אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אביגדור יצחקי יורה לכל הכיוונים: "אחרי שהזוגות זוכים הם ישר מתלוננים"

170 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

164.
השיטה גרועה
מחיר למשתכן הוא פלסטר לבעיה. זהו פתרון פיקטיבי: אין התחלות בניה, אין דירות אין אכלוס. והגרלה לא פותרת כלום אם אין דירה בטווח זמן סביר (5 שנים?! הצחקתם אותי). ואם זוג צעיר מוותר על הזכיה או מתלונן, מה, לא עצרו לשאול "למה"? בינתיים מבזבזים כספים ולא פותרים את הבעיה. צריך לעשות "פוס", לתכנן ואז לבצע. להפסיק לירות מהמותן
דוד | 23.09.17
163.
רק בניה מסיבית תביא לירידת מחירי דיור, אשר דיור זול זהו אינטרס לאומי ->
כל זה יגרום לפיתוח המדינה ושוק המקומי שיהיה אטרקטיבי להשקעות רבות שיפתחו עוד יותר את המדינה , כמו כן כאשר אוכלוסיה יהודית תגדל פלאים בארץ עקב אותה הוזלה משמעותית של דיור שיביא עליה יהודית ענקית למדינת ישראל ותפסיק ירידה ממנה, ותגדיל ילודה יהודית בארץ!!!. יהיה גם פתרון לסכסוך עם ערבים כי אז לא תישאר שום תקווה למדינה ערבית בארצנו ועורבים יסכימו לעזוב תמורת פיצוי "דמי עזיבה". המצב של היום הוא אינטרס של ספקוליינטים בודדים ופוליטיקאים סוחטים את יהודים פשוטים שמנסים לקנות דירה שיותר מ 50% הם מסים שרובו הולך להמתיק את חיי הערבים כדמי שתיקה. וכך אנו רואים שהוזלת דיור יביא לא רק לשגשוג כלכלי ופיתוח לאומי אלא יגרום לפתרון המדינאי!!!...
שמואל | 23.09.17
158.
הקבלנים לא מפסידים הדיירים בהחלט !
קבלן לא יפסיד כסף הוא פשוט יוריג את איכות המוצר. בדיוק כמו שלקח זמן עד שהבינו שהסיני יודע לייצר מוצר מצוין כשמשלמים מצוין ומוצר פח כשמשלמים מעט !!! אלה החיים... תזכרו כל הביניינים של מחיר למשתכן ישארו לץמיד במחיר נמוך בעוד 7 עד 10 שנים כולם יאלצו חבצע שיפוצים במיליונים.... בתקווה שאף בניין לא יקרוס כי לא הכניסו מספיק ברזל !! העולם עוהר לבניה איכותית, עם בניינים בעלי ניצול אנרגיה טבעית... בישראל הולכים הפוך בונים ברמה הכע נמוכה שיש רק כדי להגיד נתנו דירות !!!
איציק | 23.09.17
157.
2 סיבות למחירים מופרעים - סיבה 2
סיבה שנייה היא כמובן מדינת תל אביב וגרורותיה ששואבות את מירב משאבי המדינה. בצפון ובדרום אין כלום. אבל כלום. במיוחד אין עבודה. אנשים פה נוסעים 100 ק"מ לעבודה כל יום! טירוף! אני נמצא בארץ בביקור מחו"ל ובשבוע שאני בארץ נסעתי כבר 4 פעמים לתל אביב. 200 ק"מ הלוך חזור מהצפון כל פעם. ערב ראש השנה, נתב"ג, לונה פארק עלוב, למה הילדים משתעממים רצח כי אין כלום מה לעשות בצפון, והופעה. לדוגמה, בחו"ל יש לי שני שדות תעופה בין לאומיים במרחק 30 דקות. לכן יש הגירה מאסיבית למרכז (או מי שיכול יורד מהארץ, כדוגמתי). אנשים גרים בכוחים החשוכים של מדינת תל אביב וגרורותיה, איכות חיים ירודה מכל מדינת עולם שלישי ממוצעת, כי אין ברירה. עד שלא יפתחו את הצפון והדרום בצורה מאסיבית, ולא ע"י רכבת מקרטעת שחצי מהזמן מקולקלת או מושבתת, כלום לא ישתנה. לסיכום, יצחקי, באמאשך, תלמדו משהו מחו"ל. לא יקרה כלום. פחות לברבר. וקצת פחות שחיתות. מדינת ישראל מפתחת במהירות סממנים מובהקים של מדינת עולם שלישי, וחבל.
אייל | 23.09.17
156.
2 סיבות למחירים מופרעים - סיבה 1
סיבה ראשונה היא הריבית הנמוכה בעולם. כשהריבית נמוכה מחירי הדיור עולים ולהיפך. זו אקסיומה שלא ניתנת לשינוי ותמיד תמיד נכונה בכל העולם, לא רק בישראל. זה לא בשליטת יצחקי, כחלון, ביבי, טראמפ, או אם יש אלוהים, בשליטתו הוא. אממה, הבנקים המרכזיים בעולם רועדים מהעלאת הריבית מכיוון שהעולם שקוע בחובות מערבולת הקרדיט כדי לספק את הצריכה האובססיבית והמיותרת כדוגמת האייפון X. העלאת הריבית, במיוחד בישראל, תגרום למדינת הקלפים הזו לקרוס בגדול. אנשים פה ממונפים בדיור ברמה של סרט אימה. אבל אין ברירה, בסוף זה יקרה, בארה"ב התחילו, והריבית תעלה בשאר העולם בקרוב על מנת להאט את מערבולת הקרדיט. אזי בGFC הבא, הבא עלינו לטובה, לא יהיה מרווח נשימה בהורדת הריבית (השתמשו ברובו ב2008), ואז מחירי הדיור יקרסו ובגדול.
אייל | 23.09.17
154.
הדבר היחיד שעבד
היה חוק מע"מ אפס. למרות שלא עבר, ערב אישורו בכנסת המחירים צנחו בפתאומיות ואני ומשפחתי רכשנו דירה שמעז עלתה ב-40%.... התקשורת, שפחדה ועדיין פוחדת מלפיד, בחרה לתקוף את החוק ומסמס את הישגיו - הישגים שהיו קצרי טווח בגלל פירוק הקואליציה ע"י ביבי (גם פוחד מלפיד). אבל המספרים לא משקרים. השפל הכי גדול במכירת דירות והלחץ הכי גדול שהופעל על השוק היה ערב אישור החוק: https://img.wcdn.co.il/f_auto,w_700/2/4/6/1/2461689-46.png
יגאל | 23.09.17
147.
אני מריח פחד
כמה תגובות שטנה אל האיש מצד בעלי דירות.. נראה שהוא עושה משהו נכון. הציפייה להורדת מחירים מלחיצה את מי שיש לו דירה. אפשר להבין את זה אבל,הפחד שמשתקף מהתגובות כאן מבהיר באילו נקודות המאבק הזה נוגע.בצדדי המיתרס יש את מי שאין לו ואת מי שיש לו! אלו שיש להם-נחושים לקלל,לאיים ולצעוק. אבל לאלו שאין פשוט אין מה להפסיד. המחירים ירדו! זה נגמר. קצת סבלנות וזה מגיע.
סנדלר יחף | 23.09.17
130.
דירה צריכה לעלות שנה עד שלוש של שכר חציוני במשק.
המחירים צריכים לרדת ב 80 אחוז, לא 30. המדינה מאפשרת למעט שחקנים מסויימים ( כמו בעלי הבנקים ) להרוויח הרבה ולהמונים להפסיד. צרכים בסיסיים של אדם, כמו מזון וקורת גג אסור שיהיו כלי לשעבוד. לעבוד 30 שנה בשביל מקום לגור בו זה גרוע, כשלון שלטוני מתמשך.
עשויה ממלט, לא זהב. | 23.09.17
129.
למה לא מבין?
למה לא מבין, זה כל כך ברור, מדובר בחבורת ילדים מגודלים, שלא מסוגלים להרים אבן, ובמהלך העשור האחרון חוץ מלהתבטל ולטרוף את החיים הם לא עשו דבר כדי לקדם את עצמם למען המטרה. כדי שהם יהיו מרוצים, אתם צריכים לשלוח להם בדואר, היישר ממשרדו של כחלון, מעטפה ובתוכה מפתח לדירה חדשה מתנה מהמדינה. זה הכול,לא מסובך.
לא מגלה | 23.09.17
127.
כשמתחילים לנסוע, בשלב הראשון גומאים 0 ק"מ.
המצב הנוכחי עם מחירים גבוהים טוב אך ורק לקבלנים, לבנקים, ולעסקנים. המצב לא טוב לרוב הציבור הישראלי, ולכן צריך להשתנות. וכל שינוי מתחיל בצעד אחד. כשהכתב ימצא את הפתרון להוקוס פוקוס ויש דירה, שיגיד לי. בינתיים יש אחת מהשתיים: להתחיל לבנות ולהמתין, לעשות מעשה אריאל שרון- ולהקים יחידות דיור קרקעיות ל2 מליון איש.
צריך להתחיל איפה שהו | 22.09.17
126.
לבנות בלי תשתיות זה אסון לאומי - המערכות שלנו קורסות !
זה לא רק כבישים שאין , זה אין כיתות לימוד, זה אין גני ילדים והכי סכנת נפשות זה אין בתי חולים בטווח קצר כי הפסיקו לבנות בתי חולים חדשים וזה גם מתחבר לאין מרפאות קופות חולים חדשות . מדינה שניבנת בלי תכנון בכלל בשום דבר !
שיתפטר עדיף # | 22.09.17
125.
גם אותו הויטרנרים עושקים ודורשים עבור חיסון עוף 400 ש"ח.?למה לא מוכרים חיסונים למגדל ?
ברור כול עוד משרד החקלאות יעשוק מגדלי תרנגולות ויעמוד לצד הגילדות גם מחיר הדירה לא ירד בלי ניפוץ הבועה. מספיק להשתמש בכספי המדינה לבלום את ניפוץ הבועה ומיתון הירידת מחירים . לתת למחיר המופקע והעושק להתפוצץ.
יואב | 22.09.17
122.
פופוליזם יקר על חשבון הציבור
יצחקי טועה ומעיכה,היצע קטן באזורי הביקוש,תמיד מעלה את המחירים,כחלון וחבריו מנסים להמציא תוכנית כלכלית אשר אינה עומדת במבחן המציאות.הצפת הפריפריה באלפי דירות,ללא תשתיות של תעסוקה חינוך וכו,לא תגרום ״לזוכי דיור למשתכן״להתגורר בדירה שזכו.וכך נהיה עדים לאלפי דירות רפאים ולפשיטת רגל כלכלית לאלה אשר זכו בהגרלות דיור למשתכן.
גדי | 22.09.17
120.
ירידת מחירים בדירות - אפשרית בהחלט, וגם היתה כבר ירידה מסיבית סביב 2000
לכל הנביאים מהבטן --- עובדה כלכלית: תגובת שוק הדיור לשינויים איטית - מספר שנים בין ארוע (עלייה המונית) ובין ההתאמה. בפועל קובע את מחיר הדירות פרמטר יחיד: היצע. הצפת השוק בדירות ״מחיר למשתכן״ תאלץ הורדת מחירים. ב-1991 מיד עם העליה ההמונית מרוסיה עלו המחירים מאד. במקביל החלה בניה בכל רחבי הארץ. העלייה נעצרה, וכרגיל - השוק מגיב לאט לשינוי. היו 3-4 שנים של עצירת מחירים, ואז ירידה ממוצעת של בין 5% ל 10% בשנה לאורך כ5 שנים. זה מאתר הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. העלייה של היום החלה כשסטנלי פישר הוריד את הריבית - אבל שכח לסדר הגנות מתאימות לשוק הדיור. ידעו שמשקיעים יעברו לנדל״ן - אך לא נקבע מס רכישה מתאים, מס הכנסה מדורג על הכנסות מנדל״ן. נוצר מעגל עליית מחירים. הכלכלנים מבית מדרשו האמינו שהשוק החופשי יתאזן מעצמו, ושכחו שמנעו מהשוק להיות חופשי. ישראל קטנה מלקיים ״שוק משוכלל״. גם ה״משדרגים״ לא יוכלו לחכות הרבה עם הדירות הישנות. הם כבר התחייבו לדירות חדשות, ובזמן מסויים יהיו חייבים למכור. לדעתי בעוד כחצי שנה נשמע את ה-״קנאק״ המיוחל, ואנשים יתחילו למכור במחירים נמוכים יותר - מחוסר ברירה.
משה זוכמיר | 22.09.17
119.
This guy has no idea what he is talking about - see what he said exactly two yers ago...
On September 1st 2015, he was interviewed by Kakalist - and that's what he said. Keep in mind that in reality the prices went up 50%... בכל הנוגע למחירים ציין יצחקי: "שוק הדיור הוא לא רק להקים דירות. יש עסקאות על קרקע פרטית. יש על קרקע מדינה. השוק מורכב מקרקע פרטית שיש לקדם בנייה בה. הוא קשור בשוק השכירות 650 אלף דירות בשוק הפרטי. אנו נוציא חוקים על מנת להגדיל את השוק המוסדי בשוק השכירות באופן מאסיבי. הקרקע הפרטית תקבל קידום כי רשויות מקומיות יאפשרו בנייה של דירות אלה. קרקעות שיזמים לא יבנו עליהן יילקחו מהיזמים. יש ליצור מצב בו זוג צעיר יכול לרכוש דירה. לדעתי, עד סוף השנה נבצע מספר מהלכים, בהבאת עובדים. תיעוש. תכנון. שיבלמו את המחירים ויורידו אותם. אם עד סוף השנה יגיעו עשרות אלפי סינים רק בגלל זה מחירי הדיור ירדו".
Yossi | 22.09.17
113.
אין מחסור בקרקעות במדינה. חוץ מגוש דן.
בגוש דן חסרים קרקעות כו בערים אלו בנו חצי ממה שצריך בעיר מודרנית. התחדשות עירונית צריכה להיות מלווה בחידוש תשתיות תחבורה ציבורית וצנרת מיים וביוב. בתוך הערים צריך לגבות אגרת גודש משמעותית 10000 לשנה לרכב חוץ מנכים בלבד. ובלבד שהתחבורה הציבורית תהיה בעודף ובשיטות מודרניות כמו אובר ועוד כאלו. מוסדות חינוך בקמפוסים. וחנויות מכולת וירקות כחנויות נוחות מרושתות יעילות ובמחיר תחרותי.
שמעון | 22.09.17
104.
לא תוכלו לעצור את עלית המחירים באמצעות פסיכו
לא תוכלו לעצור את גל עליות המחירים הבא באמצעות פסיכולוגיה. יש את ה"פיזיקה של ביקוש והיצע. כחלון וחבר יועצי אחיתופל שלו גרמו לקיטון במספר התחלות בנחחה, ההיצע קטן, וזה יגיע לכדי פיצוץ. כחלון יודע שהוא מוביל לאסון. הדבר היחיד שמענין אותו זה האם האסון יתגלה לפני הבחירות או לאחריהם.
טל | 22.09.17
92.
ראיון מלטף. למה לא שאלו אותו על הכשלים בתכנית?
מדברים על בניית 10 בניינים במקום שמיועד ל5. דירות עם כיוון אוויר אחד. בניינים עם יותר מ9 קומות עם מעלית אחת. אין הגבלות ליזמים? איך לא שואלים אותו על זה? מי ירצה לגור בדירות האלה? דירות כאלה, עדיף לא לבנות... ועוד אחרי כל הצפיפות, איןמקום לחנות ואין תחבורה ציבורית... דירות במרכז אתונה נמכרות ב200 אלף ש"ח! טירוף
חכם בטיטו | 22.09.17
87.
אם המחירים ירדו, כך תרד עוד איכות הבניה...
המזעזעת גם ככה..זה המחיר באנחות המצחיקות שיקבלו הקונים, הקבלנים הגדולים לוקחים קבלנים קטנים, שותים להם את הדם..כתוצאה מזה הקבלן הקטן חוסך בחומר ובאיכותו..בכוח אדם איכותי..ועוד, בסוף הקבלן הקטן מתפרק ועוזב או פושט רגל..ואז יוצא שמספר רב של קבלנים קטנים שחוטים וגמורים בנו לנו את הדירה באיכות תחת! ומתי יבינו ה"חכמים" למדינה אין אפשרות להורדה ממשית של מחירי דיור בלי לגרום לקריסה של חלק מהבנקים ולכאוס מפלצתי במדינה(נכס ששוה פחות ממחיר המשכנתא שהלקוח לא מחזיר..) מזכיר לכם משהו? מדינה קטנה בשם ארה"ב..
פיפו | 22.09.17
82.
מוכן ל- 800K ל- 4.5חד לא מוכן לחובות ל- 30 שנים שילדיי יצטרכו לשלם
ל- 40 הקבלן, נכון, לא קניתי ב- 2007 כשיכולתי לקנות במזומן 2 בתים צמודי קרקע בפריפריה שעלו בזמנו 350K וכל בית ישב על חצי דונם או יותר. האם אי קניה בזמן אמורה לגרום לי לטול חובות ל- 30 שנים כשספק אם ילדיי יוכלו לממן? מה תגיד לצעירים היום בני ה- 30 עם 3 ילדים ושכר של 20,000 ש"ח בחודש שהם צריכים לטול חובות ל- 30 שנה בעבור דירה שעלות בנייתה 250K או ללכת ל- relocation ולקנות בית של 250מ בנוי על מגרש של 2 דונ0 ב- 90K$? הישראלים ישארו תמיד ישראלים. 3 ילדיהם כנראה שלא. מוכן להנחה של 200K כמעט בלי חובות ולא לפנטהאוז ב- 2M ש"ח שמשמעותו 30 שנות חובות. כעת השאלה היא מי האידיוט שבפרויקט מחיר למשתכן שם דירת 2M ש"ח בפריפריה? עצתי, שישאר תקוע איתה ולא יוכל לשחרר את הכסף מהפרויקט או שימכור ב- 900K וירוויח עליה 30%. שנה טובה.
מגיב ל-40 | 22.09.17
80.
האיש הזה קצת מדאיג אותי
רוצה לבנות דירות ללא תשתיות ורוצה שהדברים יתקבלו בהבנה..... אין דבר כזה בשום מדינה מתוקנת.לפי המשוואה של האיש הזה הרחובות יהיו כמו בהודו.....עודף אנשים,צפיפות נוראית ,תחבורה מקרטעת,בטונדות בכל מקום,ויאללה לזרוק לשם אנשים בשביל לסתום להם את הפה..... מה אגיד לכם אם זה האיש המנהל את הדברים וככה מחשבתו אז כלום כלום כלום לא השתנה מאז העלייה השנייה. שיטת הברדק לא רק שחודרת מלהתקיים אלא שהיא עוד צוברת תאוצה ככל שישנם אנשים כמו האיש הזה המחזיקים במושכות הניהול.מבחינתי זה ביזיון אחד גדול.
חיים | 22.09.17
79.
אז הנה לי התשובה בשבילו
הוא יודע אבל מתמם אז הנה התשובה לקבל מתנה זה משהו חינם אך שאתה מקבל תמיכה מהמדינה ומגלה שיש קומבינות, כשלים, חומרי גלם לקויים ושקרים במפרט אתה יודע עבדו עלייך. אז המחיר של הדירה הזו גם לא מוצדק וגם לאחר תקופה יתגלה כנזקים כספיים אלא אם יצא לך לעשות ביטוח דירה יקר לכל הזמן בו אתה מתגורר. אז האם הממשלה באמת רוצה לעזור לנו הזוגות הצעירים שגם במחירים כאלו אנחנו נפשוט רגל או שהוא בא לקמבן כדי שנקנה או נעשה לו הון פוליטי או בכלל תומך בקבלנים... תהיה עמדתו האמיתי באשר תהיה אין היא נקיית כפיים
דודי השוכר | 22.09.17
76.
אביגדור יצחקי. שרפת מיליארדים לשוא.
בארבעה מליארד שקל ששרפת כל אחד היה מצליח והנה מהפעילות שלך לא יצא כלום. את זה נכתוב בהיסטוריה שלך. ואת אחת משכונות הרפאים שהקמת נקרא על שמך. כמה כלים נתנו בידיים שלך. את כל הכלכלה. ומה יצא - כלום. אני חושב על המיסים העצומים ששלמה כתר פלסטיק למדינה כשסמי סגול מכר את מפעל החיים שלו. ואיך המדינה שרפה את הכסף ברגע. בא לי החשק לבכות.
ק | 22.09.17
72.
כשקראתי על מטבח במחיר 150000 ש"ח הבנתי
שכרגיל הכל מניפולציות תקשורתיות. הדבר היחידי שבאמת מדאיג זה השיטות הכוחניות שהוא מוביל, הכפפה של כל הגופים אליו (מה זה פה סין? ) ותכנון דורסני שכנראה מתאים לטיפוס . הכי קל לנהל בצורה כזאת בכל מערכת - ע"י פחד. אבל התוצאות של ניהול כזה , לעולם אבל לעולם יהיו גרועות , כי כשמהמערכת שכפופה לך מפחדת ממך היא תרצה לרצות במקום למלא את תפקידה.
ירון | 22.09.17
67.
אביגדור יצחקי-הפופוליסט הלאומי
המחירים ימשיכו לעלות,ועוד איך ימשיכו.כל עוד לא נראה 100000 התחלות בניה המחירים לא יפסיקו לעלות.קצב גידול האוכלוסיה בעליה מתמדת.באוכלוסיה החילונית יש מעל ל 3 ילדים.ב 2050 יהיו כאן לפחות 18 מיליון תושבים.צריכים לקבל החלטות לבניה לגובה במקום השכונות הישנות המתפוררות ברחבי ארצנו.הבירוקראטיה אצלנו מסורבלת.עניינים לא זזים.תמא 38 צולע.מי שלא קונה דירה היום ישלם בעוד 10 שנים הרבה יותר
א | 22.09.17
65.
יכולת קנית דירה ,
תיקנו דירה מה שאתם יכולים ואיפה שאתם יכולים כל אחד לפי היכולת שיהיה לכם גג בחיים ,אתם רוצים אבל המחירים לא ירדו ואם תקשיבו לפטפטנים בצמרת כולם שקרנים ויובילו אותכם עם המתח והעצבים לתוצאה של מחלות והפסד החיים והם יובילו אותכם רק לשיכון אחרון של קבע ואז כבר מאוחר ובביטוח לאומי סופרים כאלה,,, בצער כתבתי כי רבים לא מבינים את החיים ,קנה היום מחר זה שלך!
xחיים | 22.09.17
54.
הסביה שהזוכים ממורמרים היא חברת י.ת.ב
הפולטיקאיפ לא רצו להתלכלך בשחיתות באופן ישיר, אז הקימו חברת קש שמטרתה לאסוף את השוחד מהקבלנים, להעלים עין כשהם רומסים כל חוק וזכות יסוד של "הזוכים" ובתמורה הפולטיקאים מזרימים לי.ת.ב המון כסף בשביל "השירות החשוב" שהיא נותנת "למדינה". טענות חמורות, אתם אומרים? אז למה אחרת שיתב תאשר ליזמים להעלות מחירים לרוכשים שכבר חתמו עמם על זכרון דברים, לדחות מועדי מסירה, מבלי שיש מסמך שמאשר זאת ובניגוד לחוק המכרזים? ואיך י.ת.ב מרשה לקבלנים לשמור זכויות בניה בניגוד מפורש למכרז? יש רק הסבר אחד - שחיתות
"זוכה" | 22.09.17
51.
לבנות ללא מוח זה לחיות ללא ריאות!
איכות הסביבה היא הדבר המרכזי בתכנון נכון בגלל שכמות האוכלוסיה פר מטר רבוע מצוייה כל הזמן בעליה. להקשיב לאדון יצחקי שבתפיסתו עדיין חי בימי בן גוריון זה כמו להקשיב ללמארק שטען שסוכר הוא זה שמוליד נמלים. תכנון סביבה זו לא רק תחבורה זה גם עומס חום . על כל עליה של מעלת טמפרטורה עומס החום עולה בעד 15 מעלות ברחובות המתוכננים לא נכון וזה בשל העדר הצללה ומעבר של רוח מקררת. וזו רק דוגמא קטנה מידי רבות. יצחקי בונה כאילו אין מחר ויגרום למחר להראות כאילו אין עתיד!
אמת | 22.09.17
44.
חחח ישראלים טפשים
לשלם משכנתא ושכר דירה למשך חמש שנים כשבזמן הזה הרבית תעלה, לא יודעים מי יהיו השכנים( ארכי פרחי תפרנים שכל היום יעשו רעש ויצעקו אחד לשני בבר דודו ) תיקנו תיקנו שלנו יהיה דירות זולות להשכרה, משקיעים את ההון ההתחלתי בסולידיות, חיים בשכונות חדשות ברמה גבוהה עם כל התשתיות שזה הכי חשוב
אורך רוח  | 22.09.17
39.
לכותב הסיפור בהמשכים ולשאר המתלוננים
אתה אמיתי? אתה יודע כמה הנחה הפנטהואס נותן לך? קיבלת מתנה של 700 אש״ח (!) מהמדינה ואתה אומר סליחה אבל אני רוצה לקבל רק 150 אש״ח? אדוני אידיוט. דבר נוסף לא כולם צריכים לקנות בית גם אם הם בני 50 ויש להם 3 ילדים. אם לא השכלת לרכוש השכלה ולהתנהל כלכלית נכון אל תצפה שהמדינה תדאג לך. כמו שהדתיים אוהבים להגיד ״אלוהים עוזר למי שעוזר לעצמו״ אז אם (לשיטתך) 750 אש״ח לדירה זה כבר סכום גבוהה מידי כלומר תידרש להחזרי משכנתא על 90% מהסכום הזה (ולא תוכל לעמוד בהחזרים אלו) אז סלח לי שוב. אדוני אידיוט ואדוני צריך ללכת לגור בשכירות או לעבור לשדרות שם יימצא דירות היום במחיר כזה, או למחיר למשתכן באופקים.
אחד שלמד | 22.09.17
34.
האדם היחיד בעולם שיודע לנבא בדיוק את עציד הבורסה
חוץ משמואל הנביא. רק דגנרטים מוחלטים מביעים את הבטחון האבסולוטי הזה כשמדובר בחיזוי תנודות שוק. האמת היא, שסביר להניח, שכל דירה שנמכרת במחיר למשתכן רק תעלה את ממוצע מחירי הנדל"ן בישראל מיד לאחר תקופת צינון ההתלהבות וההמתנה למחיר למשתכן. המדינה רוצה, כמו הבנקים, שמחירי הדירות יעלו וזה בדיוק מה שיקרה. כל בעלי התקווה, צר לי. קנו עכשיו או שתשארו בלי, בדיוק כמו ברוב אירופה.
ירון | 22.09.17
31.
הציבור אינו מאמין לאף אחד. כאן הבעיה !
היום מודיע מאן דהוא שהמחירים ירדו. מחר מופיע סקר שהמחירים דווקא במגמת עליה. אתמול הודיעו על קיפאון ושלשום שהמחירים ברבעון האחרון זינקו בכך וכך אחוזים. כאן הבעיה : אין הנהגה שמתווה דרך וקובעת. שר השיכון פונה ימינה ושר האוצר שמאלה. הקבלנים ממשיכים קדימה או אחורה והציבור מבולבל.
שדרות | 22.09.17
30.
הציבור אינו מאמין לאף אחד. כאן הבעיה !
היום מודיע מאן דהוא שהמחירים ירדו. מחר מופיע סקר שהמחירים דווקא במגמת עליה. אתמול הודיעו על קיפאון ושלשום שהמחירים ברבעון האחרון זינקו בכך וכך אחוזים. כאן הבעיה : אין הנהגה שמתווה דרך וקובעת. שר השיכון פונה ימינה ושר האוצר שמאלה. הקבלנים ממשיכים קדימה או אחורה והציבור מבולבל.
שדרות | 22.09.17
25.
זה נחמד להגיד "עכשיו הייתי קונה רק במחיר למשתכן"
ומה עם כל אלה שלא זכאים? אלה שאינם זכאים רק יושבים וממתינים לחכות מה יקרה למחירים, ובקרוב הם יתייאשו ויהיה פרץ של ביקושים, שיביא לעלייה חדה במחירים. אז 100,000 זוגות צעירים אולי (ובאמת אולי) יהנו מדירה בהנחה, אבל יש עוד מאות אלפי משפחות וזוגות שאינם זכאים, שימשיכו לקנות במירים הרגילים, שלא באמת יורדים.
אמיר | 22.09.17
21.
עד מתי הממשלה תמשיך לסבך ולשקר את הזוגות הצעירים
מציעחם דירות על הניר לעוד 5 עד 7 שנים דירות בלי תשתיות כאשר הזוגות הצעירים מוצאים את עצמם בלי בתי ספר גני ילדים קופות חולים וכו וגם שהבנין נבנה תחת קו מתח גבוה שיש סיכון של קרינה ופגיעה בדיירים או מול מקום לאיסוף פסולת שלא לדבר על כך שהזוגות הצעירים מחויבים לשלם משכנתאות ולא לפי קצב התקדמות הבניה ולאורך 5 עד 7 שנים הם משלמים גם שכירות עדיף כבר לקנות מקבלן " ההנחה " שמקבלים נבלעת עלידי הריבית והשכירות שהזוגות הצעירים משלמים צריך להזהר ממלכודת הדבש הזו שכביכול מקדם אינטרס פוליטי של כחלון
רמי  | 22.09.17
20.
מחירי הדירות
מחיר למשתכן זה מזכיר לי את פתיחת הסניפים המוזלים בקניונים...קודם מתנפלים וקונים מכל הבא ליד ואחרי זה חושבים האם צריך זאת...כל זמן שלאף אחד מהבוחשים בנושא אין אינטרס להוריד מחירים...מיסוי..בנקים עם משכנתאות.. תתארו לכם שמחיר הדירה ירד..כל התעשייה אז המחירים יאמירו והשרירים לא נגמרים. עצוב שאלפי זוגות מ שכנים את עתידם לדעת.
אזרחית | 22.09.17
16.
שקר גס לומר שמחיר למשתכן עלה למדינה מיליארדי שקלים...הוא לא עלה שקל
במקום למכור את הקרקעות במחירים חזיריים שתרמו להאמרת מחירי הדירות, מכרו את הקרקעות במחירי 2013 (שאף הם חזיריים). המדינה מרוויחה היטב ממחיר למשתכן והקבלנים מרוויחים טוב מאוד. אפשר למכור דירה ב- 500,000 שח ולהרוויח...
בנקס פיט | 21.09.17
14.
קישקוש בלבוש
יצחקי הכל קשקוש כאשר מוגשת תוכנית בניה לעריה היא נתקעת לשנתיים אז איך אפשר לבנות הקפאון בשוק הדיור נובע ממחסור בגירותאין התחלות בניה מי שזכה במחיר למשתכן יודע שיצטרך להמתין הרבה מעבר למקובל כדי לקבל דירה אם בכלל ואחרון מי מאיתנו לא מעונין שילדיו יגורו בסביבתו זה לא פתרון לגור במרכז וילדיך בצפון או בדרום אני בטוח שילדיך גרים בסביבתך הקרובה אז במקום לדבר ולירות לכל הקוונים פשוט תתחילו לבנות תכפו על העריות לאשר תוכניות בזמן קצר יותר
אפרים | 21.09.17
6.
חלק ג' סוף
ולכן הצעתי היא שתפגע במחבלים הללו במקום הכנראה יחיד שכואב להם: בכיס. זכיתם במחיר למשתכן, הצעתם למכירה 80% מהדירות במחירים של 650-950K? יש לכם עוד 20% מהדירות במחיר שלא מתאים לכח הקניה של הקונים - הטל איסור על הבנקים לשחרר פירור מתקציב של הפרויקט עד שכל הדירות לא מכורות. שהיזם יתקע עם הדירות שלו ב- 2M ש"ח ויראה את הכסף נעול ברמת הפרויקט. כמו כן, קבע כי סירוב יכלול 5 קונים מעבר לרשימת הזוכים המקורית - אם חלק מהזוכים בטלו ומיד לאחריהם עוד 5 קונים ברצף ויתרו משמע יש משהו מאוד לקוי בתמחור. אל תגיע למצב ש- 6000+ משפחות מוותרות אחת אחרי השניה - הבעיה לא בקונים אלא במוכרים. חג שמח,
סדרא א" ממתינים שנתיים | 20.09.17
5.
חלק ב
למעשה היזמים שמפת האינטרסים שלהם כוללת כמעט 50K דירות לא מכורות נגשים למחיר למשתכן שאמורה להיות המקבילה המודרנית של דירות שיכון עם דירות ענק של 150M ופנטהאוזים במחירים של כמעט 2M ש"ח. גם לעובדים מעשירונים 10 מסוכן לקחת 1.5M ש"ח חובות ל- 30 שנה. לאדוני ברור שמתקיימת מלחמת תודעה בין היזמים שמטרתם לבנות דירה ב- 250K ולמכור ב- 1.5M ולשעבד את כל כלכלת ישראל ל- 30 שנים לחובות עתק למחירי דיור. לבין הקונים שחלקם כבר 20 שנה עוברים מדירה שכורה אחרת לאחרת. התוכנית שלך הושיבה על ספסל ההמתנה 100,000 משפחות שאומרות ליזמים, חיכינו, נחכה עוד קצת כשקצב השווקים הוא 50K בשנה. היזמים בתרגילים הללו (ומי באמת מאמין שבפריפריה של מדינת ישראל מנדהו ישלם 2M על דירה בבניה רוויה) מעבירים אלפי ממתינים מסדרא א' לסדרא ב' מה שאומר שמי שהמתין שנתיים ימתין שנתיים נוספות. כמה זוגות ישאלו ע"י החברים: 2M? אולי תקנו בשוק החופשי במחיר הזה? המשך 2
סדרא א' - ממתין כבר שנתיים | 20.09.17
4.
דוגמא להתנהלות בעייתית של היזמים במחיר למשתכן - חלק א'
למר יצחקי, אנחנו רשומים כבר שנתיים לסדרא א' - שנתיים הגשנו הצעות שלא זכו וזה בסדר (חוקי הסטטיסטיקה). לאחר שהגשנו מכרז על סמך 8000ש"ח למטר ולא זכינו. ואף קבלנו הודעת אי זכייה - קבלנו חודש אחרי הודעה כי הזוכים בטלו ואנחנו מספר 6000+ בתור לבחור דירה. נסענו לראות את המקום שוב בעיניים, הילדים שהם כבר גדולים התחילו לפנטז על להפסיק לעבור דירות. ואז הגיע מייל ללינק של הקבלן ובפריפריה של מדינת ישראל הרחק מגדרה-חדרה היזם בונה פנטהאוזים ודירות גן במחיר של 1.5M-2M - אדוני, בכאלו סכומים אני יכול לקנות במרכז הארץ כשזה כבר בנוי ומוכן. מי שמגיש הצעה לפי 8000ש"ח מצפה לקנות דירת 3-4-5 חד איש איש והעדפותיו במחיר של 650-950K. ברור שכמו 6000+ זוגות לפנינו גם אנחנו ויתרנו. מה שיותר גרוע הוא כי ניתן לוותר 3 פעמים ואז מאבדים את המקום בסדרא א'. המשך
סדרא א' | 20.09.17
3.
לא מבין את נתוני הלמ"ס
כמי שמחפש דירה כבר כמה חודשים לדעתי מגמת המחירים ירידה חד משמעית. . לא מבין מהיכן הנתון על עליית מחירים . ביד 2 לא נסגרות עסקאות כי הרוכשים מתמקחים ומבינים כי המחיר הנדרש שייך להיסטוריה. המתווכים ראשונים להבין זאת. שימו לב למערב ראשל"צ , מודיעין אזורים חזקים שוק יד 2 נעצר לחלוטין. המחיר שנדרש לפני חודשים לא רלוונטי. מי שמשלם היום על דירת 4 חדרים 100 מ"ר במצב טוב במערב ראשל"צ יותר מ 1,800,000 מטורף . המתווכים הגיעו לאזור ה1.9 מיליון ....אם קצת לחץ המחיר יגיע לאזור 1.8 מיליון. במודיעין כנ"ל דירות 4 חדרים ( אמנם ללא מעלית ) לא שוות יותר מ1.6 מיליון ש"ח . ועל שכונת פסגת אפק בראש העין בכלל אין מה לדבר ....במקום קריסת מחירים ...
שאול | 20.09.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת