אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מכה למשק הגז: ישראמקו ומודיעין מחזירות למדינה את רישיונות "דניאל"

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
בונים מסוף לייבוא גז נוזלי ואז אין מונופול אפשר לקנות מכל העולם במחיר השוק הכי זול
גם ככה יש לישראל יותר מדי מטבע חוץ והתעשייה המקומית נפגעת. צריך לייבא את הגז שאנחנו צורכים מחו"ל והגז שלנו יישאר שלנו קבור באדמה עד סוף הדורות לתפארת מדינת ישראל או עד שנצטרך את האוצר הזה. למעשה כל שנה בערבות המפשירות של סיביר משתחררת מהקרקע כמות אדירה של מתאן כמו כל המאגרים האלה ביחד.. אפשר לשים בלון גדול מעל סיביר ולאסוף את הגז הזה מהאטמוספירה ולהביא אותו לארץ במזוודה בין הדפים של הספרים של דוסטוייבסקי צ'כוב וטולסטוי.
ח | 20.08.17
15.
שישלחו את יחמוביץ לקדוח ?
כשגונבים בשם צדק חברתי החל מתמלוגי גז וכלה בדירות , אז בטווח הארוך אף אחד לא חוסך או משקיע כי אם יצליח , יקחו לו . אגב זה לא אומר לתת מענקים והטבות אלא פשוט להשוות את התנאים לכולם ולתת לתחרות והשוק החופשי לעשות את שלו . צריך לתת לכל הסוציאליסטים שקדחו לנו שהגז שייך לעם ישראל להגיע למאגר ולקדוח את הגז בעצמם , פשוט לזרוק אותם לים ושיסתדרו .
אני רק שאלה | 20.08.17
14.
תשובה ל-13 ... בישראל יש תעשיה פטרוכימית מפותחת
למעשה - התעשיה הפטרוכימית היא התעשיה הכבדה העקרית בארץ. יצוא של תעשיית הפטרוכימיה הוא 20 מליארד דולר בשנה. היא היצואנית התעשייתית העקרית. מי? מכתשים אגן (אדמה), תעשיות ים המלח, פריגו (לשעבר אגיס), תעשיות רמת חובב, כתר (פלסטיקה), נטפים (פלסטיקה), על בד, טבע (מפעלי חומרי גלם), בתי הזיקוק... איפה? רמת חובב, ים המלח, אשדוד, מפרץ חיפה... (ניתן לזהות אותה בזכות הארובות המסריחות והיעדר הפיקוח)
א | 20.08.17
13.
מי שלא דאג לפתח קומפלקס תעשייה פטרוכימית במקביל לפתוח הגז לא מבין כלום בגז טבעי
כרגיל ממשלת ישראל הכושלת שלא מבינה כלום בתעשייה, איכות סביבה, חסרת כישורי משילות, חסרת כישורי ניהול וחסרת ראייה לטווח ארוך מחמיצה שוב ושוב את ההזדמנויות לפתוח תעשייה פטרוכימית מורכבת, עתירת הון, עתירת אנרגיה (גז טבעי) ועתירת כוח- אדם. לא רק הכנסת מיליארדי דולרים מיצוא מגוון מוצרים רחב, אלא גם פתרון תעסוקתי ומשיכת כוח- אדם איכותי לנגב (מהנדסים, טכנאים, מפעילים), כמו גם פיזור אוכלוסייה (דילול במרכז והגדלה משמעותית בדרום)...... דבר אל העצים ואל האבנים, אולי הם ישמעו.....
דוד לבין | 20.08.17
6.
את המכה שלהם הם עשו בבורסה
לפני שנה נכתב : "ישראמקו ומודיעין: פוטנציאל למאגרי גז גדולים ליד אשקלון; מודיעין זינקה 400%" , מה שמעניין את מודיעין זה שווי המניה, לא השקעה ופיתוח. את המכה שלהם הם עשו והציבור חטף את המכה שלו - גם בפנסיה דרך הקרנות שקנו מניות יקרות וגם בהשארת מונופול תשובה על כנו.
אחד העם | 20.08.17
5.
לא מכה ולא כלום - הרי הגז עודנו שם
המדינה צריכה לקחת על עצמה את הפיתוח. המדינה תפנה לקבלן חיצוני, תפתח את השדה ותמכור לחברה צבורית, - ובלבד שייכנס עוד מתחרה לשוק שהוא מונופול דורסני. בתחום כה קריטי לבטחון המדינה עדיף שחלק מעתודות הגז יהיו בידיים ממשלתיות ולא פרטיות. משאבי טבע (ראינו מה קרה לים המלח בידיים פרטיות)
א | 20.08.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת