אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הקיפאון בשוק הדיור: ירידה של 8.7% במשכנתאות בחודש אוגוסט בהשוואה ליולי

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
אין אלטרנטיבות 3
מעבר לסכום הזה המיסוי גבוה והסיכון בשינוי במגמת השוק בעייתי. לשוב לבחור באזור שהוא לא מלא מכל צדייו בבניה ואף פעם לא היה מבוקש - כמו עפולה וקרית גת. הקריות מעניינות, חיפה - למרות שקשה למצוא נכס באזור סביר במחיר הזה. בדרום כדאי להשקיע בשדרות, בזהירות רבה.
עידן | 24.10.17
11.
אין אלטרנטיבות - המשך
מצב שני לגור בשכירות אחרי שכבר חסכתם והחלטת על קניית דירה - זה בזבוז של רוב הכסף. אם שליש מהלוואה ממוצעת של כ-65% שזה כמעט 22%, זה אומר ששכירת דירה זה בזבוז של כ-78% מכלל מחיר השכירות, למי יש את הכסף והאפשרות כבר לקנות. בצד של המשקיעים צריך לחשוב טוב מה לקנות ואיפה, הכסף בבנק עדיין לא עושה כלום וגם אין שום צפי שהמצב ישתנה, בארצות הברית הייתה עליה אחת קטנה בריבית וזהו. פה השינוי הכלכלי יתחיל רק כשנתיים אחרי ארצות הברית.. לכן כרגע השקעות זעירות בנדל״ן עוד שוות - במיוחד עד 700 אלף ש״ח, מעבר
עידן | 24.10.17
10.
אין אלטרניטיבות טובות לכסף ולמגורים
מי שיכול לרכוש דירה ומצפה לירידה גדולה - יפסיד. מחירים לא ירדו בקצב של עלות התשלום על דירה שכורה, בייחוד שבחצי שנה האחרונה הבנקים ירדו מגובה ריביות המשכנתאות הגבוהות וכיום יש מסלולים טובים. לגור בשכירות זה נחמד, כיף ולא מחייב להישאר באותו המקום בתחילה החיים, אך לאחר מכן כשכבר קיימת האפשרות לרכוש דירה - זה בזבוז. גובה הריבית החוזרת מכלל הללוואה (נגיד כ-65% בממוצע משכנתא מכלל סכום הקניה) הוא לא כזה גבוה יחסית למספר השנים שהיא פרוסה. כשלישי ממנו הולך לריביות, שזה פחות מרבע מכלל הסכום.
עידן | 24.10.17
8.
למספר 6
כל המספרים שכתבת מנותקים מהמציאות. אלו מספרים שהומצאו ע"י קבוצת החרם בפייסבוק והם מפרסמים אותם ללא שינוי כבר שנה וחצי. בפועל כמות הדירות הצטמצמה מאוד בחודשים האחרונים אין כמעט התחלות בניה חדשות וכל השיווקים החדשים והבניה הפעילה זה דירות מכורות מראש במחיר למשתכן . בקיצור תוך פחות משנה כבר ירגישו את החוסרים בצורה משמעותית. מי יקנה את הדירות? אחי הביקושים לא השתנו ממה שהיה לפני שנה ושנתיים אם כבר הם עלו. כרגע אנשים ממתינים על הגדר אבל עדיין יש ביקוש קשיח ל כ 60 אלף דירות בשנה והביקוש רק מצתבר.
אני האחד האמיתי | 28.09.17
7.
למספר 6
אתה מוזמן לבדוק בלמ"ס הרבעון האחרון נסגר עם מספר התחלות הבניה הנמוך מאז 2012. לצערי גם אם יגיעו ל-50,000 כמו בשנים האחרונות זה לא מספיק וגם מאוד תלוי איפה הדירות נמצאות (רוב מוחלט באזורי פריפריה חסרי ביקוש) הלוואי והיא לי את החוכמה והכסף לקנות דירה לפני 10 שנים וסביר מאוד להניח שאוכל להגיד משפט זה שוב בעוד 10 שנים.
גם אני אחד | 27.09.17
2.
נו, זה בגלל החום של אוגוסט
כולם במזגנים וכך המשכנתאות נכנסו לקפאון. אגב, הסיבה לכך שבספטמבר אוקטובר המספרים יהיו קטנים אף יותר אחראים החגים. נובמבר זה בגלל הנחניאלי שבא לבקר דצמבר בגלל חנוכה שגורם למעבר כסף מנדלן לקניית שמן לטיגון. ינואר כי זו שנה חדשה פברואר כי ממש קר מרץ בגלל האביב, כולם עושים אפצי... למי יש כוח לקחת משכנתא אפריל בגלל פסח וכו רק אף מילה על המחירים ההזויים, על הבועה האימתנית, על כך שלאנשים נגמר הכסף ולצידם אנשים שלא מוכנים להשתעבד לאף בנק ושהשמנת בבנקים תעשו על חשבונם עוד סיבוב , עוד אקזיט.
סטמלי קישר | 27.09.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת