אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

התנפלות על ההגרלה של כחלון: הסיכוי הגבוה ביותר - ביבנה

50 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

46.
כחלון פוגע בצעירים - המשך
העיקר לטפל בדיור, גם כשהרבה ענפים אחרים פה גוססים ורקובים לו חשוב למצוא חן בעיניי מקבץ אנשים צעירים, שחלקם הגדול יכול לקנות דירה גם כרגע, ומעדיף לעשות כותרות ובאלגן והכל בשביל דור שחולם שממשכורת ממוצעת הוא יוכל לקנות פנטהאוז חלומי במקום דירת 4 חדרים סטנדרטית. חשוב מאוד להיזהר משינויים כי אוכלוסיה גדולה רכשה דירות לא בשביל ששר שצמא למנדטים ימחק להם את ההון העצמי.
דניאל | 08.07.17
45.
כחלון עושה נזק - לקרוא
כחלון פוגע אנושות במאות אלפי זוגות צעירים שקנו דירות ב-6 שנים האחרונות. בשנים האלו נרכשו כמות גדולה במיוחד של דירות יד 2 וחדשות מקבלן לזוגות צעירים שקנו בפעם הראשונה בחייהם. רוב הזוגות שמים כ-30% הון עצמי שהם חסכו ולפעמים גם קיבלו עזרה נחמדה מההורים. במידה ומחירי הדיור ירדו רק ב-20% בשנתיים הקרובות - זה אומר שכחלון מחק לחלק עצום מהאוכלוסיה שני שליש מההון העצמי (20 אחוז ירידה לחלק ל-30 אחוז הון עצמי = 66.6% שני שליש), פשוט לקח לכם את החסכונות וזרק אותם לפח ללא כל התחשבות.
דניאל | 08.07.17
44.
אין שום הטבה! המדינה מוכרת את הקרקע שלנו לנו
בשעה טובה היא מוכרת את הקרקע במחיר סביר. בנוסף המדינה דואגת שהקבלן ירוויח קצת פחות, הקבלן יקנה פולספגן שחורה, במקום מרצדס שחורה. ושאר האזרחים יוכלו לעמוד בהחזרי המשכנת ולהמשיך לשלם מיסים של: 80% על הרכבים 65% על הדלק 100% על הגז
טל | 07.07.17
39.
סידרה ב'
כבוד שר האוצר, אינני מבין למה אני אשר נרשמתי לתוכנית מחיר למשתכן לפני שנה אבל עד היום לא יצא מכרז המתאים לי ובאזור העבודה שלי ירדתי לסדרה ב'. והיום סוף כל סוף שיש מכרז בעיר מגוריי אני לא יכול לגשת!!!! זו אפליה! מה המטרה שלך שאנשים שעובדים באזור מסוים יגורו רחוק ממקום העבודה!!!! שלחת אותנו להירשם לפני שנה ועכשיו אתה לוקח מאיתנו את האופציה לגשת למכרז רק כי לא יצא מכרז שמתאים לנו!!! מה שאתה יוצר זה שאנשים ייגשו למכרז ואז יפעילו את זכות הסירוב! רק כדי לשמור על האופציה להישאר בסדרה א'? זו לא קומבינה? .תפתח את המכרז הקרוב גם לזכאים מסדרה ב'!!!!!!!
אזרח המאוכזב משר האוצר | 06.07.17
35.
אפשר לתלות את הזכיה במסגרת, לפחות ל-5-6 שנים
וגם אז יקבלו דירה ברמה ירודה, שערכה בשוק ילך וירד,עם משכנתא ענקית שתחנוק אותם 20-25 שנה. כדאי לחשוב טוב לפני שנכנסים לעניין. הכוונה והטריק של כחלון הוא להוציא אנשים ממעגל מחפשי הדירות, כדי להוריד את הבקושים, אבל הכול יתפרץ בחזרה.
כלכלן בכיר | 06.07.17
32.
את הכל אני יוציא לאור
השר כחלון, חשבתי שאתה באמת בא לעזור לצעירים שנאמנים למדינה ועושים כל שנה מילואים לפחות 30 יום בשנה!! חשבתי באמת שאתה דואג לצעירים עם ילדים שאין להם בית וצריכים לעבור כל שנתיים לבית שכור אחר. אבל גילתי ואני יוציא את האמת לאור, שעדיפות תינתן לעובדי המדינה!!! ויש לי הוכחות לכך. כל האנשים שזכו בהגרלות הראשונות הן בעתלית והן במודיעין, מישום-מה זכו רק עובדי המדינה ולא במקרה גם מס הכנסה, רשות הנמלים, חב' החשמל וכו'.... אני אדאג לעתירה מינהלית ואתה תתן תשובות לכל הצעירים שעמלים קשה לפרנסתם... חכה זו רק ההתחלה!!!
אסף | 06.07.17
23.
לצקי, אני אינטרסט כי אני רוצה להבין לאיפה הולכים המיסים שלי ושלך
לתת לקבלנים קרקעות בחינם כנגד הוזלה במחיר הדירות זה סיבסוד. לתת את ההוזלה הזו בהגרלה זה אומר שהסיבסוד הזה לא מוריד את מחירי הדירות אלא רק מעשיר את הזוכים בכמה מאות אלפי שקלים. הייתי רוצה בדיוק כמוך לגור במדינה שבה מחירי הדיור שפויים, אבל בשביל זה צריך להשקיע בתיכנון והסרת חסמים בניית תשתיות ושיחרור פרויקטים תקועים אצל ראשי עיריות סרבנים. אני מאמין שעם חצי או רבע מהסכום שהושקע במחיר למשתכן היה מושקע בזה המחירים היו יורדים לכולם ולא רק לזוכים המואשרים בהגרלה. היה נחמד אם התקשורת, במיוחד התקשורת הכלכלית, הייתה קצת יותר ביקורתית.
משלם המיסים | 06.07.17
22.
סיכויי הזכיה זה עבודה בעיניים
הרי הראשונים בוחרים את הדירות הפופולריות יותר והזולות יותר. הבאים אחריהם כבר נאלצים להשאר עם דירות יקרות יותר, לפעמים הרבה יותר, שאין להם יכולת לקנות והם גם לא תכננו. אז מה זה עוזר שהיה להם סיכוי של 1 ל- 4 לזכות אם הדירה שיכולים לבחור יקרה ב- 50% ממה שתכננו?! בגלל זה יש המון ביטולים בהמון מכרזים.
זכיתי וויתרתי | 06.07.17
17.
כחלון מחייך ועובד עליכם, תקראו:
הזוכים ימתינו 5 שנים לפחות לדירות, אין עדיין פיתוח וודאי שאין היתרים. מחיר למשתכן זה דבר נורא שמיטיב עם העשירים, ההנחות הגדולות והכדאיות הם באזורי הביקוש שם מחירי הדירות גבוהים מאוד גם במחיר למשתכן, מי יכול להרשות לעצמו לקנות את הדירות הכי יקרות ולשלם שכירות 5 שנים ומשכנתא? רק עשירים, והם ירוויחו בהנחות גדולות של חצי מיליון ש"ח ואף יותר, מה יקרה לאלה שאין להם היכולת? או שיקנו בפריפריה שם ההנחה קטנה, משהו כמו 150 עד 200 אלף ש"ח שזה פחות מהשכירות שישלמו בתקופת ההמתנה, ומי שגם זה לא ביכולות שלו לא מקבל כלום. תכנית הכי אנטי חברתית שיכולים להמציא. כמו כן הזוכה לא ידע במשך זמן רב מה הוא בעצם מקבל. בסוף יקבלו דירות בסטנדרט נמוך מהמקובל עם תקן חנייה נמוך, ללא שצפ"ים, תקן מעליות נמוך ועוד... כחלון נכשל בגדול ועובד עלינו. תזכרו את שכתבתי.
יש ר א לי | 06.07.17
16.
למה מסתירים את המידע על זה ששום קבלן לא לקח על עצמו
לבנות את הפרוייקט מחיר למשתכן באילת? פינו את השטח, הכינו אותו, גידרו אותו (בכניסה לאילת מכביש מצפה רמון) חיכו במשך שנה שקבלנים יגישו הצעת מחיר על בניית הפרוייקט... ולא הקבלה שום הצעה שום קבל לא היה מוכן להכנס לפרוייקט הזה.. מה זה אומר? נורה אדומה?
אילתי | 06.07.17
13.
מדינה עלובה וממשלת כאוס מנוונת
בושה וחרפה של יחסי ציבור עלובים במקום לפתור את המשבר.10 שנים של הפקרות ממשלתית שמקומה בכלא.10 שנים של 120 עסקני פח בראשות ליצן עלוב שתקציב תנאי ההפקרות לעצמם עלה מ-260,000,000 ש"ח ל-760,000,000 ש"ח.זוהי קטסטרופה של תרמית והונאה רבתי-כאשר השכר העלוב של כולנו נשחק עד עפר למימון טרור המס ויוקר הקטסטרופה של ממשלה עלובה-חבורה בזויה זו דאגה לעצמה למימון חולני.מרי אזרחי ברחוב להפסקת תנאי ההפקרות ומימון-100 ימי חופשה מידי שנה כולל מכוניות דלק ונסיעה חינם באוטובוסים רכבת כביש 6-שכולנו מממנים.עלינו לדרוש השבת סדר היום הכלכלי-והפסקת העיסוק בעזה אבו חאזן והבחירות.הממשלה הזו עבריינית-ופשעה כלפי כולנו.ועלינו לדרוש ועדת חקירה פלילית כולל פניה למוסדות האו" על פשעים כלכליים כנגד העם.2 מיליון עניים.....
אליפז וגמלאי צהל | 06.07.17
9.
למגיב 3 - צקי
אכן, צריך להשקיע בדור הצעיר, אבל למה אחד מקבל הטבה בשווי מאות אלפי שקלים, וחברו מקבל "נא באוזן"? יותר מכך, אלה שמקבלים, יש להם את היכולת הכספית לשלם את הסכום הראשוני, וגם יכולים להתחייב לתשלומים עתידיים. אלה שאין להם את האמצעים האלה, לא מקבלים כלום. אתה לא חושב שזה צריך להיות הפוך? אתה לא חושב שאם כבר, אז צריך לתת יותר למי שיש לו פחות? אתה לא חושב שאת סכומי העתק האלה צריך לחלק באופן שכולם יהנו מהם, ולא רק קבוצה קטנה ומסויימת שהימרה והצליחה לעלות בגורל בקזינו של כחלון? אתה בכלל חושב? ואגב, לפני שאתה דורש מ"משלם המיסים" להזדהות בשמו, היה מן הראוי שתעשה בעצמך, לא? מה ומי זה "צקי"? "נאה דורש נאה מקיים" אמרו חכמינו.
dafna | 06.07.17
6.
ל 5 - חשבתי שאתה הטועה אבל אתה הצודק
בזכותך למדתי , ולכן עבור כולם אני שם לינק של האקדמיה "שם המספר" ובקיצור בנסמך יש היפוך בין זכר ונקבה וציריך לכתוב שבע הערים http://hebrew-academy.org.il/2012/05/29/%D7%A9%D7%9D-%D7%94%D7%9E%D7%A1%D7%A4%D7%A8-%D7%A8%D7%A7%D7%A2-%D7%9C%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%98%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%90%D7%A7%D7%93%D7%9E%D7%99%D7%94/
אליה | 06.07.17
5.
למשלם המיסים
רק צר עין ואינטרסנט רואה זאת כסיבסוד , זו רק אפליה מתקנת - החזר העושק - השקעה הכרחית בדור הצעיר . אם נמשיך להשקיע ב"משקיעי הדירות " כמוך במקום בצעירים אנחנו בסוף באמת נשקע . אם באמת היית משלם מיסים היית מופיע בשמך האמיתי, תוכל להתהדר בכינוי הזה רק אחרי שמס דירה שלישית ומעלה יעבור .
צקי | 06.07.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת