אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"יש בבאר שבע היצע של מאות אלפי מ"ר. אבל מי יבוא לשם?"

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
ירידה בהרשמה לאוניברסיטת בן גוריון
הנפגעת העיקרית מכניסת המכללות האקדמיות לשוק ההשכלה הגבוהה היא דווקא בן גוריון. בעוד שהאוניברסיטאות בתל אביב , ירושלים והטכניון ומכון וייצמן נשארו אטרקביות המכללות האקדמיות פגעו קשה בבן גוריון .מכללות כמו האקדמית תל אביב יפו, עזריאלי בירושלים , אורט בראוזה בכרמיאל, המרכז הבין תחומי בהרצליה, מכללת רופין ליד נתניה, כל אלה ועוד פוגעים אנושות בהרשמה לבן גוריון , ובבן גוריון נאלצו להוריד סף קבלה כדי למלא את הבניינים, התוצאה ירידה ברמה האקדמית בבן גוריון שהיום אפילו המכללות בצפון נמצאות הרבה לפניה.
אבי | 16.11.17
17.
מדיכאון לטיפ
שמע חבר, גרתי בערים מדבריות בארצות הברית, ואינני פריק של מדבריות. הכניסה הראשית לעיר, עד שלא ימחקו מהאדמה את הכניסה הראשית לבאר שבע, לעיר הזאת אין שום עתיד - הדיכאון אוי הדיכאון. טיפ, תמחקו את המדבר מהעיניים, ברוב הערים המדבריות הארה"ב, הסביבה החיצונית מדברית, אבל תוך העיר מלא בירוק, עצים, דשאים, פארקים, ניקיון, שכונות מטופחות ונעימות, כבישיפ רחבים וכו'. טיפ 2, רכבת מהירה למרכז, מהירות 250 קמ"ש וחצי שעה מנתב"ג ות"א, וזה לא בשביל שאנשים יוכלו לברוח מב"ש, אלה שיוכלו להגיע בנוחות למרכזים אקדמאים וחברות מסחריות, עד אז גורנישט.
גילברט | 04.11.17
16.
דיור לסטודנטים בשכונה ד'..
אתה טוען שסטודנטיות שאתה משכיר להן דירה בשכונה ד' אומרות שהכי אין לגור שם. אבל לא ציינת איפה בשכונה ד', שכונה ד' היא די גדולה ויש הרבה איזורים שאני (כסטודנט שם) ורוב הסטודנטים לא יחשבו על לגור בו. ולמה? בגלל האוכלוסיה המקומית הבעייתית. רוב הסיכויים שהדירה שאתה משכיר היא בבניין שלא נמצא בעומק ד' אלא קרוב לאונ' ואולי אפילו לשכונה ב', במקום מרכזי בו מסתובבים פחות אנשים מפוקפקים, וכן שרוב אם לא כל הדיירים בבניין הם סטודנטים...
סטודנט | 04.11.17
11.
כיף לקרוא - יישר כח לדובר ו...
ניתוח ענייני, בגובה העיניים ומעל הכל - אני נוטה להסכים... שימו בב"ש מרחב ציבורי נעים - צל, עצים!!!! אטרקציות תרבותיות, תנו כבוד לעיר העתיקה (ו... שימו יותר ניידות שתחושת הביטחון תגבר מול גל הבדואים שמעבירים תחושות לא נעימות, וזאת לא גזענות, האלימות מאוד בוטה שם). לא לנסות להפוך אותה "לפנינה נדלנית" - אלא פשוט לפנינה... צרו נווה מדבר ויבואו לשתות...
באר שבעי לשעבר | 04.11.17
8.
רכבת מהירה של 400 קמש בין באר שבע לתל אביב
יפריח את כל המדינה . מאזן את הפריפריה כמקום נגיש. זה לא חלום, זאת מציאות בכל העולם. אהה.. ויפעלו בשבת ובלילה . יש כאן מספיק ערבים ישראלים שיכולים לעבוד בשבת בלי לפגוע ביהדות הקדושה... זהו הפתרון היחיד כרגע למגורים בפריפריה. כי להעביר את המרכז העסקי לוקח פי 100 זמן ופי 100 כסף מאשר לבנות תחבורה נורמלית.
שחר | 04.11.17
7.
השיקול המרכזי בהחלטה היכן לגור הוא זמן הנסיעה לעבודה
ומה לעשות שמקומות העבודה נמצאים ברובם באזור תל אביב. זה משתלם לעסקים להיות קרובים למרכז וכך זה יהיה גם בעתיד, למרות כל התוכניות הממשלתיות שמנסות בכוח לפזר את האוכלוסיה. הדבר הנכון לעשות הוא לא להשקיע בפיתוח באר שבע אלא לאפשר לכל מי שרוצה לגור בתל אביב על ידי בניית מגדלים ללא הגבלת גובה.
אלון | 04.11.17
4.
איפה רוביק עכשיו
איפה כל אותם האנשים שמתרפקים על רוביק בכל צעד ושעל הגיע זמן שאנשים יראו את המציאות באר שבע ממש לא צועדת קדימה, במקרה הטוב נשארת במקום.אין פה חינוך אין פה עבודות לאקדמיים. העיקר עסוקים בלפתוח פה מרכזי קניות שהורגים את העסקים המקומיים.
מוטי (באר שבע) | 03.11.17
2.
הבהרה
בקר טוב: בסה"כ משקף את רוח הראיון שלי למגזין, למעט הכותרת שלא קשורה אלי במדויק. הטענה שלי היא שהאתגר של תכנית המתאר של באר שבע הוא ליצר ביקושים כדי שהיא תתממש ובימים אלה עושים רבות בנושא השקעה במרחב הציבורי, חינוך , פנאי, תעסוקה וכו' - הכותרת שטוענת: מי יבוא לב"ש לוקחת את האמירה קצת רחוק וחבל. בנוסף, הדגשתי מס' פעמים כי אני אדריכל רשות פארק נחל ב"ש ולא תכננתי באופן מפורט את האגם והאמפי - בכתבה משתמע אחרת. תודה. רמי מרש, אדריכל
רם מרש | 01.11.17
1.
הבדואים לא הורסים ולא מלכלכים? פחחח
הבדואים הפסיקו להרוס וללכלך את פארק נחל באר שבע רק אחרי שבנו בתוך הפארק תחנת שיטור, ופקחים התחילו לסייר בפארק 24 שעות ביממה. הפארק הזה ענק - באורך 8 ק"מ. בלתי אפשרי להסתובב בו בלי אופניים. הוא גדול כמעט פי 2 מהסנטרל פארק בניו יורק, אבל הוא לא איכותי כמוהו. בארץ אין פארקים איכותיים כמו בארה"ב, גם לא בתל אביב. אך מה שטוב בפארק נחל באר שבע זה העובדה שבסמוך אליו נמצאים 4 קניונים/מרכזים מסחריים: 1. ביג 2. B7 3. מול 7 של רמי לוי 4. סינמה סיטי (ייפתח ב-2018)
באר שבע עיר המים | 01.11.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת