אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הרגע דיברתי על אוכל; איך זה שישר הופיעה לי פרסומת לפיצה?

77 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

74.
לידיעת הכתב - ברור שזה אפשרי, הסבר:
מספיק רק להעיף מבט על הרשאות האפליקציות של פייסבוק (מסנג'ר, אינסטגרם, וואצאפ) ולהבין שכשיש גישה למיקרפון, למצלמה, למיקום ולכל תעבורת הרשת וכמובן גישה לגלריה והתמונות שלכם, כולל כל הקבצים והמסמכים (כרטיס זכרון) במכשיר, אז זה בכלל לא הזוי שפייסבוק כמו כל אפליקציה עם הרשאות מוגזמות מסוגלת לשאוב מהמכשיר שלכם את כל המידע ולשלוח אותו לשרתים של פייסבוק שישמרו שם לעד, וגם מחיקרה לא תעזור כי כמו שחלקנו יודעים, חוות שרתים מגבה את עצמה למספר מיקומים בעולם, כולל CDNים (שיש ברשות פייסבוק) ושרתי גיבויי במדינות אחרות. אז כשחושבים על כח העיבוד שיש לפייסבוק בענן, כלל לא הזוי לחשוב שהם מסוגלים להאזין ולנתח כל מילה ומילה כי אם אמזון ALEXA יכולה, מה ימנה מגוגל ופייסבוק?! תבינו, אתם חיים בעידן המידע וה-BIG DATA, המידע שאתם מפזרים כמו פראיירים בכל שרתי הענן והשירותים ה"חינמיים" שווה לחברות האלה יותר מכל משאב טבע או זהב, ורק לאחרונה יש חשיבה על גישות אחרות שלא יאפשרו ריכוזיות מידע אצל החברות תוך כדי ויתור שלנו על המידע ועל קניין רוחני, והרוח נושבת לכיוון רשתות חברתיות ומאגרי מידע מבוססות בלוקצ'יין.
המאזין | 22.08.17
61.
כלכליסט הבדרנים
אני וחברים שלי כבר כמה שנים עושים ניסויים על פייסבוק וגוגל בעניין הזה.. פעם בכמה זמן מחליטים לדבר על משהו לא קשור חדש, ורואים איך הוא מופיע לנו בפרסומות. פעם בשיחה בע"פ, פעם הקלטות בוואטסאפ, פעם בהודעות טקסט בוואטסאפ.. ולפעמים בתגובות בפייסבוק. מאזינים לכל מילה, וישנן מילות מפתח שמקפיצות לנו פרסומות. זה לא יקר בכלל מאחר ואין בנאדם שמאזין, אלא תוכנת מחשב פשוטה, שפועלת גם כשמסך הפלאפון סגור.
חי קלר | 20.08.17
60.
האזנות
אולי יענה לי הכתב הנכבד על שאלה שמטרידה אותי זמן רב. האם יצרני השבבים, המחשבים, הפלאפונים וכולי השונים לא שותלים פנימה מוצרי ריגול שונים? אם התשובה שלילית אשאל שוב. האם אתה בטוח במה שאתה אומר או שזו השערתך בלבד. אני כמשתמש פשוט אין בידי את הידע והכלים לבחון עובדה זו אז אולי לך יש את הכלים או גישה למי שיודע? ולגבי האזנות לפלאפונים. מזמן ידוע כי ניתן להאזין וגם להשתמש במצלמה של המכשיר גם כאשר המכשיר כבוי. זאת ללא שמץ של חשד מצד בעלי המכשיר. אז, במיטוטה ממך. לך לעשות שיעורי בית וחזור עם תשובה עניינית עבורי וחושבני שזה יענין גם קוראים נוספים.
ללא פייסבוק | 20.08.17
57.
איך תסבירו צירוף מקרים שכזה?
אני מקבל את ההסבר אך קרה כמה וכמה פעמים "צירופי מקרים" בלתי אפשריים. אני מבין צירוף מקרים של פיצה אך מה דעתכם על המקרה הבא שלי: דיברתי עם החותנת שלי על כך שהיא צריכה לקנות מכסחת דשא חדשה. שעה אחרי זה הופיע לי בפייסבוק פרסומת ל...ניחשתם נכון. מכסחות דשא של החברה שהמלצתי לה. איך זה ייתכן?
אלדד | 20.08.17
56.
לגבי הפסקה האחרונה - ואם אני לא רוצה בחינם ?
אין לי בעיה לשלם על השרותים של גוגל .. אבל הם מכווינים את השרותים בתשלום בעיקר לעסקים. בעולם שעובד נכון יותר - היו מאפשרים למי שרוצה לשלם להמנע מחגיגת הפרופילים הזו... למשל הייתי מוכן לשלם 5 שקלים לחודש ולקבל את YNET או כלכליסט בכלל בלי פרסומות. קשה לי להאמין שכפרט, אני שווה לחגיגת הפרסום הזו יותר מ 5 שקלים לחודש .. ואם כן אני מוכן לשלם גם 10 .. אני לא לוחץ על שום באנר ולא עושה שום לייק .. ועדיין אין מודל כזה (יש כמה אתרים שמציעים מנוי בכמה עשרות שקלים לחודש אבל זה כבר יקר מידי)
מ | 20.08.17
53.
לא יכול להיות צירוף מקרים
פגשתי בחור שאני רוצה לקנות ממנו דירה. הוא סיפר לי שהוא הוציא רישיון שיט ורוצה לרכוש סירה ושאל אותי אם אוכל לעזור לו לקנות סירה מטורקיה. דיברנו רק בעל פה. לא כתבנו כלום ועוד לא חיפשנו כלום בגוגל. למחרת עולות לי פרסומות של סירות.... האמת במחיר טוב. בכל מקרה זה בן אדם שפגשתי אותו פעם ראשונה בחיים, דיברנו רק בע"פ. הטלפון שלי היה מונח על השולחן. אם הכתב המלומד חושב שזה צירוף מקרים אז אולי הוא לא כל כך מלומד?
נדי | 20.08.17
50.
מי זה הכתב דמיקולו הזה - ודאי שהחברות מאזינות וזה ממש לא יקר
הכתב קובע: החברות לא מאזינות כי זה יקר. יתכבד הכתב ויכתוב כמה זה יקר? ולמה זה יקר? מדובר פה בכלים של Big Data Analytics והם נהיים זולים מיום ליום. א. האזנה אפשר, ב. ניתוח.....העלות תלויה בהגדרות, זה לא כמו מודיעין כאן PD ו- FAR, ממש משוחררים.
מומחה | 20.08.17
46.
מי שמאמין לכתבה, מאמין גם בפיות ועוד סיפורי אגדה
אין שום אפשרות להסביר מה שקורה, חוץ מהאזנה: דיברתי בחדר על חברה מסוימת. לא מאוד ידועה. לא מהגדולות. לא הזכרתי אותה קודם, ולא חיפשתי מידע עליה. בפעם הבאה שפתחתי פייסבוק קפץ לי פוסט על החברה. לא קרה קודם ולא קרה יותר אחר כך. אז אם זה לא האזנה, ולא נס, איך זה?
מתפלא | 20.08.17
45.
עד לא מזמן חשבתי שאנשים הוזים
עד שזב קרה גם לי.... אין שום סיכוי שלא מאזינים לנו דרך המיקרופון של הטלפון. הכוונה היא לא להאזנה בזמן שיחות שתסבך את חברת הסלולאר, אלא להאזנה בזמן שהמכשיר לכאורה לא בשימוש, או בעת גלישה בפייסבוק או גוגל. לא סתם אפליקציות מבקשות גישה למיקרופון בלי שום סיבה נראית לעין
טל | 20.08.17
42.
יש האזנה. דרך המיקרופון כולל איכון.
כותב המאמר או נאיבי, או שמדובר בכתבת הרגעה. יש האזנה לכל דבר (ולא משנה מה סימנתם באפליקציה לגבי הפרטיות והמיקום). אין אפילו מה לפקפק בעניין. בין אם זה פייסבוק או וואטסאפ או גוגל. לאחר מספר ניסויים עם מידע מוכמן. ללא הקלדה או שימוש במילים אלו בשיחות וללא חיפוש של המוצר או משפחת המוצרים הזאת בשום אתר קניות או מנוע חיפוש. פרסומות לאותו מוצר מסויים (בו אחזתי במו ידי בחנות וציינתי בקול שאינו מוצר איכותי) תוך שעות ספורות החלו להופיע לי פרסומות למוצר זה ולמוצרים מאותה משפחה טכנולוגית. בפייסבוק ובמיילים מאתרי קניות שבהם רכשתי בעבר (אך מעולם לא בדקתי מוצר זה). יש לציין שפרסומות למוצר ספציפי זה לא הופיעו בפיד הפרסומות של גוגל בשום אתר גם כעבור שבועיים. (הפרסומות בפיד של גוגל בהחלט קשורות להיסטוריית גלישה ולצפייה במוצרים דרך דפדפן) לכן אני מניח באופן כמעט וודאי שמקור ההאזנה הוא וואטסאפ או פייסבוק מסנג'ר או פייסבוק, שלושת האפליקציות בעצם מאותו בית יוצר.
מואזן | 20.08.17
38.
מקרה אמיתי שקרה לי
דיברתי עם חבר על פגישה שהיתה לו עם בחור בארה"ב שאני אינני מכיר והוא ציין את שמו המלא תוך כדי השיחה. לאחר מספר שעות פתחתי את הפייסבוק ובפעם הראשונה פתאם פייסבוק שאל אותי אם אני מכיר את אותו בחור שצוין בשיחה ואם אני רוצה שיהיה חבר בפייסבוק שלי. הסיכוי שזה צירוף מקרים שואף לאפס. אין לנו אף חברים משותפים בפייסבוק וזו הפעם הראשונה אחרי 10 שנים שאני בפייסבוק שמוצע לי להיות חבר של אותו בחור כך שלי אין ספק שפייסבוק מאזין..
רונן | 20.08.17
37.
יש איסוף נתונים נרחב
לדוגמא, כשאתם משתמשים בשיחה קולית בפייסבוק, שימו לב שגם אם תכבו את הוידאו, המצלמה עדיין עובדת ומשדרת, התמונה תגיע רק לפייסבוק ולא למשתמש בצד השני, אבל היא עדיין תגיע. אם אתם ממש חייבים לתת לפייסבוק גישה למיקרופון ולמצלמה, נסו לעשות את זה רק לפי הצורך, לטובתכם כמובן.
אבנר | 20.08.17
32.
מי שחושב שלגוגל יש יכולת להאזין לכל הלקוחות שלה ולנתח את הנאמר, ואז גם להרוויח - אין לו מושג
אם אתה לא סכיזופרן שמאמין באילומינטי, באלוהים או בריסוס כימיקלים, אין שום סיבה שתאמין שגוגל התחרפנה. אין סיכוי בטכנולוגיה של היום שישתלם למישהו לעבוד עם נפחי מידע כל כך גדולים ולהיות רווחיים. זה יצריך השקעה פי 100 או יותר ממה שהם משקיעים היום, ויוביל לרווחים גבוהים אולי במעט מהנוכחיים, כי את רוב המידע יש לגוגל ולפייסבוק כבר ממילא, בלי ההאזנה. כשמישהו מעוניין בחופשה בחול הוא מחפש אותה בגוגל, ולא רק מפטפט עליה ליד המכשיר שלו. וזה באמת בלי לדבר על כך שרוב ההאזנות יהיו חסרות משמעות כי שומעים שם רדיו, ושיחות של אנשים אחרים, רעשי רקע ושאר ה]רעות והסחות שהופכות את האזנה לכמעט בלתי אפשרית אפילו תיאורטית. אם תוסיפו את הסיכון התדמיתי במקרה שדבר כזה יתגלה, וברור שאין שום דבר כזה.
שם  | 20.08.17
27.
תשמעו מקרה:פתרתי חידון טרוייה
לא ידעתי שאלה אחת על מי זה סולימנגולו ובאיזה ספורט עסק. שאלתי את הנוכחים בחדר וגם הם לאידעו, אז החלטתי לחפש בגוגל. התחלתי להקליד בגוגל את האות ס והופ קפצה השלמה מיד לסולימנגולו. מכיוון שאינני מרים משקולות וגם אינני טורקי וואין לי אף חבר סולימן ומעולם לא חיפשתי את הערכים הללו , איך לעזאזל זה ידע להשלים אחרי אות אחת בלבד?
GNH | 20.08.17
23.
מאזינים בטוח
חיפשנו קייטנה לילדים, דיברנו בסלון בעלי ואני על משהו לא שיגרתי כמו קייטנת גלישה , מעולם לא דיברנו על זה קודם, מעולם לא ביצענו על זה חיפוש באתר כלשהו, רק שוחחנו בינינו, פתאום קפצה לנו מודעה על קייטנת גלישה- בזמן שאנחנו מדברים על זה, מאזינים או לא? חחח ברור שכן
דניאלה | 20.08.17
22.
לא מאזינים, אבל כל היסטוריית החיפוש מתועדת שנים אחורה...
ככה שאם מופיע לך פרסומת כלשהיא, זה כי גוגל זיהה שחיפשת משהו בתחום הזה קודם... וזה לא רע, זה בסך הכל ביזנס, הם מנסים להתאים את הפרסומות לאנשים שיהיה כמה שיותר רלוונטי, אין פה שום דבר זדוני, הם לא מעבירים את המידע לצד שלישי(בגלל שאם זה יתגלה זה יעלה להם הרבה כסף- זה לא שווה את הסיכון), אלא משתמשים במידע שמסרת להם לרווח שלהם, מודל עיסקי...
אריה | 20.08.17
21.
אתה מאמין לעצמך?
מאזינות מהרגע שלחצת אני מסכים, בנוסף הכוח של גוגל רב מזה של פייסבוק, שכביכול מערכת סגורה בפני עצמה, מאחר וכל הגלישה נעשית באמצעות דפדפן של גוגל ומערכת הפעל של גוגל, ככה שגוגל רואה את כל מה שהמשתמש עושה גם בפייסבוק. פייסבוק לא פראיירים יש להם את וואטס אפ (שלפי תצהיר לא חולקת מידע עם פלטפורמת הפייסבוק) שמנטרת את כלל התקשורת של המשתמשים (כולל שימוש במצלמה ומיקרופון המשולבים בניידים) גם מחוץ לפלטפורמת הפייס ולמעשה מצליחה לאסוף מידע על המשתמש כמעט כמו גוגל, אך לא באותה יעילות (האלגוריתם של גוגל יותר יעיל בפיענוח שפות ומבטאים ולכן גם ההמרה מקול לטקסט לתגית אודות המשתמש מדויקת יותר)
ניצן אכזבת | 20.08.17
20.
וואטסאפ(בבעלות פייסבוק) פותחת את המיקרופון חופשי.
יש לה גישה למיקרופון בגלל הודעות קוליות. באשר לעלות ה "עיבוד" היקרה שמוזכרת בכתבה..במילה אחת קישקוש. את עלות העיבוד הזה הטלפונים של היום אוכלים בלי מאמץ (ראה דוגמה הקלדה באמצעות קול). מרגלים אחרינו. ואנחנו מכורים. אבל זה באמת לא מעניין אף אחד. עד היום שבו זה ישמש בבית המשפט.
טכנולוג | 20.08.17
12.
שקר מוחלט
אתמול דווקא דיברנו על זה בשולחן ארוחת ערב, הופיע לי בפייסבוק פרסומת למלון ביוון שאני אמור להיות בו עוד שבועיים. לא דיברנו על זה, לא כתבנו כלום, רק חיפשנו אותו בגוגל. אם רוצים לתת תירוץ שהפיצה שדיברתם עליה פתאום בפרסומת מולכם, סבבה, אז זה צירוף מקרים. אבל המלון? לא מאמין
ניר | 20.08.17
11.
לא נכון שלא מכוונים אישית, ובהחלט מאזינים
אני יודע ממקור שני שפייסבוק האזינה למשתמשים שלה (לא יודע אם עדיין). מעבר לזה, הרשתות החברתיות חיות ממידע אישי של החברים בהן. זה נכון שהן לא בונות קמפיין על משתמש מסויים, אבל הן בהחלט מכוונות קמפיין על פי המאפיינים של המשתמש, ולא רק של איזה "פלח אוכלוסיה" אליה הוא משתייך. אגב, גם מפרסמים שלא מחזיקים חשבונות של משתמשים עושים כל מה שהם יכולים כדי להבחין בין הגולשים, ולבנות פרופיל לכל אחד (למשל באמצעות העוגייה ששומרים אצלו).
זזז | 20.08.17
7.
שום צירוף מקרים ושום נעליים
בהסכמי השירות של החברות הגדולות כתוב שהם ישתמשו במידע שעושים במכשיר הסלולרי והמחשב לצורך שיווק, תקראו בעצמכם. רוצים פרטיות? אל תחזיקו לא טלפון סלולרי ולא מערכות הפעלה של מיקרוסופט/גוגל. אפל נמצאים בתחום אפור כי הם מאזינים אבל לא מוכרים את המידע לגורמי חוץ. מצד שני, הדבר הכי טוב שאריה דרעי עשה בשביל כולנו זה להפוך טביעות אצבע ללא רלוונטיות כי יש חשד סביר שהמאגר הביומטרי יגנב/יפרץ אז יש חשד סביר להשתלת ראיות.
אצבעוני | 20.08.17
2.
הם ועוד איזה מאזינות!
שיחה שערכתי עם קולגה למשרד על שעות שינה של ילדים. תחום שאני כלל לא מחפש עליו מידע בשום פלטפורמה כזו או אחרת - שעה אחרי הופיעה לי פרסומת רלוונטית בפיד בפייס. אז החלטנו לעשות ניסוי. שעה דיברנו רק על תריסים. נחשו מה? כן...פרסומות על תריסים הופיעו בפיד. אף אחד לא חיפש, אף אחד לא גיגל.....רק דיבורים.
זה לא נכון בכלל | 20.08.17
1.
מיקרוסופט + לינקדאין קוקטיל מסריח !
אני בתהליך מכירה וקניה (בניה) של בית, כול התקשורת (כולה !) נעשת על ידי אישתי (חלונות 10). לאישתי אין משתמש לינקדאין, איך זה יכול להיות שלינקדאין מציע לי להתחבר אל כול האנשים שהיו רק בקשר עם אשתי בתהליך הקניה/מכירה של הבתים, כאמור אני עובד בIT ואין לי עקרונית עניין להיות בקשר עם מתווכי בתים ומנהלי פרויקטים של בניית בתים. משהוא כאן מסריח !
ירון גיל | 20.08.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת