אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

לאן הברווזים עפים כשהאגם רותח: הציפורים מספרות את סיפור קריסת כדור הארץ

50 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

44.
שדה תעופה באגמי עמק חפר
כמה חשוב לא לפגוע בנדידת הציפורים דרך ישראל. למרות זאת הועדה לתשתיות לאומיות מתכננת להקים שדה תעופה באגמי עמק חפר=פגיעה באלפים רבים של שקנאים וחסידות וסכנת התנגשות של מטוס וציפור. לא יקום שדה תעופה באגמי עמק חפר. ב 18.11 הפנינג התנגדות גדול במצפור ויקר בעמק חפר. בואו לעזור לנו לעצור את החלמאות.
גל | 11.11.17
40.
חוקי הטבע חזקים מחוקי האדם
לטבע חוקים והוא אכזרי מאין כמוהו למי שמתעלם מהם ולכל מי שנמצא באזור. זה שהאדם הורס את הטבע זה ברור לכל,אך את התוצאות משלמים כל יתר בעלי החיים והצומח. ככל שנת חשב יותר באדם ונתמעט בחשיבות הטבע כך יסבול הטבע ובסופו של דבר זה יעבור אלינו כבומרנג. ההתחממות הגלובאלית היא ללא ספק הגורם לאחד בנזקים הגדולים שהעולם חווה. זה פוגע בדגה בים,בבעלי החיים ,ביערות העד ובאקלים הכללי. אזורי מדבר יהפכו לבלתי ניתנים למחיה ואזורים קרים יתחממו ויהרסו את כל האיזון העדין שהטבע מספק. מדינות קטנות באוקיינוסים יעלמו בקרוב בגלל עליית גובה פני הים(בגלל הפשרת השלגים), סערות כמו שראינו לאחרונה באמריקה רק ילכו ויתאמצו וגם חיי האדם במקומות רבים בעולם יהפכו לבלתי ניסבלים.האדם יכול לעצור את התהליך בדיוק כפי שגרם להידרדרות במצב הקיים.השאלה כמה רוצדים מנהלי המדיניות לעשות בנידון.הנשיא טראמפ כבר הצהיר ומבצע המשך של הרס העולם שישפיע על כל אחד ואחת מאיתנו.מה עוד צריך בשביל לכופף מנהיגים כאלה להבין את הנזק העצום שאנחנו גורם לכדור הארץ וליקום כולו?
חיים | 11.11.17
34.
ל10 ה״מדען״
כל החוקרים בעולם מסכימים פה אחד שהתחממות גלובלית אכן קיימת והיא מעשה האדם. כמות הפחמן דו חמצני באטמוספירה עלה כל כך הרבה בעשורים האחרונים שכל אדם שאפילו מסתכל לכיוון הממצאים, ויש לו יותר תא אחד במוח מבין שלאדם יש את ההשפעה החמורה והנוראית הזו של ההתחממות. די לטמטום
אני | 11.11.17
29.
תגובה ל 14
להשתמש במושג ״ תאוריית הברירה הטבעית של דארווין״ מבלי להבינה זה טיעון עקר. כחלק מאינספור מחקרים תחת הנושא חקר כדור הארץ. ישנו קונצנזוס מוחלט בקרב קהילת המדע בכל הקשור לקצב שבו קורים הדברים. זה נכון שהעולם מתקרר ומתחמם כל הזמן, אך הסכנות של ההתחממות הגלובלית וההשלכות שלה, קשורות מאוד לקצב המהיר של התהליכים הללו. דארווין בספרו חוזר מספר פעמים, על מאות ואלפי השנים שבהם קורים כל התהליכים שהוא מתאר תחת עבודת המחקר שלו
שיר | 11.11.17
28.
הציפורים מראןת מה פרוש שינוי אקלימי
ראשית, אנחנו חווים שינוי אקלימי ולא חימום כדור הארץ. גה אומר שמקומות מסוימים מסוימים מיתחממים בימיוחד, ומקומות אחרים מתקררים במיוחד. שנית, כדור הארץ עבר לא מעט שינויים דרסטים באקלים. השוני הפעם שהשינויים קורים כל כך מהר שחייות לא יכולות לפתח היסתגלות מספיק מהר. שלישית, סביר להניח שלא ניפעל מהר מספיק כדי לתקן את הבעיה. רביעית, החל משנה הבאה יוצעו טיסות לחלל. מומלץ ליקנות כרטיס.
אלה | 11.11.17
25.
לאורן מתגובה 3
ייתכן שאני היפוקריט אבל מצד שני, לו היתה תחבורה ציבורית שפויה באזורים נרחבים בארץ, הייתי בשמחה משתמש בה. אתה חי במדינה שמי שמנהל אותה חשוב לו איך לקרוע אותנו כך שהחברים שלו ירויחו. כל אוטו שעולה על הכביש מכניס למדינה מליוני שקלים במיסוי ישיר ועקיף וממש לא מעניינת את הביביהו האקולוגיה, הציפרים או כל דבר אחר. כל זמן שהכסף ימשיך לזרום למקומות הנכונים - השלטון העלוב שלו מובטח... ולכן - התחבורה הציבורית כאן עלובה ומטה, וביום שיהיה במדינת ישראל שלטון שאכפת לו מהאזרחים ואיכות חייהם - תהיה תח"צ ראוייה.
תמיר | 11.11.17
24.
האדם פועל כדי לשמר, ואילו הטבע לא בנוי כך.
הטבע בנוי על הריסה והשתנות, ולא על שימור. אז כן, יש מיני ציפורים שנעלמות, ובמקומן באים מינים אחרים. אפשר לראות זאת גם באוכלוסיית הציפורים העירונית: במקום דרורים רואים בעיקר מיינות ודררות (תוכים ירוקים). נו, אז מה? לשבת לבכות על הדרורים? לא מוצאת סיבה.
מישי | 11.11.17
21.
אין הגהה או ייעוץ מקצועי?
ההתחממות הגלובלית (שנכון יותר לכנותה שינויי אקלים) נגרמת בהשפעת האדם. בכתבה משתמש שוב ושוב שהיא מתוספת להשפעות האדם, ובפעם הראשונה שהיא מוזכרת היא אף מוחרגת במפורש מהשפעות האדם. חרקים וצמחים אינם "ירודים" וציפורים אינן "מתקדמות", גם לא בשרשרת המזון. הם נמצאים ברמות הזנה שונות. שמה של הציפור הוא קנרית ולא כנרית.
זוהר | 11.11.17
15.
צביעות
התחממות שאין ולא תהיה. לא מספיק השנאה שיש בחוץ עכשיו, החל מאוד כמה חודשים לא רק שזה יתאים אלא שגם יתבעו אותנו 24/7: ב 2018 המשרפה הגדולה בישראל תתחיל לעבוד. כן, המגדל הסולארית באשלים מאיים לא רק על הטמפרטורה בסביבה אלא איום ממשי על חיי אלפי הציפורים המוסדות לכיוון דרום. הזוועה יושב בדיוק על הציר הראשי.
אני | 11.11.17
14.
הכתבה מתעלמת לחלוטין מתאוריית הברירה הטבעית של דארווין
שינויי טמפרטורה היו ויהיו, ולא בטוח בכלל שהם מעשה ידי אדם (ראו תגובה 8). בעבר היו מינים שנכחדו מסיבות שונות (בעיקר אי היכולת להסתגל להשתנותתנאים סביבתיים) ועובדה שהעולם ממשיך להתקיים בלעדיהם. אנחנו רגילים לציפורים (או לציפורים מסוימות) וקשה לנו לקבל את העובדה שהן (או חלקם) יכחדו. אבל זהו חלק מהמנגנון שעליו בנוי העולם הזה. התערבות אנושית מופרזת (כמו ספר במתכונים לאווזי שלג) היא לא יותר מיומרנות והתנשאות על הטבע. לטבע דרכים משלו כדי לפצות. יחד עם זאת (ולפני שמתנפלים עלי חובבי הסביבה), יוזמות להפחתת רעלים/ הדברה מיותרת וכד' כמו גם שימוש מושכל בבעלי חיים לקיום איזון אקולוגי נטול רעלים (כמו התנשמות בחולה) - מבורך.
ירון | 11.11.17
13.
הקיצוניות של המגיבים מעידה שאנחנו כבר עמוק בבור
מגיבים 2 ו3 , כל אחד מהם מהקצה האחר. המטפלים של 2 חייבים להגביר את מינון התרופות ולהתנגד נחרצות לשחרורו מהמוסד עד שתיראה הטבה משמעותית במצבו. 3 כנראה לא מודע לעבדים האפריקאים שכורים את המתכות היקרות שרק אתן ניתן לייצר סוללות של מכשירם חשמליים, כולל מכוניות הברידיות וחשמליות. מי שנמצא לידו, אנא לטפו לו את הלחי השנייה. בכי קל ישחרר את הכעסים וירגיעו, לפחות לזמן מה
חוזה ליטו | 11.11.17
7.
קריסת האקו סיסטם נובעת מהתרבות הארופאית
ארופה בכללותה נהגה בחוסר אחריות סביבתית במשך מעל 1000 שנה, זיהמה את סביבתה וכילתה את משאביה. תקופת גילוי הארצות מעבר לים נבעה בראש ובראשונה מהתכלות משאבים ועליה בצפיפות האוכלוסיה בארופה, תוצאה מכך - תרבות ארופה המכלה את סביבתה התפשטה לכל הגלובוס ופעלה ביתר שאת לפגיעה בסביבה...
אחד שיודע | 11.11.17
6.
אוי, אתם נודניקים
חברים, לא כל דבר זה פוליטיקה, לא על כל דבר אפשר לשפוך טונות של לשלשת. לא כל דבר זה השמאל. והנה עוד משהו: אפילו לא הכל זה מעשה ידי האדם. למשל, כלל לא ברור מהו החלק של האנושות בתוך ההתחממות הגלובלית. אבל לחשוב? שאנחנו נפעיל את הראש? למה שנעשה זאת?
לא אהבלה כמותכם | 11.11.17
4.
כל מי שמביע תמיכה בכתבה זו...
...חייב להפסיק לנהוג ברכב פרטי השורף דלק פחממני. אם אתה תומכים בכתבה ובמסרים שלה, ועדיין נוהגים ברכב פרטי המונע בבנזין - אתם היפוקריטים צבועים. אם אתם מטילים ספק במה שנאמר בכתב ובמסקנות שלה, אז אתם יכולים להמשיך ולנהוג ברכב פרטי מבלי להיות צבועים. אז אני מצפה מכל המגיבים שתומכים בכתבה לנצל את ההזדמנות ולהצהיר שמעתה ואילך הם משאירים את המכונית בבית ועוברים לנסוע באוטובוס, או באופניים. אם לא - אתם צבועים!
אורן | 10.11.17
2.
כתבת תעמולה נוסח צפון קוריאה
כשקלינטון עלה לשלטון התכנית בוטלה. התכנית בוטלה הרבה קודם ולא בגלל הפרזיטים מה"חברה לניצול הטבע" שכן ברה"מ קרסה עוד הרבה קודם ולא היה צורך בתחנה. אין לקומיסר המנוון שום דרך לדעת למה שמיר החליט מה שהחליט. במקום להצמד לעובדות,ספוקלציות ושקרים כמו שהסמולנים אוהבים. למה החברה לניצול הטבע היא גוף מזוהה פוליטית עם הסמול האנטישמי הקיצוני" אם הגוף ממומן מהתקציב,יש לחסל את התקצוב כעת. שגרמניה תממן את ארגון הבוגדים הזה כמו שהיא מממנת את כל האחרים. או שמפטרים את כל הסמולנים מהארגון (שזה כל מי שעובד שם למעשה) או שמפסיקים לתקצב אותו. כל דבר שהסמול השתלט עליו יש לעקור מהשורש כמו מחלה. ללא קשר לתיקים בסגנון הקגב לדעתי פחדניהו לא ימשיך. ננסה להחליף אותו במישהו שלא יעשה שום דבר חוץ ממלחמה טוטאלית בנגיפים הקוסמופוליטים.
, | 10.11.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת