אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

איילת שקד בכנס שוק ההון: "צריך להיזהר מעודף רגולציה, לא בכל רעה חולה יש לטפל בציאניד"

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
האוזר הרס מסחר בהצהרות טיפשיות
אתמול מניות רבות קרסו בגלל הצהרה של האוזר(יו"ר הבורסה) כי לא ירשה מסחר בחברות שעוסקות בביטקוין. האיש הזה לא ער לחידושים ולרוח הצעירה בקרב חברות שמעסיקות צעירים המעונינים להשקיע בחברות שעוסקות בביטקוין. הוא מתנגד לחברות שאין להן משאבים של נדלן, ושבהן מועסקים בעיקר צעירים מוכשרים עם הון וחשיבה צעירה. כך קרסו אתמול מספר חברות צעירות לאחר ההצהרה נמטומטמת ולא אחראית שלו. בארה"ב מותר לחברות שעוסקות וממומנות במטבע הביטקוין. וכאן הוא לא מרשה. טוב שהוא יוצא מתפקידו, חבל רק שגרם נזק אדיר לחברות צעירות.
יורם | 13.12.17
11.
"אני לא אכפה על אף אחד להגיש מועמדות לנשיא העליון"
זה לא בדיוק העניין: כדי לבחור במישהו כנשיא העליון אין צורך שהוא "יגיש מועמדותו" (הליך לא-פורמאלי, שאין לו שום בסיס בחוק). אבל זה לא העניין. החוק אומר מי רשאים להציע מועמדים (שר המשפטים, נשיא העליון או "שלושה חברי הוועדה כאחד"), ואם הוולב"ש בוחרת בנשיא בלי שהוא הגיש את מועמדותו, הדבר היחיד שהוא יכול לעשות זה לא להתייצב להשבעה בבית נשיא המדינה (נו, באמת ...). אם יש ספק, אפשר לבדוק מראש אם המועמד המוצע יסכים, או יסרב, לבוא להשבעה.
שמחה ניר, עו"ד | 13.07.17
9.
מאמרה של איילת שקד על "מסילות אלה משילות"
ממליץ לקרוא את מאמרה של איילת שקד בו היא פורשת את משנתה המדינית, משפטית וכלכלית. ראשון בציטוטיה הוא מילטון פרידמן שכתב: "במערכת של יוזמה חופשית ורכוש פרטי, נושא משרה בתאגיד הוא עובד המועסק על ידי בעלי העסק. הוא נושא באחריות ישירה כלפי מעסיקיו. אחריות זו היא לנהל את העסק בהתאם לרצונותיהם, ואלה יהיו בדרך כלל לעשות כסף רב ככל האפשר תוך עמידה בכללי היסוד של החברה הכללית, הן אלה המגולמים בחוק והן בנוהג האתי". שימו לב לסיומת של דברי פרידמן, "תוך עמידה בכללי היסוד של החברה הכללית, הן אלה המגולמים בחוק והן בנוהג האתי". אז מי מדבר על עולם אוטופי? רוב נושאי המשרה בתאגידים לרבות עשרות עורכי הדין ורואי החשבון שלהם עוסקים ביצירת דרכים להפקת רווחים בסתירה גמורה לחוק למרות כל הסייגים שהמחוקק כופה עליכם. לאחרונה נחשפו תרמיות ענק של מנהיגי השוק הפיננסי. איילת שקד טוענת שהפתרון הוא הורדת רמת הפיקוח על השוק הזה בכדי לא לפגוע בצמיחתו....מומלץ מאוד לקרוא את כל המאמר באינטרנט בכדי להבין את הרדידות שלו והסכנות שאליהן הוא מנסה להוביל.
יגאל טולידנו | 10.07.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת