אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

חוק שכירות הוגנת אושר, הפיקוח על המחיר נשאר בחוץ

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
ביטול השכירות בגלל שכנים
ברצוני לדעת מה הזכות שלי לביטול המשך השכירות כתוצאה משכנים שעושים בעיות רעש קשות...עד כדי מעורבות משטרה. יש לציין שהשכנים הם קרובים לבעל הבית,הם נמצאים בסכסוך ולא יוצאים לפי דרישתו מאחר ואני הגעתי לשלב בו אני לא מתמודדת איתם יותר החלטתי לצאת ובעל הבית רוצה שאני אדאג לדיירים חילופיים או פשוט אסיים את החוזה...
ורדה | 14.03.18
16.
נושא הביטוח לא ברור
האם כולל גם פגיעה בצד שלישי ושריפה באשמת הדייר המשכיר את הדירה? מה יקרה אם תהיה שריפה בגין מחדליו של הדייר, ולא יהיה לדייר כסף לשלם עבור הנזק. נזק בדירה יכול להיות משמעותי ביותר ויחול על בעל הדירה. נראה שצריך לבדוק גם את המשמעויות של החוק, שיהיה הוגן וגם לא מקפח את בעל הדירה שהשקיע שנות עבודה רבות ברכישתה וזכאי להנות משכר דירה הגון וביטחון לרכושו. זריקת סיסמאות לא פותרות בעיות. אם לא יהיה כדאי להשכיר דירות הנפגעים הראשיים יהיו חסרי הדיור.( מחירי הדירות יעלו וגם שכר הדירה שיכלול ביטחון בגין נזקים אפשריים)
גבי  | 01.08.17
15.
היכן הגרסה הסופית של החוק להורדה?
רצוי שיהיה החוק מפורסם, כגון קישור באתר זה. עדין יש הרבה סמני שאלה. לגבי הערבויות, הנזקים בדירות לעיתים גדולים מאוד ויכולים להגיע לעשרות אלפי ששקלים. ( במיוחד אם מבצעים בכוונה להכעיס. ) אם יקשו על בעלי הדירות ייתר על המידה לא יישכירו אותם בתנאים לא כלכליים. ( קחו בחשבון שאפשר לקבל על סכום הדירה לפחות 2% בשנה ללא כול מאמץ, עוגמת נפש לעיתים וסיכון .
גבי | 01.08.17
14.
לשלוח אותם ללשון החוק
גם אם הגעתם דרך המודעה ! המשכיר יזם את התתקשרות מולו כך שהוא היחיד שאמור לשלם ! לא לוותר לעלוקות לשלוח אותם לקרוא את החוק , עוד מעט גם תצא הבהרה , כי הם כבר מתחילים לעשות קומבינות על מנת לעקוף את החוק . כך גם המשכיר יחשוב פעמיים אם לשכור שירותי תיווך .
לא לחתום למתווכים | 29.07.17
12.
מלכתחילה הרעיון לנסות לכפות על בעלי דירות תעריף שכ"ד מוגבל, היה הזוי ומעוות
אני מאד שמח שהשוכרים חושבים שזה נכון לכפות כזאת הגבלה על בעלי הדירות, אבל הם גם שותפים לקניה של הדירה, למשכנתא, למיסים והחובות שנכפו על בעל הדירה כשהוא קנה אותה?!?!...זאת היתה חוצפה בכלל לדרוש את זה. לא מתאים לכם מחיר השכירות?! - יש עוד מקומות, חוץ מהמרכז!
בחור | 24.07.17
8.
עמלת תיווך
החוק לא מסדיר כלום חוץ מהעובדה שאם שוכר פנה לבעל הנכס וביקש לשכור את הנכס הוא לא יוכל להפיל עליו את עמלת התיווך או לחילופין תשלום כפול בגין עמלת התיווך (של השוכר ושל המשכיר), דברים כאלה לא הם נדירים ולא קורים בכלל, בקיצור אם השוכר פנה למתווך והמשכיר פנה למתווך כל אחד מהם ישלם עמלת תיווך כפי שהיה מאז ומעולם, עוד חוק פופוליסטי שעושה יותר רעש משינוי
מתווך | 18.07.17
4.
סעיף המתווכים אינו חוקי
והופנה כבר ליועץ המשפטי לממשלה. לדעתי לא יעמוד במבחן המציאות. אני כמתווך דירות מוסמך עי משרד המשפטים מוסיף מהיום סעיף בתנאי ההתקשרות איתי שנוסח עי עו"ד אשר יפנה את השוכרים לחוק ואם בכל זאת יבקשו את שרותיי ישלמו את שכר הטירחה ללא שום הגנה משפטית.
דירות"א | 18.07.17
1.
בדיחה ולא חוק
מה יש בה חוק? ריק מתוכן, דברים החשובים באמת כמו יצבית מחירים ורשם שכירויות לא נכנס כרגיל מלחץ איטרסנטים . כדי להחליט שבחי שירותים הדירה לא רואיה למכורים לא צריך חוק. ממש אכזבה , צוחקים בפרצוף של בוחרים. פשוט כישלון דכל כך רבה שנים מגיעים לתוצאה כה אומללה. כישלון ש״ מנהיגי מחאה חברתית״ שרק תםסו טראמפ כדי לדואג לאינטרסים אישים שלהם ובפועל לא מביאים שוח בשורה לציבור . מאז המצב רק הדרדר . החוק בעצמו מהווה הוכחה לכישלון מחאה חברתי, מצבה על הקבר בזיון אין מילים
סמיון | 17.07.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת