אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מחקר: קצב הבנייה הנוכחי ימשיך את התייקרות הנדל"ן

81 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

81.
הכל מתחיל ונגמר בתחבורה ציבורית נורמלית - מתי תבינו?
עם תשתית רכבות מסועפת ומתוקתקת של ערוצי תחבורה יהיה אפשר לקנות דירה בכל מקום בארץ מקרית שמונה ועד אילת, אבל ברגע שלבנאדם לוקח שעתיים לכל כיון להגיע למקום עבודה מה הפלא שכולם רוצים לגור רק בגוש דן? לצופף את המרכז זה לא הפתרון, להקים עוד ועוד רבי קומות מפלצתיים יוצר ניכור בין בני אדם, עומס ופקקים. הפתרון האמיתי - תחבורה ציבורית אמיתית, שמגיעה לכל מקום, עומדת בזמני ההגעה, ונוסעת במהירות וללא פקקים (כמו בכל מדינה מתוקנת באירופה).
כוכי | 03.12.17
80.
זה מה שקורה שמדינה עושה פוליטיזציה לכל חלקה טובה
רציתם ממשלה "חזקה" ו"מושלת" ? קיבלתם חבורה קטנה ומסכנה של פוליטיקאים ללא יכולת עבודה. כל נושא נסקר לפרוטרוט פוליטית אך אין ולו חצי עבודה מקצועית. מה יקרה לילדים שלכם? מה יקרה לדירות שלהם? חשבו פעמיים על הקשר בין דירות בבעלות לדירות בשכירות. חשבתם שמחירי הדירות יעלו? חכו למחירי השכירות בעוד שנתיים. טפשים!
אזרח מודאג | 29.10.17
78.
עוד לא אבדה תקוותנו
לא נימצא שום פתרון אני חושבת שדירה ראשונה של זוגות צעירים צריכה לבוא עזרא מהממשלה לתת להם דיור בר השגה ראלי ולא משנה עם הזוג עולה על הקרטריונים או לא היא אפשר לקנות דירה זה לא נורמלי אני מציינת את אסור מגורי דירת 3 חדרים 1.7 זה לא מצב שיכול להמשך זאת התאבדות
פנינה כהן | 29.10.17
75.
מגיעים לאור שבקצה המנהרה
מחירי השכירות שעלו בסביבות כ 5% בכול שנה כבר יורדים לסיבות ה 1% אחד בשנה, כך שהמשך הבנייה הנוכחי מסמן המשך ירידה בעליית מחירי השכירות ואף ירידה במחירי השכירות. כך שאם לוקחים בחשבון שבשנתיים הקרובות שליש מהדירות הנבנות הם של משקיעים ויצטרפו לשוק השכירות סביר להניח שנראה אף ירידות לא קטנות במחירי השכירות. ירידות אלו יביאו אולי לחלק מהמשקיעים רצון למוכרן כך שההנחה שקצב הבנייה הנוכחי לא מספיק יכולה להיות יחסית לאזורים מסוימים. באשר לקצב התחלות הבנייה צריך לחכות ולראות אם העובדים הסינים (שצריכים להתחיל לנחות כאן) אכן מגיעים, אם כן קצב הבניה יגדל ב 10% עד 20% כך שגם כאן תהיה תשובה נוספת לטרוף הנדל"ני שאחז בנו מאז הורדת הריבית לאחוז אחד בודד.
אורי... . | 28.10.17
74.
מנסה לנקות את עצמו מהאשמה
היה הסגן של פישר, נטל חלק בהחלטות על הורדת הריבית לאפס. הורדת הריבית לאפס גרמה להתייקרות במחירי הנדל"ן ולהרס העתיד הכלכלי של דור שלם של צעירים שלא באים ממשפחות עם כסף. אז עכשיו הוא מנסה לנקות את עצמו ולהגיד שזה לא הריבית, זו הממשלה שלא בונה. כמה שקוף וכמה דוחה.
ד | 27.10.17
73.
ציפיות הציבור
לא מבין את כל אלו שכותבים "אנשים עם משכורת ממוצעת לא יכולים לרכוש דירה בשני מליון ש"ח". למה אנשים עם משכורת ממוצעת צריכים בכלל לקנות דירה במחיר גבוה בהרבה מהממוצע? מחיר דירה ממוצעת הוא סביב 1.3 ויש גם בפחות. הבעיה היא שכל זוג צעיר רוצה דירה מעוצבת וחדשה במחיר גבוה.
דרור | 27.10.17
68.
נו באמת
זה שהכתבה ממומנת על אינטרסנטים שמנסים לנפח את הבועה או להשאיר אותה כפי שהיא זה דיי שקוף.. אבל זה לא אומר שהממשלה שיושבת על התחת בזמן שצעירים שעובדים קשה ולא יכולים לקנות דירה לא תקבל את מה שמגיע לה.. לא מבין איפה ביבי והסופר טאנקר.. פשוט בושה לממשלה ולחזירים בעלי הנדל"ן
אייל | 27.10.17
65.
כאשר מחיר למשתכן תבוטל המחירים יזנקו
כרגע הממשלה מושיבה על הגדר עשרות אלפי זוגות וככה בצורה מלאכותית היא מונעת מהמחירים לרוץ קדימה בכל הכוח. ברגע שהתוכנית הממשלתית הזו תבוטל ככה שמחירי השוק יחזרו, אנשים יהיו בהלם. המחירים פתאום יזנקו בצורה מטורפת. מי שלא קונה עכשיו יורה בעצמו ברגל לכל החיים.
דרור | 26.10.17
64.
השווי התיאורטי יכול לעלות עד מחר,אם אין עסקה אז שווי הדירה הוא 0 שקלים פחות תחזוקה
אם אין לאנשים כסף בשביל לקנות דירה,הדירה לא תמכר,בין אם היא עולה בתיאוריה שלושה,חמישה או חמישים מליון שקל,והמוכרים מפסידים את סכום התחזוקה והמסים על הדירה.מזכיר קצת את שוק ההעברות בכדורגל הישראלי.קבוצה גדולה א' מציעה מליון יורו,סכום הוגן לכל הדעות, על שחקן קבוצה קטנה ב'.קבוצה ב' מניחה שקבוצה א' יושבת על בור אין סופי של כסף, ודורשת שלושה מליון יורו על השחקן,כבר בן 25 ועדיין מקבל משכורת חייל.שחקן קבוצה ב' מסיים את החוזה כעבור שנתיים ועובר בחינם לקבוצה אחרת,קבוצה ב' מפסידה את המליון מאתיים שהיו משיגים אחרי מיקוח,אבל לפחות הם "לא יצאו פראיירים".
שם חם וזפת | 26.10.17
62.
הפרופסור שכח לכלול במחקר שלו את יכולת הרכישה של הציבור
מי יכול לקנות דירה ב 2 מיליון שקל? אם יכולת הרכישה של הציבור הייתה בלתי מוגבלת, אולי הניתוח שלו היה הגיוני. אבל לאף אחד אין 2 מיליון שקל לדירה. פשוט אין לא משנה מה הביקוש פשוט אין לאנשים את הכסף ברגע שהמשכנתא מתייקרת, הביקוש יורד גם אם יבנו עכשיו 10 בתים בשנה פשוט אין לאנשים כסף לקנות במחירים האלו
בועת נדלן סופה להתפוצץ | 26.10.17
56.
יש למצב עם הספקולנטים פתרון פשוט.
מס של 100 אחוז על השכירות למחזיקי דירה שלישית. כך שלבעלי הדירות לא יהיה שום אינטרס להעלות את השכירות והחזקת דירה תהיה רק אם הם חושבים שמחירי הדירות יעלו מעל לעליית רווחי הריבית על השקעות בשוק ההון וכך כשתתחיל הירידה תתחיל ירידה משמעותית.
א.פ | 26.10.17
51.
ביבי לקח את כחלון שהוא לא האדם החכם ביותר
לנהל את משבר הדיור, ביבי יודע שבבחירות הבאות לאחר שכחלון יפשל ומחיר הדיור יעלה בעשרות אחוזים כחלון יוכל לחזור לחור שלו וביבי יקבל 4 שנים נוספות על חשבוננו-- ביבי הדיור נושא חשוב ואם באמת ישראל חשובה לך אז תן לכחלון חופש, ותמנה אדם עם יכולות לנהל את משבר הדיור
ונתן לו | 26.10.17
46.
בעלי הקרקעות אכן דוגרים עליהן, אבל זה ממש לא קשור, השוק קורס
הם יכולים לדגור עד מחר, אין מי שיקנה כ-100 אלף דירות במחיר למשתכן מוציאות את הצעירים ממעגל הביקוש, רק זה לבד מכת מוות לשוק. וזה לא משנה מתי הדירות ימסרו, מה איכותן, היכן הן וכו', מי שקונה במחיר למשתכן לא קונה בשוק. מעל 40 אלף דירות גמורות אצל קבלנים, 88 אלף ביד 2, 114 אלף בבניה. ולזה נצרף את כל המשקיעים שקנו בפריפריה וגילו שהם קנו דירות רפאים, כמו בראש העין, חריש, עפולה, באר שבע, דימונה, קריית גת וכו', ואין להם למי להשכיר ולמי למכור, הם תקועים ומי שמינף לא ישן בלילה. ונצרף לזה את העובדה שהמשקיעים בחוץ, שמשקיעי חוץ לא קונים יותר כי עבר חוק נגד הלבנת הון, ושמשפרי דיור לא יכולים לקנות כי אין מי שיקנה מהם, וכמובן את דוחות החברות הציבוריות שמראות ירידות של 70% במכירות, והמסקנה ברורה, השוק קורס לתוך עצמו, המחירים יחתכו בעשרות אחוזים. אז כל הסיפורים של האיש המוזר הזה אולי יפים לתנאי מעבדה בהנחה שהכל ממשיך רגיל, אבל המציאות היא לא המציאות של 2011 או 2014, יש תנאים חדשים לגמרי ואותו איש פשוט מתעלם מהם.כמובן חייבים לשאול מי הזמין את ה"מחקר" הזה? אתם יכולים בטח לנחש.
סמי | 26.10.17
33.
וכרגיל חוזרים לשקרים של ההיצע...
כשכבר אין לאינטרנסטים של הנדלן מה להגיד הם תמיד חוזרים לתירוץ הכי עלוב בארסנל - אין מספיק בניה, המדינה לא משחררת קרקעות וכו'... כי הכי קל להפיל הכל על המדינה כי אז האזרחים אומרים "נו מה לעשות זה מה יש...זאת הממשלה" . הכי קל להפחיד את הציבור ב"מחסור". מדובר בשקר אחד גדול שמפמפמים לציבור כבר עשרות שנים כדי שיהיה אפשר לתרץ להם עליית מחירים. שקר שמוזרק לנו לוריד 24/7 ע"י אינטרנסטים מושחתים. בפועל, יש הציע אדיר של דירות עם למעלה מ115 אלף יחידות דיור בבניה פעילה ושיא של התחלות בניה השנה. אולי שהשקרנים הגדולים יואילו בטובם לפרסם את נתון מלאי הדירות של הקבלנים? הנתון הזה משום מה הפסיק להיות מפורסם לפני כמעט שנה... מעניין למה... אולי כי יש מלאי דירות עצום שלא נמכרות אבל לא רוצים לגלות לנו כדי שנחשוב שחסר דירות... למזלנו הציבור התפקח בשנה האחרונה והפסיק לשתף פעולה עם השקרים האלה.
מאור | 26.10.17
26.
מחקר פשטני המונחה ע״׳ אג׳נדה ברורה...
הסיבות לעליות המחירים המטורפות היו שונות ומורכבות, חלקן נוצרו בצורה מלאכותית ע״י אינטרסנטים. באשר להיצע- הטענה הזו כבר לא מחזיקה מים, יש מלאי עצום של דירות שלא נמכרות, ובנוסף לא קשה לראות את כמות המנופים המטורפת בכל פינה בארץ ובמיוחד במרכז. אז מספיק לנסות להחיות את הבועה בכל דרך הזויה שהיא! הציבור לא עד כדי כך מטומטם!
ג | 26.10.17
22.
המחקר צודק, מספיק להלעיז. בכלל לא ברור מה הוא מחדש, כל כך ברור מאליו במסקנותיו
כל המלעיזים - לא ברור מה האג'נדה שלהם, אבל ברור מאליו ששורש המשבר נעוץ בבעיית היצע. כל אדם עם מעט שכל והבנה של השוק יידע להגיע לאותה מסקנה פשוטה. כל הגאונים שמדברים על ריביות ומיסוי ושאר ירקות לא מבינים שהטענות שלהם אינן אלא עוד שמן שנוסף למדורה בוערת שגדלה גם בלי כל אלו. ללא היצע ראוי לא משנה מה יעשו, המחיר יעלה - לאט יותר, מהר יותר, התוצאה תעמוד בעינה. די כבר ליצנים!
כלכלן אמיתי | 26.10.17
17.
שטויות. הריבית הריאלית חסרת הפרופרציות שהונהגה בישראל
החל מ-2009 היא הסיבה היחידה למחירי הדירות, הביקושים קפצו עם המחירים ב-2009 אך ורק מהסיבה הזו, כל שאר הסיפורים הם סיפורים בלבד. המחירים לא יכולים להמשיך לעלות מכיוון שאין כסף שיכול לתמוך בשוק במחירים הללו . אסור לממשלת ישראל לתת לקבלנים להוריד את הקצב ולהכניס בהקדם האפשרי קבלנים זרים שיבנו במקום המקומיים ויקחו להם את נתחי השוק. אסור לממשלת ישראל לאפשר מצב שדירה בישראל תהיה פריוולגיה של עשירים - מדינת ישראל על מאפייניה היחודיים לא יכולה להרשות לעצמה מצב כזה מבחינה גיאופוליטית.
כ | 26.10.17
16.
למגיבה החכמה דגנית (6)
האיש הזה מונה על ידי סטנלי פישר אחרי שפישר קיבל את התפקיד. עבד כמשנה שלו במשך קדנציה שלמה (קדנציה מוארכת של 5 שנים). פישר לא העיף אותו כמו שכתבת. ככל הנראה מעולם לא קבע שחברת החשמל לא מונופול (שכן היא מוכרת כמונופול על ידי הרשות להגבלים מאז הקמת הרשות), אולי כתב חוות דעת עבור חברת חשמל כיועץ אבל בטח לא במסגרת מחקר אקדמי כמו ששיקרת.
דגנית - לא מישהו שאפשר לסמוך עליו | 26.10.17
12.
המחקר רוצה לנקות את בנק ישראל מאשמה
אם היה מחסור אז התשואה בת"א היתה יותר מ- 2.5% אחוז. אם היה מחסור אז שכר הדירה היה מטפס בהתאם למחיר הדירה ולא רק בהתאם לשכר. בקיצור - בולשיט. יש בישראל בועת נדלן מפחידה, בנק ישראל יודע שהיא תתפוצץ וכולם יאשימו אותו בהורדת הריבית, ולכן מכין כיסויי ת*ת מבעוד מועד. זה הכל.
כן, בטח | 26.10.17
10.
יוקר מר כחלון ומר אביגדור
קצב הדירות לא מספיק אבל זוגות צעירים לא יכולים הים לשלם 2 מיליון ש אז שיתיקר הדירות מימלא לא ניתן כיום לרכוש דירה ממשכורת ממוצעת במשק או שהרבה צעירים לא יתחתנו חלק יגורו עם שותפים הומואים ולס וככה בונים מדינה מר כחלון וביבי ששקוע עד צאוור
אלי | 26.10.17
9.
דירה לכל שני אנשים?
יש עולם שבו צפיפות משקי הבית בישראל היא בערך 3.3 אנשים למשק בית, ויש את המציאות המדומיינת של מישהי שמתהדר בשם בתואר פרופסור, והוא מספר לנו שהצפיפות של משקי הבית צריכה לשאוף לשני אנשים במשק בית.. כאילו שמוסד המדפחה והילדים עברו מהעולם. ככה זה במדינת קומבינה של אינטרסנטים מקבלים במה לשטויות שלהם באמצעי התקשורת
נוי | 26.10.17
5.
צבי אקשטיין - לא מישהו לסמוך עליו
האיש הזה מונה למשנה לנגיד בתקופת סילבן שלום שעניין אותו בעיקר "להציק" לבנק ישראל - ולא בכדי הנגיד פישר העיף אותו מיד כשנכנס לתפקיד. האיש הזה כתב מחקר "אקדמי" שקבע שחברת החשמל אינה מונופול! (בתור יועץ של חברת החשמל וגם קיבל יפה על העבודה הזו). השאלה שצריך לשאול כשהוא אומר משהוא היא: את מי הוא מייצג? (מי שילם לו הפעם?)
דגנית | 26.10.17
4.
קשקוש מוחלט
בהגדרה לא יתכן מצב של יותר משקי בית מאשר דירות: מתוך הגדרת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה: משק בית - אדם אחד או קבוצת אנשים הגרים יחד בדירה באופן קבוע רוב ימות השבוע ומנהלים תקציב הוצאות משותף למזון. משק בית יכול לכלול אנשים שאינם קרובי משפחה. מבינים? ברגע שהצבעתם על משק בית חדש, בהכרח הצבעתם על יחידת מגורים חדשה (או לפחות שלא אוכלסה קודם לכן). אם אתם עדיין תוהים כיצד המחירים עלו, אז זה לא מחסור. זה משהו אחר.
איציק | 26.10.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת