אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"לא תקבל רופא עם חמלה אם לא תלמד אותו בחמלה"

42 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

42.
תודה על המילים
כסטודנטית לרפואה- התחברתי מאוד למילים שלך , תודה עליהן. כל כך טוב לשמוע ולדעת שיש מי מעלינו שמצליח לזקק ולומר מה באמת חשוב. אנחנו כסטודנטים באים עם המון מוטיבציה- גם ללמידה וגם לעזור ולטפל בחולים, אבל המורים שלנו שמים לא פעם דגש על מה שנדמה לנו כהרבה פחות חשוב, ולא תמיד נותנים דוגמא. מתסכל מאוד לגשת למבחני גמר ולהרגיש שמזלזלים בלמידה שלנו כי אנחנו נשאלים אף פעם לא נשאלים על מה שחשוב.ויותר מתסכל- אף פעם לא לקבל התייחסות לתקשורת שלנו עם החולה, על הטיפול בו כאדם, כמכלול. הלוואי ודברים ישתנו
רעות- סטודנטית | 15.09.18
36.
גינה מדהימה
את דינה הכרתי בהדסה כסטודנטית לעבודה סוציאלית באונקולוגיה. דינה הרצתה ביום עיון מטעם האגודה למלחמה בסרטן על הטיפול בחולי סרטו. הייתי צעירה במקצוע ובנסיון ובגיל. הרשימה אותי מאד מאד ברגישותה ובמבריקות שלה. צנועה בגובה העינים. לימים אחרי שאבי נפטר מממחלת הסרטן, אני עוד יותר מעריכה אותה. אז כאישה כמכרה מהעבר וכשכנה מהישוב, עלי והצליחי. את מדהימה .
דינה | 07.11.17
27.
אמפתיה
כבוגר מחזור 1960 וכבר שנים בגימלאות, אני נזכר שאף אחד ממורינו, שרבים מהם היו רופאים ומורים מעולים, לא הדגיש את הצורך בחמלה ואמפתיה לחולים. לדעתי אלה מרכיבים באישיותו של אדם - מי שהוא רגיש ואמפתי יהיה כזה גם כרופא ויחסו לחולים נובע מאישיותו ולאו דווקא משיעורים בנושא בתקופת לימודיו. הדוגמא האישית של המורה בפקולטה לרפואה, ובייחוד בשנים הקליניות, היא שתהיה האור המנחה לסטודנט/הרופא בעתיד. אני מבין שבתכניתה של פרופ' בן-יהודה הוא לקרב את הסטודנטים להכרת העבודה הקלינית כבר בשנים הראשונות ללימודי הרפואה ולדעתי זה מבורך, כמובן בתנאי שהמורים יהיו אמפתיים ויהוו דוגמא אישית לסטודנטים. למרות הקשיים הלא מעטים בהטמעת גישה זו, אני מאחל הצלחה בעיצוב פני הרפואה והרופאים לעתיד.
ד"ר עוזי רביב | 05.11.17
23.
פרופ' בן יהודה
בהצלחה לפרופ' דינה בן יהודה עם הכניסה לתפקידה החדש, מעולם לא נתקלתי באדם כל כך רחב לב, בעל נשמה יתרה ועם זאת רופה מקצועית ומיומנת, נחשבת ברת סמכא בעולם הרפואה. אין מספיק מילים להודות לה על היחס האישי לחולים ובני משפחותיהם, לצוות הרפואי, לאחיות ולכולם, הכבוד שהיא נותנת לחולה ולרגשותיו, פחדיו וצרכיו מעלה את דרגת הרפואה למעלות שלא מוכרות. תודה לך.
ד | 04.11.17
22.
פעם השארתי לפרופ' בן יהודה הודעה במשיבון,היא לא איכזבה ייאמר זאת לזכותה.
הייתי ממליצה עליה לקבלת פרס ישראל/הדלקת משואה,רציתי להתייעץ איתה. לא האמנתי שהיא תחזור אלי טלפונית,גמגמתי מרוב התרגשות,היא פשוט בן אדם טוב. פרופ' דינה בן יהודה ,אחולי הצלחה לך את ראויה.
טלסמיה מיינור המוגלובין H | 04.11.17
21.
תגובה לכתבה על פרופסור בן יהודה
פרופסור בן יהודה היא הרופאה האולטימטיבית כל מה שמופיע בכתבה היא מקיימת. סבלנית אמפתית מקצועית מאוד מעיינת בקפדנות בכל הבדיקות שאתה בא אתם. בןדקת את החולה פיזית לעומק. ואז נותנת המלצותיה גם פיזית ןגם נפשית בבהירות ובסבלנות לא נתקלתי ברופאה כזן והיא מטפלת בי כ 8 שנים. אני רוצה להמליץ עליה לפרס ישראל ברפואה לשנת התשע"ח. השאלה איך אני כמטופל יכול לעשות זאת. ממש ממש מגיע לה מכל הסיבןת שמניתי. אני מעריץ אותה. היא הצילה אותי.
נסים בן דיין | 04.11.17
20.
פרופ' בן יהודה מנהלת פורום באינטרנט לסרטן הדם
אני עוקב אחרי הפורום מספר שנים,ללמוד מהשאלות ומתשובותיה של הפרופסור.על טיפולים חדשנים ועל המעבר ל"כמעט" מחלה כרונית. לעתים שואל ותמיד נענה,כמו שאר השואלים, באמפטיה אין סופית! אם היה מדד לתקווה,לשלווה ולאושר שאדם בודד העניק לכה רבים,פרופסור בן יהודה היתה זוכה בו ללא עוררין. תודה לך,והמון אושר ובריאות והצלחה לך ולמשפחתך מחולה אינטרנטי אלמוני שתשובותיך גרמו לו לאושר ותקווה אין סופית.
חולה במיאלומה זוחלת | 04.11.17
10.
הדרך היחידה לשמור על שפיות,חמלה ואהבת אדם היא לעזוב את מערכת הרפואה הנצלנית בישראל
מערכת הרפואה הקורסת והנצלנית בישראל סוחטת מהרופא את כל סבלנותו\כוחותיו\חיותו.אני בחרתי לעזוב ושמחה על כך.לא יעזרו כל האידאלים החינוכיים כשרופא אחד עייף עושה בחצי התנדבות עבודה של 5 רופאים,3 אחיות ו2 סניטרים. הדרך היחידה לשמור על שפיות,חמלה ואהבת אדם היא לעזוב את מערכת הרפואה הנצלנית בישראל ולעבור למדינות עם רפואה מערבית
רופאה מאושרת בניו-יורק | 03.11.17
9.
תודה על מה שאת ועל מה שאת עושה
שבת שלום,את מלאך !!! טיפלת באבי במחלקתך אשר סבל מאוד . בנעימות וברוגע ,ובזכותך למרות גילו המתקדם חי באיכות חיים יומיומית נורמלית מתפקד כאדם רגיל לחלוטין. ובכך ייצבת לנו את המשפחה. מי ייתן ותצליחי בכל מעשה ידייך. מגיע לך כל הפרגון שבעולם. מאחל לך שתעמידי דור חדש של רופאים מוצלחים שיתבססו על מורשתך . והחשוב מכל "בריאות".
בן משה | 04.11.17
8.
הוא רופא מצוין אך אינו בן אדם - האמנם?
מילים בסלע! הרבה שנים הייתי ראש החוג לחינוך רפואי בבי"ס לרפואה בת"א. כל מאמצי היו לחנך דור חדש של רופאים שהמושג הרווח:" הוא רופא טוב אבל לא בן אדם" הוא בעל סתירה פנימית בלתי נסלחת. אני קורא את תפיסת העולם שלך פרופ בן יהודה בהתרגשות. זכית בהזדמנות לעשות שינוי. חינוך למצוינות ש ערכים ומידות בצד ממוינות של ידע ומיומנויות. בהצלחה
ירון דגן | 03.11.17
7.
הצילה את אמא שלי מהסרטן ואת המשפחה שלנו כולה...
בזמן שאנשים קטנים עושים את הדברים שלהם במדינה שלנו בפוליטיקה, בעסקים, בתקשורת... האשה הזו מתייצבת על יום בשש בבוקר בבית חולים ולא מפסיקה לעבוד עד עשר בלילה. וכל זה רק כדי לתת לאנשים חולים את הטיפול הטוב ביותר שישאיר אותם בחיים. מה שהאשה הזו לימדה אותי בחצי שנה על קדושת החיים ואצילות הנפש, לא הייתי לומד גם בעשרה דורות. תודה דינה.
אשה יקרה | 03.11.17
1.
הלוואי התצליחי
הלוואי שתצליחי לחנך רופאים ורופאות לפי החזון שלך. במו אוזני שמעתי רופא במחלקה פנימית בבית חולים גדול ומרכזי, אומר לסטודנטים לרפואה, כשחשב שאיש לא מאזין, שחולים ובני משפחותיהם הם לרוב שקרנים ומניפולטיביים....מקווה שתצליחי להחדיר לסטודנטים תורה ותרבות אחרת.
אב  | 02.11.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת