אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

פיצול בתים - לא בחינם: למרות ההתנגדויות ייגבה היטל השבחה בשיעור חלקי

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
לא להאמין- ממשלה שחוץ מלהגדיל פערים לא עושה כלום
א- מושבים קיבלו לפנ י שנה וחצי - אישור לבנות עוד וילה שלישית בחלקה א' כאשר על הקרקע ישלמו רק 33%!!!! ב- כאשר כל אזרח משלם עבור דירה או וילה - היטל השבחה 50% , מושבים משלמים היטל השבחה רק 10%. צריך מהפכה בארץ - לעשות סדר בכל דבר -- ממשלת נתניהו 20 שנה עוסקת רק בהגדלת פעמים . ----- תראו למשל, עם קום המדינה בשנות ה 50 החליטו לתת פנסיה תקציבית אנשי הקבע בצה"ל - ז"א החל מגיל 46 יצאו לפניה ויקבלו פנסיה קבועה. ההנחה אז הייתה - שתוחלת החיים 60 - 65 (קרי אנשים חיו עד גיל 60-65 ). היום חיים עד גיל 90 . החוב לקבוצה הזו - מאוד מיליארדי ש"ח - הפרשנות של הדבר הזה --- אנחנו וילדינו וילדי ילדינו משועבדים לקבוצה הזו. מה יקרה נניח מחר יוצאו קפסולה שאדם יכול לחיות עד גיל 150-200 (דרך אגב יש מחקרים בנושא) מה יקרה אז !!!! הכדור/הקפסולה הזו --- תהרוג את כל מי שלא שייך לקבוצה הזו כי כל החיים - נצטרך לעבוד..... זו הסיבה שעניין זה לא ישתנה כי הקבוצה הזו זה חברי כנסת, שופטים, שרים,\ מרצים באונברסיטה. אין גוף אחד שיתמוך באזרחים שלא שייכים לקבוצה הזו
דוד | 09.07.17
5.
איך מחשבים השבחה בפיצול? תשובה ל 2
שמאי קובע את גובה ההשבחה. במקרה של פיצול דירות ללא תוספת שטח מתקבלות למעשה שתי דירות קטנות במקום דירה אחת גדולה. בעקרון גובה ההשבחה נקבע על ידי בחינת שווי דירות קטנות לעומת שווי דירות גדולות. ההפרש בשווי היא ההשבחה. הרעיון הוא שבדרך כלל שווי מ"ר בדירה קטנה שווה יותר משווי מ"ר בדירה גדולה. ככל "אצבע", אם נלמד משומות מכריעות בהיטל השבחה במקרים שהיו, נראה ששיעור ההשבחה המקובל במקרים של פיצול דירות הינו בסביבות 20% משווי מ"ר זכויות בניה של הדירה הגדולה.
שמאי | 06.07.17
3.
היטל השבחה לפיצול
היטל השבחה לפיצול וללא תוספת זכויות מחשבים בדרך של ביטול שוליות. הכוונה בשוליות הינה שכל מטר שהועבר לטובת הפיצול הפך ממטר שולי למטר פחות שולי. הכל בהתאם לתפוקה שולית פוחתת. כלל אצבע לחישוב כ 20% השבחה משווי מטר הנכון למועד הקובע. עם זאת יש מקרים בהם מחושבת ההשבחה גבוהה יותר או נמוכה יותר, כל מקרה לגופו.
שימי השמאי | 05.07.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת