אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בשבדיה המיחזור כה יעיל עד שנגמרה להם כל האשפה

29 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
מה הקשר מוסלמים עכשיו?
כמה תגובות ילדותיות. אפשר לחשוב שהמוסלמים הם הרוב בשוודיה, כשבפועל הם אחוז קטן מהאוכלוסייה הכללית. העיקר לצעוק בקולי קולות נגד מוסלמים, כאילו שאתם יותר טובים מהם. למי שתוהה ברצינות אם הם ממחזרים, אז התשובה היא כן. אם הגיע מהגר חדש שלא שמע מימיו על מיחזור אז כמובן שצריך להסביר לו מה הולך לאיזה פח, אבל אפשר להשאיר קטגוריה אחת של תחומי החיים בלי לטנף אחד על השני?
E | 29.11.17
25.
וגם הטבע בשוודיה נקי, זה עניין של מנטליות
לא כמו בכנרת, שאחרי תקופת חגים כלשהי הם מתגאים שנאספו משם "רק" 30,000 טון אשפה השנה, כמעט מחצית מתקופת החגים הקודמת. מי שמפריע לו שהטבע בישראל מתהדר בבקבוקי פלסטיק ואריזות חטיפים- וזה אמור להפריע לכולם- שיעשה לעצמו חוק: כל מה שהבאת איתך תוכל גם לקחת בחזרה. בשוודיה ובמדינות השכנות כל ילד יודע את זה.
לומי | 29.11.17
23.
מצב זהה בדנמרק , מיבאים אשפה על בסיס קבוע
למספר 14 , לא הכול שורפים, יש הרבה מחזור חומרים בסיסים , למשל בטון מרסקים ומשתמשים לבניה מחודשת ,פסולת גן הופכת לקומפוסט, ניר וקרטון ממוחזרים במאה אחוז, עץ מכול הסוגים (ריהוט) מרסקים והופכים לסיבית או לוחות עץ לתעשיה MDF. מה ששורפים מיצרים אנרגיה לחימום הבתים.
Jonas Jensen | 27.11.17
22.
למספר 21
לידיעתך רק 6 אחוזים מהאוכלוסייה הם מוסלמים. אצלנו למשל יש 20 אחוזים בערך. אז עוד רחוקה הדרך. ובנוסף יש עוד 10 אחוזים של חרדים שהם גם אוכלוסיה לא מתפקדת מבחינה כלכלית מודרנית. נו ומה קרה? האם אנחנו מתפרקים? האם אנחנו הופכים למדינת עולם שלישי? לא אנחנו ההינו מדינת עולם שלשי ולאט לאט אנחנו הופכים למדינת עולם ראשון על אף שיש לנו 20 אחוזי ערבים ועוד 10 אחוז ערבים. אני בטוח שהשוודים יסתדרו גם עם מיעוט ערבי במדינתם. הם בכל אופן לא מתלוננים.
חם או יפת | 27.11.17
19.
הכל אמיתי
אני גר בשבדיה כבר 6 שנים ו-4 מתוכם עובד עבור חברה שמייצרת רכיבים לתחום המיחזור (מבערים, תרמוסטטים ובקרים), והכתבה די נכונה, הפסולת פה ממוחזרת וברזל וסוגיו הולכים למפעלי ברזל, פלסטיק הולך למפעל אחד וזכוכית למפעל אחר ושאר החומרים (עירבוב של מוצרים מחומרים שונים שלא ניתנים להפרדה) הולך לשריפה. תהליך השריפה הרבה יותר נקי משריפת דלקים והארובה של התנורים דואגת לשרוף את תוצרת (עשן) פעם נןספת לפני השיחרור לאטמטספירה. היו אצלנו במפעל נציגים מארה"ב לאחרונה מאחר והם בודקים הקמות תחנות כוח דומות.
עמית | 26.11.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת