אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

30 שנה ליום שני השחור: היום שבו וול סטריט התנתקה מהכלכלה האמיתית

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
כולם צריכים לייחל לקריסה - זו הזדמנות לקנות בהנחה
עבור רוב האנשים, הסכומים העתידיים שהם ישקיעו במניות גדולים פי כמה מהסכום הנוכחי שלהם שמושקע. לכן יש רציונל לקוות לקריסה של הבורסה - כמו שציינו בכתבה אחרי הקריסה של 2002 היה אפשר לקנות בנאסדק ב80% הנחה. אם הייתם משקיעים אז סכום של 100 אלף ש״ח לפי אינדקס של 1116, היו לכם היום פי 20, כלומר 20 מיליון ש״ח.
מדוע הפאניקה | 20.10.17
5.
ממש הרצת מניות
ימחקו מליארדים כמו שייכתבו מליירדים . כל התנועות האלו וירטואליות ולכן התזוזות יכולות להיות , והכל כמובן לפי מצב רוחם של המשקיעים . אם כל הזמן יפמפמו ירידות , אנשים יתחילו לפחד וימכרו - וככה ימשכו ירידות . והפוך , אם כל הזמן ידברו על עליות עתידיות , אנשים יקנו ותתרחש עליה ... ממש כמו הרצת מניות ...
שי | 19.10.17
4.
מה שבאמת גרוע ביום הזה
הוא מי ש"הציל" את הכלכלה, תוך מספר חודשים אלן גרינספן שיקם את הכלכלה והצמיחה חזרה. הקרדיט הזה שניתן לו על הצלת שוק (שבאמת קרס בגלל שימוש בתחילת דרכו של תוכנות מסחר) הקרדיט הזה הוא מה שבגללו נתנו לו את הסמכות לחרב את ארה"ב ולהכניס אותה לעידן של אי שוויון וטרלול פיננסי- על ידי התמכרות לבועות שממנה היא פשוט לא מצליחה להיגמל, דוט קום, סאב פריים, וכעת מורשתו של גרינספן עוד מרחפת על פני הארץ עם הלוואות סטודנטים והלוואות רכב משעבדות, שיקברו את מה שנשאר שם מהמעמד הבינוני. אולי אם מישהו היה עושה יותר קיו איי לתוכנות הפיננסיות, היינו נמנעים מעונשו של זה.
לי | 19.10.17
2.
קשקוש של בעלי אמונות טפלות
ההיסטוריה אינה חוזרת על עצמה במדויק אם בכלל . כל משבר גדול שהפיל את הבורסות במאה וחמישים השנים האחרונות ארע במועד אחר לא עוקב עבר , ובגלל סיבות אחרות . כיום התקשורת והמכשירים המשוכללים השונים לא היו קיימים בעבר . זה לטוב וגם לרע מפני שהעיקרון הבסיסי בכלכלה לא השתנה , שכל מה שעולה יורד בסוף ולהפך . מכאן אפשר גם להקיש שכל מה שעולה חזק ירד חזק . אבל מתי וכיצד ??? אף אחד לא יודע !!!
נוסטרדמוס | 19.10.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת