אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שטייניץ מקדם הפסקה מלאה של שימוש בפחם לייצור חשמל

73 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

72.
למתלהמים מהעלות
נכון, פחם זול. אבל הנזק ההיקפי שלו גדול פי כמה וכמה, במיוחד כשאין מסננים בכל הארובות. אם יש גז טבעי אז למה לא לנצל? מה שכן, חבל שהוא מציב יעדים לגז ולא לאנרגיה סולרית. מאוד מיותר מה שהוא עושה. עד סוף העשור כבר היינו יכולים להיות עם מעל 100% הפקת אנרגיה סולרית כמעט כל השנה ובמקום זה דוחפים עוד גז ועוד סולר ועוד פחם. למה? את מי שיחדו שם?
jhj | 18.10.17
69.
זה בגלל ששטייניץ אטום חברתית, ולא אכפת לו שמחירי החשמל יעלו
לאחר שמצרים הפסיקה בזמנו (2012 נדמה לי) את העברת הגז בצינור לישראל, שטייניץ הכריח את חברת החשמל לקנות גז נוזלי שהיה יקר מאוד אז, ולא להשתמש בסולר. בתוצאה מכך, חשבון החשמל עלה מאוד למשך שנתיים. לשטייניץ לא היה אכפת, הוא מסודר כלכלית והוא לא רואה את החלשים בחברה.
שטייניץ אדם רע | 18.10.17
57.
שישקיע קודם בצינור הולכת גז שני. מזל שהיו את הפחמיות כשלא סופק גז
הוא קיבל את הכותרת שלו, יאפשר עכשיו לחב' הגז למכור יותר גז ביוקר לחב' החשמל. אבל כשיש רק צינור הולכה אחד, אז בתקלה כמו שהייתה לאחרונה אז כל המשק היה מושבת בלא חשמל. האינטרס שלו לא בטוח הוא אינטרס הציבור, הוא כבר מזמן הפך לוביסט של חברות הגז נובל אנרג'י ודלק קידוחים, מעניין מה הולך מתחת לשולחן.
אינטרסנט של חברות הגז | 05.10.17
46.
שטייניץ דואג לנובל אנרגי על חשבון האזרח
היום מחיר החשמל גבוהים בגלל נובל אנרגי . אם שטייניץ ישבית את התחנות הפחמיות , הכח והחזירות של נובל אנרגי יעלו , ואז מחיר הגז יעלה עוד ועוד . ואנחנו נשלם עוד ועוד חשמל שטייניץ למעשה דופק את האזרחים . זה שעור א בכלכלה . חברה הופכת להיות מונופול , המחיר של המוצרים שלה יעלה ללא הפסקה .
יאיר | 28.09.17
44.
הפחם כמקור זיהום
בעולם משתמשים בפחם בצורה נרחבת ללא זיהום. גם בישראל, חברת החשמל התקינה קולטנים בארובות כך שזיהום האוויר משם קטן. הבעיה כמו שנראית בכתבות הטלויזיה היא במאגר הפחם הלא שרוף, הררי פחם ענקיים בחצר תחנת הכח שמושקים כל הזמן בטונות של מים ונכבשים ע"י טרקטורים כדי שלא לתעופפו ברוח. נראה כשיטה לא יעילה ולא מוצלחת. תבנו מבנה סגור ענק שיכיל את החומר, זה זול יותר מכל העלויות העקיפות של הזיהום.
פחמי | 28.09.17
40.
פחם מול גז
תגובת השר הזויה ולא מנומקת. למרות טענות לזיהום יש אפשרויות ליצר אנרגית חשמל בפחם ללא זיהום ( פילטרים/סולקנים בארובות תחנות הכוח) יצור חשמל בפחם הוא הכי זול למרות הטענה שיצור חשמל בגז הוא הזול ביותר. עובדה זו אינה נכונה כלל. מחיר הפחם הגיע לנקודת שפל שתימשך עוד הרבה שנים. יצור חשמל בגז מהאסדות ישרת את האינטרסים של אנשי ההון ובעלי השליטה, ויזרים לכיסם הון תועפות מכספי המדינה. הליך העברת הגז מהאסדות יקר עקב אי פיתוח כמתוכנן , חוסר תקציב, אי גיוס כספים כמתוכנן, כישלון ההנפקה,עיכוב גדול בבניית הצנרת. מסקנה: השימוש בפחם באופן חכם אפקטיבי ומסונן הוא המקור הכי זול ויעיל. התחנות כבר קיימות ועובדות. הליך הפקת אנרגיה פחמית הוכיח עצמו כבר יותר מ-30 שנה. במשקי אנרגיה בעולם לא מסתמכים אף פעם על מקור אחד. אם היינו רק ממקור גז לא היה חשמל בתקופת חגי ראש השנה. חומר למחשבה לקברניטי משק האנרגיה.
משה / מהנדס אנרגיה | 27.09.17
38.
פילטר עבור פוליטיקאים מלוכלכים להפחתת השחיתות
עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל: "השלב שהושלם היום הינו חלק מפרויקט רחב היקף בעלות כוללת של כ-8 מיליארד שח שחברת החשמל מובילה בשנים האחרונות. אנו גאים על כך שהחברה ועובדיה מבצעים אותו במסירות ומקצועיות במטרה לעמוד ביעדי הפחתת הפליטות לצד צמצום השימוש בפחם." היום, יום שני, ה-28 אוגוסט 2017, בתחנת הכוח אורות רבין שבחדרה, הופעל לראשונה סולקן יחידה 6 בהצלחה להפחתת פליטות תחמוצות הגופרית ,דרך הארובה הרביעית שהוקמה במיוחד לצורך הפרויקט הלאומי ל "הפחתת הפליטות" ונראית ממנה פלומה לבנה של אדי מים...
www.iec.co.il/mobile/pages/mobilespokesman | 26.09.17
34.
ביטחון
כוונה נפלאה (כאילו). להקטין זיהום אבל אתה מזהם את ביטחון המדינה. למה להגביר מוטיבציה אצל האויב לפגוע במקור האנרגיה שמעתה מתחיל לשיטתך להיות היחידי שנמצא בים וקשה להגן עליו מאוד עכשיו אתה מודיע להם שאפשר להרוג את המדינה ביריה אחת בים כי אין לה אלטרנטיבה אנרגטית כי אתה צריך להתפייף בכל מחיר!!! א. אלטרנטיבת הפחם חייבת להשאר כפי שאתה יכול לראות עכשיו בתקלת הגז. ב. נא לא לשתף את האויב במידע כזה. ועיקר הבעיה היא עידוד אגרסיבי של האויב לתקוף כי הוא רואה כמה השר חכם.
מרחב | 25.09.17
29.
פרשת הצוללות שלב ב'
ד"ר שטייניץ היקר, נחקרת כבר בפרשת הצוללות? כל הכוורת הסובבת אותך בחקירות. האם פרשת משאבי הגז, הינה פרשת הצוללות שלב ב'? מיהם אנשי הכוורת שאמורים לקבל החלטות/בונוסים בפרשה החדשה? למה שניתן בך אמון הפעם? אולי תתפטר ותפנה את מקומך, למי שיודע לקבל החלטות, לטובת אזרחי המדינה ולא לטובת הטייקונים?
זיקו | 25.09.17
24.
סולארי כבר יותר זול מגז ויותר זול מפחם
צריך לבנות רק שדות סולארים עם גיבוי של גז. כך שבשעות היום החשמל יהיה סולארי פלוס רוח ובשעות הלילה אגירה שאובה שדות של בטריות ויצור חשמל בגז. בסופו של דבר רוב החשמל נצרך בשעות היום ולכן אפשר להגיע למצב ששמונים אחוזים מהאנרגיה בישראל תהיה סולארית ורק 20 אחוז על גז. ויפה שעה אחרת קודם. אז כן לסגור תחנות פחמיות ולא לבנות תחנות על גז גם אם האדונים של שר האנרגיה רוצים. תפקידו של שר האנרגיה הוא לא לדאוג שברוני הגז ירוויחו אלא שיהיה אנרגיה זולה ונקיה ואמינה לתושבי ישראל.
חם או יפת | 18.09.17
22.
רק סולארי (ואנרגיית רוח, אולי)!
לפני חצי שנה התבררה האמת: חשמל סולארי בישראל כבר זול יותר מכל מקור אחר. במערב אירופה גם אנרגיית רוח זולה יותר, אבל באזור שלנו - אבו-דאבי מכניסה עכשיו כושר יצור סולארי אדיר משיקולי מחיר. אין סיבה כלכלית להשתמש במאגר הגז, חוץ מטובת המפעילים (של שטייניץ).
גז יקר יותר מאנרגיה מתחדשת | 18.09.17
21.
מדינת הקובינות
בימים שכל יום חצי ממהודורת החדשות עוסקת השחיתות אני בספק אם ההחלטות השר המתקבלות הם משיקולים לטובת הציבור . אז שתדעו אזרחי מדינת ישראל כי חברת החשמל עומדת בפני סיום פרוייקט ענק להפחתת מזהמים בתחנות הכח אשקלןן וחדרה בעלות של מליארדי שקלים פרוקטים אלו לא הוסיפו קילוווט 1 אלא רק הוצאה נוספת לעלות מחיר החשמל וכיאה למדינת הקובינות לאחר ההוצאה הגדולה נשאר לסגור את התחנות כדי שכל ההשקעות ירדו לטמיון . לכן מה שחשוב הוא להקים תחנות חדשות עבור היצרנים הפרטיים כמו דוראד שחלקה בבעלות תורכית .
אזרח מודאג עובד חחי | 18.09.17
20.
8-אתה טועה, מה שרואים מהארובה בחדרה אלה אדי מים
הם תוצר של תהליך חדש יחסית לסילוק מזהמים מהפליטות. יש כמובן גם גזים מזהמים, אבל הם שקופים ולא רואים אותם. המסקנה היא - לא בהכרח צריך להיבהל ממה שרואים (אצלנו בחיפה יודעים את זה ממזמן בגלל הלבניות שהוציאו אדי מים). אבל אולי יש מקום לדאגה ממה שלא רואים. בשביל זה יש דוחות של המשרד להגנת הסביבה.
רעות | 18.09.17
11.
"חברת הפחם"
יש דבר כזה. דירקטוריון, מנהלים, מזכירות, פקידים ועוד רבים וטובים. ג'ובים חלומיים. תנאי שכר מעולים. גיחה קלה לחו"ל מדי פעם. חיים קלים. חיים טובים. בקרתי שם כמה פעמים. מה יהיה אם שטייניץ יסגור את ברז הפחם? יחתמו אבטלה? לא. אני סמוך ובטוח שכוחותינו ידאגו להם. ראשית, יקבלו פיצויים, פיצויים ביד רחבה. יקבלו ג'וב אחר. אין סיבה לדאגה.
אוריה החיתי | 18.09.17
7.
מה שלא מספרים לכם הוא...
שתחנת כח פחמית לוקח הרבה ימים להתניע ולכבות ואילו התנעה וכיבוי של תחנת כח על גז הוא עניין כמה דקות. כיום יש יצרני חשמל פרטיים שעובדים על גז ומתחרים בחברת החשמל. הבעיה היא שחברת החשמל יושבת על השאלטר ומחליטה איזה תחנות להפעיל ואיזה להשבית בהתאם לצריכת המשק (עומס). המחוקק היה חכם וקבע בחוק כי חברת החשמל נדרשת לדאוג שחברות החשמל הפרטיות יופעלו ראשונות ורק לאחריהן תחנות חברת החשמל (הגנת ינוקא). אבל מאחר ותחנת כח פחמית לא ניתן להפעיל ולכבות באופן מיידי הן תמיד פועלות (base load) ולכן תמיד זורם כסף לחברה. צריך להבין שתחנות הכח הפחמיות הן הלחם והחמאה של חברת החשמל ובלעדיהן חברת החשמל יכולה למצוא את עצמה כמעט ללא ייצור חשמל כלל כאשר עיקר החשמל מגיע מחברות פרטיות. לפיכך אני לא צופה שינוי בנושא בטווח השנים הקרובות ולא משנה כמה עוד אנשים ימותו מזיהום האוויר (שאותו ניתן כיום לראות מדי יום מעל ארובות תחנות הכח הפחמיות).
טל | 18.09.17
4.
חבל שהמחיר האמיתי של זיהום הסביבה הוא בכלל לא מוניטרי
ועדיין מודדים אותו בשאלת ה'כמה'. את המחיר האמיתי ישלמו ילדינו ונכדינו—לרבות ילדי ונכדי שרינו הנכבדים בממשלה—בבריאותם, בחייהם ולבסוף גם בכספי המיסים שלהם, שעלותם כנראה ותעלה בהרבה על סכומי החיסכון קצר הטווח שמשרד האוצר מיישם.
ארז | 18.09.17
3.
שינוי מבורך וחשוב!
גז טבעי מזהם הרבה פחות מפחם. גז טבעי מזהם פחות ופולט חצי כמות פחמן מאשר פחם. עדיין המדינה עושה מעט מדי במעבר לאנרגיות חלופיות. המטרה צריכה להיות שכל צריכת האנרגיה של ישראל תהיה מאנרגיות חלופיות - לכסות כל גג בארץ בפנלים סולארים. רוב המכוניות הנמכרות שותות דלק ומזהמות ואין מכירה משמעותית של רכבים היברידים חסכוניים.
א | 18.09.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת