אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

עוד לא מת: חוק מס דירה שלישית יחזור בקרוב לאישור ועדת הכספים

48 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

47.
פחלון = כשלון
העלוב נפש פחלון ושות. ששולט בכל נושא הבניה מתנהל בצורה חלשה, אין תשתיות, בכיה לדורות והחוצפן שגורף כל שנה 25 מיליארד שח כמיסים רוצה עוד מס דירה שלישית, מס מעוות שפוגע בחלק מבעלי הדירות ופותר את אהוד ברק ודומיו שחיבר 4 דירות לדירה אחת וכתוב בחוק בדקתי שחיבור דירות לפני טופס 4 יחשב כדירה אחת.
בן דרור | 18.11.17
45.
ממשלה של מסחרה
כל מה שמענין את היושבים בממשלה זה איך להוצא עוד כסף מהציבור כדי לממש את כוחנותם והשחיתות שלהם בה יושבים שרים וחכים תאבי בצע והנאות מהכסף שמשולם על ידי הציבור. הממשלה ברוב חוצפתה דוחפת את ידה בכוחנות לכיסו של הציבור ומטילה עליו גזירות בלתי נסבלות. די לאותם שרלטנים, מושחתים, עברייני צווארון לבן שבוזזים את קופת המדינה. כחלון, גפני, דרעי הם רק קצה הקרחון לדוגמא זו. מי אתם בכלל - חוצפנים נמאסתם.
דן | 11.09.17
44.
ביוון נותנים אזרחות למשקיע שקונה ברבע מיליון יורו
בארץ מבריחים משקיעים. לפעמים בא לי למכור הכל, לקנות וילה ליד הים באחד האיים היווניים עם נוף למפרץ כמו גלויה, ומהיתרה לחיות כמו מלך. פעם הייתי ציוני אבל יותר ויותר קשה להבין למה אני צריך את העונש הזה לחיות בישראל.
בני | 13.08.17
40.
למה שהחוק יחול רק שנה אחת אחורה?
למה לא לחוקק אותו רטרואקטיבית עשרות שנים אחורה? הרי המטרה היא לגנוב כסף מהציבור בשביל שיהיה עוד כסף לישיבות, להתנחלויות, לג'ובים מיותרים וכו'. אם יעשו אותו רטרואקטיבית עשרות שנים אחורה הפוליטיקאים יוכלו לגנוב יותר כסף מהאזרחים. לא מבין את ההיגיון שלהם.
דרור | 09.08.17
27.
השר כחלון, גפני וביטן צבועים ונבוא איתם בחשבון
השר כחלון, גפני וביטן עם כולכם נבוא בחשבון. השר כחלון שיקר לבג"צ שהוא לא יכול להחזיר את החוק לקדמותו, ואמר גם שאם בג"צ יחזיר את החוק החוק לא יוחזר שנית. גפני אמר- שהוא לא מתכוון לדון בנוא פעם שניה ביטן אמר שהליכוד לא יתן יד למיסוי דירה שלישית אם בג"צ יבטל, ופתאום זמירות חדשות.
עמוס | 08.08.17
25.
חוק שלא נועד להטיב עם השוכרים (או מי שרוצה לקנות דירה)
אלא פשוט להכניס כסף לקופת המדינה. הפופוליסטים האלה אפילו לא מסתירים את זה, הם אומרים בגלוי כמה כסף _למדינה_ אמור החוק הזה להביא. אם באמת החדלי אישים האלה היו דואגים לשוכרים/רוכשי דירות, הם לא היו מטילים מס חדש (שגם כך יגולגל לשוכרים), אלא דואגים להוריד את המיסוי על הקרקע, דואגים להוריד את הבירוקרטיה שלא מאפשרת לבנות בזול, דואגים לדירות מטעם המדינה וכד'. אבל הכי קל לרדת על אנשים שהשקיעו את מיטב כספם ולדרוש מהם עוד. אז לא, גם אם החוק הדרקוני הזה יעבור, אני, כמו שאר המשכירים, פשוט אעביר את המס הזה הלאה לשוכרים. גם אם קשה להם וגם אם יהיו כאלה שיעזבו. השוק הוא היצע וביקוש - אם יש מעט מדי דירות, המחיר ימשיך לעלות. ולא המס הוא זה שיגרום לעוד דירות.
אלי | 07.08.17
22.
אף אחד לא הורס את שוק הדיור להשכרה. למקרה שלא
שמתם לב הוא דווקא חוקק חוק שפוטר ממיסים מי שיכול להראות שהוא גוף גדול ואחראי. עד עכשיו היה מדובר בשוק פרוץ עם עשרות אלפי חזירים שהעלו מחירים איך שבא להם, כחלון לעומת זאת יוצר מידור וסוף סוף הופך את השוק למסודר. יש מעט מאוד אנשים שיכולים להשיג 200 מליון ש"ח כדי לעמוד בקרטיריונים של הפטור ממסים וכתוצאה מכך יהיו 3-4 חברות השכרה גדולות (כגון מגוריט) ועליהן הרבה יותר קל לפקח שלא יהיו חזירות. אם המחיר שהן ידרשו יהיה גבוהה מדי יהיה הד תקשורתי והן יחזרו לתלם וירידו מחירים. מה עדיף, עשרות אלפי אנשים שמשכירים דירות בארץ ואתה לא יכול לדעת מה כל אחד עושה, או 3 חברות שישכירו עשרות אלפי דירות וימצאו בעין הציבורית? ככה ניתן יהיה להוזיל עשרות אלפי דירות בהחלטה אחת. אז חזירים תפסיקו לבכות, הזמן שלכם נגמר. תשלימו עם זה ותעבירו את הדירות שלכם לאנשים שאשכרה התמקצעו בניהול (ועל הדרך גם יהיו משרות חדשות בכלכלה), הרווחתם מספיק. כחלון העם מאחוריך!
לכל הבכיינים | 07.08.17
18.
הצעה לחוק דירות בברלין
כל מי שיש לו דירה בברלין ישלם מס . זה בערך אותו הגיון לחוק ריבוי דירות . תבנו דירות אז מחירים ירדו . הוצעת המשקיעים רק תסב נזק ועלולה להביא אותנו למיתון עמוק . דירות זה הקטר של המשק כל דירה שניבנית המדינה מקבלת המון מס , רמת התעסוקה גדלה לכן צריך לבנות לא לחכות למחירת דירות של משקיעים .
אריה | 07.08.17
15.
מס דירה שלישית
מה שאגו יכול לעשות בית משפט אמר דברו בלע את הגלולה המרה ותמשיך הלאה, האופוזיציה עתרה לבג"צ לא המשקיעים מה אתה מוציא זעמך בהם שאתה תאבק בהם? ומדוע אתה כורך כולם יחד? גמלאים ללא קצבת פנסיה, ומשקיעי כסף פנוי זה אותו דבר? מי שדאג למחיתו לעת זקנה זה פשע ?
דוד | 07.08.17
12.
פופוליזים ללא תכלית
ברור כשמש שהחוק לא יתרום להגדלת ההיצע הדירות לזוגות צעירים באופן שיוריד את מחירי הדירות. כלכלני האוצר מבינים זאת היטב. מכן ברור שכל המטרה של שר האוצר הוא מהלך פופוליסטי ואולי ליצור אווירה שהוא פועל לטובת הזוגות הצעירים ואגב כך להגדיל את נתח המיסוי בעיקר על שכבת אוכלוסית הביניים . מהלך האוצר לא רק שאינו מוסרי וצודק הוא מהלך פוגעני ומעלה שאלה לגבי אמון הציבור בכוונות האמיתיות במקרה זה של שר האוצר. מהלך האוצר חרף החלטת בית המשפט העליון שהיא ברורה שהיא גם מבטאת הסתייגות מהחוק עצמו. .
עידו | 07.08.17
4.
ממש משחקי כבוד ואגו ... תתבגרו .. תמשלו אל תהיו בריונים
המדינה לא משכירה דירות ואין לה עתודות של דירות להשכרה ולכן המשקיעים תורמים למשק ולכלכלה ומכניסים כסף למדינה . האוייבים נמצאים מעבר לגדרות הגבול . בושה שמשתלחים אחד בשני . המדינה לא מסוגלת לעזור באמת .... כל הכבוד שאנשים דואגים לעתידם הכלכלי ולא נטל בעתיד .
איש | 07.08.17
2.
מס דירה שלישית
לביטן כחלון וגפני אתם מתנהגים כמו בריונים ולא כמו חכים ויושבי ראש אם תחוקקו את החוק רטרואקטיבית כמו שכחלון רוצה נלך שוב לבגץ אתם חושבים שאתם בעלי הבית של במדינה ואתם טועים לא משתף פעולה עם החוק הזה כי אנחנו לא בצפון קוראה וכחלון הוא לא ארדואן או סטאלין אפילו דהוא מתנהג כמוהם כמו בריון
משה  | 07.08.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת