אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שכר מינימום לחיילים? פגיעה באתוס צבא העם

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
מזמן כבר אין צבא העם אם פחות מ 50% מתגייסים
ופחות מ 10% עושים מילואים. לפי מה קבעת ש 1600 שקלים לחודש לא פוגעים בשוויון ו 5300 כן? איפה נמתח הגבול? מאיפה ילקח הכסף? מתקציב משרד הביטחון. אנשי קבע בתפקידים עורפיים יצאו לפנסיה בגיל 60+ ולא 42, עשרות מיליארדים לשנה איש קבע שנפגע לא באימון ולא בקרב יטופל בביטוח לאומי כמו כל נפגע עבודה בישראל, כמה מיליארדים בשנה. קצבאות הילדים, עוד כמה מיליארדים. תבטל את התשלום לאנשים שלא עובדים מעקרון (לא נכים או זקנים) + המוסדות המתוקצבים לעזור להם להתבטל, מיליארדים לשנה. תבטל את התקציב הנוסף לחטיבה להתיישבות, הנה עוד מיליארד כל שנה. תבטל את ההטבות לחברים הטייקונים של ביבי, אלוביץ' תשובה וכו', הנה סידרתי לך בקלות או מיליארד לשנה. אל תסכים לחוק הג'ובים בדירקטוריונים של חברות ממשלתיות, הוכח שעולה לנו יותר מ 3 מיליארד שקלים לשנה. אני יכול להמשיך אבל כבר סידרתי לך תקצי לא רק תגמול הולם לחיילי סדיר, גם קצבאות סבירות לנכים ולזקנים, פתרון לכל הצרכים של מערכת הבריאות ותקציב יפה למשרד החינוך. הכל עניין של עדיפויות, כרגע במדינת ביבי ביטן רגב חזן בנט שקד דרעי ליצמן וחבריהם העדיפות מאוד ברורה.
אייל | 07.10.17
14.
צבא העם זה לא אתוס, זה מיתוס
50% מהצעירים היום אינם משרתים אפילו שנה אחת שלמה. רובם בכלל אינם מתגייסים מלכתחילה. אלה שכן מתגייסים רבים מהם בתפקידים סמליים שאינם מועילים ורק עולים למשלם המיסים כסף. בעיקר חרדים עם משפחות שמקבלים 5000 שקל בחודש בשביל איזה תפקיד משרדי מיותר שאף אחד לא שם לב אם הם בכלל מגיעים בבוקר. הפיתרון הנכון הוא לשחרר את כולם מעול השרות ולשלם לחיילים שכר ראוי. תמורת 15-20 אלף שקל בחודש (ברוטו) יימצאו מספיק חיילים קרביים, ואת רוב העורפיים אפשר להחליף בשירותי מיקור חוץ שיעלו הרבה פחות מאשר אובדן המיסים שהיו יכולים לשלם החיילים המיותרים אילו היו עובדים בשוק החופשי.
אלון | 05.10.17
11.
אין ספק שחילים מקופחים תקציבית וצריך לשלם להם לפחות שכר מינימום.
מה הקשר לאטוס (מעבר לדמגוגיה של הכתב)? לגבי הכסף - נחסוך קצת בשמפניה ורודה סיגרים, מטוסים מיותרים ומבדקי צוללות, והינה לך קצת מהנדרש. ואם יש בעיה נשחרר מדענים, מחנכים ורופאים ולא רק כדורגלנים ודוגמניות, שיתחילו לדחוף את המדינה הזו קדימה.
עמהארץ | 05.10.17
7.
קשקוש לא מעניין. צבא זה לעניים וימנים מטורפים. מה אכפת לי כמה מרוויח חייל?
אם הצבא היה חשוב, הילדים של החרדים היו מתגייסים. אם הם לא מתגייסי - הצבא לא חשוב. אתה רוצה לשלוח את הילדים שלך להשליט אפרטהייד בשטחים? אחלה. לא את הבן שלי. וכמובן שהבן שלך מוזמן לעשות את זה בחינם.
יואב | 04.10.17
6.
שכר מינימום ...
אבי גבאי כבר מכין את הלשון הדביקה וערמת מצלצלים ליום שאחרי ... אין צורך להרחיק כדי לקבל דוגמאות לשיטה הנואלת .... לדאבון הלב , עקב הפיצול והשסע החברתי , קבוצות מיעוטים מנצלות וסוחטות את הקופה הציבורית , מאות אלפים ביום הבוחר מתעלמוים מהאפשרות לשנות , ובוחרים שלא להשפיע ....
אבי המטיף | 04.10.17
5.
מה יהיה? יגמר לשחר אילן נשק המלחמה בחרדים?
שחר אילן הוא מראשוני ומראשי הלוחמים בלומדי התורה ובבחורי הישיבות. שנים כבר שזה הדגל שלו, ורק כך צמח ועלה לגדולה. נו, מה תרצו ממנו, אם לא תהיה מלחמה בחרדים על חשבון הצבא, איך הוא יהיה גדול? וסתם כך, שחר, לא הבנתי, אם הצבא יהיה ממשכורות, למה השמאלנים לא יבואו, לשיטתך, לצבא? מה, הם שונאים את המדינה? מה? יותר גרועים מהחרדים שהבעיה שלהם היא 'לימוד תורה'?
הלכה המלחמה | 04.10.17
2.
אף שכר לא בא על חשבון השוויון
העובדה שיור המחנה הציוני מתרפס לחרדים ובכך מוותר על המאבק המתבקש בעד שרות שווה לכולם מקוממת. ראוי ממי שאמור ליצג את ציבור המשרתים להכריז על החובה להביא סוף סוף ליישום חוק שרות חובה על כולם ולהפסיק את האפליה הדם ! ראוי היה
הפורום לשוויון בנטל | 03.10.17
1.
שכר מינימום הוא השיוויון
שכר מינימום הינו בד"כ משכורת של בחור שבוחר לא לשרת בצבא.בשנותיו הראשונות בשוק העבודה. שכר מינימום לחיילים מהווה שיוויון בהכנסה בלי קשר לסיכון שלוקח עליו חייל .ומההתנתקות מהחיים האזרחיים. הכל סדרי עדיפיות ומרכזי כוח בהחלטות למי נותנים וכמה.
משה | 03.10.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת