אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

עוד שלב במדרון: שומרי הסף יהיו מינויים פוליטיים

201 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

198.
מי בדיוק בחר ב"שומרי הסף"? באיזו שיטה דמוקרטית שולטים הפקידים בנבחרי העם?
משה גורלי ושחר אילן מסמאים את עיני הקוראים. במדינת ישראל יש תופעה המקשה על הזרוע המבצעת, הממשלה, לבצע את תפקידה. מצב אבסורדי בו יועץ משפטי, פקיד שאינו נבחר באופן דמוקרטי, רשאי לבטל החלטות של ממשלה נבחרת. וזאת בשעה שלממשלה אין את הזכות לבחור יועץ משפטי אחר. ממתי הפכו משפטים למדע מדוייק בו חוות דעת של פקיד מוכשר וכשיר ככל שיהיה פוסלת חוות דעת של פרקליט אחר בעל הכשרה דומה? מדוע לא יכול שר נבחר לעבוד עם פרקליט, איש אמון, שייתן לו חוות דעת משפטית מקצועית? מערכת המשפט בישראל בבעיה: יועץ משפטי לממשלה (כזה שלא ניתן להחליף) שאינו יודע מי מועסק בביתו הפרטי, פרקליטת מחוז החשודה בקבלת שוחד והחברים בפרקליטות, לכאורה, "מחליקים" לה את כתב האישום. פרקליטות בכירות שמטעות את בית המשפט על מנת למנוע מינוי מקצועי של עובד ציבור, שופטים הנבחרים בוועדה סמויה מהעין שאינה חייבת בדווח לנבחרי הציבור ו/או הציבור וועדה שאינה מבטאת את בחירת הציבור כלל. נשיא בית משפט שנבחר לא על פי כישורו אלא על פי.....וותק!!?? ניתן להעריך שמערכת המשפט הישראלית הרוויחה ביושר את חוסר האמון הציבורי.
אורטל | 03.07.17
196.
הרבה מלל כשהשורה התחתונה: הכותב דורש לאפשר לפקידים ממונים,כמו דינה זילבר
שחושבים שהשמש זורחת להם מהתחת, לנהל את המדינה מעל ראשיהם של נבחרי העם. אדון משפטן,אין חיה כזאת "שלטון החוק" ! במשטר דמוקרטי,השלטון היחידי הוא שלטון הפוליטיקאים,נבחרי העם בבחירות דמוקרטיות. איילת שקד היא קריקטורה, שבטיפשותה הרבה מותירה בידי ועדות האיתור את האופציה "להמליץ" על מועמד יחיד ולהפוך אותה ושאר השרים לחותמת גומי על בחירה של פקידים ממונים. הדוגמה הבולטת לעיוות של "ועדות האיתור" הוא מינוי פרקליט המדינה,העילוי שי ניצן. יו"ר "ועדת האיתור" של מועמדים למשרת פרקליט המדינה,היועץ המשפטי דאז,האיש שבביתו הועסק עובד זר ללא אישור חוקי "ללא ידיעתו",הודיע לפני התכנסות הועדה ששי ניצן הוא המועמד שלו. נציגות השופטים(תחליף לוועד),בקשה מהשופטים לא להגיד מועמדות למשחק מכור,כלומר שופטי ישראל חשבו שאתור מועמדים לתפקיד מספר 2 בפרקליטות המדינה הוא הליך שקרי ובלתי חוקי ! וראה פלא,העילוי שי ניצן "אותר" כמשפטן היחיד במדינה שמתאים לתפקיד. אשרנו שיחיד סגולה כזה הוא פרקליט המדינה...
בני | 03.07.17
193.
מה שאתה מכנה "שומרי הסף"
מחוייבים לאינטרסים של הקבוצה ששולטת במערכת המשפט,התקשורת והאקדמיה. זה טוב מאד שהפוליטיקאים ימנו את האנשים שהם רוצים. ימנו אנשים לא טובים ? אז הם יכשלו ויוחלפו בבחירות. הפוליטיקאים הם הנציגים שלנו. הכנופיה ששולטת בתקשורת,אקדמיה,מערכת המשפט,בוהמה,בנקים,צמרת הצבא... מחוייבת לאינטרסים של עצמה ושל ברלין.
אאא | 03.07.17
181.
כך תוכשר הדרך לאישור מדינת הלכה אנטי ישראלית
הם יד אחת עם החראדים הם המשחיים היהודיים? הם בדיוק הדאעש והאיאטולה האיסלאמיים הם רגע קט מהשלמת מהפכה שלמה אנחנו החילוניים ישנים עדיין ניראה שנתעורר רק שנצטרך לבצע הפיכה חוזרת כדי לקחת מהם חזרה את ישראל איך בנאוויות מסרנו להם את המפתחות ובשביל מי
הם | 03.07.17
177.
בדיוק הפוך מהכתבה - החוק יאפשר למי שנבחר לבצע מדיניות שבשמה נבחר. זו משמעות הדמוקרטיה.
היועצים המשפטיים הלעומתיים מהווים אבן נגף בכל משרד ממשלתי ומפריעים למשילות. רוב הכוונות של רוב השרים הם טובות, יש הרבה מאד יוזמות חיוביות רק יש יועצים משפטיים שמטרפדים כל יוזמה. הגיע הזמן להחזיר את השלטון למי שהעם בחר בו ולא לפקידים מנופחים מחשיבות עצמית. יישר כוח לאיילת שקד המדהימה.
דרור | 03.07.17
176.
מעולה. ככל שהריקבון יפשה, כך יגיע הקץ למדינה הערבו-יהודית מהר יותר.
שלטון בעל סממנים אנטי-דמוקרטיים ירחיק מהמדינה את כל מי שלא מוכן שהוא וילדיו יחיו תחת ממשל תאוקרטי לאומני. אלא גם אותם האנשים שסוחבים על גבם את הכלכלה הישראלית ובלעדיהם יאבד היתרון היחיד שנשאר לישראל על מדינות ערב. נכדינו וניננו יאלצו להמתין בניכר עד להתמוטטותה הסופית של המדינה בטרם ישובו לכאן בנסיון נוסף להקימה מחדש מאיי החורבות. נקווה שבפעם הבאה יפיקו לקחים מהנסיון הנוכחי הכושל.
צופה מהצד | 03.07.17
173.
למגיבה 144
לולא היית מכונה לייצור סיסמאות נבובות (מכונה אנושית או לא, זה לא משנה), לא היית כותבת את התגובה המטומטמת שלך, משתי סיבות: 1) בהעדר מכשיר למדידת ושקילת כישורים משפטיים, המונח 'מינוי לפי כישורים' הוא בעצם 'מינוי לפי קשרים' או 'מינוי לפי שחיתות'. 2) אחד הכישורים המשפטיים, הוא ותק.
אלמוני | 03.07.17
168.
הייתה הפיכה פוליטית של השמאל השתלט על בג"ץ והוא ועושי דברו לקחו את השלטון מהעם .
הייתה הפיכה פוליטית של השמאל ובית המשפט ועושי דברו לקחו את השלטון מהעם . לא משנה מה נבחר: נבחר שמאל הוא ילך עם השמאל בבית המשפט העליון וישנה את המדינה. נבחר ימין השמאל השיפוטי יעצור כול פעילות וימנע מהנבחרים לתפקד. אין יותר אפשרות לשנות חוקים ( הם יבוטלו ע"י הריבון בג"ץ ) אין אפשרות לקבל החלטות הם יבוטלו ע"י בג"ץ או עושי דברו הפוליטיים היועצים המשפטיים. העם צריך להבין אין משמעות בבחירה לכנסת !!! את ההפגנות צריך לרכז ליד מי שמחליט שופטי בית המשפט העליון ( לא ברור אם זה ישנה כי הם מחוייבים רק לדעה הפוליטית שלהם ולא לחוקי הכנסת או לדמוקרטיה ) אבוד לנו.
אזרח | 03.07.17
167.
הייתה הפיכה פוליטית של השמאל השתלט על בג"ץ והוא ועושי דברו לקחו את השלטון מהעם .
הייתה הפיכה פוליטית של השמאל ובית המשפט ועושי דברו לקחו את השלטון מהעם . לא משנה מה נבחר: נבחר שמאל הוא ילך עם השמאל בבית המשפט העליון וישנה את המדינה. נבחר ימין השמאל השיפוטי יעצור כול פעילות וימנע מהנבחרים לתפקד. אין יותר אפשרות לשנות חוקים ( הם יבוטלו ע"י הריבון בג"ץ ) אין אפשרות לקבל החלטות הם יבוטלו ע"י בג"ץ או עושי דברו הפוליטיים היועצים המשפטיים. העם צריך להבין אין משמעות בבחירה לכנסת !!! את ההפגנות צריך לרכז ליד מי שמחליט שופטי בית המשפט העליון ( לא ברור אם זה ישנה כי הם מחוייבים רק לדעה הפוליטית שלהם ולא לחוקי הכנסת או לדמוקרטיה ) אבוד לנו.
אזרח | 03.07.17
162.
חוסר הבנה בסיסי בתפקידו של יועץ משפטי
שופטים תפקידם לשמור על החוק ולא על הצדק (ראה אמירה של שופט עליון באר"הב), יועץ משפטי תפקידו לבדוק את החלטות הממונה עליו, אם הן אינן עוברות על החוק ולא ליעץ לממונה איך לעקוף את החוק רוצה לומר, להכשיר כל שרץ. המחליט כלומר השלטון יכול לא להתחשב בחוק ולהסתכן בתביעה משפטית. רוצים דיקטטורה? שנו את החוקים, רק אל תבואו אח"כ בטענות על חוקים דרקונים,כי בסופו של דבר הם יפגעו גם בכם, אם במעשים כאלה או אחרים וגרוע מזה ,(בעיניכם) אם יום אחד יתחלף השלטון
.סתם אחד | 03.07.17
142.
רעיון החוק ועיצובו זה נבחר הציבור היועץ רק כתיבה שלא תסתור את החוק
לצערנו עד שלא יגבשו חוקה במדינת ישראל חוקים ימשיכו להידחות מסיבות הזויות שמאחוריהם עומד בפועל אידאולוגיה שונה מזה של המחוקק... ועד אז רצוי שהיושבים בבית המשפט העליון ייצגו את מגוון הדעות בעם תוך שמירה על סף המקצועיות הנדרשת(טיעון הזוי לדוגמה:"נוגד את חוק הטבע האנושי").
א.ב. | 03.07.17
138.
דרוש גוש מרכז חילוני גדול בישראל!
הגיעה העת שהרוב החילוני השפוי במדינה יקים, לאחר הבחירות הבאות, קואליציה בלי מפלגות חרדיות ובלי מפלגות ימניות-דתיות רדיקליות. צריך יהיה לעשות מאמץ להקים, לראשונה בתולדותיה של ישראל, קואליציית מרכז חילונית איתנה שבה יהיה מקום לכולם - חוץ מאשר לבנט-שקד, דרעי ושו"ת וליצמן וחבר מרעיו. כל השאר צריכים להסביר לציבור, כבר מהיום, שהדרך לבלימת הכפייה הדתית והמגמה הזוחלת של הרס הדמוקרטיה הישראלית - עוברת דרך הקלפי! הקמת גוש חילוני מרכזי שפוי חזק בכנסת תשליך את בנט-שקד והחרדים, בשלב הראשון, אל ספסליה האחוריים של הכנסת ובשלב שני - אל פח האשפה של ההיסטוריה.
בן, מרכז | 03.07.17
135.
יישר כוח לשרת המשפטים
כשברק מינה את היועץ המשפטי במשרד הביטחון אף מלחך פינכה לא צייץ ובשעה שהונחו בפני הגורמים המוסמכים ראיות איך יועצים משפטיים במשרד ממשלתי פעלו בניגוד עניינים חמור והכשירו את השרצים שהעניקו זכויות והטבות למקורבים כולם טמנו את הראש בחול אז איילת שקד יישר כוח
סמית | 03.07.17
120.
כשהשמאלנים מייללים כנראה שקורה משהו טוב
לא זכור לי שהיו יללות כאלו כשאהרון ברק רמס את עקרון הפרדת הרשויות ועל הדרך את הדמוקרטיה, בטענה ששופטי בג"ץ יודעים טוב יותר מה טוב לעם מאשר ממשלה וכנסת נבחרת. לא זכור לי שכל שומרי הסף הללו מחו כשמחקו ישובים יהודיים בישראל, בלי צורך , בלי סיבה ובניגוד לכללי ממשל תקין (שוחד פוליטי, התעלמות ממשאל עם, עקיפת הליך תקין). עכשיו תייללו- לכל עוול יש תיקון, גם לעוול השמאלני.
נמרוד | 03.07.17
113.
"אוכף החוק במשרד ה..." - כך לא אמר הצבוע
יועץ משפטי למשרד הוא "יועץ". אם הכותב רוצה לבטל את מושג ה"יועץ" ולבקש קיום תפקיד אחד במשרדים הממשלתיים שיכתוב זאת. למשל משרת "אוכף החוק במשרד.." לפי הבנתו את החוק/ נטיתו לפרשנות החוק. כל עוד הוא נקרא "יועץ" - תפקידו חשוב ביותר: ליעץ לשר הממונה באיזה דרך כדאי לבצע את מדיניותו של השר כדי להימנע מהפרת החוק. ובכל מיקרה, גם אם לא התקבלה דעתו, תפקידו להגן על לקוחו (כסנגור על לקוח - "המשרד") בבית המשפט אם המשרד/שר נתבעים. לכן, מכיוון שאיני רוצה להטיל ספק בתבונתו של הכותב, אני מגדיר אותו כ"צבוע" = "אינו אומר את מה שהוא מרגיש או חושב באמת; דו פרצופי; מתחסד". מביע טענת התנגדות לנושא שלא מהסיבה האמיתית. הוא אכן מתנגד אך מסיבה אחרת. מדוע אינו מבטא אותה?
"יועץ" | 03.07.17
112.
דינה זילבר דוגמא מעולה לעיוות הדמוקרטי
להביא את דינה זילבר כטיעון ל"שלטון החוק" זה נהדר. הגברת זילבר היא כל דבר מלבד דמוקרטי ומשפטי. הגברת זילבר ממציאה חוקים ותקנות, שולחת מכתבים מטעם עצמה עם חותמת היועמ"ש בראשם וכל זאת, מבלי שאיש בחר בה ואיש לא מינה אותה לכך באופן מסודר. כל כולה, מקצות האצבעות ועד לשורשי שערותיה זה אמירות פוליטיות, משפטיות לכאורה הנובעת מאג'נדה אישית. בקיצור, אם מה שאיילת שקד מתכננת יביא לביטול פארסה כדוגמת דינה זילבר - יהיה מעולה, יהיה דמוקרטי וישרת את שלטון החוק.
יהורם | 03.07.17
108.
מעולה !! אני בעד !! ישראל צריכה דיקטטור
מערכת המשפט נאחזת בעבר ואינה מרפה כמו גם מסרבת להתגמש ולהכיר במציאות המשתנה של המזרח התיכון וכללי המשחק. עשרות שנים סבלה המדינה והאזרחים בעבור גחמותיהם של שופטי העליון... הקץ קרוב... בין אם ירצו או לאו... הביאו זאת על עצמם ורק את עצמם עליהם להאשים... שופטים מנותקים בעלי אג'נדה מסולפת ומעוותת המאדירה את השמאל הקיצוני ומעלה אותו על נס. אלו הם אינם איזונים שיפוטיים כי הם דריסה ברגל גסה ויריקה בפרצופו של האזרח. אני שמח שהגענו עד הלום. עכשיו יתחיל להיות כאן באמת מעניין.... והשופטים? שיימסרו לסוריה או עיראק... שם יש להם עבודה רבה.
אילן בן משה | 03.07.17
98.
כותרת הכתבה מהווה פופוליזם זול ואווילי. פעילותה של שקד מתבקשת להבראת התרבות השלטונית
כיום היועצים המשפטיים אחראים לתקוע את פעילות משרדי הממשלה, לעכב אותה משמעותית וליצור חסמים אשר בינם לבין שלטון תקין אין דבר במשותף. 1. יועמ מביא איתו אג'נדה. ברגע שאין הוא נבחר עי השר והאגנדות שלו מתנגשת בשל נבחר הציבור נקבר רצון הציבור באגנדה הנבחרת ומוחלף באגנדה הנכפית עי היועמ. במקום דמוקרטיה פרלמנטרית מקבלים דיקטטורה אריסטוקרטית. 2. היועמ איננו מחויב כלל להצלחת הפרויקט. ככל שההליך ארוך יותר, מסורבל יותר ונבדק יותר כך הוא טוב יותר מבחינתו גם אם הפרויקט נקבר בסופו של דבר. 3. יועמ איננו מחויב ללוחות זמנים כלשהם, לחלופות אפשריות. אין זה מתפקידו לדאוג שפרויקט יצליח או שיבוצע בצורה יעילה ומהירה. 4. היועמ פוגעים קשות בעבודה המקצועית של משרדי הממשלה עי עיכוב פעילותם בצורה לא סבירה ומניעתה בתנאי שאין היועמ מעונין בה.
רעי לוי | 03.07.17
96.
כל פעם כשהשמאל מתרעם על פגיעה בדמוקרטיה, אני מבין שמדובר במהלך דמוקרטי חשוב מאין כמוהו
את הפוליטיקאים הללו, בחר העם כדי לייצג אותו. כל עוד פוליטיקאי מנסה לממש את המצע עליו הוא נבחר ולא מצליח בגלל פקידים במשרדו, הדבר הטבעי ביותר עבורו הוא להחליפם. פשוט, נכון וחשוב מכל - דמוקרטי.
יהודי | 03.07.17
91.
מצויין השרה שקד תמשיכי ככה, הליכוד זכה בשלטון, והפרקליטים ובית המשפט הופך את החלטת העם
מה היה לפני זה זוכרים? מי שלא היה לו פינקס אדום לא התקבל לכלום. עד היום אמן שאינו מזדהה עם השמאל הקיצוני דוחף דגל המדינה לישבן לא יתקבל לחוגי האמנים ויוחרם. בתיקשורת אנשי התיקשורת יש להם עזות פנים לקדם הפגנות של השמאל, של ארגוני הנשים בקול רם. בתי המשפט הפכו לסניפי מר"צ, ואין החלטה אנטי דתית שמישהו ביקש ולא קיבל מבג"צ בתי המשפט הם חונטה של אנשים שחבר מביא חבר ואין מקום לדעות שונות כי החבר שמגיע סביר להניח שהוא דומה לקודמו. כן כל הכבוד לשרה המגיעה לשנות את ההסדרים שהיו וגם פקידים ופרקליטים שדרך הממשלה לא נראית להם שיפנו את הדרך עד לבחירות.
גבריאל | 03.07.17
90.
אני כבר עזבתי, ואתם?
אין עתיד במדינת ישראל לדור הצעיר (35 ומטה). אין איך לקנות פה דירה, אין איך לחסוך פה כסף, אין פה כלום. (אלא אם ההורים שלך עשירים ואז יהיה בסדר, הם יעבירו לך הכל וימותו בעוני) הממשלה המופרעת הזאת גם את הדמוקרטיה תשמיד. יצאתי להפגין ב2011 וכל מה שזה נתן לי זה נזק לשמיעה. שום דבר לא ישתנה פה, המדינה ויתרה עלי ואני ויתרתי עליה.
asczxc | 03.07.17
88.
כל הכבוד לשרה שקד ככה בונים מדינה!!!
מערכת המשפט היא הדיקטטורה הכי מגעילה שיש ויש לרסן אותה. יועצים של השרים הם בעצם היועצים של העם שבחר בהם וזו דמוקרטיה בתפארתה. איילת שקד היא שרת המשפטים הכי טובה שהייתה למדינה שלנו שהשם יברך אותה ויסלק את כל מי שרוצה לשים לה רגליים בדרך לתיקון מערכת המשפט הרקובה והעבריינית שיש לנו במדינה
יוני | 03.07.17
82.
נשאר לי למות. חבל שאני רק בת 55.
אין לי את האפשרות להגר מכאן, והסיכוי שלא ירמסו אותי - הלאומנים, העארסים, המתלהמים, החארות שצפים על פני המים - הולך ונעלם. אני יודעת שאוהדי שקד שמחים על זה. מזלם שהם לא מבינים שגם זמנם יגיע. בסוף יישאר רק הפיהרר, מי שזה לא יהיה.
מזל שאין לי ילדים. | 03.07.17
75.
עורכי דין הם חלק מהמועדון המאפיונרי החדש שנקרא מערכת המשפט.
אין אצלם ימין ושמאל - יש מטרה אחת: לשמר את המערכת רקובה, בלי ביקורת חיצונית, ולא רלוונטית למציאות הטכנולוגית. הכוח המוחלט שמצוי בידי שופטים, והעובדה שהם ממונים לכל החיים, הוא שערוריה. לא מורמים מעם ולא נעליים, עד לפני דקה הם היו עורכי דין, שזה שם נרדף לשקרנים ותחמנים תאבי בצע.
שקד מתעסקת בקוסמטיקה | 03.07.17
73.
איילת מגלגלת העיניים לידיד האמת של בנט
היושב במרומים משחיתה כל חלקה טובה בשלטון החוק (שרת המשפטים לא?) והופכת את תפקיד היעץ המשפטי שתפקידו לשמור על החוק למכשיר כל שרץ ( אוכלת כשר לא?) של הפוליטיקאי אם יום אחד יתחלף השלטון אז היא תזדעק שהמינוי הפוליטי הוא אם כל חטאת אבל כדי להקל עלייך את עבודתך הנה רשימת יועצים אפשריים, איתמר בן גביר, יועץ למשרד הבטחון, יורם שפטל יועץ לעניני סמולנים, דוד ביטן יועץ למשרד ראש הממשלה, ובנצי גופשטיין יועץ לעניני להט"בים, יש עוד אבל אני סומך עלייך שתמצאי אותם
הרב קוקו | 03.07.17
60.
כל הכבוד לשקד - פועלת למגר את שלטון הפקידים המזוהים עם השמאל
כדי שממשלת ימין תוכל לממש את המדיניות שלה עליה לנקות את המכשולים שתלו שם פקידי השמאל לאורך עשרות שנים. הגיע הזמן לעשות סדר. השלב הבא צריך להיות בית המשפט העליון וביטול האקטיביזם השיפוטי המעניק לשופטים מעמד על מעל האזרחים והכנסת.
אהרן  | 03.07.17
59.
שקד שרה מצויינת. תפרגנו למהפכות החיוביות והיעילות שלה ותפסיקו ליילל...
אני חולק על הכתבה ועל רוח הכתבה שהוא מוטה ולא לכיוון הנכון.... איני מכיר את השרה שקד אישית אך במבחן העשיה והתוצאה ,כל הכבוד לה על העשיה,על ההצלחות שלה בזה ועל האומץ להעיז ,לבצע וליישם ולהצליח. כבר בני גאון,איש מפלגת העבודה כמדומה,אמר לפני שנים ואף כתב ספר: המעז מנצח!!!
ש. | 03.07.17
53.
למיכאל 25 - מי שהתבלבל זה אתה
הציבור הוא ממש לא שומר סף, שכן אין לו שום שליטה במה שנבחרי הציבור עושים. לציבור חלק חשוב בדמוקרטיה, שהוא בחירת הממשל. מאותו רגע הממשל והפרלמנט יכולים לעשות ככל העולה ברוחם במשך 4 שנים (3 וחצי למעשה, כי בחצי השנה האחרונה הם מתחילים ללקק לציבור). לציבור גם אין ידע בחוקים ומשפט, שהם הבסיס לכל דמוקרטיה תוססת. בכל העולם מוכר הביטוי של שומר הסף: בדרך כלל זהו בית המשפט, שבכל מדינה דמוקרטית אסור לגעת בו, ובמדינות מסוימות גם יועצים משפטיים. דמוקרטיה היא הרבה מעבר לבחירות, היא שלטון החוק: הרשות המחוקקת משגיחה על המבצעת, והשופטת על המחוקקת. כך צריך להיות, אבל הרבה בארץ לא מעוניינים בדמוקרטיה. באמת שאין הבדל בין שלטון ארדואן לבין השלטון כיום בישראל, רק שבישראל אין לאף אחד את הביצים לעשות הפיכה, ואז אנחנו מקבלים חוקים שמשליכים חלקים גדולים בציבור ובעולם היהודי לפח האשפה. בישראל אין חוקה, וחוקי יסוד ניתנים לשינוי ב"חוקים עוקפים בג"ץ" - וכאן הבעיה האמיתית. לכן החשיבות של יועצים משפטיים לא פוליטיים - לא מימין ולא משמאל, בשום פנים ואופן אין להפוך את זה למינויים, וכן - הם שומרי הסף של נבחרי הציבור.
גיא | 03.07.17
50.
ראינו כבר הדמוקרטיה שלכם. שלטון השמאל
זאת הדמוקרטיה לפי השמאל - שלטון מוחלט שלהם. אומנם העם בחר שהימין ינהיג אותו אבל בפועל כמו בעשרות שנים האחרונות רק השמאל שולט פה - בתקשורת, באקדמיה, בבג"צ, בהרבה מגופי הבטחון (להלן "תהליכים"), מל"ג וכו' וכו' וכו'. נמאסתם!!! תנו לימין למשול כמו שהעם רוצה!!
עדי | 03.07.17
49.
השונה והדומה בין הבית היהודי לחרדים:
השונה: חרדים רוצים מדינת הלכה בשליטה רבנית (נוסח האייתולות באירן), מכרסמים בדמוקרטיה באופן בוטה וגס ע"י חקיקה סחטנית. הבית היהודי רוצים מדינת הלכה לאומנית בסגנון פאשיסטי, מכרסמים בדמוקרטיה באופן שיטתי ומדויק ע"י פגיעה במוסדות המשפט ע"פ המודל של ארדואן בטורקיה. הדומה: לשניהם מפריעה הדמוקרטיה ובעיקר פוגע בהם חופש הפרט. שניהם יהרסו את ישראל הדמוקרטית.
דניאל | 03.07.17
48.
שרה נבונה ושקולה
אתחיל בעובדה הבאה. אני שמאלני. לא הצבעתי בעד הבית היהודי וגם לא בעד המלך ביבי הראשון. אבל שקד שרה מעולה. היא לא מתלהמת ואינה פופוליסטית (וזה נדיר תחת שלטון המלך). באשר להצעה הנוכחית היא צודקת. ישנה בעית משילות קשה. נניח שאתה מנהל חברה עסקית ואתה זקוק ליועץ משפטי או יועץ מס. לא תרצה לבחור במישהו שאתה סומך עליו? מישהו שיעזור לך לממש את חזונך? אין זה אומר שהיועץ יסייע לך לעבור על החק אבל הוא בהחלט יעזור לך לממש את חזונך באופן התואם את החק - וזה בהחלט בסדר.
שמאל | 03.07.17
42.
האיוולת הבלתי נלאית- להרוס, להרוס, להרוס
מאחורי פני המלאך הבובתיים והקול הילדותי מסתתרת אשה שאינה יודעת גבולות , כשכל מטרתה להשחית את מערכת המשפט לצרכי מפלגתה.לסובב , לעוות בשם ה"משילות". מה הם עושים עם המשילות ? שיפרה את תפקוד בתי המשפט? הורידה עומסים?בנו מפעלים?הקטינו את הביורוקרטיה?שיפרו את מצבו הכלכלי של האזרח שנטחן עד דק..
הבית הלאומני המושחת | 03.07.17
41.
שרת המשפטים
מאז שנבחרת לשרת משפטים נראה שהמדינה נהפכה למדינה דיקטטורית ואת עושה הכל ולא בוחנת חוקים שהם נגד הצבור . כמ חוק מס דירה שלישית שנותן למדינה זכות להיכנס לרכוש הפרטי של אנשים מבוגרים ולגזול מהם מס לא צודק ולא הוגן שעבר בוועדת הכספים בצורה של מאפיה שמתאים למדינות חשוכות כמו צפון קוראה לפי דברי היעץ המשפטי של הכנסת החוק דרס את האזרחים . היכן את שרת המשפטים בושה וחרפה למדינה הזו שאלו הם שריה כולל כחלון הרשע
משה  | 03.07.17
38.
אחרי ההשתלטות של אהרון ברק על העליון
והמינויים "הפוליטיים" שלו (רק מי שחושב כמוהו ש"הכל שפיט"), אני מוכן לקבל כל הצעת חוק שתקצץ את כנפי העליון והמע' המשפטית בכלל. מישהו צריך להוריד את "המורמים מהעם" לגודלם האמיתי. לי לא איכפת שזו תהיה שקד. אבל כל מי שיעשה זאת, מבחינתי, יבורך. שרים נבחרים ע"י העם (הגם אם בצורה עקיפה) בעוד הדיקטטורים שבמע' המשפט ממנים את עצמם ואת חבריהם (שיטת חבר מביא חבר). אין לי ספק שנמאסתם (כן, אתם האליטות) על רוב העם. גם הכתבה הזו ניכתבה ע"י נציגי האליטות הללו. לא תפחידו אותי גם אם תשתמשו במילים הבומבסטיות ביותר שנמצאות במילון.
אחד העם שסולד מאליטות | 03.07.17
37.
אין לה שום בושה. הבית היהודי מפלגה מטורללת, -
שילוב מסוכן ביותר לדמוקרטיה הישראלית, של קיצוניות משיחית לאומנית ושחיתות המקדשות את האמצעים. כל מה שהם עושים, באיצטלת קדוש ומקודש, הינו על בסיס זרעי ההרס של גוש אמונים שסטה מדרך הישר, גיבוי הלכתי לרצח ראש ממשלה בישראל והקמת תאי טרור יהודיים.
פלורליסט | 03.07.17
35.
שקד - שרה מעולה. הביקורת לא במקום.
שרה מעולה. הלוואי שיהיו עוד רבים כמותה. שקולה, לא מתלהמת, מעמיקה ורצינית. אבל הכי חשוב - בעלת השקפת עולם מאוזנת. כן, טוב בעיני שהיא ימנית ומזל שאשה רצינית שכמותה לא שמאלנית. יחד עם זאת - גם מי שהשקפת עולמו שונה - לא יכול להמנע מלהעריך אותה על רצינותה והאיזון שלה. אז אנא - נא להמנע מגידופים מיותרים.
נתק'ה | 03.07.17
33.
המצב כיום בלתי נסבל, צריך שינוי אך איני יודע אם זה הפתרון.
כיום, כאשר הראשות השופטת למעשה השתלטה על הראשות המחוקקת, יש צורך בשינוי. על אף שאני איש שמאל (לפיד), איני חושב שהמצב הנוכחי יכול להמשיך, כאשר שופטים מחליטים איזה חוק חוקי. האם הצעתה של שקד טובה? ימים יגידו, אבל טוב שיש שינוי. המצב בארה"ב לא גרוע, ושם השופטים בעצמם הם מינויים פוליטיים.
אביחי | 03.07.17
23.
צריך לשנות את הכותרת
לעוד מסמר בארון הקבורה לחונטה של השמאל. זה מה שבגין היה צריך לעשות במהפך להחליף את כל הפקידים של מפא"י שהיו באותה תקופה בעמדות מפתח. למה לא מדברים על המינויים הפוליטיים של מפא"י שהיו מקום המדינה? זה בסדר ? זו צביעות לומר שהם שומרי סף של הדמוקרטיה כי הם לא, נכון לומר שומריי הסף של החונטה של השמאל, ע"ע זעקת השבר של מרצים באקדמיה בעניין הקוד האתי.
. למחשבה  | 03.07.17
21.
מישהו כאן התבלבל: שומרי הסף של נבחרי הציבור זה רק הציבור
לא יתכן שהמשפטנים ינהלו את נבחרי הציבור. הם יכולים לייעץ אבל התערבותם צריכה להיות רק במקרים חריגים וקיצוניים. העובדה שפקידים ממונים שמים רגליים לנבחרים היא ההפך מדמוקרטיה. רק לציבור הזכות להחליף נבחרים אם אינו מרוצה ממעשיהם
Michael | 03.07.17
20.
הבעייה היא שיועץ משפטי לא צריך להיות שומר סף.
יועץ משפטי תפקידו לעזור לשר כן להתאים את מדיניותו לדרישות החוק. שומר הסף צריך להיות מישהו אחר (מבקר המשרד, פרקליטות המדינה או תפקיד חדש) שסמכותו אינה תןויה בשר. כפל התפקידים של היעוץ המשפטי , כולל ההתעקשות על אי הפרדת התביעה הכללית מן היעוץ המשפטי. היא האבסורד.
ישמרנו | 03.07.17
17.
פסטיבל
פסטיבל השחיתות בעצומו עבד כי ימלוך הכול מותר למען הרייטינג שרת מישפטים שרוצה להרוס את המעוז האחרון של החוק והסדר במדינה מענין עם ראש הממשלה מדברת מענין העם אותה מענין פשוט ירדן לתחתית הביבים הבעיה הדג מסריח מהראש ממשלה תחת חקירות אנסים שודדים מקבלי שררה אהל אין כלום כי לא היה כלום הרס החברה והדמוקרטיה בדרך במדרון חלקלק עכשיו נישאר רק להוציא את העם למילחמה למען החקירות והכיסא
רפי | 03.07.17
15.
משילות היא מילה מכובסת לדיקטטורה
אי אפשר לקחת את השלטון בבחירות דמוקרטיות, לגיטימי לגמרי, ואחר כך להחזיק בו בכל מחיר כולל ביטול ודריסה מכוונת של דעות אחרות משלך. האסון הזה חייב לבוא אל סופו טרם ימוטט את המדינה כולה. מה שקורה כאן צריך להדיר שינה מעיני כלל הציבור.
קוקומן | 03.07.17
11.
שמעתם על הפרדת רשויות?
מילא מינויים פוליטיים אבל, האם לא ברור לכל בר דעת שזה מתכון לכך ששרים יוכלו לעשות ככל העולה על רוחם ולא יצטרכו לדאוג לנוהל תקין? ראה שר החקלאות אריאל שרצה להעביר מיליון שקלים לראש מועצת רמת הגולן ומי שעצרה אותו היא היועצת המשפטית!
זה בין עקרונות משטר דמוקרטי | 03.07.17
9.
ל-1
רצון הבוחר הימני והחרדי דתי הוא שילוב של פטריטיות עם שחיתות טוטאלית. זו צורת השלטון שנבחר. על מה יש להלין. חלפה לה התמימות והבושה. כאשר שר שנתפס בעבירה פעוטה התאבד. בממשלה הזו יושב פושע מורשע. זה לא מפתיע אף אחד. כי זאת שיטת הממשל שהימין רוצה. אבל יש לי שאלה ל-1 זה לא מפריע לך קצת? טיפה? העיקר שהשמאל הפסיד?
אילן | 03.07.17
6.
משה ואילן, התבלבלתם.......
היום המינויים הם פוליטיים. לקליקה שלקחה סמכויות שילטון לעצמה, יש אג'נדה פוליטית. הם בודקים כל אחד טוב טוב לפני שהוא מצטרף ( אין כניסה לימין ולחושבי מחשבה עצמאית). מינוי פוליטי אמיתי, לפחות זה מינוי שמישהו שנבחר בבחירות דמוקרטיות ממנה. זה הרבה יותר טוב ממה שיש היום: מינוי עצמי ( קוראים לזה דיקטטורה).
אורי | 03.07.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת