אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הכלכלן הראשי: פערי שכר דרמטיים בין מורים חדשים לוותיקים בישראל

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
בכל המדינות הללו מורה השכר המקסימלי דומה או גבוה
מדוע ההצגה המעוותת של הנתונים? מה יש לכלי התקשורת נגד המורים? בכל המדינות המוצגות (שנבחרו בקפידה יש לציין), השכר המקסימלי דומה או גבוה לשכר של המורים הישראלים. השכר ההתחלתי בישראל, לעומת זאת, נמוך משמעותית ממדינות אלה, ולכן מצליחים להציג את הנתונים באופן המעוות את המציאות, בגרף שנותן תחושה שמורים ותיקים מרוויחים יותר. האמת היא שהמורים בישראל מרוויחים פחות מהממוצע בOECD, והמורים המתחילים ממש בתחתית הסולם. השאלה המתבקשת - מדוע הקמפיין הזה נגד המורים? אי אפשר להציג את הנתונים ככה בטעות.
חגי | 22.08.17
5.
הרי חייבים שיהיו מורים צעירים שירוויחו 6000 שח בשביל ששכר המורים יצטלם טוב למחאות
השיטה היא כזו: מורה צעיר ירוויח ממש מעט, ככה תמיד המורים יוכלו להתלונן שהשכר נמוך. ותמיד יהיה מקום לשיפור שכר המורים. אחרי השביתות והמחאות יעלו את השכר אבל יעלו בעיקר למורים הוותיקים. עכשיו מה יצא??? צעירים לא נכנסים למערכת כי השכר נמוך מורים שחוקים לא יוצאים מהמערכת כי את השכר החלומי הזה הם בחיים לא יקבלו בשום מקום אחר. והילדים שלנו נשארים עם מורים צעירים חלשים וממורמרים או מורים ותיקים שחוקים שנשארים רק בשביל הכסף.
שיטת השקשוקה של האיגודים המקצועיים | 21.08.17
3.
שכר הולם ישאיר את המורים הטובים במערכת
חייבים לטפל בכך - מורים צעירים שבאים עם מוטיבציה ורצון לעשות עבודתם נאמנה ולהשקיע ממרצם וזמנם גם מעבר לשעות העבודה חייבים לקבל שכר ראוי שיאפשר להם קיום מכבד. שכר הולם ישאיר את המורים הטובים במערכת ..תהיה תחרות והמורים הפחות טובים ינשרו ממנה....אבל כאשר שכר המורים הצעירים (וצעיר זה עשר שנים במקצוע אחרי 4 שנות לימוד אקדמאיות !!!!) זעום ולא מאפשר להם קיום - הטובים בורחים ממנו ומערכת החינוך נשארת עם מורים בינוניים ומטה ,חסרי מעוף ומוטיבציה .
אסנת | 21.08.17
2.
דמגוגיה בגרוש על הגב של המורים
מדוע אתם נמנעים מלפרסם מספרים ?? מהו השכר ההתחלתי של מורה בדנמרק ? אירלנד ? פינלד ? ניו זילנד ? ושוויץ ?? במדינות אלו המורים נחשבים כמגזר שמתוגמל הרבה מעבר למגזרים אחרים ולכן אין צורך בשינוי מהותי לאורך השנים. בישראל מורה מתחיל מקבל משכורת שהיא בושה והוא / היא נאלצים למצוא מקורות להשלמת הכנסה. אז תפסיקו עם הגרפים הדמגוגיים ועם ההצגה החלקית של המידע !
דין | 21.08.17
1.
הגיע הזמן שיטפלו בחזירון העליון אצל המורים הותיקים
ושיפסיקו לגלגל עיניים .כמו כן שיטפלו בפערים בכל המגזרים הציבוריים כי שם נמצא שורש הבעיה של המדינה הזו כולל הפנסיה התקציבית הגזלנית.קבוצה גדולה של עובדיי מדינה שסידרו לעצמם חיים נוחים על חשבון כולם על ידיי סחיטה ואיומים של ההסתדרות בהמות.
דוד | 21.08.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת