופף עד לא קיים. הבעיה הגדולה תתחיל כאשר עבריינים ופסיכים ייאספו נוסעים ויפגעו בהם. חישבו על מישהו קרוב לכם שחוזר הביתה, צריך מונית ולא רק עושקים אותו במחיר אלא גם פוגעים בו. לא מבין את הציבור בארץ, אפילו ביציאה מתחנת רכבת בסין, יש תחנת מוניות מוסדרת ומפוקחת. פה צעקו שלא רוצים ולא צריך כי הזכיין מרמה את הלקוחות (זכרו מחיר מפוקח ותחת ביקורת קשוחה מתמדת) וזה מה שקיבלו. למצער, מי שסובלים מהעדר זכיין רשמי בעיקר תמימים, חלשים, נכים ותיירים.
אבי | 30.06.17
7.
מחירים מופקעים במוניות שבהסדר
אף פעם לא גבו ואו דרשו ממני כסף עבור מזודות תמיד שילמתי בין 100.00ש"ח ל110.00 ש"ח מקסימום מנתב"ג לפ"ת לפני שבוע בקשו ממני 128.00 ש"ח .במקום להוזיל יקרתם את המחיר וגרמתם לכל הבלגן שקיים כיום בנתב"ג .תבדקו את עצמיכםאתם מינהל רשות שדות התעופה איך במקום להוזיל את המחיר גם העליתם אותו וגם גרמתם לאנדרלמוסיה הקיימת כיום
יוסף אנידזר  | 30.06.17
6.
החאפרים האמיתיים אלה שיושבים בהנהלת רשות שדות התעופה
איך בדיוק יבדיל הציבור בין מונית מורשה לכזאת שלא?? ברגע שפתחתם את ההסכם אתם צריכים לדעת לשלוט בו וזה לא קרה. נא לא להתלונן על גביית מחירים מופקעים. אותה כברת בשינוי אדרת היה עם טייסי אל על (יפי הבלורית והתואר), באמצעות העיניים הגדולות שלהם אנשים כבר לא טסים אל על
דניאל | 30.06.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת