אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

העובדים של פייסבוק שגרים בתוך גראז' עם משכורת רעב

25 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
הדיור העמק הסיליקון היא בעיה שנוצרת בעקבות סוציאליזם ולא קפיטאליזם
אנשים אמידים קונים בתים, אז למה לא בונים עוד??? הסיבה לרוב נעוצה בחוקי בניה ותוכניות שלא מאפשרות הריסה של בתים חד קומתיים לטובת בניית בתי דירות גבוהים. תנו לאנשים זכויות בניה והם יבנו, וכך באורך פלא יבנו מאות אלפי דירות שיאפשרו לעשירים לגור בבתתים פרטיים יקרים להחריד ולמעמד הביניים לגור בדירות במחירים שפויים. עשיתם, יופי עכשיו קחו את הפיתרון לישראל.
כלכלן | 26.07.17
16.
משטר האימה הסיני - איזה הגזמה. אפשר לחשוב שמדובר בצפון קוריאה.
אולי תבדקו מה היה השכר הממוצע בסין לפני 20 שנה, ומה בארה"ב, וכמה גדל השכר הממוצע בשתי המדינות מאז? אולי תשוו את מדד ג'יני בסין מול ארה"ב, או מול בריטניה, או מול ישראל? אולי תשוו את האינטליגנציה של שי גיןפנג מול טראמפ? נכון, אין בסין חופש לתקוף את המשטר. אולי זה בגלל שהם לא רוצים שיום אחד יבחר גם אצלם מין דונלד כזה... רק לידיעה, יש רק מפלגה אמיתית אחת בסין, אבל ההתקדמות בסולם המפלגה נעשית על ידי בחירות אמיתיות של חברי המפלגה, לא כמו בבחירות להסתדרות בארץ. לא היה מזיק לנו בארץ משטר שדואג לרווחת וטובת הציבור כמו בסין.
אלברט | 25.07.17
15.
תגובה לאנה מ11
אנה יקירה, העולם הוא אכזר. השוק מעצם היותו עובד על עקרון של היצע וביקוש. בעמק הסיליקון יש המון ביקוש- במיוחד מצד אנשים אמידים + שבהחלט יכולים להרשות לעצמם לשלם גם 8,000 $ על דירת חדר בעמק. מי שלא יכול- שלא יחיה שם. בהחלט לא כואב לי על אנשים כאלו שזועקים לעזרה בעוד יש אנשים שבאמת זקוקים לה. למה שלא יעברו לגור במקומות יותר זולים? הרי יש מספיק קנטינות וקפיטריות לאורך כל האיזור. מי שעדיין מעוניין לחיות שם ביוקר המטורף- או שישלם, או שילמד להתמודד עם נסיעה של 4 שעות בפקקים לכל כיוון לעבודה (נסיעה שאמורה לקחת רבע שעה מקסימום ד"א). ושוב, מצטער להגיד, אבל לחשוב על לגדל משפה בת חמישה נפשות משתי משכורות מינימום, ועוד לגור בסיליקון וואלי, זו מחשבה פרימיטיבית. תרבות ה"אכלו לי שתו לי" לא הומצאה בארץ, תאמיני לי. המציאו אותה הרבה לפנינו. סוף מעשה במחשבה תחילה.
אליהו בז'ה  | 25.07.17
12.
לא שאני תומך במדיניות הריגול הסינית
לא שאני תומך במדיניות הריגול הסינית, אבל הכתבה הזאת מסריחה מדמגוגיה. האויגורים המוסלמים הם "קבוצה אתנית שפרצה בהתקוממות נגד המשטר הרצחני". הבנתם? "קבוצה אתנית" נגד "משטר רצחני". אז תנו לספר לכם ש: 1. הממשל והמשטרה בסין מתייחסים בכבוד רב למיעוטים בכלל ולמיעוט האויגורי בפרט; במידה מסוימת המיעוט הזה נהנה מזכויות יתר. יש לי קרובת משפחה סינית והיא בעצמה הופלתה ע"י המשטרה באחת הערים הגדולות בסין כשמוסלמי אויגורי באיזו חנות רימה אותה. היא הזמינה משטרה והשוטר אמר לה שבגלל שבעל החנות הוא אויגורי - הוא לא יכול לטפל בזה והציע לה פשוט לוותר. 2. המיעוט האויגורי הוא אולי "קבוצה אתנית", אבל כמו כל מני "קבוצות אתניות" מהסוג הזה, גם בו יש עשבים שוטים שדוקרים ומפוצצים סינים בערים הגדולות מפעם לפעם. 3. ברור לי שהכתבה הזאת היא הבעת דיעה אחת ארוכה, אבל דמיינו את עצמכם קוראים בעיתון סיני ש"המשטר הישראלי הרצחני שכובש את המקומות הקדושים של המיעוט האתני שבשטחו, עכשיו הוציא הנחיה חדשה שמונעת מאותו מיעוט אתני את החופש להתפלל. בני מיעוטים שיתנגדו מסתכנים בכלא או אפילו מוות בירייה". איך זה מרגיש?
דני | 25.07.17
11.
תגובה ל״למה להמשיך לגור בעמק הסיליקון כשאתה עובד בקפיטריה?״
כל עוד לא מצאו דרך לעשות מיכון מוחלט לעבודותיהם של נותני שירותים כמו מוכרים בקפיטריה, יצטרכו אנשים בשר ודם לאייש את המשרות האלה. אני מניחה שאתה מציע שמי שיאייש אותן בשכר הזה יהיו אנשים עם כסף מהבית, שהמשפחה שלהם תשמח לעזור להם לממש את עצמם בקריירה נוצצת של מוכרים במזנון פייסבוק בשכר שעתי של 17 דולר לשעה? אחרת מי יעבוד במשרות האלה? כבר עכשיו מרבית נותני השירותים בעמק הסיליקון מגיעים מאזורים מרוחקים יותר (במקרה הטוב הצד המזרחי של המפרץ, שבפקקים האיומים שיש באזור לוקח שעות להגיע אליו וממנו), אבל יש גבול גם לאפשרויות הקומיוט.
אנה | 25.07.17
10.
סף העוני בישראל גרוע שבעתיים
על מה אתם מדברים? 40 דק' רכיבה על האופניים מסן פרנציסקו ניתן לשכור דיורבמחיר סביר בהחלט. מה גם שאם אתהעובד היי טק אז גם לגור בעיר לא יקר במיוחד-כ30% מהשכר. תשוו את זה לת"א ותקבלו מושג במה מדובר. מלבד זאת, עלות המחייה בארה"ב ואפילו בעמקהסיליקון זולה פי כמה מכל מקום בישראל!!! מה שאתה קונה שם ב-1 $ אתה קונה בישראל ב-3-4$. מניסיון-גרתי שם 14 שנה וחזרתי לא מזמן. 38 USD לשעה לזוג עובדי הקפטריה שכר לא רע בכלל, אפילו לעמק הסיליקון. הם לא מהנדסים או מנהלים הרי! נכון שאפשר להרוויח יותר, אבל בארץ הם היו מרוויחים 1/4 ומשלמים על הכל פי 3. בשכר הזה בארה"ב אפשר לחיות מרחק יריקה מהעיר ואפילו להחזיק 2 מכוניות (אם רוצים).
FrenchToast | 25.07.17
9.
כרגיל, לכותרת אין קשר לכתבה
עובדי קבלן, בקפיטריה... תהיו רציניים, כמה רציתם שהם ירוויחו? העובדה שהקפיטריה ממוקמת במטה פייסבוק או אפל או בפנטגון לא משנה את הפרינציפ, הם עדיין בסך הכל עובדי קפיטריה. מבלי לפגוע חס וחלילה. לא טוב לכם? יקר לכם? תעזבו! זה לא צפון קוריאה. מדהים לראות שכתבה כזאת עושה את כל הדרך מארה״ב לארץ כנען.
קוקו מאילת | 25.07.17
8.
לכל החכמולוגים שרושמים למה הם לא עוברים
ראשית, מעבר דירה בארצות הברית כרוך בעלויות מאוד גבוהות: החל ממציאת דירה במקום החדש, עבודה, שינוע הרכוש ועוד. שנית, זה הבית שלהם! הם לא עוברים כי שמה מרכז חייהם, הם היו שם לפני פייסבוק ויהיו שם אחרי. מעבר איזורים בארצות הברית אינו דבר פשוט כלל, תרבותית כל אזור הוא שונה לחלוטין. עמק הסיליקון נהיה האיזור הכי אכזרי עם הפערים החברתיים הכי גדולים.
עובד גוגל, סן ברונו | 25.07.17
6.
למה להמשיך לגור בעמק הסיליקון כשאתה עובד בקפיטריה?
יש מספיק קפיטריות במקומות אחרים בארהב. זה לא שמטה פייסבוק סומך רק על חוזליטו ואישתו כדי להחזיק את החברה. קדימה, לעבור למקום אחר במקום להמשיך לבכות ולגור בגראז' של ההורים. מה גם שהמון חברות היום (כולל פייסבוק) מקימות משרדים מחוץ לעמק הסיליקון, במקום שהולך ומתהווה שנקרא "חוף הסיליקון" שנמצא בלוס אנג'לס (גם שם יקר, אבל לא כמו בעמק הסיליקון). זאת ועוד, למה לעזאזאל להביא שלושה ילדים כשאתם חיים ממשכורת מינימום? חשיבה פרימיטיבית של מקסיקנים (ניתן למצוא אנשים עם אותו קו מחשבה גם בארץ).
אליהו בז'ה | 25.07.17
5.
גם אני יכול לגור בקיסריה ולבכות שממש יקר פה וצריכים להעלות לי את המשכורת
ולמי שלא הבין - ארה״ב גדולה ויש מספיק מקומות זולים לגור בהם. אף אחד לא מכריח את ויקטור וניקול לגור באחד המקומות הכי יקרים בארה״ב. אם בכל זאת נשארו לגור שם, או שהם עדיין מבינים ששם יותר טוב להם ממקומות אחרים או שהם לא מסוגלים לעשות חישוב כלכלי פשוט ואז שום דבר לא יעזור להם, גם לא עוד כמה דולרים למשכורת.
ברלה | 25.07.17
3.
עוד ב2010 כשעבדתי בעמק הסיליקון היה יקר שם
העדפנו לגור מחוץ לסאן פרנסיסקו ולרכב 40 דקות כל בוקר לעבודה, גם משיקולי עלויות דיור וגם משיקולי-למה שמישהו ירצה לגור בעיר הזאת??? הייתה לנו רק ילדה אחת ואישתי עבדה 10 דקות מהבית -אבל הצלחנו לחסוך לא רע בכלל. ממש לא הייתי העובד היחיד שעשה את זה-ואני לא מדבר על עובדי קפיטריה. מדיניות החברות שם מאפשרת עבודה מהבית (אני הגעתי למשרד רק 4 ימים בשבוע-ולפעמים פחות, היו כאלה שהגיעו 4-5 פעמים בחודש.
אבי | 25.07.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת