אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"אמרתי לאנשים בטבע - אם כל הכפר אומר שאתם משוגעים, כנראה שיש בזה משהו"

27 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

27.
לכל המתלהמים !!
לחיים ניסיון בפרמה שיש למעט אנשים בארץ אבל הוא לא היה בדירקטוריון בשנים האחרונות. סביר להניח שחור היה הדברים היו נראים אחרת !! מה שחיים אומר בראיון הגיוני וחכם וזו צריכה להיות הדרך-קור רוח, נחישות וחשיבה אופטימית ובונה. בטח לא היסטריה ותבוסתנות !!
אחד שיודע | 05.08.17
26.
צריך להשליך את טבע לכלבים,
או אולי כבר עשינו זאת. טבע היא אחד הגורמים ההרסניים לכלכלה הישראלית וכופה על המדינה רגולציה נוראית של שמירה על פטנטים בתחום הרפואה שעולים לנו עשרות מילארדים בשנה. תקציב משרד הבריאות היה נראה אחרת לחלוטין אם הינו נוהגים כמו ההודים. הגיע הזמן לבצע ניתוח של רווח והפסד מקיומה של מפלצת זו. בטווח הארוך היא תפסיד בכל מקרה לחברות ההודיות.
יוסי | 05.08.17
25.
מקצועיות הדירקוטריון
לחיים הורביץ. ב2017 הכלכלה הגרמנית היא הצומחת ,היעילה ,והחדשנית בעולם -ראה את המאזן המסחרי. שם דירקטורים וה CEO הם אנשי מקצוע בתחות אפילו תואר דוקטור והם חושבים על עוד כ 10 שנים ראה את פולסוגאן,דימלר בנץ ,סימנס בארהב ,ישראל מסתכלים לטווח הקצר ובוחרים אנשי פיננסים אבל בתקופה של ריביות נמוכות הם לא יעילים. לכן עד שלא יוחלפו כל צוות ההנהלה ,דירקטורים --טבע לא תתאושש. המשקעים תמיד צודקים.
חיגז | 05.08.17
22.
מי שמשמיץ את חיים פשוט לט מכיר אות
לחיים הבנה עמוקה מאד בפרמצבטיקה וביחוד בגנריקה . הוא הקים את חטיבת אירופה וניהל את החטיבה הבינלאומית במשך שנים. הניתוח שלו לגבי המצב כיום הוא נכון לגבי מסעדנות . אשתו עוסקת בזה באופן שוטף ולא הוא. אלי הןרוביץ באמת חסר. כל מי שהגיע אחריו עשה רק נזק.
רונלד | 04.08.17
21.
טבע נפגעה בגלל ניהול כושל וקבלת החלטות פזיזות
אלי הורוביץ המנוח היה המנוע והכוח של החברה ולצערי הוא לא הכשיר לו ממשיך. עם זאת החברה לדעתי תאושש אם תהיה הפקת לקחים טובה וקבלת החלטות נכונות. בהחלט לא הייתי מספיד אותה היא עדיין חברה טובה עם נכסים טובים ושוק שהולך וגדל.
נסים | 04.08.17
20.
חיים הורביץ- חלום רע...
חיים הורביץ היקר, אתה כבר מזמן בעיסקי המסעדות . מה לך ולטבע? איך אתה יכול להגיד שהדוחות טובים? לו אביך ז״ל היה היום בטבע, זה לא היה קורה ואתה לא היית מתעסק במסעדה ? אתה היית צריך להתרכז רק בטבע , ואז לא היית נותן למשבר לקרות! קדימה חיים לך תכין מנה תאיילנדית במטבח ....
יוסי | 04.08.17
19.
המחלה קשה. טבליות אספירין.
טבע במצב קשה. דברי הרגעה של חיים הורביץ אינם במקום הנכון ונאמרים בזמן הלא מכון. חיים הורביץ מוריד מערך ומשקל פיתוח מוצרים ייחודיים ובאותו זמן מסביר את הפוטנציאל הקיים במוצרים החדשנים של טבע. איך להסביר את הסתירה? האסון של טבע שניסו יותר מדי פעמים לחזור על ההצלחות הראשונות שהיו בכניסה לעולם הגנרי והזניחו בצורה חסרת הבנה ואחריות את המחקר והפיתוח שמהווה מנוע צמיחה לחברות המובילות. הקופקסון נשאר בודד הוא הביא את ההצלחה, לא הגנריקה!!
עמיר | 04.08.17
15.
טבע נמצאת בסוף תקופה
ההדרדרות החלה מזמן קשה לחשוב על רכישות גדולות שעשתה שהיו מאד מוצלחות היו כאלה שהיו סבירות והיו כמה גרועות מאד היא שילמה ביוקר על רובן/כולן והאחרונה פשוט ריסקה אותה- שילמה המון על חברה שאין לה בפועל סינרגיה כ"כ טובה איתה ופשוט הלוותה יותר מדי טבע לא תפשוט רגל-יש המון הכנסות והרווחים יחזרו-אבל עתיד מבטיח לא נראה אין תחליפים מספקים לקופקסון, ויש הנהלה גרועה שרוששה את החברה במשך שנים רבות עוד יתגעגעו לשלמה ינאי ואחרים שפוטרו. דווקא האמריקאי צנון שהיה פה היה נפל ועוד כמה אחרים אני בכלל לא רוצה לדבר על ההנהלה הנוכחית חייבים להחזיר משכורות של כמה שנים לקופה. שדדו את הקופה בשביל 0 ביצועים ומי שישלם את המחיר זה העובדים
א | 04.08.17
14.
אחרי הורוביץ
הבאלגן התחיל כשאלי הורוביץ נפטר ממקוב הדעתן והביא לו בובה לא יוצלח כדוגמת יניא ואחריו כל שלל המנכל"ים הכושלים. תרופה לכאב ראש? איזה בדיחה... מצד אחד אי אפשר להסתמך על תרופות מקור זה קזינו מצד שני הורוביץ מציין תרופה לכאב ראש שאולי תעזור קצת למי שיש לו כאב ראש אקוטי מעל 15 יום בחודש...הגנריקה אסורה בתכלית להיות רווחית..איו בה כלום חוץ מייצור ושיווק לצרכני התרופות. כל ממשלה תנסה להוריד את מחיר סל התרופות שלה על חשבון גנריקה יקרה. דירקטוריון כמו גליה מאור שלא מבין ולא רוצה להבין כלום על עולם התרופות רק על טיסות במחלקה ראשונה ומסעדות שוות בערי העולם...ככה בונים דירקטורין? ולמה לא תרופות מקור? למה לא לפיתוח? למה לא להשתמש במכוני המחקר המדהימים כאן ובעולם? רק בעזרת תרופות מקור טבע תוכל להיוושע..אחרת תוך זמן לא רב תגיע לחדלות פרעון.
יעקב | 04.08.17
11.
טבע בעוד שנה עד שנתים בשער בין 5 ל10 דולר
עד שנת 2019-2020 לא רואה את החברה מבריאה זה יקח זמן כרגע היא אבדה את אמון המשקיעים.גם החוב הענק שרובץ על החברה בקיצור אתם רוצים דוגמא VRX היא חברה שבשיא נסחרה לפני שנתים ב280 דולר למניה ירדה ל8 דולר בשיא השווי היה קרוב ל100 מיליארד דולר ב8 דולר היתה פחות מ3 מיליארד כרגע היא מעל 15 ושווה מעל 5 מיליארד.זה בדיוק מה שיקרה בטבע היא תרד לשערים שציינתי ואז תתחיל להתאושש טבע שורט ץנכון שהיא תשנה כיוון בימים הקרובים כי היא במכירת יתר מטורפת.אבל העליות לא יחזיקו מים.
דונלד דאק | 04.08.17
10.
תיאור חלקי בלבד
שכח לציין שתזרים המזומנים צריך להחזיר חוב של 30 מיליארד וזה כנראה מתחיל להיות בספק, לא סתם קוצץ הדיבידנד ב 75%. בנוסף הוא אומר שטבע לא צריכה להיות חברה של תרופות מקור אבל בונה בהתלהבות תחזיות של מיליארדים על תרופת המקור למיגרנה - איך זה מסתדר ביחד? לא יזיק לכל ה"מבינים והמנוסים" שכרגע מנהלים את החברה לזוז הצידה ולהביא מיקצוען עקבי ולא מזגזג, אבל לאור נסיון העבר גם את הבחירה במישהו כזה צריך לתת לדירקטוריון אחר.
מתבונן מהצד | 04.08.17
9.
ישראל מקוב
צריך ללכת לאחור על מנת להבין את הבעייה המבנית של טבע. אלי הורביץ ז"ל היו"ר המיתולוגי של טבע ראה שהחברה מדשדשת ולא צומחת. הוא הביא כמנכ"ל את ישראל מקוב שעשה כבר כמה סיבובים בתעשייה בישראלית (חלק בהצלחה וחלק לא). מקוב הסתער על השוק ובמקום לדאוג לצמיחה פנימית ע"י פיתוח תרופות אתיות (מקוריות) כמו הקופקסון שהביאה מיליארדים, התחיל במסע של רכישות ומיזוגים. כל עוד הוא שילם במניות טבע זה לא השפיע על המאזן, אבל כאשר התחיל לשלם גם חלק במזומן ע"י מימון של הבנקים, התחיל החוב והריביות העצומות שלו להעיק. אלי הורביץ ז"ל הבין זאת די מהר והעיף את מקוב. אבל הנזק שמקוב גרם עד אז נשאר ואף הוחמר כאשר ממשיכיו עשו את אותה טעות.
מכיר | 04.08.17
7.
איזו תחזית אופטימית, אבל השמש לא זורחת בלילה ויהלומים ...
איזו תחזית אופטימית, אבל השמש לא זורחת בלילה ויהלומים לא יוצאים מהחור של התחת שלי. כל השנים זיינו לנו בשכל שיש מניה "בטוחה" בשם טבע, עבדו עלינו פסיכולוגית בגרוש. אז די באמת, אין מניות "בטוחות", ואין מנהלים שהם "תותחי על", אלא הנהלות חכמות ודירקטוריונים מקצועיים ואחראיים ואת שיניהם חסר כעת בטבע ובגלל זה, השוק האמריקאי "הכניס" למניה באבי אביה (משחק מילים, אהבתי) ולנו בקרנות הפנסיה. מאחל לחברת טבע חילופי גבר מוצלחים, מציאת מנהלים חכמים, שהם יותר מסתם רופאי ילדים, ודירקטוריונים מקצועיים ואחראים, אחרת טבע תחדל להתקיים ואלרגן תוכל לעשות טיירה מהמניות שלה וכך דם קרנות הפנסיה שלנו. ורק עוד מילה אחת, מי שלקח כסף שלא כדין מהקופה שלה, שיחזיר ומהר.
אחד העם | 04.08.17
4.
סוף להטבות לעובדי טבע ?????
כבר לא היו נסיעות לחו"ל מסובסדות לכל המשפחה עובדי טבע ???? אוי...איזה באסה !!!:((( לא היו הטבות לעובדי טבע והמשפחתם ???!!! זה הסוף? נקבל רק משכורת בלבד ???!!!ללא בונוסים ,משכורת 13,14.15 , מענק בגדים ,סבסוד לימודים ילדינו כולל גני ילדים ,קייטנות ? בגלל המשבר נהיה כמו יתר העובדים בישראל בפירמה בינונית ???!!! :((( למה ? למה?
אליאנה  | 04.08.17
1.
3 צעדים שטבע חייבת לעשות במיידי
לטבע חוב שהיא חייבת להקטין אותו בדחיפות. ללא הקטנת החוב המניה לא תתאושש. ולכן על טבע לבצע את המהלכים הבאים: 1. להשלים את מחיקת המוניטין מהמאזן מחיקה של כ- 10 מילארד דולר נוספים. 2. הנפקה אגריסית של מניות (הגדלה של 25% בהון המניות) ובתמורה להפיחת את חוב החברה . 3. להשלים עם העובדה שבשנים הבאות מחיר המניה יהיה נמוך ברמה של 15 דולר (כתוצאה מההנפקה לכיסויי החוב) . 4. לאחר הצעדים הנ"ל - למחיר המניה פוטנציאל ענק להגיע לרמות של לפני המשבר. חייבים להקריב את ההווה בשביל העתיד. הסיכויים למהלך אגרסיבי כזה הוא אפס כי הדרקטוריון הוא אפס. לייעוץ נוסף בעניין מוזמנים לפנות אליי - רק 350 ש"ח לשעה. מיכאל
מיכאל | 04.08.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת