אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שמוליק ארבל: "משבר קשה בתחום הקמעונאות בארה"ב, לא בטוח שבישראל המצב יהיה שונה"

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
"אם לא נעשה כלום........"
יפה מאוד אבל לא פרקטי לנתח אחורה. מה מציע הכותב באופן קונקרטי לעשות? לא רוצים לשמוע שכל מקרה צריך ניתוח פרטני. הנה דוגמא: חנות פרטית שיושבת בשכירות בקניון - מה על הבעלים לעשות היום כדי לא למצוא את עצמו בקניון ריק בעוד שנה - שנתיים. ומה יקרה לו אם עשה כעצת הכותב והתחזית השחורה לא התממשה? בכל הצניעות, ישראל זה לא אמריקה.
אלי | 14.09.17
7.
אנשים קונים ברשת. עידן חנויות בקניון הולך ונעלם בארה״ב, וגם בישראל.
אין סיבה לקנות בחנות. מזמינים ברשת ומחו״ל בגלל המחירים המטורפים כאן. הרבה קניונים מיותרים בארץ יעלמו. בארה״ב חוץ מחנויות ה Outlet השאר נמקות. הקניונים שוממים מאדם. אנשים קונים באמזון. אתה יכול להזמין בבוקר פלפל מאמזון, ובצהרים זה מחכה לך ליד הדלת. תזמין טלויזיה ולמחרת אצלך. מי לעזאזל צריך לכתת רגליו מחנות לחנות בקניון? מה היתרון? אתה רוצה לקנות מוצר טוב, תבדוק ב consumer report, קבל דו״ח על כל המוצרים שנבדקו ע״י גוף חיצוני ואז תזמין באמזון. הקיצר, לא להשקיע בתחום נדל״ן חנויות בקניון. ראה מצב קניון TLV הגוסס.
דורי מנחם | 14.09.17
6.
כל המומחים לעתיד מספרים לנו
מה שהם קראו במאמרים מקצועיים או שמעו בהרצאות מארה"ב. ברור שתהליכים שקוראים בארהב יכולים להשפיע גם עלינו. בשביל להבין את זה לא צריך להיות ראש המערך המסחרי (שבטח מרוויח 50000 בחודש). כל ענפי המסחר בישראל מוצפים בחברות ועסקים ללא שום פרופורציות לכח הקנייה בשוק לכן רוב העסקים נכשלים. הענף היחידי שלא מוצף הוא ענף הבנקים ולכן כבר 15 שנה הם גורפים רווחים מטורפים בלי קשר למצב השוק. המדינה צריכה להכריח את הבנקים הגדולים לפצל ולמכור חלק מפעילותם ולהגדיל את כמות הבנקים. רוב העסקים פועלים בזכות אשראי בלתי מוצדק וספק אם חוקי שקיבלו מהבנקים.בפועל רוב העסקים מתקשים להחזיר את האשראי והם נמצאים במלכודת דבש של הבנקים המחייבת אותם כל הזמן למחזר הלוואות ולקחת חדשות רק בשביל להחזיק את העסק חי וכל זה רק בשביל משכורת.
שמואל | 14.09.17
3.
מעניין אם מישהו ממנבאי השחורות האלו טייל לאחרונה ב-outlet mall בארה"ב?
חנויות המותגים אולי נסגרו, ובצדק, וזה מאז המשבר של 2008, לא משהו ייחודי לשנת 2017, אבל לעומת זאת כל המותגים התנתבו ל-outlet mall ושם הם נמכרים בדיוק כמו כל מוצר אחר רק בחצי (או רבע) מחיר. התורים בכל חנויות ה-outlet (העודפים) הם מפה ועד להודעה חדשה. תורים משתרכים וארוכים כל יום וכל שעה משעות היום. וזה הולך ומחריף (אורך התורים) לקראת החגים (עכשיו) כמו כל שנה וכמו מאז ומתמיד בתרבות האמריקאית.
הקמעונאות משגשגת ופורחת עם מיתוג אחר | 14.09.17
2.
ל-1
לא בדיוק. רוב המוצרים שאנחנו קונים בחנויות מיובאים אלינו מארצות אחרות. פשוט מי שמרוויח מכך הם בעלי החנויות שאצלן המחיר גבוה עקב הצורך לשלם ארנונה, חשמל, מיסים, משכורות וכו'. מה שכן צריך לעשות זה לפתח את הייצור בארץ ולעודד קניה של מוצרים כחול לבן, כך הכסף באמת יישאר פה
מיכאל | 14.09.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת