אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

גדעון סער: אם לא יינקטו צעדים מרחיקי לכת בעניין הפנסיה - תהיה קטסטרופה

36 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

29.
ובינתיים מה שהממשלה מתכוונת לעשות זה להטיל קנס על בעלי 3 דירות ולהכניסם גם אותם למעגל העוני
כי אנשים בסביבות גיל 50-60 ומעלה ללא פנסיה ועם 3 דירות קטנות שבאחת מהן הם מתגוררים מתפרנסים ויתפרנסו עד מותם מכספי השכירות שהם מקבלים מ-2 הדירות האחרות. אם יקצצו להם בזה הם יצטרכו למצוא פתרונות פרנסה אחרים כגון ביטוח לאומי, סעד וכו' כלומר יהוו נטל על המדינה במקום שיתפרנסו בכבוד.
גאיה | 05.09.17
27.
חקיקה דרקונית
מסכים בערך עם תגובה 14 עקר הנטל על הצעירים נוצר מתשלוי פנסיות תקציביות. האוצר טעה בהערכת תוחלת החיים וגם הגזים במגזרים אחדים וחברות ממשלתיות. טעות צריך לתקן: לקצץ מיידית בכל הפנסיות באופן פרוגרסיבי מ19 ועד 40 אחוז וגם: לבטל אחת משתי פנסיות שמשולמות במקביל על ידי הממשלה על משרדיה אגפיה והחברות שלה.
רותם | 05.09.17
25.
מה שלא תעשה אי אפשר לרבע את העיגול
היחידים שיש להם פנסיה הם הוותיקים שהמדינה מממנת דרך הסכמים ישנים. רוב הצעירים, בתקופה שהם צריכים להכין את העתיד, בקושי חיים היום. וזה ברור אם יקר פה יותר מיפן ומרויחים כמו על גבול העולם השלישי. ( אל תיתרשמו מהמכוניות והטיסות, זה לא משקף וניתן להסבר) הרבה שקועים בהלוואות, והביטוח הלאומי כנראה גוסס . מדינה עם תפוקה נמוכה, עודף עובדי מדינה לא יעיל (ראה השקעה מול תפוקה בחינוך ). מדינה שלא מנוהלת (או מנוהלת בשחיתות) לא תגיע לכלום . יש אמנם מיגזר הייטק אך הוא קטן, אליטיסטי, וכנראה יזוז מכאן. יש תרחיש אחד שלא יקרה. הנהגה אחראית שתזיז את כל הספינה ותשנה הכל. אם זה יהייה זה פרוייקט להרבה שנים שיכלול הרבה סבל. אבל זה לא יקרה כי הנהנתנים הנוכחיים יטרפדו את התהליך. עצוב אבל ניראה שאין פה עתיד
צביקה | 05.09.17
23.
לשלם היום אך ורק בהתאם ליכולת ולייצר חוקים שיחזירו לקופה כסף
להקטין גם שכר ובעיקר פנסיה לגילאים צעירים .לאנשים ישרים יש רעיונות אבל צריך לבוא שר אוצר וראש ממשלה ולהתחיל ליישם.רק ביצוע בהתאם ליכולת האמיתית תביא לפיתרון בטווח הארוך. חייבים לדעת ולקחת בחשבון שבטווח הארוך יהיו משברים קשים שמדינת ישראל אינה ערוכה אליהם.
haim | 05.09.17
22.
לתת לכל חייל 2% בשנה , ולהגדיל הפרשה לפנסיה
הצעתו של השר הבלתי ריאלית לקצר את השרת לא תתממש . לכן יש להפריש לחיילים אחוזי פנסיה על שכר המינימום לתקופת השרות . על זה לא יוכלו לטעון לקיפוח והפליה כל הלא משרתים. סכום זה יוכל לצבור ריבית ולתת לכל חייל בסיס פנסיוני ראשוני . במקום לנסות להעלות את גיל הפרישה התיאורטי ,כי להלכה העובד מופרש לפני גיל הפרישה . יש לבנות סולם הפרשה חדש עם אחוזים גבוהים יותר בתחילת הדרך ,כן עליה כוללת של אחוזי ההפרשה עובד ומעביד ����
Moti | 05.09.17
18.
היום ההשקעה הכי טובה בישראל זאת לא הפנסיה -
זאת הוויזה או הדרכון האירופאי שיאפשר לכם לעוף מהגיהנום הזה. המדינה מחולקת לשלוש - ציבור העובדים, ציבור החרדים, ומקבלי הפנסיה התקציבית. השליש הראשון אולץ בכוח לעבוד ולממן את שני השלישים הנותרים. מי שלא יברח עכשיו כל עוד הוא יכול, כנראה שיזכה להיות הדור האחרון של מדינת היהודים.
טכניוני | 04.09.17
17.
כולם מנסים לדפוק את כולם
המדינה מעוניינת שהאזרח הרגיל יהיה עני, אחרת היו מלמדים חינוך פיננסי. אוכפים חוקי פנסיה, ומפסיקים את השטות הזו שרווקים צריכים להודיע כל שנתיים שהם רווקים אחרת דוחפים להם ביטוח שארים... או הורה נתמך שאת זה אף אחד לא באמת עושה... וכל הכספים האבודים הללו הולכים לכיס של חברות הביטוח. תבדקו אנשים שאין לכם הורה נתמך בפנסיה, כי זה כסף להעשיר את חברת הביטוח. כמו כן, כל חברות הביטוח שדופקות את האזרח 6% דמי ניהול וכו... אז רק עכשיו התעוררו על עצמם לעשות קופה שזכתה.... מדינת דימקולו. וממסים את הפנסיה התקציבית החזירית. ממסים את מי שמרוויח מעל 30000 ש"ח. מדינת שחיתות שתעלם בגלל הדברים האלה מהעולם.
ממסד מושחת | 04.09.17
11.
הפסטה והשקעה בנדלן
אז למה רודפים את אלה שהשקיעו בשלוש דירות. הם פעלו בהיגיון כדי להבטיח את עתידם. האוצר לא מוכן להשלים עם אותם פנסיונרים ורודף אחריהם בנבזות. כחלון אתה לא תיבחר פעם נוספת. אתה רוצה להיות רובין הוד אבל אתה סתם בעל תאבון ורודף קשישים מבלי לעזור לזוגות הצעירים. תתחיל לבנות לזוגות הצעירים ותפסיק לגרום עוול לקשישים
ציפי | 04.09.17
10.
הפתרון מאד פשוט ומוסרי - בפנים
85% מיסוי על פנסיה מעל 20,000 ש"ח. במגזר הציבורי / צבא /בטחון איבדו את הבושה כמו גם את ההבנה הפשוטה של מהי פנסיה. פנסיה = סיום החיים בכבוד וברווחה . פנסיה בישראל= התעשרות שלי ושל משפחתי ורווח של מיליונים ! למה אדם צריך להרוויח 85,000 ש"ח בחודש ? באיזה זכות מוסרית ? הוא הרי כבר לא עובד. והכי עצוב ! , החזירים הגדולים ביותר הם שופטי המדינה. כן , בדיוק . שופט בית משפט עליון בדימוס מרוויח 5-10 משכורות ממוצעות של שכיר עובד. למה ? , על מה ? , איפה המוסר ? איך אין תחקיר עיתונאי עמוק בנושא ? עצוב ....
השוחה בסנפירו | 04.09.17
2.
הפיתרון פשוט ביותר
במקום שהממשלה תסכן את החסכון הפנסיוני בשוק ההון , היא צריכה להשקיע בפרוייקטים לאומיים נושאי רווחים. לדוגמא, להשקיע את הכספים בבניית דירות בשכירות הוגנת כאשר שכר הדירה ישמש את הפנסיונרים. או במסילת ברזל לאילת, כאשר ההכנסות יחזרו אל הפנסיונרים.
גוברין | 04.09.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת