אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מה הקשר בין נאצים, המפציץ החמקן וגזר?

35 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
נורתרופ לא חיכה לנאצים
מטוסים בתצורת "כנף מעופפת" של נורתרופ טסו לראשונה בתחילת שנות ה- 40, והמפציץ הראשון בצורה הזו (XB-35) טס ב- 1942. גם פה הדרישה הייתה למפציץ טרנס אטלנטי שיוכל להמריא מארצות הברית ולהפציץ את אירופה, למקרה שבריטניה תיפול. כך שנורת'רופ ממש לא היה צריך את ההורטון בשביל להכיר את הרעיון. חוץ מזה, הנאצים ידעו טוב מאוד על המכ"ם שכן היו להם תחנות מכ"ם משל עצמם והם ניסו הן להפציץ את אנטנות המכ"ם הבריטיות והן לחסום אותם אלקטרונית. כדאי למי שמתעניין בנושא לקרוא את הספר "מלחמה סודית ביותר" של ר.ו.ג'ונס.
דוד | 16.07.17
25.
כנף מעופפת
נורטרופ ניסה לבנות מפציץ בתצורה של כנף מעופפת משיקולי אירודינמיקה בלבד בסוף שנות ה-40. המטוס שנבנה, כנראה היחיד, לא חרג ממסגרת ניסויית. כינויו XB49 מעיד על כך. ארבעת מנועיו מוקמו קרוב לשפת הזרימה משני צידי הגוף ובתוך הכנף.לא תוכנן חימוש פרט לפצצות בתוך הגוף. בתודה.
GG | 16.07.17
13.
הכותב שכח שיש סיבה טובה...
..שרק מטוס "כנף מעופפת" סידרתי אחד, ה-B2, טס היום. המטוס אינו יציב מספיק בטיסה ללא בקרת מחשב, לכן גם הגרמנים לא היו יכולים להטיס אותו כמטוס מבצעי. נורתרופ' ניסה כמה דגמים (xb49 למשל, שנועד להיות מפציץ אסטרטגי ארןך טווח במיוחד) ונכשל פעם אחר פעם בגלל חוסר היציבות עד שהגיעה הטכנולוגיה שמאפשרת את ה-B2. הנקודה היא שכמעט מכל הבחינות זהו התכנון האופטימלי למטוס הקרב אבל אף מטוס קרב לא בנוי כך. למרות הפגמים זו כתבה חשובה.
מישהו אחר לגמרי | 15.07.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת