אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

עידן הפופ־פרופסור: כך צמחה תעשיית הרעיונות שמכוונת לטעמם של העשירים - ומעצבת את החיים של כולנו‎

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
אמריקה זו חזירות חולנית
והנסיון שלנו להיות אמריקאים חיקוי חולני. אין סיבה בעולם שכולם ישתתפו בהכנת העוגה ובודדים יהנו ממנה. אין סיבה בעולם שיהיו כאלה שיחיו עם כמות כסף אינסופית שנגזל מכאלה שעובדים כל חייהם עם ה"שנורקל על קו המים". וההון מושך בחוטי הפוליטיקאים שרובם מושחת. דמוקרטיה היא שקר להמונים. בדומה לדת. מאחורי כל אלה עומדים בני אדם קטנים שמשחקים בחיים של אחרים. מחנכים למלחמה ולא לאהבה. מחנכים ללאומנות ולא לאוניברסליות. פחדנים. תאבי בצע וכוח. אם היו משתמשים בתקציבי הצבאות בעולם לחינוך, בריאות היה כאן גן עדן
איתי | 08.07.17
7.
מעניינת במיוחד הפסקה האחרונה
או שהפרופסור המלומד ממשיך בהפצת הדעות של מממניו הנדיבים, או שאני יכול לנתח את המצב הרבה יותר טוב ממנו עם יד אחת קשורה מאחורי הגב... מענייןם שאין לו ביקורת על מדיניות החוץ הנהדרת של מימשל אובמה, ושהוא לא התייחס להצלחות ולשיהויים שכבר נעשו בעולם בעקבת מדיניות טראמפ. רק סיסמאות וגניבת דעת, עוד יום במשרד...
דני | 07.07.17
5.
מאמר מרתק
שיש לתת עליו את הדעת, בקפידה. הכותב מתריע מפני שינויים דרסטיים היכולים להוות סכנה לכלל האנושות, במידה וקובעי המדיניות לא יעמדו על המשמר. שלטון בעלי ההון לא מבשר טובות, מאחר וכל תכליתם לצבור עוד ועוד הון וכוח. זוהי העת לשתף אינטלקטואלים לא רודפי בצע ושררה בניהולה של כל מדינה. קבוצה זו של אינטלקטואלים תהווה "מועצת חכמים" לשמירה על שלטון נאור ללא משוא פנים. מקבלי ההחלטות צריכים לדעת לתמרן ולשמור על איזון, בין בעלי ההון ופשוטי העם.
רמי | 07.07.17
2.
ל1 - למקום טוב יותר מהמאה הקודמת
אפשר לומר שקפיטליזם הוא שיטה צעירה יחסית, שקיבלה תיקוף ממשי רק עם קריסת חומת ברלין. אז יחסית ל30 שנה עם השיטה הזו, העולם צועד למקומות הרבה יותר טובים (סה"כ יש פחות מלחמות והרבה פחות אנשים שמתים או מבזבזים את חייהם בגלל דיקטטורות). מה יהיה? כנראה יותר טוב ממקודם, עם סיכוי קלוש בהרבה למלחמת עולם שלישית.
ההיסטוריה תגיד | 06.07.17
1.
העולם לאן?
האמרה: "בעל הדעה בעל המאה", מוכיחה עד כמה זה נכון וקובעת, במאה הנוכחית. אין לי כל התנגדות שבעלי הון ימשיכו לשגשג. אך לא הייתי רוצה שהם אשר יקבעו ויכתיבו את הטון, לגבי כלל הציבור. זוהי סכנה העלולה לדרדר את העולם, לשחיתות חסרת תקדים ולעריצות חסרת מעצורים. מסימניה הראשוניים, החיבור הון שלטון, אנחנו פוגשים במדינתנו הקטנה, שחלק מקובעי המדיניות שקועים עד צוואר בשחיתות וברמייה.
סמי | 06.07.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת