אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"שני ההורים שלי סיעודיים. אנחנו צריכים להשלים 6,000 שקל כל חודש"

32 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

32.
מציאות לא טובה
בכתבה מתוארת מציאות די קיצונית. להורים יש 11 (!!!) ילדים הייתכן שרק 2 מתוכן יכולים להשתתף במימון? המדינה משתתפת במימון לא קטן של 5200 מעבר להכנסות שיש להם מפנסיה ביטוח לאומי. האם זה לא מספיק? אני חושב שבמקרה הנוכחי זה לא הוגן לבוא בטענות למדינה. ביטוח לאומי נותן את חלקו - 10,000 ש"ח כל חודש. מצד שני, השכר והתנאים לעובדים הזרים גבוהים הרבה מעבר למה שצריך לשלם להם. מדובר על מהגרי עבודה שעבורם צריך להחיל חוקי עבודה שונים עם משכורת אחרות ותנאים אחרים. הזוי שעובד זר יקבל תנאים טובים יותר ממאות אלפי עובדים ישראלים. צריך לשנות את תנאי העבודה של העובדים הזרים. כאן זה בדיוק הכישלון של המדינה. מצד אחד, המדינה נותנת לא מעט כסף לקשיש אך מצד שני, כל הכסף הזה הולך לידיים זרות. הזוי.
יוסי | 31.10.17
31.
מציאות הזוייה בכפייה
מעסיק !! כך נקרא קשיש התלוי בעזרת הזולת מחוייב לשלם פנסייה ופיצויים לעובד זר. חופשוה הבראה חגים .. מציאות הזוייה .. אם אין לקשיש עובד זר . לא יקבל גמלת סיעוד . שעליה שילם לביטוח לאומי כל חייו !! נראה לכם .. שעובד זר יסכים או לא יסכים לעבוד אצל קשיש .. הוא זה שיקבע אם הוא יקבל קצבה ?! רצוי .. שתפיצו .. היום זה אני .. מחר זה אתם !! אי אפשר להימנע מלהיות קשיש .. רק למות קודם .. דף פייסבוק יש לי .. אלפיי חברים .. מוזמנים לבקר ..
עטרה בועז  | 30.10.17
30.
תגובות לתגובות על הכתבה
ראשית . הכותב זה אני .. ההוא מהכתבה . שנית . לאותם אלה ששאלו במה בחרתי .. אבא ואמא שלי . הם אנשי מערך כל חייהם שמעון פרס זה ורבין היו מובילי דרכם .. אני . מעולם לא בחרתי ביבי .. וזה ממש לא חשוב ! לאותם אלה שטענו .. שיעשה ילדים ושידאג לטפל בהם ... הלוואי ואתם תקבלו חינוך כמו שאני קיבלתי !! תפיסת עולם של אנשים ודרך חיים בשנות החמישים כשהמדינה זקוקה לאיכלוס . לריבוי טיבעי .. שכחתם ?! 11 מתוכנו שירתו בצה"ל ביחידות חי"ר כולל הבנות .. למעט אחת שבחרה בשירות לאומי .. והתחתנה .. המשך יבוא ..
בועז עטרה  | 30.10.17
27.
הכי קל לעולים החדשים הקשישים.
מגיעים ללא הכנסה, ללא רכוש,פרט לקצבת הזיקנה ומקבלים מימון מלא לקוד ע"י משרד הבריאות. בעוד שקשישים שעבדו / שילמו ביטוחל אומי וחסכו לזיקנתם ועשו צבא נדרשים להוציא את כל החסכונות ולממן את שהותם בבית אבות. עצתי לכם- העבירו את כספי ההורים הקשישים לחשבונות נפרדים מחשבונם,כך ישמש כפי שרצו חותכננו את יורשיהם ולא את מימון בית האבות.שהמדינה תשלם מגיע להם!!
יורם | 29.10.17
23.
חיפה
להורי היו "רק " 2 ילדים. אמנם רק אבי עבד אבל ללא הכסף שאימי קיבלה מניצולי השואה - לא היו מסוגלים להתקיים ולהחזיק עובדת זרה ועדיין אנחנו צריכים לעזור כלכלית. עובד זר זו לא רק המשכורת יש שבתות חגים חופש הבראה וכמובן פנסיה. חייבים לדאוג גם לדור שלנו שלא יוכל להיעזר בניצולי השואה כדי להתקיים.
נורה | 29.10.17
19.
חיפה
איזה חצופים. האזרחים שמלמים 13 אלף בחודש על זוג שלא בזבז על קונדומים ואתם רוצים עוד. במקום לדאוג לעצמו כי לא היה לו זמן לפי הכתבה כי גידל מיליון ילדים, אז שהילדים יהיו המשענת ויממנו אותו. למה אני צריך לממן אותו? למה תמיד הכשלונות משריצים הכי הרבה ילדים?! ועוד מתלוננים!!!!
עומר | 29.10.17
16.
אין להם כח לחסום כבישים..
אלו אנשים שעבדו כל חייהם ותרמו לחברה, וכל פשעם שהזדקנו. הם לא היחידים, יש עוד הרבה מאוד קשישים במצבם. החיים הפכו ליקרים ועצובים. אולי שהמדינה תממן המתת חסד לכל מי שהגיע למצבם?! לתת להם לגלוש אל מותם בחרפה כזו, אוי לבושה!! ילדיהם ונכדיהם אמורים להשתדל יותר! לעשות מחזוריות של מטפלים. מה עם כיבוד אב ואם? שמרו עליהם אתם בשישיבת או שאתם יודעים רק לקבל? המדינה חייבת למצא דרכים חכמות וישימות בלי לפרנס מתווכים עלובים. מטפל טוב אחד יוכל לטפל בשני הקשישים. היום זה הם, מחר זה אחנו
שירי | 29.10.17
14.
למשיב 7 קודם הנכים..... גבר
הקשישים חיו חיים מלאים עד שהגיעו לגיל זיקנה ,הנכים ברובם לאא שלא תבינו אותי לא נכון כולם צריכים לחיות בכבוד ניצולי השואה ,הנכים,והקשישים לי אין תהזדמנות לחסוך לפנסיה. גילוי נאות הסבים שלי ניצולי שואה ההורים שלי נכים שהגיעו לגיל זיקנה ועכשיו הם סיעודיים ואני נכה
נכה | 29.10.17
13.
מה הקשר לנכים? כל דבר כרגע בא מול הנכים? למה לא להעביר מקצבאות האברכים?
חוץ מזה מס 5 צודקת. מי שיש לו מספיק כסף לגדל 11 ילדים - שלא יבקש כסף מהמדינה לא ייתכן שמשפחות שתכננו נכון את גודלן יממנו משפחות מרובות ילדים שבוחרות לחיות בעוני להיות נכה זה לא בחירה. להוציא כסף שאין לך על גידול 11 ילדים זו כן בחירה. במקרה הזה בחירה לא כל כך מוצלחת אם כל ה11 לא יכולים לשים בצד 550 שקל להורים
יוסף | 29.10.17
1.
כבר אמרנו שיש הרבה מקרים של זקנים סיעודים
שמגיע להם סיוע לפני הנכים ,אך בגלל שאינם חוסמים כבישים שום גוף לא מטפל בהם לרבות ההסתדרות שנרתמה לסייע לנכים ולא לסעודים .שאינם מצליחים להתקיים עם הוצאות מרובות רק שיצליחו להתקיים ללא מענקי תחבורה ומכוניות כפי שהנכים מקבלים ...
שש | 29.10.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת