אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

גפני מכין עוד הטבות לחרדים: דורש שהגמ"חים יפקחו על עצמם

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
הרחבה והכשרת השחיתות החרדית
החרדים רק רוצים עוד ועוד. בטלנים בחסות הקואליציה הרועדת של ביבי. עד מתי יקבלו תקציבים על חשבון הציבור החילוני ? איך ציבור שאינו עובד ויושב בישיבה שנים יכול לקנות דירה בעוד שזוג עובד במשרה מלאה מתקשה? ממשלה כושלת שבוגדת בציבור יצרני שלם ונכנעת לחרדים.
גדי | 26.07.17
3.
המשך #2
חששות להלבנת הון? אולי. לא כזה מהר. קריסה? בגלל המבנה הייחודי וההישענות על הרבה פקדונות מצד אחד והרבה הלוואות קטנות מצד שני, החשש לקריסה נמוך מאוד. בנוסף, הייעוד של כספי הגמחים לא הולך להימורים ספוקלנטיביים או השקעות מסוכנות בבורסה, הכספים ברובם הולכים או למחיה או למגורים. בחמישים שנים האחרונות קרסו פחות גמחים מאשר טייקונים. יותר אנשים הפסידו חלק מכספי הפנסיות שלהם בקריסות של נוחי דנקנר, אליעזר פישמן, ועוד טייקונים שקרסו. אבל טייקון שקורס, זה בסדר. זה העסקים. רגולציה? מי שמע. מבקרים פנימיים של הבנקים? ישנו או לא יודע מה היה להם. מפקח על הבנקים שאישר את הלוואות הענק? ישן בעמידה. אז עזבו. אם זה עובד כבר שלושים שנה ולא קרס, אל תגעו. ואם מחליטים שצריך רגולציה, אל תכנו את זה הטבות לחרדים. בבקשה.
בדרך להיות כלכלן | 25.07.17
2.
המשך
בא הרגולטור ודורש לתחוב את אפו לענינים. שזה אומר, עלויות נוספות שיוטלו על הגמחי"ם, עלות רו"ח, עלות עו"ד, ועוד ועוד. נכון שהאמריקאים דורשים שקיפות מצד אזרחיהם, אבל למה לקרוא לזה הטבות לחרדים. כאילו המדינה הולכת לשים שם שקל. המדינה לא הולכת לתת כלום בנושא הזה, רק עוד רגולציה ועוד רגולציה על מוסד מדהים שפעל איפה שהמדינה לא פעלה.
בדרך להיות כלכלן | 25.07.17
1.
למה הטבות
אין כאן שום הטבות. במגזר החרדי היתה פעילות וולונטרית של הלוואות כספים *ללא רבית*, שוב, ללא ריבית. אמיתי. עלויות משרד זעירות, הפרשות לחובות אבודים ששואפים לאפס בגלל מבנה החברה החרדית והערבויות. כל הפעילות הזו התרחשה ללא שעלתה למדינה ולו שקל אחד. להפך, הבנקים נהנו יפה יפה מעמלות עו"ש הלוך ושוב.
בדרך להיות כלכלן | 25.07.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת