אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

האופן ספייס לא עובד. בקרוב תעבדו מבתי קפה

32 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

29.
הפיתרון הוא אישי במסגרת וכולל ... עבודה בחדרים שזו שיטה נהדרת
צריך ליצור מסגרת גמישה, עם מספר כללים 1 גם כל אחד גר במקום אחר. לי יש חדר עבודה ואני גר מספר קילומטר ממקום העבודה. זה שונה לגמרי ממי שחסר חדר עבודה ביתי וצריך לנסוע לעבודה שעה או שעה וחצי לכל כיוון. 2 כמובן, הרבה טכנולוגיה. לדוגמא, שיחות וידאו ברמה גבוהה (שיהיה טבעי ולא שוחק) של מספר אנשים.או שילוב שיות של וואטאף משוכלל שבהזדמנות זו יעשה גם סיכום שיחה ואיתור נתונים משיחות.
גידי | 03.10.17
28.
אני ראיתי מקום מדליק שמשלב
לא יצא לי לעבוד שם (כי השותף גר מעט רחוק) אבל במסגרת החיפושים, קפצנו לראות מתחם עבוד בהרצליה פיתוח ממש מדליק שמשלב בין השניים. גם אינטימי וגם אוירה מדהימה והם באמת יוצרים שיתופים. הטריק שם זה כמות האנשים הקטנה יחסית המיועדת. ואז מרוויחים משני העולמות. לא זוכר את השם, יושבים בגלגלי הפלדה.
אריאל | 03.10.17
26.
17 שנים עבדתי מהבית
עבדתי כ 17 שנים מהבית וזאת היתה התקופה המאושרת והפרודוקטיבית ביותר. אין ספק שאנשים שונים מתאימים לסביבות עבודה שונות, ברם. החולים הענקיים עם השם המכובד: אופן ספייס מתאימים לעופות לפני שחיטה ולא לבני אדם הזקוקים ונואשים להקשיב לקול הפנימי המופקים מכל עבר
יוצר לשעבר וכיום בתאגיד השידור | 02.10.17
25.
14 צודק
יצא לי לעבוד במשך זמן קצר מאוד בחברת הייטק במרכז ת"א. הם לקחו קומה במבנה עתיק ו"שיפצו". ה"עיצוב" היה חלל עבודה גדול עם הרבה שולחנות. אשכרה מדדו והקצו לכל תוכניתן(!) 50 ס"מ בשולחן. אמרו לנו שזה כמו בגוגל. עיצוב חדשני והייטקיסטי. לדעתי סבתי ז"ל עבדה באותו מקום בדיוק במתפרה בשנות החמישים, כשעלתה לארץ. על אותם שולחנות. פשוט במקום מכונת תפירה, היה לנו לפ טופ על השולחן, ובעלים סוחר עבדים שאפילו לא דאג לשירותים תקינים. אני עזבתי תוך 3 חודשים. כולם עזבו. כל מי שהיה איתי בצוות. ובצדק.
Sweat shop | 02.10.17
18.
כל עתידן נהיה לי חפרן
אמרה. אז אמרה. ביג דיל. גם אשתי אומרת דברים כל היום ועדיין הכל שטויות. אופן ספייס, כמו כל דבר אחר, יש לו את היתרונות שלו וגם את החסרונות. בעקרון, אוזניות טובות עושות את העבודה. אני עובד כבר שנים באופן ספייס והצוותים הגיעו לאחלה השגים. מה שנוח ב"עתידנים" האלו זאת התחזית ל'עתיד' שיכול להיום גם בעוד 200 שנה. בד"כ, תחזית שאינה תחומה בזמן שווה לעכוז :)
דורון | 02.10.17
15.
אופן ספייס לא נועד לפרודוקטיביות ושותפות גורל (וכל המילים היפות שבכתבה)
זהו למעשה העתקת מודל המתפרות במזרח הרחוק (100, 200, 1000 תופרות עם מכונות תפירה מסודרות בשורות מול הבוס שמפקח שאף אחת לא תדבר עם השניה). מהיום הראשון שנחשפתי לזה (בתע"א) ידעתי שזה חרא של פטנט. בהמשך הדרך, בכל משרד שהעברתי את החברה שניהלתי דאגתי שכולם ישבו בחדרים. לגבי בתי קפה ושאר השטויות - זה כבר לפעם אחרת חג סוכות שמח לכולם
יעקב | 02.10.17
9.
מטרת החלל הפתוח היתה מאז ומתמיד "הפרד ומשול" ו"פקח וסכסך" בין העובדים
עוד לא נולד (וגם לא ייולד) עובד ההיי-טק שנהנה לעבוד באופן-ספייס. כולם, מאז ומעולם, התמרמרו על-כך. הרעיון היה לשבור התארגנויות עובדים פוטנציאליות ולתת תחושת "האח הגדול צופה בכם". היה ברור להנהלות, לפחות בתאגידים הגדולם, שזה יגרום לירידה בפריון ובתפקוה. אך הם תמיד העדיפו "שקט תעשייתי" הנוצר על-ידי הפחדה, חדירה לפרטיות והרתעה מפני יוניוניזם על פני רווח כספי לתאגיד עצמו.
ג'ורג' אורוול, 1948 | 02.10.17
8.
בעוד אסטרולוג מתייחס לנתונים כלשהן עתידן פטור גם מכך
מאיפה היא לוקחת את הנתונים שלה? יותר ויותר חברות מבטלות את האפשרות לעבוד מהבית ורוצות את העובדים במשרד. פחות ופחות בתי קפה מוכנים להיות אלו שמסבסדים את הקמצנים שיושבים חצי יום על כוס קפה. היא הולכת לממן את זה? משרדי לווין יפתרו את כל הבעיות שהיא מתארת. אופן ספייס זה אכן רק גימיק לחברות להראות מגניבות. בפועל מי שרוצה לעבוד לא יושב על פוף ליד שולחן הפוסבול. באמת שלא חייבים לפרסם כל הנפצה של עתידן.
עדיף כבר אסטרולוג | 02.10.17
6.
זה אולי נורא מגניב, אבל כדי לעבוד צריך שקט והפרדה מהמרחב הציבורי
זה כיף לשבת בבית קפה. אבל עבודה דורשת סביבה אחרת! עבודה דורשת יכולת ריכוז ורובנו צריכים לשם כך שקט מרעש ומתנועה סביבנו, כלומר משרד. עם קירות. אני יודעת שזה נשמע נורא מיושן, אבל ככה זה עובד. האופנספייס היה סוג של התפשרות - החברות ניסו לחסוך כסף על שטח משרדים. היום כששעת עבודה בהי-טק עולה כל כך הרבה רוב החברות מבינות שעדיף להן להשקיע עוד בשכירות ולקבל עבודה יעילה יותר.
אורי, היטקיסטית | 02.10.17
4.
-
כבר לפני עשרות שנים העלו חוקרים השערות שהטכנולוגיה תביא לביטול מקומות העבודה. המציאות מוכיחה באופן ברור שיש חשיבות גדולה במפגש הבלתי-אמצעי, שיש יתרונות להתקבצות ושהפירמות כן רוצות להיות קרובות אחת לשנייה. (יעידו על כך למשל מחירי הקרקע או השכירות באזורי הביקוש במרכזי העסקים...). לכן, טוב תעשה העתידנית המוזכרת אם תחזור ותבדוק שוב את הנחות המחקר שלה... לא רק שלא יעלמו המשרדים, עוד צפויים גידולים בביקושים (וכולם ישבו בקיוביקל האפור שלהם).
- | 02.10.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת